Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Misija ispunjena. Uprkos povredama ovi momci postaju masina. Za pocetak, veceras su pokazali da su ozbiljna ekipa. Ovakve utakmice smo redovno gubili ranije.

Na Real opusteno. Odraditi time management koliko moze. A ako se ukaze prilika za pobedu, super, a ako ne, onda drugi put…sa njima cemo se terati jos ove sezone…

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odvratna utakmica u globalu, za zaborav sve osim pobede. Napad vecinu vremena jako los, izolacija, individualne akcije, sve ili vecinu sto smo probali organizovano oni su (pre)grubom igrom zaustavljali. Odbrana iznenadjujuce dobra, kad Kaminski nije u igri i skok bar zadovoljavajuc. 
Valensija nam nikako ne lezi, ali izvukli smo ovo. Imali smo i par otvorenih suteva da odemo na 15-20 razlike i resimo lagano, ali u skladu sa nasom sudbom naravno da nismo i onda maltretiranje zivaca. 

Jaramaz i Kaminski ozbiljno lose, Djusa brate molim te nikad ne prevodi loptu i batali zadnju promenu zauvek. 

Link to comment
Share on other sites

ja kada sam video, na pocetku sezone naneliev torzzo sa 4 reda trbusnjaka, rekoh sebi, ovo ce biti stogod. milomi jel ga full gotivim, mnogo pre ove price. covek igra na rez, to mi palo u oci prvi x kad sam ga video. 

stidljivo, to pomislih i kada videh andju bez vrata. a i to se dogodi.... fizicka sprema rodjaci.

pre oko nekoliko tekmi, jos i pre povrede, poceh ukazujem ortacima koliko se panter bie u odbrani, pogotovo na skoku. ozbiljna prica rodjaci.

rekoh, dace ponitka bude papa. jer papa je bio odlican prosli x. dobro, vrlo dobar. zesce mi zao sto se opet uputio juzno i jos vise sto se polomijo. ne ceni nas narod ljude koi rade. ja cenim. leday likes this.

lepa tekma. old school.  mada, ovo je 1 od retkih primera gde mi je zeljkov new school, dacemo vam 101 drazi. koie zeljko tata. 

reko bi zadovoljstina. naravno nikad.

idemo. radimo. zasta budemo dobri osvajamo. zasta ne budemo... bicemo.

Edited by mipivi
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mipivi said:

ja kada sam video, na pocetku sezone naneliev torzzo sa 4 reda trbusnjaka, rekoh sebi, ovo ce biti stogod. milomi jel ga full gotivim, mnogo pre ove price. covek igra na rez, to mi palo u oci prvi x kad sam ga video. 

stidljivo, to pomislih i kada videh andju bez vrata. a i to se dogodi.... fizicka sprema rodjaci.

pre oko nekoliko tekmi, jos i pre povrede, poceh ukazujem ortacima koliko se panter bie u odbrani, pogotovo na skoku. ozbiljna prica rodjaci.

rekoh, dace ponitka bude papa. jer papa je bio odlican prosli x. dobro, vrlo dobar. zesce mi zao sto se opet uputio juzno i jos vise sto se polomijo. ne ceni nas narod ljude koi rade. ja cenim. leday likes this.

lepa tekma. old school.  mada, ovo je 1 od retkih primera gde mi je zeljkov new school, dacemo vam 101 drazi. koie zeljko tata. 

reko bi zadovoljstina. naravno nikad.

idemo. radimo. zasta budemo dobri osvajamo. zasta ne budemo... icemo.


Alkohol ili mozdani od Partizanovih zavrsnica? 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

gledao sam samo poslednjih 6 minuta utakmice, sto se ispostavilo kao taman, posto je valensija imala dobar nalet;

 

nunnally hladnokrvni majstor, kao i punter uostalom ali glavni utisak mi je (a nije nov) koliko su vam automatizovane a solidno kreativne kretnje i biranje od mogucih opcija za sut;

 

mogu ovi moji da kenjaju do sutra kako zeljko radi sa neogranicenim budzetom i sve ali jos jednom, tj po hiljaditi put pokazuje zasto je on to sto jeste.

 

nije to utisak "ne bi izgubili da se igralo do sutra", vec "sve sto je moguce je uradjeno da se ne izgubi"..i tako iz tekme u tekmu. ona asustencija andjusica ispod obruca ka smailagicu za tri u cosku, govori o samopouzdanju koje dolazi iz uvezbsnosti i prakse.

 

svaka cast zeljku & igracima, pa time i posredno vama.

  • Like 24
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Panter devet skokova.

 

PJ +16 za nepunih 23 minuta na terenu.

