Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

2 hours ago, realno *w said:

Koliko je falio Frenk juče, protiv oba njihova centra bi imao šta da radi. Hola da napadne na postu, a Montejunasa da brani na istom.

 

Ima li kakvih informacija, hoće li igrati protiv Milana?

 

Frenk umesto Alenovih minuta i nejedenje govana od strane sudija ka Brunu...i dpbijena tekma u regularnom, mozda cak i rutinski(je).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ali Smajli juče opet, kakva užasna partija. Svaka čast na kraju za 2 bacanja, osim toga ozbiljno loše. 

Mi igramo pik sa njime i osim ako bek završi, postoje samo 2 ishoda:

 

1: da on rola ka košu, što se završava tako što se ili oklizne i padne, neodlučno krene ka košu, stane i vrati loptu. Juče je uspeo jednom da ostane ispod samog koša sa Okobom i naravno nije bio svestan toga i samo je vratio loptu napolje.

 

2. da igramo pnp i dobije loptu na trojci, često sam kao duh, namešta se za šut, ali onda ipak odluči da okleva, pa ili izgubi loptu, ili se jedva oslobodi iste.

 

Ono što je zajedničko u oba slučaja, je da ta povratna lopta stiže kod beka za kojeg je zalepljen odbrambeni igrač, a na satu je najčešće 4-5-6 sekundi do kraja napada. Da ne proveravam sada, ali mislim da je ovo 4. pobeda KKPa u Evroligi, gde smo bili u minusu sa njime na parketu. 

 

On čovek mora da počne da šutira i da se zaleće na koš odlučnije, pa nek padne promašaj, nek se desi blokada, samo ne ovo oklevanje i zajebavanje saigrača.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio poprilično iznenađen kad je @uini kačio Alenovu statistiku iz ovogdišnje EL (onda sam i dodatno neke stvari pogledao). Te brojke izgledaju skroz pristojno, a eyetest i neki generalni utisak kod mene je skroz drugačiji. Moguće i da sam baš podigao očekivanja kada je on u pitanju za ovu sezonu.

 

Ima vjerovatno i do toga što su na njegovim pozicijama stigla dva nova igrača, pa tu opet imamo neku vrstu prilagođavanja i traženja svoje uloge ( + ove varijante kad igra na trojci), i možda i iz toga proizilaze oni momenti kada jednostavno previše pametuje i analizira, i samo se uvali u dodatni problem. Najbolji Alen je Alen koji ne razmišlja previše. 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko je bolje kada Naneli igra sa manje lopte u rukama (al' da ga služi šut, ofkors). Si oč je baš bio u prošlogodišnjoj ulozi, kreće se, sačeka loptu i pošalje te da je izvedeš ispod table. Naravno, bilo je šetanja u odbrani ali je bio baš surov u napadu.

 

Za razliku od nekh prethodnih mečeva, Željko je sinoć baš zalegao da dobije po svaku cenu, otud i nabijanje minutaže pojedinima. Periodi kada je morao da se kocka izmenama su prošli ok, a kada smo se dovukli do 4/4 menjao je samo kad je to iznuđeno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2023 at 11:28 AM, boki111 said:

Danas su dve stvari preduslov za pobedu:
1. Smanjiti broj izgubljenih lopti.
2. Spreciti njihove lake poene iz tranzicije.

Povezano je jedno sa drugim naravno.

Igrali smo svoju igru koja i podrazumeva nesto veci broj gresaka, ali smo i pored toga iskontrolisali utakmicu.

Ni Milano ni mi nismo u dobrom momentu za utakmicu u cetvrtak. Nadam se da cemo izgurati to na domaci teren.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shikamaru said:

Sinoć, +3, 10 sekundi, iskreno nisam bio za penal završnicu. Sigurniji su bili na ubacivanju i prenosu i nije mi se gledalo to napred nazad (ako bismo mi išli napred uopšte, videsmo u produžetku), al kad je Majk već počeo da dribla i potrosio 6-7 sekundi, drao sam se za faul najstrašnije

 

Upravo ovo. Odmah sam se rekao da se plašim Majkovog brzog potezanja za 3 čim vidi da ide faul, iako je to velika nebuloza po meni. Uglavnom, kada se onako okrenuo maltene leđima ka košu i još potršio par sekundi, dileme nije bilo. Morao je ići faul.

