Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Katastrofalna odluka sudija je isključenje Ferela. Jednostavno ne možeš da isključiš najboljeg igrača početkom 3/4, daj opomenu, smiri na neki način tenzije, imaš još 15 minuta da mu svirneš tu tehničku ukoliko nije spreman da se iskulira. Pritom, nisam siguran da su i oni bili svjesni da je to zapravo isključujuća, ali ne mijenja činjenicu da je to + onaj zakasnjeli izlazak na parket sa Savićem kao predvodnikom ostavilo baš bljutav utisak. :puke:

 

Takođe, ne pada mi na pamet da nešto žalim Budućnost kao klub na čelu sa Bokanom i Voli ekipom, koja je u seriju unijela sve ove stvari van terena i krenula sa pritiscima, bez ikakvog valjanog razloga, još prije početka serije. Ali, tu su vidim komšije da ožale svoje stare sportske prijatelje. :classic_rolleyes:

 

Treneru Žakelju i košarkašima Budućnosti, kapa dolje i za igru i za ponašanje.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Ko pogleda samo rezultat reći će "razbili ste ih". A ono akupunktura zarđalim iglama.

 

5 minutes ago, Luchifer89 said:

Agonija se nastavlja...

Jbt, bolje da sam se devedesetih navukao na heroin nego na kkP

 

Ko je pratio KK Partizan Farčića i Jankovića, pa Ante Karamana i Bukumirovića, pa Androića i Marka Ivanovića, pa Vrapca i Obrada Tomića, nisu mu trebale teške droge za jake tripove.

 

Srećom, između tih generacija se potrefila i poneka dobra :ss:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Shonewizard said:

Katastrofalna odluka sudija je isključenje Ferela. Jednostavno ne možeš da isključiš najboljeg igrača početkom 3/4, daj opomenu

Upravo ovo i da su znali i da nisu trebali su da pokazu taj osecaj. Upozori ga sve uradi. Pa ako sledeci put krene isto onda jbg. Ovako ispada nekako bljutavo.

Pogotovo sto je Yogi nosio sam Buducnost u tom periodu.A jos se sve desilo kod kontrevezne situacije(po meni vise faul nego ne) al opet iskuliras normalno da ce se covek buniti i sta sve ne.

Opomena i onda za sledeci put ciste duse mozes da sudis iskljucujucu.

Link to comment
Share on other sites

Rutinski, nisam očekivao ovakvo gaženje. Skoro 20 razlike u do/die utakmici, ako to nije pokazatelj karaktera ove ekipe onda ne znam šta je. Kapiten možda prvi put ove sezone kapitenski povukao ekipu. Osećam da će da pršti u finalu protiv kkcz. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Apsolutni i jedini krivac za isključenje Ferela je on sam i nikakva neobična sudijska odluka to nije bila. Skakali su svi manje vise igrači Buducnosti i tražili od Zakelja da uzme celendz. On to nije uradio ili nije imao nije ni važno, Panter je krenuo da šutira bacanja, Ferel je nastavio da priča sa sudijom, i dalje nije bilo tehničke, sve dok se nakon drugog Panterovog bacanja nije okrenuo i aplaudirao sudiji što se u svakoj prilici i u fudbalu i u kosarci kažnjava žutim kartonom ili tehničkom. A sve to na situaciju u kojoj Panter ni milimetar nije izbacio nogu oko čega je nastalo sve, već je bio čist faul na sutu.

Navijači Budućnosti i Zvezde neka se bave sudijama i veruju u sta zele da veruju, ono što treba nas da brine je igra Partizana koja je puna rupa, a i želja iz prvog poluvremena koje nije bilo, a u drugom su želja i energija donele pobedu.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Dusa me boli zbog Smita, da lik ne dobija ni minut po utakmici, totalno nejasno...

 

E sad gospodo izvolite u salonu, da vidimo da li se mogu obrisati oni klasici sa Splitom, Megom, Igokeom i ostalima...

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
14 hours ago, Shonewizard said:

Katastrofalna odluka sudija je isključenje Ferela. Jednostavno ne možeš da isključiš najboljeg igrača početkom 3/4, daj opomenu, smiri na neki način tenzije, imaš još 15 minuta da mu svirneš tu tehničku ukoliko nije spreman da se iskulira. Pritom, nisam siguran da su i oni bili svjesni da je to zapravo isključujuća.

 

Bio sam u hali, nisam video nijedan snimak, pa se delilmično ograđujem, ali iz mog ugla - ne mogu ovo da shvatim.

 

 

Kao prvo, momenat kada sudija treba da oko neke odluke razmišlja da li je taj igrač bio najbolji ili najgori na terenu, je već u startu velika glupost. Sudijino je da opomene, ako se nastavi dobija tehničku i to je to.

 

Koliko sam iz hale video, Ferel je  napravio prekid od 5 minuta oko jedne sudijske odluke i to u momentima kada se prethodnih 5-6 minuta nije desila nijedna jedina odluka u korist KKPa.