14 minutes ago, uini said:

sve sto je moguce je uradjeno da se ne izgubi"..i tako iz tekme u tekmu

Samo sa ovim se ne bih složio. Raspored minutaže govori da nije urađeno sve što je moguće.

 

Pre bih rekao da je Željko verovao da može da dobije sa onima koje je izabrao da mu u poslednjih 15-20 minuta budu na terenu a da su to samopouzdanje imali i oni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34, zvucace svadjalacki [a nije ako mi verujes] ali ti bi sad da se igras trenera u odnosu na zeljkove odluke oko minuta, ja to ne bih dovodio u pitanje kod njega u tesnoj el tekmi;

 

ja pisem iskljucivo o defacto stanju stvari na terenu u tih 6mins, tj odlukama koje igraci donose pojedinacno ali uvek kao deo ekipnog mehanizma, i u napadu i u odbrani.

 

bukvalno sve sto sam video je bila izvrsna ili vrlo dobra odluka - bilo da teras ono burence humpty dumptyja iz valensije da bira tezak sut jer se zapalio u zavrsnici pa veruje preterano ili kada kaminsky prilazi valjda nunnallyju u blok na 45 stepeni oko trice a ivaj mu jos na prilasku odmahuje rukom i kaminsky momentalno ima ocigledno naucenu, uvezbanu, teledirigovanu putanju ka obrucu, gde mu nunnally odmah baca za lake poene, jer tu odluku solidna ekipna odbrana valensije ne moze da percipira na vreme.

 

bilo je u tih 6mins grejtnesa pojddinaca, bez toga ne ide ali u sustini, okvirno gledano, od recimo 10ak odluka u tih 6 minuta, niste napravili niti jednu jedinu koja je losa, sto je totalno zeljkov grejtnes u smuslu onoga na cemu se insistira na treninzima, ne samo u ponavljanju, vec u brzoj proceni odluke, mentalno ste ukljuceni i naterani da mislite, makar taj igrac bio 11i shraf u mehanizmu, ne igra bez mozga.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ova Valensija od sinoć je istinski omaž Duletovom Partizanu. Borba bre pristup, ljudi uzeli 42 skoka, 17 ofanzivnih (iliti 40% pod protivničkim košem, baš jedna od Duletovih zapovesti), 10 igrača imalo skok, 7 igrača imalo ofanzivni skok. Vrh odbrana i napad koji izvlači maksimum iz limitiranog talenta. Jedino što se Duletovom Partizanu uglavnom nije dešavalo da krajem četvrtine ima jedan timski faul.

 

Da nisu toliki Španci u smislu skakanja igrača, trenera, klupe, publike i ostalih prisutnih u hali na svaku odluku sudija, sigurno bi bili ekipa za koju bih navijao. Ovako, mogu da kažem svaka čast za rezultate koje prave i činjenicu da izvlače apsolutni maksimum iz kvaliteta koji poseduju, ali ne mogu da ih volem. Na primer, onaj Lopez-Arostegi, kako me čovek izuva iz cipela svaki put kad igra protiv nas, ne mogu da opišem. Ali super-koristan igrač.

 

Ja sam na poluvremenu najozbiljnije mislio da gubimo ovo. Računao sam, mi ćemo nešto tu da se kobeljamo i pogodimo po koji pretežak šut, oni će sve više da stišću, u jednom trenutku će da naprave neku serijicu i ćaozdravo. I onda prvo Željko u onoj kratkoj izjavi pred drugo poluvreme kaže otprilike moramo da se prilagodimo ovakvoj vrsti košarke, a onda izađe i petorka koja kreće da se bije jače nego domaćini. Mislim da ih je ostavilo u priličnom šoku, nije se to odmah rezultatski prikazalo, ali je to bio takav statement da im je svima bilo jasno da će ova ekipa duradi sve što je potrebno za pobedu. I baš je bio dobar fajt do samog kraja, dve ekipe koje grizu za pobedu, mislim da mom saborcu goldbergu iz utakmice u utakmicu priređujemo 'čestitke - sramite se' momente.

 

O igračima koji su izneli i ovu utakmicu ne znam više šta da napišem. Fantastično. Malo ću o ovima sa drugog kraja. Većina nas je razlogom ispizdila na Kaminskog, ali realno, ovo nikako nije utakmica i protivnik za njega. Svi znamo njegove dobre i loše strane, da nekom magijom odjednom izbriše sve loše nije baš realno. Već protiv Reala bi trebala da bude malo drugačija priča. Smajli i Anđuša, imali su bitne minute u bitnim delovima meča, dobili smo na kraju, ali ja ipak malo više volem da u tim trenucima na parketu budu PJ i Kaboklo. Pritom, Smajli je odigrao sasvim pristojno, odbranu čak i odlično, ali ne mere da zagradi niti uhvati skok i to je tako. Anđuša je imao korektnu sekvencu, koja je mogla da se završi tragično sa onim prevođenjem lopte, srećom nije.

