Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 minute ago, Shonewizard said:

Nisam ni ja nešto pobornik te priče o zaslugama, ali realno, mi za cijelu sezonu nemamo pobjedu težine ove Efesove večeras. I najvjerovatnije Baskonijine. Nijanse, ali je tako.

 

Ta ista Baskonija je prethodna dva, prebitna meča, izgubila sa ukupno 40 razlike.  Sada naravno ide "herojska" pobeda u Madridu, protiv strašno motivisanog Reala. 

Efes je pre nedelju dana kući dobio Albu koja je imala šut za pobedu i generalno morala da se samoubije da bi ih ovi dobili, dva kola pre toga su pukli od Asvela.

 

Bezveze gledamo samo iz ugla naših kikseva, kao da se poredimo sa Monakom i Fenerom, a ne ovima oko nas.

 

 

Just now, Xpert said:

Za pocetak, imamo nula 'vecih' pobeda u gostima. Kod kuce porazi od Bajerna, Virtusa, Olya nakon +13,  koji nisu smeli da se dese. Nismo zasluzili.

 

Da, oni imaju odličan domaći teren, dosta pobeda u gostima dosta pobeda u jakim tekmama, otuda i ovih 5-6 pobeda više koje imaju od nas...

*******

 

I da, šteta što Milano nije mogao da udje, kad već nismo mi, prošetali bi se kroz plejin protiv ovih što su zaslužili.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa nije zasluzila zbog onoga sto  pokazuje na terenu…

 

Rezultat nekad i nije merilo stanja na terenu… nasa igra je go kurac veci deo sezone i to je to…

 

kos Franciska je sudbina ove sezone

Edited by ScepanScekicSto
Link to comment
Share on other sites

Just now, mfmilan said:

Ali nije gotovo, još ima šanse. Ne znam što ste toliko sigurni da komšije nemaju šansi sledeće nedelje.

Imamo 20% šanse da dobijemo i 100% da izgubimo... Al vi da ste birali, ne bi bolje izabrali... Pa mi smo nenormalna ekipa... Sve je moguće... Pa i da drmnemo Efesa... Jbt na neki način neočekivano igramo za top 10😂😂😂

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Iskreno nesto najgore je kada zavisis od drugoga.I to niste smeli da dozvolite. Imali ste sve u svojim rukama i jbg ispustili ste. Niko drugi nije kriv sem vas.

Kao sto niko drugi nije bio kriv Zvezdi onomad kad je protiv Dacke izvisila jbg.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, realno *w said:

 

Zaslužili smo, što nismo?  Ovo se svako malo ponavlja, ne razumem tačno zašto. Koja od ekipa, koje su u priči oko tih zadnjih par mesta, je pokazala više od nas u toj meri? Sa svima imamo bolji h2h.

Apsolutno u svakom prelomnom momentu EL sezone smo pokazali gubitnicki mentalitet, da li primanjem neverovatnih koseva, da li svojim katastrofalnim greškama i praznim minutima u zavrsnicama, jednostavno ni u jednom meču koji nam je značio život nismo bili pravi. Virtus je sebi obezbedio play-in pobedama protiv nas, od toga jednom smo se samoubili. U Vitoriji smo se samoubili iako smo bili zreli za pobedu, u Istanbulu protiv Efesa smo se samoubili i prosuli +10 za 2 minuta. U Milanu smo se samoubili i poklonili pobedu. Bajern i Olimpijakos u Areni smo se samoubili iako smo kontrolisati mečeve i morali rutinski da ih privedemo kraju. Na derbiju se nismo pojavili kao gosti. Po meni apsolutno ničim nismo pokazali da treba da igramo play-off, nažalost.

Ukoliko igramo EL mnogo toga u timu moramo da menjamo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ali ne vidim neki preteran razlog za žaljenje - pa mi smo sinoć s mukom dobili Albu, šta kao, dobili bismo bilo Efes/Baskoniju/Virtus/Real u gostima? I to ne samo jednim već tri ekipe u gostima, uzastopno? 

 

Da se okrenemo sumiranju - jedna prosečna do ispod prosečna EL sezona, ali možda ni ta ocena nije fer jer nema sa čime da se poredi, osim sa prošlom sezonom, koja je zaista bila iznad očekivanja. Nama treba stabilnost i kontinuitet i ono što me najviše zanima jeste a) ima l šta od licence i da li i na koliko Željko produžava i b) koja ćemo rešenja pronaći za sledeću sezonu.

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, PatrickStar said:

Apsolutno u svakom prelomnom momentu EL sezone smo pokazali gubitnicki mentalitet

 

Prelomni momenat Baskonije je i tekma sa Žaligirisom, pa izgube 20 razlike, bez da su prišli. Pa im dodje prelomni momenat kući sa Efesom, opet 20 razlike lagano. Je l to pobednički mentalitet? -40?

 

Ili je i tebi pobednički mentalitet pobeda u utakmici u kojoj igraju protiv ekipe koja svesno  igra sa 30% snage protiv tebe?