I onda treba sudija da ga opomen par puta i da donese zaključak da ipak ne treba tehnička, jer je dobro šutao trojke pre toga?  Komedija.

 

********

 

 

Evo jedan kontra primer od ranije, na našu štetu: Frenk Kaminski, Olimpijakos - Partizan, u tom trenutku nemamo drugog centra. Imao namernu iz prvog poluvremena, buni se za neku odluku, sudija mu u trenutku daje tehničku i on je out. Igramo zadnjih 17 minuta meča bez njega, Milutinov nas uništava i gubimo meč.

 

Da se vratimo sad na naše komentare posle tog meča. Koliko ljudi je na ovoj temi krivilo sudiju, a koliko je komentarisalo da je velika glupost Kaminskog koji nas je ostavio na cedilu?  Ovako napamet, rekao bih jedno 99% na ovu drugu stranu. 

 

Cela ova priča mi je potpuno presmešna. Sad više niko neće da priča u drugom poluvremenu u laganom ritmu došli do 100 poena i to uz usporaanje ritma zadnja 2 minuta, nego samo o jednom indijancu koji je odlučio da ostavi svoju ekipu na cedilu usred utakmice. A inače bi im on pomogao u odbrani verovatno, ili bi do kraja šutao 100% iz igre.

 

 

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Gb92 said:

Pionir 🙂

 

Zeljko ako ne povuce ekipu ukoliko budemo fizicki napadnuti i gadjani svim i svacim je kod mene zavrsio...

Ajde malo da spustimo loptu na zemlju, nije bitno da li je pionir ili arena, ova nasa ekipa nikog ozbiljnog ove sezone nije dobila u gostima, tako da je nama sve jedno. Ne znam zasto se pudlica usrala toliko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 hours ago, realno *w said:

 

Bio sam u hali, nisam video nijedan snimak, pa se delilmično ograđujem, ali iz mog ugla - ne mogu ovo da shvatim.

 

 

Kao prvo, momenat kada sudija treba da oko neke odluke razmišlja da li je taj igrač bio najbolji ili najgori na terenu, je već u startu velika glupost. Sudijino je da opomene, ako se nastavi dobija tehničku i to je to.

 

Koliko sam iz hale video, Ferel je  napravio prekid od 5 minuta oko jedne sudijske odluke i to u momentima kada se prethodnih 5-6 minuta nije desila nijedna jedina odluka u korist KKPa.

I onda treba sudija da ga opomen par puta i da donese zaključak da ipak ne treba tehnička, jer je dobro šutao trojke pre toga?  Komedija.

 

********

 

 

Evo jedan kontra primer od ranije, na našu štetu: Frenk Kaminski, Olimpijakos - Partizan, u tom trenutku nemamo drugog centra. Imao namernu iz prvog poluvremena, buni se za neku odluku, sudija mu u trenutku daje tehničku i on je out. Igramo zadnjih 17 minuta meča bez njega, Milutinov nas uništava i gubimo meč.

 

Da se vratimo sad na naše komentare posle tog meča. Koliko ljudi je na ovoj temi krivilo sudiju, a koliko je komentarisalo da je velika glupost Kaminskog koji nas je ostavio na cedilu?  Ovako napamet, rekao bih jedno 99% na ovu drugu stranu. 

 

Cela ova priča mi je potpuno presmešna. Sad više niko neće da priča u drugom poluvremenu u laganom ritmu došli do 100 poena i to uz usporaanje ritma zadnja 2 minuta, nego samo o jednom indijancu koji je odlučio da ostavi svoju ekipu na cedilu usred utakmice. A inače bi im on pomogao u odbrani verovatno, ili bi do kraja šutao 100% iz igre.

 

Ja ni sinoć nisam tvrdio da su sudije donosile odluke suprotne pravilima, iako se ni Arena nije proslavila sa ponovnim prikazom situacije, ali i dalje stojim pri tome da se mora imati više sluha u onakvim situacijama. Nisu mašine (ajde onda da pređemo na neki VAR/senzori sistem i da skroz izbacimo ljudski faktor), niti je tehnička greška neko ingame kršenje pravila, pa da se po automatizmu mora svirati. Opet ponavljam, mislim da nisu ni bili svjesni one nesportske iz prvog poluvremena (čak bih rekao da im je to upravo Savić sugerisao, iako to sada pokušava da se predstavi na skorz drugačiji način širom interneta) kada su donosili odluku. Takođe, ne treba to što je dobro šutirao trojke da ima uticaj na bilo šta, ali isto tako kapiram da će Panter uvijek imati više kredita kod sudije nego recimo Balša, ili Yogi nego recimo Slavković.

 

------

 

Što se tiče pritiska domaćih navijača na same igrače, meni je to skroz izlizano nakon 3 godine i desetine derbija sa istim akterima na terenu. Naravno, publika će uvijek biti vjetar u leđa domaćinu, ali ništa preko toga (sada uopšte ne ulazim u stvari mimo terena).

