Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Personal goal for today: smiri se i uzdrži od pljuvačine...prema ovoj raspuštenoj bandi koja ne može da prenese loptu i zagradi koš...ali zato igra odbranu koju je jednom slikovito definisao Muta Nikolić...i kojoj je roster sklepan tako da je prvi centar Balša Koprivica u sezoni u kojoj navodno napada f4...koju je Aleksaaaa spasio od teškog nakantavanja i -30 na poluvremenu.

 

Jbt sinoć sam od muke u 4/4 krenuo da se vrtim po kući, završio za 10 minuta nešto što me žena jurila mesecima da završim a ja joj objašnjavao da mi treba slobodan vikend za to, na kraju sklapao neki veš, šteta što je bilo prekasno za usisivač inače bi to bilo najtemeljnije usisavanje u istoriji usisavanja.

 

Znači jasno vam je da danas moram na grupnu terapiju ovde kod vas drugari, da treba da se zameni licna i tako to.

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

Ali kakav je tatko Lorenco. Na pripremama ga uglavnom nigde nije bilo i onda samo klik i vraća se u ubica mod. Naravno, uz nesebičnu pomoć naše odbrane koja mu je pripremila spa centar i relax masažu na našoj polovini.

 

Kod nas je, osim Alekse, Jare imao finu epizodicu u drugom poluvremenu, gde je mnogo korisnih stvari radio u odbrani i to je ujedno bio i jedini period pristojne odbrane, tih prvih 5-6 minuta u 3/4. PJ takođe odigrao prilično korektno.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ponukan Arsenijevom potrebom za terapijom, predlažem jedno natjecanje - šta može pozitivno da se izvuče iz sinoćnje utakmice?

 

Evo da počnem:

 

  1. Aleksa odigrao dobro. Mada sam ja i dalje mišljenja da on nikako ne može da bude među prve tri violine, pošto će u jednoj utakmici da zatrpa protivnika (obično izgubimo tu utakmicu), a u sledećoj nas. Čak i sinoć, uradi nešto dobro u napadu, koš i faul, onda se u odbrani šetaju pored njega. Valjda još uživa u prethodnom potezu pa zaboravi na odbranu.
  2. PJ - U par navrata se baš videlo koliko može da bude fizički dominantan, u dva koraka pređe pola terena (sećam se kad je onomad Pavlović došao, gledao ga uživo u Pioniru, prva kontra za nas on prestiže ostale ko da su deca). Imao i par dobrih poteza. Znak pitanja tu je kako će se snaći kad ne bude igrao sa drugom postavom, kada je Panter na terenu i po defaultu njemu bude išla lopta da rešava.
  3. Jaramaz pokazao znake života, čak je i jednu trojku pogodio (sa onim lukom!) koju mu nisu priznali pošto su svirali nešto. I dalje je nekad komplikovao previše, ali opet, on ovde nije jedan od glavnih igrača kao što je bio kod Trinkija, tako da ne možemo ni da očekujemo onakve role.
  4. Balša - 6 poena, 3 skoka, 2 banane za 11 minuta, bez promašaja, treći indeks u ekipi. Sasvim ok rola.
  5. ?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Makabi jeste sila na svom terenu (čak i bez 40% tima u liku Baldwina hehe) ali vi ste izgledali baš loše sinoć. Lorenzo kao da je bio dodatno motivisan, naročito protiv Puntera koji je prošle sezone dobio dosta lovorika za sebe. Bez Puntera i Ledaya u stabilnoj formi - teško da imate na šta da se oslonite. Aleksi svaka čast kako je odigrao ali on je klasičan microwave igrač. Dozier će biti ok, ali nema tog nitro efekta niti mi deluje kao taj tip igrača već više kao neki bekovski Nunnally, biće super kad svi igraju dobro, ali nije neko ko preokreće kad glavne poluge ne rade. Željko je odmah krenuo da disciplinuje Ponitku i Franka, jesu bili loši ali ovo je malo i šiljenje patke. Anđušić standardno non factor protiv iole jače odbrane a mislim da će poseban problem biti minuti Jaramaza, protivniku je lako da se nabije u reket kad je on za komandama. Dobro će vam doći Asvel u sledećem kolu malo da se priberete, to možete dobiti na čist kvalitet dok se ekipa traži. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno je prošla jedna utakmica i već zamišljate najcrnje scenarije.

Jebote, kao da ne znate kako ste izgledali prošle sezone sve do nekog februara, marta, to je bio jedan težak rolerkouster. Red briljantnih igara, red sramotnih.

 

Duga je sezona. Ne vidim foru po kojoj će bilo šta biti odlučeno do 3-4 kola pred kraj. Ima samo dva slaba tima. Alba i Asvel. Ovo ostalo teška mašinerija. A 10 mesta vode u doigravanje.