 

___________________

 

Ok, uglavnom odustajem od ove rasprave. Nadam se da ćemo odigrati pošteno i dobiti Efes  Valensiju i ne mislim da je 16 EL pobeda katastrofalna sezona, mnoge  ekipe sanjaju tu brojku već godinama.

Kome je to sranje , ima ona Džiletova...

 

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sami pali sami se ubili. Toliko šansi je propušteno, tako da je ovo sasvim ok rasplet.

 

Ove priče "tako treba, nismo ni zaslužili", "propala sezona" i slično su malo patetične, možda neki navijački odbrambeni mehanizam. Nema potrebe za jakim epitetima, katastrofiranjem i slično. Jednostavno, nismo bili dovoljno dobri i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Koliko odvratna sezona i za vas i za nas. Ali to je verovatno neka karma. Odjednom milioni, kamioni. Toliko je sve naopako da me ne bi cudilo da mi dobijemo Efes, a vi izgubite od Valensije. 

 

tu smo negde :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

@realno *w ja se generalno slažem s tobom i tvojim argumentima, ali nije katastrofa 16 pobeda nego ta brojka u odnosu na ulaganja, kao i to kako smo izgledali u dobrom delu sezone. Da smo dali sve od sebe pa se nije moglo više, to bi bilo ok. Ovako, ta stalna raštimovanost čini ljude nezadovoljnima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

@realno *w ja se generalno slažem s tobom i tvojim argumentima, ali nije katastrofa 16 pobeda nego ta brojka u odnosu na ulaganja, kao i to kako smo izgledali u dobrom delu sezone. Da smo dali sve od sebe pa se nije moglo više, to bi bilo ok. Ovako, ta stalna raštimovanost čini ljude nezadovoljnima.

Valjda se ocekivalo da ce biti bolje jer ste zadrzali osnovu Punter-Leday plus ste one koji su otisli zamenili smislenim pojacanjima(sem Frenka) i ocekivalo se da ce na konto toga biti i stabilnije partije a ne ovako da se pitas kako ce izgledati od cetvrtine do cetvrtine.Jbg.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

@realno *w ja se generalno slažem s tobom i tvojim argumentima, ali nije katastrofa 16 pobeda nego ta brojka u odnosu na ulaganja, kao i to kako smo izgledali u dobrom delu sezone. Da smo dali sve od sebe pa se nije moglo više, to bi bilo ok. Ovako, ta stalna raštimovanost čini ljude nezadovoljnima.


Sta da kaze Armani onda… druga sezona za redom

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

 

Prelomni momenat Baskonije je i tekma sa Žaligirisom, pa izgube 20 razlike, bez da su prišli. Pa im dodje prelomni momenat kući sa Efesom, opet 20 razlike lagano. Je l to pobednički mentalitet? -40?

 

Ili je i tebi pobednički mentalitet pobeda u utakmici u kojoj igraju protiv ekipe koja svesno  igra sa 30% snage protiv tebe?

 

 

 

Daleko je i Baskonija od ekipe sa pobedničkim mentalitetom i sigurno je Partizan kvalitetniji i od njih i od Virtusa, ali su ipak uzeli neke pobede koje mi nismo, pre svega na strani (Efes, Olimpijakos, Zvezda) tu ne računam ovu sprdnju od veceras u Madridu koja je bila viđena još posle Partizan-Real. Jednostavno samo 4 pobede na strani protiv 4 sastavom najskromnije ekipe u EL nisu dovoljno da se zasluzi više od solidnih nadam se 16-18.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Bgm drugovi ovo je poprilican fail. Predobar je ovo roster da bi se zavrsilo vam top 10 u EL i jos izgubilo prvo mjesto u ABA ligi od Zvezde koja je gledajuci kvalitet rostera solidno losija od Partizana. 

 

Ali i to je sport - uđeš u problem u određenom momentu, dočekaju te spremni timovi, posle vađenje ali to više puta ne uspe nego što uspe i to ti je to. Kad bi samo ulaganja igrala, zašto bismo onda igrali?

 

Ja bih rekao da je ovo medium fail ali da izgleda kao solidan faul zato što se upoređuje sa prošlom sezonom koja je bila great success što bi reko Borat. To je ljudska priroda, uvek prvo emocija, pa razum.

 

Uostalom, to je sport vol 2, ko da će svet da se sruši ako recimo ne uzmemo ABA. Nije se srušio ni komšijama prošle godine, ne vidim da su napravili EC roster, skresali drastično budžet i ušli u hibernaciju. Timovi se takmiče, neki evroligaši su pogodili sa pojačanjima, imali u pojedinim momentima i malo više pameti, kvaliteta i sreće, dobili makar jednu utakmicu više i iznad nas su - doduše niko od njih neće ni prići blizu jačim klubovima u eliminacionim utakmicama, al to nije tema sad (kao što ni mi ne bismo bili ni blizu nekom Realu npr). 

 

Zato i kažem, da vidimo šta će biti sa eventualnom licencom, onda sa trenerom a posle ćemo da vidimo šta će biti sa igračima. I još jedan sidefect - biće mnogo lakše doći do sezonske sl godine, a ne vidim da će cena rasti kakav god hype napravili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...