 

Prirodno je i kapiram da sada kreće priča i o Realu i o mestu na tabeli i krajnjim dometima ove ekipe, a ja bih se samo vraćao unazad i još malo gustirao ovu seriju sjajnih igara i pobeda.

  • Like 13
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

@Barkley#34ili kada kaminsky prilazi valjda nunnallyju u blok na 45 stepeni oko trice a ivaj mu jos na prilasku odmahuje rukom i kaminsky momentalno ima ocigledno naucenu, uvezbanu, teledirigovanu putanju ka obrucu, gde mu nunnally odmah baca za lake poene, jer tu odluku solidna ekipna odbrana valensije ne moze da percipira na vreme.

 

 

Kako sam ovde vrisnuo Naneli doktore, čuli su me u Dubrovniku :classic_smile:

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

@uini ne igram se trenera, niti smatram da se svađamo, samo zaključujem na osnovu malo više gledanja KKP ove sezone od tebe, bez prebacivanja. Željko je na dva zajebana gostovanja u šest dana izmenio opterećenje bitnim igračima, posebno kad se lomi meč. Naravno da ima raznih faktora zašto to radi ali činjenica je da je to uradio.

 

Na to se naslanja jedan od mnogobrojnih Željkovih kvaliteta o kom pišeš, da traži da svako dostigne taj nivo poštovanja kretnji i igre, bez obzira na individualni kvalitet. Ako toga nema ne možeš da igraš kod njega i čao. Očigledno je smatrao da oni na terenu to rade na prihvatljivom nivou da bi mogli da uzmu pobedu, bez obzira na sve loše stvari koje je takav izbor nosio. Ja sam npr. poslednjih 6-7 minuta stalno bio u fazonu e sad će Kaboklo, evo sad, ajde bre, gde je on, vidi koliko je ostalo a mi ne možemo skok da uhvatimo... ili šok sa gledanjem Anđušića u finišu neizvesne utakmice protiv fizički moćnog protivnika. Što kaže Arsenije, to me ne čini smirenim niti je uobičajeno za KKP, ali je očigledno da je odradilo posao.

 

Željko je video pobedu i u ovom sastavu i sa sitnim korekcijama koje je pravio (tipa, ulazak Ponitke da malo primiri Džonsa) verovao je u njih, vratilo mu se a i dobili su novi samopuzdanje.

 

19 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Prirodno je i kapiram da sada kreće priča i o Realu i o mestu na tabeli i krajnjim dometima ove ekipe, a ja bih se samo vraćao unazad i još malo gustirao ovu seriju sjajnih igara i pobeda.

Ovo. Plus 'iljadu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, crni_bombarder said:

I jako bitna cinjenica nakon ovog duplog kola mi imamo samo 7 utakmica kući, npr Makabi će imati čak 10, Virtus I Baskonija po 9...

Al sad tek borba sledi protiv provoplasirane i drugoplasirane ekipe, tek će tu da gori.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Jes vala Makabijevih 10 na domaćem terenu je baš strašna prednost ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, crni_bombarder said:

I jako bitna cinjenica nakon ovog duplog kola mi imamo samo 7 utakmica kući, npr Makabi će imati čak 10, Virtus I Baskonija po 9...

Al sad tek borba sledi protiv provoplasirane i drugoplasirane ekipe, tek će tu da gori.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Mi smo odigrali 7 utakmica kod kuće, dakle 10 more to go 

 

Edit: aha, ti si i mislio na odigrane a ne na preostale, sori moja greška 

Edited by Shikamaru
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da Željko nekad odluči ko neće igrati do kraja utakmice i onda se ponaša kao da nije tu. Recimo, Kaboklo sinoć. Kontam da je razlog što je opet bio neoprezan sa faulovima. Bam, neš igrat. Da je on odigrao 3 minuta u 4/4, mi bi ih rutinski priveli kraju. Ovako su Smajliju sa glave uzeli 5 lopti za druge i treće šanse iz kojih su se održali u životu.

 

I to je ona priča koju ja zovem Željkove trening utakmice. Nekad to prođe, kao sinoć, a nekad se nerviramo do duboko u noć. Šta je postigao sinoć? Nateraće Kabokla da ubuduće mnogo više pazi, pošto su minuti ono gde najviše boli. S druge strane, dao je poverenje nekim igračima čije će samopouzdanje sada da poraste. Dupli dobitak.

 

A nama ostaju sredstva za smirenje i vera u proces.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...