 

Ako mogu da se našalim malo, dokazujete da JESMO isti. I mi tako cmizdrimo nakon jednog poraza.

 

Inače, moram da priznam, Kuperovo objavljivanje iskustva igrača u evroligi me je baš nasmejalo juče. Teoretski, da dovedete 12 NBA igrača, bili biste po toj listi najneiskusniji tim evrolige 🙂 

Edited by John Terry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Da da, ostaće Plavšiću mala mrlja u karijeri taj odnos prema Lorencu.

 

Mrljetina if you ask me. Plus pljuvanje po Lorencu u sezoni gde je drugi Zvezdin plej jebeni Filip Čović.

 

Nazad na temu. Kukate ko da ste cigani, šta je ovo? Tako ćemo i mi sledeće nedelje ako nas drmne Žalgiris. 

 

Kao Cigan sam se radovao vašem potpisu Kaminskog jer deluje da je baš kontra onome što vam treba pod košem. A opet, valjda Žoc zna bolje od mene pa ćemu se naći mesto. Za sada, kriminalan i pogubljen ali i ništa što do sada nismo viđali od igrača koji dođu iz NBA i prvi put kroče na evropske parkete.

 

Vama sezona, paradoksalno ili ne, opet zavisi od Pander-Ledej osovine. Oni moraju svoje da isporuče. Kada se to bude dešavalo, i ostali će imati više prostora. Do decembra makar ne treba diskutovati da li je dvojac spreman to da uradi, jer naravno da jeste. Ostali moraju da se našteluju da budu pomoć ovom dvojcu i to što pre. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Komsije, kakav je to nacin?! Oni dadu kos vi skidate gace! Kakav je to nacin? Necu da vas citam takve! Gore glava komsije! Necu da vidim dole glava, gore glava! 

 

Mada, mi bi jos vise mracili i kukali na vasem mestu 😄 

 

Kao sto ne mislim da je ona nasa predstava od sinoc prava slika Zvezde (nije Asvel merilo), tako ne mislim ni da je ovo od sinoc prava slika Partizana - imate mnogo kvaliteta, poslozice se to. Nekom je bilo odlicno sutersko vece, nekom je bilo lose, koncentracija losa. Sledeci dan, sledeca utakmica, nebitno je sta je bilo pre. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Da da, ostaće Plavšiću mala mrlja u karijeri taj odnos prema Lorencu.

 

mali je faul a mrlja je golema, pogotovo sto je i nakon lorenza nastavio da botuje za chovketov krava muzara koncept u kojem su domaci igraci sveti a stranci neki koje treba odma nazvati pravim imenom

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Vidim da smo okupirali temu pa da bacim mojih 2 centa.

 

Prvo da napomenem da sam samo drugo poluvreme gledao ali na prvu se vidi da vam je odbrana reketa ogroman problem i generalno taj raspad u odbrani je doveo i do raspada i pomalo haoticne igre u napadu… Bas se videlo koliko pre svih fali Lesor, mada ste i pored svega postigli 81 poen sto opet treba da bude nesto sto treba malo da vas ohrabri.

Link to comment
Share on other sites

Kaminsky je bas zabrinjavajuc, bukvalno lik ne zna gdje se nalazi u odbrani. Ta pogubljenost je jos veci problem od ocitih fizickih limita za koje smo znali i kad je tek potpisan. Bas je neozbiljan bio ova ulazak u sezonu bez kvalitetnog defanzivnog centra. Kaminsky, Smajli i eto Balsa na 5 je defanzivni uzas za ovaj nivo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mfmilan said:

Ponukan Arsenijevom potrebom za terapijom, predlažem jedno natjecanje - šta može pozitivno da se izvuče iz sinoćnje utakmice?

 

Evo da počnem:

 

  1. Aleksa odigrao dobro. Mada sam ja i dalje mišljenja da on nikako ne može da bude među prve tri violine, pošto će u jednoj utakmici da zatrpa protivnika (obično izgubimo tu utakmicu), a u sledećoj nas. Čak i sinoć, uradi nešto dobro u napadu, koš i faul, onda se u odbrani šetaju pored njega. Valjda još uživa u prethodnom potezu pa zaboravi na odbranu.
  2. PJ - U par navrata se baš videlo koliko može da bude fizički dominantan, u dva koraka pređe pola terena (sećam se kad je onomad Pavlović došao, gledao ga uživo u Pioniru, prva kontra za nas on prestiže ostale ko da su deca). Imao i par dobrih poteza. Znak pitanja tu je kako će se snaći kad ne bude igrao sa drugom postavom, kada je Panter na terenu i po defaultu njemu bude išla lopta da rešava.
  3. Jaramaz pokazao znake života, čak je i jednu trojku pogodio (sa onim lukom!) koju mu nisu priznali pošto su svirali nešto. I dalje je nekad komplikovao previše, ali opet, on ovde nije jedan od glavnih igrača kao što je bio kod Trinkija, tako da ne možemo ni da očekujemo onakve role.
  4. Balša - 6 poena, 3 skoka, 2 banane za 11 minuta, bez promašaja, treći indeks u ekipi. Sasvim ok rola.
  5. ?

