Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Dozier i Kaminski konačno pokazali zašto su dovedeni, rispekt (uprkos tome što je Kaminski u odbrani nevjerovatno nemoćan i istovremeno naivan, čudom se čudim kako lik koji se poslednjih 15+ godina ozbiljno bavi košarkom uspijeva da bude toliko nikakav).

Aleksa je jedan od lidera ekipe, let that sink in 😮

Zeko je srce i duša ove ekipe, pa neka ga pljuje ko god hoće da je prljav, i neka stručljaci i dalje voršipuju Puntera.

Đuša je trenutno bolji Punter od Puntera.

Smajli, Trifa i Drvoglu sinoć ličili na košarkaše.

 

Zvezda previše oslabljena, zbog toga ipak treba relativizovati rezultat sinoćne utakmice. Sa Hangom, Nedovićem i Lazićem će to ipak biti drugi par rukava, mada ko god (Čović doktor Nebojša) je sastavio u istoj ekipi miđete Napiera i Yagoa i Teove mošti očito da ima veoma tough love prema navijačima Zvezde poznatima i kao delije.

 

Što se tiče Cabocloa, priželjkivao sam nekog mesnatijeg centra, ali mi je opet draže što smo doveli nekog ko igra košarku, nego random drvo npr. Bizmarka. U najgorem slučaju sa njim dobijamo normalnu rotaciju na unutrašnjim pozicijama.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Komšiluk čestitke.

 

Možda ovako mizerna CZ nije reper ali vam je naš cirkus došao u pravom trenutku, za pumpanje samopouzdanja. 🙂

 

Kaboklo je baš ono što vam treba u reketu i potez struke, što bi se reklo. Glava jeste baš problem ali nije ni Željko bilo ko.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sector said:

Komšiluk čestitke.

 

Možda ovako mizerna CZ nije reper ali vam je naš cirkus došao u pravom trenutku, za pumpanje samopouzdanja. 🙂

 

Kaboklo je baš ono što vam treba u reketu i potez struke, što bi se reklo. Glava jeste baš problem ali nije ni Željko bilo ko.

shut-up-and-take-my-mail-in-ballot-vote.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Vrlo sam prijatno iznenađen skoro pa svime što sam gledao sinoć.

 

Prvo, odbrana - voljni momenat je tu, u jednom trenutku su kliknuli i stegli, čitali uglove i kretnje, pritiskali bekove toliko da je Šabaz bio izbezumljen, što mi daje nadu da tako može da se igra, a mislim da može i dosta bolje, čemu bi Bruno mogao značajno da doprinese.

 

Drugo, rotacije - ave Željko, čovek stvarno ne robuje imenima niti ima ikakvog problema da ostavi postavu od 5 forumaša na terenu ako to donosi rezultat. Zek se nešto izmotava, odmah klupa, Aleksa kreće da divlja, iste sekunde klupa, Jaramaz ciglari u 10 sekundi napada, napolje napolje... što se mene tiče, odlično vođenje utakmice. 

 

Treće, navijanje - odličan, 5, mnogo bolje negu u EL.

 

Ovo je jedna za mene jedna neočekivana i vrlo vredna pobeda, ne zbog same pobede, već što su pokazali da mogu i bez Pantera.

 

E da, special mention - PJ DOZIER, brat sve vidi, a kako je u prvom pol iskičmio Tea, vrv su morali da ga poprave u svlačionici... opasno igra, samo nek se sačuva od povreda i to je to.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

 

Što se tiče Cabocloa, priželjkivao sam nekog mesnatijeg centra, ali mi je opet draže što smo doveli nekog ko igra košarku, nego random drvo npr. Bizmarka. U najgorem slučaju sa njim dobijamo normalnu rotaciju na unutrašnjim pozicijama.


S tim sto batica nije centar.

Link to comment
Share on other sites

Manje vise ste sve pokrili, samo bih bacio par crtica:

- lakoca kojim je PJ bacao pasove unutra Kaminskom, kao na treningu

- Trifa imao pristojnu rolu, nije nista zastao, steta sto mu nije usla ona trojka

- spominje se ne igranje Nedovica, Hange i Lazica kod njih. Mene samo zanima kako bi izgledala ta raspodela minutaze na bekovskim pozicijama da su svi zdravi. To je nesto sto me interesuje da vidim.

- ima li sta zvanicno za Bruna?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da sam morao da vratim jutros snimak da pogledam još jednom hladne glave.

 

Doktorska disertacija Željka u pripremi ekipe bez Puntera, ustvari bila bi da to nije jbni Željko Obradović, ovako je samo another day in the office.

 

Kad nemaš lidera a ti napravi lidere od 11 preostalih igrača. Bukvalno svi koji su sinoć kročili na parket su dali svoj doprinos, timska igra bude uglavnom floskula za post game intervjue ali sam, kao malo kad, sklon da kažem da je sinoć zaista pobijedio cijeli tim bez izuzetaka.

 

Posebno raduje da su pridošlice odigrale baš onako kako smo od njih očekivali kad su dolazili, a čak mi se čini da ovo još nije ni blizu maksimuma njihovih mogućnosti. Sa Kaboklom i zdravim Ponitkom bi trebalo da se donekle riješimo i jedine sinoćnje iskazane boljke a to je skok, tako da... Grizem jezik da iskažem optimizam, but there will be signs. 😁

 

Aleksa je opet odigrao ono svoje šta-to-radiš-bravo-majstore, s tim da to sve izgleda sad mnogo racionalnije, a onaj takeover na kraju utakmice sa ukradenom loptom, dva polaganja i nož-u-leđa dodavanje za Zekija u ćošku... Bio sam u fazonu Banderas.gif. 😎

 

Zvezdu ću pomenuti samo u kontekstu naše igre. Oni na papiru imaju možda i najbolju organizatorsku trojku u Evropi, Teo, Šahbaz i Jago, međutim za sad im to više odmaže nego što im donosi bilo šta. U odbrani 2/3 ne igraju nikakvu odbranu pa je potrebno jedno do nijedno dodavanje da im se napravi višak što smo svesrdno radili maltene svih 40 minuta. Ovaj treći je rekao bih fizički nedorastao za ovaj nivo košarke i tu nema pomoći, Aleksa je spram njega fizički izgledao kao Magic spram bilo kog drugog pleja, za PJa da i ne govorim. U napadu jako potentna trojka svakako ali i sklona da izgubi vezu sa ostatkom ekipe, neko više neko manje, pa im se često dešavalo da im centri ostanu odsječeni unutra i da rješavaju napade iz izolacije a to dugoročno ne pravi problem bilo kojoj jačoj ekipi pa ni nama. U periodima kada se posvete timskoj igri bilo je svega, od sjaja do očaja, gledajući odnos ASS/TO nisu nam mnogo naštetili a toga sam se, iskreno, najviše plašio. Mnogo će rada trebati da se kod njih stvari poslože na prihvatljiv nivo ali to već nije naš problem.

 

Ok, ovo je arhivirano, Baskonia here we come.

  • Like 17
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...