 

Drugi veliki Žocov zajeb je bio onaj tajmaut posle izgubljenje na izvođenju. Montejunas dao koš, mislim Ledej izvodi Panteru, oni naravno nisu stigli da postave presing. Panter bi primio loptu na sekundu, verovatno samo bacio loptu i to je to.

Umesto toga dobili cirkus.

 

Al jbg, lako je pametovati sada, verovatno je tražio čim su ovi krenuli u kontru.

 

 

 

2 hours ago, odupri se ludilu said:

Ma vec sutra pustiti Ponija na Sildsa, Frenka na Voitmana, Aleksu na Tonuta😁 i  toeto.

Sutra ih ritmom ugaziti.

 

Teško da ćemo ih ritmom ugaziti.

Panter, PJ, Naneli i Ledej su bukvalno isceđeni. Ne kažem, Milano je takođe igrao produžetke, ali sa bolje raspoređenom minutažom.

 

Slažem se da Aleksa, Danilo, Ponitka, pa i Bruno, moraju da povuku više, ali svakako da ne vidim tu prostor za "gaženje ritmom". 

Link to comment
Share on other sites

 
Arena može da bude faktor pre svega u smislu 'vetra u leđa' našim igračima, da im donese veću energiju, poletnost, sigurnost, hrabrost, nešto u tom smislu. Eventualno kroz neki pritisak na sudije koji možda ponekad upali. Na protivnika utiče minimalno.
Ne slazem se. Bio sam u Areni i protiv PAO i sinoc. Na par minuta do kraja, horski zvizduk i galama, tacno vidis kako staje protok lopte protivnika, prekida se komunikacija i igraci se kriju od lopte.
Naravno, ne svi. Nadje se tu Mike James, ali malo je takvih.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tristan sinoć, odlična odbrana na Kembi u onom jednom posedu (koji low point Kembine karijere, da te onako Tristan zaključa), imao čak i neki dobar skok pod našim košem kad je bio fauliran 

Al onda na drugoj strani koja mu je forte, promašuje potpuno otvorenu trojku i užasno napada klozaut i pravi faul u napadu, lepu je priliku propustio da još malo bude na terenu

Imao je naravno i ona klasična njegova lelemuđenja kad ne zagradi a najviše me nervira kad je on na strani pomoći, nit pomogne unutra nit smeta ako lopta ode spolja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

 

Teško da ćemo ih ritmom ugaziti.

Panter, PJ, Naneli i Ledej su bukvalno isceđeni. Ne kažem, Milano je takođe igrao produžetke, ali sa bolje raspoređenom minutažom.

 

Slažem se da Aleksa, Danilo, Ponitka, pa i Bruno, moraju da povuku više, ali svakako da ne vidim tu prostor za "gaženje ritmom". 

Ja nesto kontam ako Kaminski igra, mi zaista imamo duzi roster, domacu utakmicu, nismo putovali to su neki preduslovi. Jbg nisu ova trojica prvopomenutih na baterije pa da ih ne stizemo napuniti do sutra. Ne moraju 30+ minuta ako ovi drugopozivci budu ok. A i tu su se stekli uslovi sa punim rosterom i pozitivnim vajbom zbog pobjeda da neko od njih povuce.

 

Da ne pilimo naopako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vendetta said:

Ne slazem se. Bio sam u Areni i protiv PAO i sinoc. Na par minuta do kraja, horski zvizduk i galama, tacno vidis kako staje protok lopte protivnika, prekida se komunikacija i igraci se kriju od lopte.
Naravno, ne svi. Nadje se tu Mike James, ali malo je takvih.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 

Nadam se da si i ti na`ranio golubove u istoj - mi Grobari smo uvek brinuli o zivotinjama, a golubovi borave tu i kad nisu nase utakmice.

:wicked:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Naš promašaj i “rupetina” u odbrani ne odigra jednu utakmicu zbog povrede,

 

Odigramo najbolju defanzivnu partiju u sezoni 😂

 

Frenk je svakako daleko od promašaja, ofanzivni skillset i razumevanje igre se nisu ni dovodili u pitanje. Njegova vrednost za tim je značajno skočila dovođenjem Bruna.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...