Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, John Terry said:

A i ti stranci ne uzimaju toliko ozbiljno sve to kao mi.

Jasno, Mega nije ozbiljna, ni Igokea, Zadar bleja, Virtus, derbi... Što bi se bilo šta uzimalo ozbiljno...

 

A i Smajli, Tristan, Anđuša i Balša po tome često deluju najstranci od svih stranaca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

Imam ortaka koji je potpuno zagrejan za povratak Pokua, ali ja em što nisam siguran da je to budžetski moguće i dobro, em što me igrački nije ubedio, a da ne pričam o zdravstvenom stanju. Slažem se sa @realno *w ne vidim domaće igrače osim Miškove ergele, a od toga nema ništa. 

 

E da, znam jednog domaćeg mladog za koga ruku dajem da će biti igrač, ali dečko je u Realu, ne vidim način kako bi mogao kod nas... 

 

Da ne ulazim koliko je realno i šta su uopšte njegove želje, ali moram da se osvrnem na ovaj "budžetski" deo: Da OKC otpusti Pokua i da mu niko drugi ne ponudi ugovor, stvarno misliš da bi on u Evropi bio neki skup igrač?

Nakon sezone u kojoj ima 0,9 poena po meču uz 18% šuta?

 

 

Mislim, super je to što im je on na talenat uzeo neke milione, ali ne bi bio ni prvi, ni poslednji, kojem je taj 1 NBA ugovor bio 3 puta veći od svega ostalog što su zaradili u karijeri.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Del Piero said:

Bosnjakovic?

 

Mitar je zanimljiv igrač. deluje da se baš muči sa šutem, ali ok 17 godina, valjda to može upristoijiti. 

 

Inače, on i u juniorima Reala ima klimavu ulogu, nisam siguran da može da se nada, da tamo nekad dodje do prvog tima.

Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da nam je pola ekipe povređeno, a da se samo smenjuju koga manje boli, pa će da igra, a ko će da preskoči i tako u krug.

Ni jednu tekmu od početka sezone se nismo sastavili.

 

I da, želim da verujem da su Smajlijeve igre u poslednje vreme, posledice povrede koju je vukao. Odbijam da poverujem da je moguće da neko zdrav izgleda onako bezvoljno na terenu.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Smajli nas je prosle godine sve kupio rolama iz drugog i treceg plana u EL. Ali da bi on postao legitiman EL igrac u nasoj rotaciji, prvo mora da pocne da igra konstantno ABA ligu i tamo postane igrac na koga mozes da se oslonis, uz nekih 20-25 minuta po tekmi i smislene brojke. Da ga vidis da pravi razliku protiv FMP-a, Igokee, Zadra i slicnih timova iz sredine tabele.

Ako pogledamo statistiku po sezonoma aba lige od kad je dosao u Partizan, deluje da je postao efikasniji u prosloj sezoni usled smanjene minutaze, a da ove za isto provedeno vreme na terenu deluje dosta losije. 

   

Season      Min     Pts    Reb   FG2       FG3        FT

2021/22    18.6     8.1     4.3     65%      29.5%    77.4%

2022/23    16        9       3.3     70.5%   44.9%    69.7%

2023/24    16        6       2.4     65.4%   39.3%    72%

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je bas zamor materijala ove godine u Euroligi za sve i mi treba da budemo zadovoljni sto smo dobro vozili u rezultatskom smislu do sada. Možda nam ovi oporavljeni igrači unesu neku svežinu a ta svežina je tražena roba u ovom delu sezone čini mi se za sve klubove.

Baš surovo i na forumu smo postali čini mi se 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledah sinoc ponovo derbi onako na miru bez nerviranja bas da vidim sta je bio problem.

 

Derbi je izgubljen u prvoj i drugoj cetvrtini.
Odlicna preuzimanja u odbrani od strane Zvezde, zaustavljen Partizanov protok lopte i akcije su se uglavnom zavrsavale 1 na 1.
Katastrofalna odbrana u Pick and Rollu od strane Kaminskog i Smajlagica kao i losa komunikacija u odbrani kod preuzimanja.

nesto sto mi je zapalo za oko, u prvoj cetvrtini kada ulazi Teodosic i krece da se igra pick na Kaminskog , laki poeni za Gilespija i krece ludnica u hali i sve odlazi u losem smeru.
U drugoj cetvrtini taman Partizan hvata neki ritam krece da smanjuje prednost, ulazi Smailagic i sve odlazi ponovo u propast.


Smailagic za 11 min +/-  -22 Najgore izdadnje igraca koje sam u zivotu video i po statistici i po prikazanom na terenu.

Zakljucak je da je igrao Zack bilo bi sve totalno drugacije, prosto nisam verovao da ovoliko moze da fali, tako da nemojte da ocajavate bice to sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...