 

5. Složio sam veš

6. EU nam još uvek nije uvela vize

7. Još nisam dobio poziv za vojnu vežbu

 

Još jedna stvar na uslovno rečeno plus strani je što smo, subjektivni osećaj, jedno 70% poena postigli nakon ulaza. Dobro je zato što smo pronašli način da poentiramo iako nam je napad bio u potpunom raspadu i primarne akcije nam uopšte nisu prolazile, a dobro je da se na taj način i protivnici nateraju da više skupljaju i pune reket što onda oslobađa mogućnost i prostor za naš drive&kick.

 

10 minutes ago, uini said:

mali je faul a mrlja je golema, pogotovo sto je i nakon lorenza nastavio da botuje za chovketov krava muzara koncept u kojem su domaci igraci sveti a stranci neki koje treba odma nazvati pravim imenom

 

Iskreno, takvu tendenciju nisam primetio, što ne znači da je nije bilo. Moj je utisak da je uglavnom Kuzmanović imao takve komentare (mislim na botovanje za Čovićev koncept).

 

---

Što se tiče kuknjave, pa šta znam, kuka se na sinoćni performans koji jeste bio jadan. Meni je sve to ok dok ne dođe do priče tipa nema ništa od ove sezone, a tako nešto nisam primetio.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mfmilan said:

Balša - 6 poena, 3 skoka, 2 banane za 11 minuta, bez promašaja, treći indeks u ekipi. Sasvim ok rola.

 

I ja sam prilično zadovoljan, ali ne mogu da verujem kakve on dečije boljke ima. 
Verovatno ste primetili tokom prenosa kako mu svi pokazuju da ne spušta ruke kada čuva igrača. Tako je napravio 3 faula. 
Ima čovek 215, koliko već, pa digni ruke jebote lebac. 
Druga boljka mu je što ne grabi loptu u skoku agresivno. Tu je on negde uvek, ali mu Dibartolomeo istrgne iz ruke... Nemoj me zajebavati. 
I onda sledeći skok ju je ščepao, izbacio laktove, pa aj neka neko proba.

To su neki od osnova za centra, jebeš to ako svi moraju da ti sugerišu ili da ti 5 puta ispadne lopta da bi skontao šta treba da uradiš.

 

Što se generalno tekme tiče

ISTE-BOJE.png

 

Naravno da Željko želi da dobije svaku utakmicu, ali mi nekad izgleda kao da želi da nas rašrafe i da se inati sa nekim igračima. Sećate se i prošle sezone, samog starta, pa Nanelija na kraju klupe i sličnih stvari...

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2023 at 10:57 AM, pendulum said:

Ovo mi liči na onu igru iz sredine prošle sezone kad nismo još dostigli pik ali smo ubadali one neke pobede na domaćem terenu i gubli regularno u gostima. Vidi se definitivno da fali još jedan igrač dole.

 

As I said...same ol', same ol'...

 

Ja sam navijao da se dovede ovaj Rivero iz Valensije jer kontam da nije bio skup i nešto naročito tražen ali sam dobio info da se čeka ozbiljniji igrač...e sad, kao što već rekoh, videćemo koliko će nam se to čekanje obiti o glavu i da li je bilo vredno.

 

Od pozitivnih stvari, većinu ste već izdvojili, ali da ponovim: Avram zadržao formu sa svetskog, Doužer se nije usrao prvih EL minuta (pogodio i prvu trojku koju je ispalio), Balša pokazao znake prihvatljivosti za EL nivo u određenim momentima, dobar procenat slobodnih i..to bi bilo to. Negativnih je bio i previše - Ledejovo neprisustvo na utakmici, Nanelijeva i Panterova ležernost, Anđušina usranost kada dođu ozbiljniji protivnici, Frenkova i Smajlijeva pogubljenost...

 

Mnogo mi se svidelo kako je kod Makabija kružila lopta i kako su dospevali u lagodne situacija za završavanje napada 1 na 0. Dosta imamo da radimo da dođemo do one naše igre iz februara i marta 2023. ali iskustvo nas je naučilo valjda da budemo strpljiviji. Siguran sam da Željko vidi sve red flegove bolje od svih nas ovde.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...