 

Mislim da je i sinoć ekipa pokazala jednu reakciju koja ne ide u prilog opšteprihvaćenom otaljavanju kraja sezone, ali u ponedjeljak će se definitivno dobiti prava slika na tu temu.

Edited by Shonewizard
Link to comment
Share on other sites

Pogledah kkp, nakon metar dana i.... Nista. Od decembra, kad je, bogzna cime izazvano, sve krenulo nizbrdo, tamo se i kotrlja.

 

Utisak veceri je da bi pre gledo andjusica no pj-a. Od pomenutog decembra, decko igra na pozicii zombija..

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, PatrickStar said:

Apsolutni i jedini krivac za isključenje Ferela je on sam i nikakva neobična sudijska odluka to nije bila. Skakali su svi manje vise igrači Buducnosti i tražili od Zakelja da uzme celendz. On to nije uradio ili nije imao nije ni važno, Panter je krenuo da šutira bacanja, Ferel je nastavio da priča sa sudijom, i dalje nije bilo tehničke, sve dok se nakon drugog Panterovog bacanja nije okrenuo i aplaudirao sudiji što se u svakoj prilici i u fudbalu i u kosarci kažnjava žutim kartonom ili tehničkom. A sve to na situaciju u kojoj Panter ni milimetar nije izbacio nogu oko čega je nastalo sve, već je bio čist faul na sutu.

Navijači Budućnosti i Zvezde neka se bave sudijama i veruju u sta zele da veruju, ono što treba nas da brine je igra Partizana koja je puna rupa, a i želja iz prvog poluvremena koje nije bilo, a u drugom su želja i energija donele pobedu.

 

Pogledaj, poslušaj...a slobodno možeš pogledati i od devetog minuta (vezano za nesportsku)... a svakako ceo klip ako te interesuje realna situacija.

 

a s

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 hours ago, Shonewizard said:

 

Ja ni sinoć nisam tvrdio da su sudije donosile odluke suprotne pravilima, iako se ni Arena nije proslavila sa ponovnim prikazom situacije, ali i dalje stojim pri tome da se mora imati više sluha u onakvim situacijama. Nisu mašine (ajde onda da pređemo na neki VAR/senzori sistem i da skroz izbacimo ljudski faktor), niti je tehnička greška neko ingame kršenje pravila, pa da se po automatizmu mora svirati. Opet ponavljam, mislim da nisu ni bili svjesni one nesportske iz prvog poluvremena (čak bih rekao da im je to upravo Savić sugerisao, iako to sada pokušava da se predstavi na skorz drugačiji način širom interneta) kada su donosili odluku. Takođe, ne treba to što je dobro šutirao trojke da ima uticaj na bilo šta, ali isto tako kapiram da će Panter uvijek imati više kredita kod sudije nego recimo Balša, ili Yogi nego recimo Slavković.

 

Jednostavno te ne razumem.

 

Ako bi insisitirali na "sluhu", koji inače retko vidimo kod sudija, to su neke trenutne reakcije igrača, tipa dosudi mu nešto sumnjivo, on besno odmahne rukom ili reaguje kako god, a sudija mu ne da tehničku nego opomene, da šansu da se smiri.

 

Ova situacija nema dodira sa time.

 

Čovek je napravio prekid utakmice koliko se bunio, a onda otišao na klupu, uzeo stolicu i bacio je u onu zaštitu iza klupe. I onda treba sudija sve to da prećuti, jer jbg, igrao je dobro pre toga.

 

Lik jednostavno pregoreo od želje da se dokaže i to je to. I malo pre toga je imao onu situaciju kada smo stali u zonski presing, a  on prepotentno pokazao svima da predju u napad, jer to njemu nije problem da sam reši, a zatim fisnuo loptu u aut.

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Vitezkoja said:

 

Pogledaj, poslušaj...a slobodno možeš pogledati i od devetog minuta (vezano za nesportsku)... a svakako ceo klip ako te interesuje realna situacija.

 

 

Ne mogu da gledam naravno ovog idiota, al mi samo ti reci da li je analizirao onu "blokadu" Kamenjaša nad Smajlijem, faul PJa na šutu za 3, faul Pantera na Ferelu, mrtvu loptu Ledeja i ostalo?

 

 

Ima li jačeg izgovora za poraz, nego pravdati igrača koji nije mogao da predje preko 1 odluke, koja se dešava na pola treće četvrtine, pri vođstvu tvog tima od 4 razlike. Pri tome to nije deo nekog ne znam kakvog preokreta, nego bukvalno 25 minuta rezultat ide od +2/3 čas za jedne, čas za druge. Paćenici.

 

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ćete nadam učiniti uslugu i poraziti onog psihopatu u finalu.

 

Ipak, ne nadam se previše jer vam je motiv u ovom takmičenju prilično diskutabilan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...