Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Jaleen kapira sta Zeljko hoce. Trudi se, krece se kako treba, donosi ok odluke. Jaleen je imao 5 poena i najveci indeks korisnosti kod nas - 17. Mislim da je Jaleen zacementirao mesto za dogodine.

Kenan i Tanas izdominirase Frenka i Bruna. Opet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, jedibojan said:

Jaleen kapira sta Zeljko hoce. Trudi se, krece se kako treba, donosi ok odluke. Jaleen je imao 5 poena i najveci indeks korisnosti kod nas - 17. Mislim da je Jaleen zacementirao mesto za dogodine.

Kenan i Tanas izdominirase Frenka i Bruna. Opet.

Ima jednu veliku manu - 'oće da se spusti u stav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Taman sam se probudio u trenucima kada Kamenjaš ide na bacanja, da li sam i dalje bio grogiran ili what doesn't kill you makes you numb ali nisam ni na trenutak pomislio da ćemo napraviti nešto korisno za tih 6, 7 sekundi. Ovaj promašaj Alekse je klasičan confidence momenat, maše se ziceri ali nekako sam siguran da ko god da je pošao u rešavanje bi nekako slično rešio. Koliko god da smo se prošle sezone raspadali posle serije sa Realom, imao si za šta da se uhvatiš za neku nadu, ovde možeš samo za falus.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nekih 35 godina pratim Partizan i baš volim posebno košarkašku sekciju, ali stvarno mi se nikad nije desilo da nemam živaca da gledam neku ekipu i kad smo bili mnogo slabiji kao ovu...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Aman 2 said:

Nekih 35 godina pratim Partizan i baš volim posebno košarkašku sekciju, ali stvarno mi se nikad nije desilo da nemam živaca da gledam neku ekipu i kad smo bili mnogo slabiji kao ovu...

Prevelika ocekivanja. Ako ih spustis malo u realnost, frustracija ce biti drasticno niza.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ja sam se oprostio od ove sezone glavom još davno pre kraja EL. Ovo mi je sad sve nekako preko k. i jedva čekam da krene nova.

 

Komšije se mnogo više plaše nas nego što mi verujemo u ovaj tim. Teoretski, kao što sam već pisao sto puta, mi imamo atletski i fizički i po talentu moćniju ekipu uz sve uvažavanje kvaliteta CZ igrača i bilo bi logično da ih otresemo u 4 tekme DV stajl ali u praksi ova ekipa deluje često kao razbijena banda bez mozga koja izvlači pobede na individualni kvalitet i to je ono što nas sve frustrira.

 

No, pod uslovom da ne doživimo neki totalni mentalni kolaps sutra, ja i dalje želim da verujem da čak i ova grupa igrača može da se izdigne i odigra to finale na nož i pametnije (sa naglaskom na prve dve u gostima), makar na nivou onoga što smo recimo gledali u petoj tekmi finala u prvoj Željkovoj sezoni, kada smo nakon dosta trokiranja tokom sezone uspeli da dođemo do toga da u gostima u Pioniru držimo pod kontrolom veći deo utakmice.

 

KKP ima kvalitet, talenat i fizikalije da dobije CZ i u najvrelijoj atmosferi i to je fakat ali postoji dosta drugih faktora koji utiču da to ne dođe do izražaja. Na stranu oni spoljni, nama su najbitniji oni unutrašnji tj. da sami sebe sredimo. Ukoliko Željko uspe u tome, šanse se značajno povećavaju. U suprotnom, ne bi me čudilo da bude neko čišćenje od strane komšija jer oni već 3 sezone nekako ulaze raspoloženiji u tu završnicu ABA potpuno zobaravljajući evropske epizode, dok se kod nas nakon onog šoka u EK u prvoj sezoni i ova dve poslednje EL avanture, kraj sezone dočekuje kao nešto što eto mora da se odigra pa da se svi razilazimo.

Edited by pendulum
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@pendulum

 

To je to.. odprilike nesto sto i ja mislim… ali se iskreno nadam da nam EL sledece god ne zavisi od tog finala, a ni njima, jer ce biti mrtvih na kraju…

 

za mene licno, ako imamo EL u dzepu (to se sad sigurno vec zna, ma ko sta pricao) i sutra da izgubimo nekako ce mi psihicki biti lakse…

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...