Jump to content

FK Partizan 2023/24


Cooper

Recommended Posts

Bar 10 zadnjih sezona su 2 sektora na istoku prema jugu bila popunjena grobarima. Ne sećam se da je bilo ikakvih problema sa navijačima Zvezde. Zadnji problem koji pamtim je izbio na zapadu kada su navijači Zvezde od balona napravili falus i krenuli sa njim od severa prema jugu zadržavši se kod lože da provociraju Vuletića. Tada je ustalo nekih stotinak grobara koji su bili na zapadu iz jug i krenulo na ovu grupicu. Jug se isto nešto uskopistio pa su počeli stolicama da gađaju prema zapadu. Žandarmerija uletela i brzo smirila strasti. Poplašile se žene i deca što su bile na zapadu, između ostalih i moja. Rekla sad i nikad više :classic_biggrin: na jugu obično bude hladno pa se pale stolice i to je to.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Knipex said:

Bar 10 zadnjih sezona su 2 sektora na istoku prema jugu bila popunjena grobarima. Ne sećam se da je bilo ikakvih problema sa navijačima Zvezde. Zadnji problem koji pamtim je izbio na zapadu kada su navijači Zvezde od balona napravili falus i krenuli sa njim od severa prema jugu zadržavši se kod lože da provociraju Vuletića. Tada je ustalo nekih stotinak grobara koji su bili na zapadu iz jug i krenulo na ovu grupicu. Jug se isto nešto uskopistio pa su počeli stolicama da gađaju prema zapadu. Žandarmerija uletela i brzo smirila strasti. Poplašile se žene i deca što su bile na zapadu, između ostalih i moja. Rekla sad i nikad više :classic_biggrin: na jugu obično bude hladno pa se pale stolice i to je to.

To je bilo 2018 g. Tačno je da je okidač bio baloni u obliku muškog polnog organa u pravcu Vuletica. Onda je deo navijača prešao sa severa na zapad i došao do partizanovih navijača koji su bili u kavezu. Nakog toga navijači partizana koji su bili u jednom sektoru na zapadu napustili su tribine jer je došlo do sukoba sa ovima koji su prešli sa severa. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ispričao šta sam video svojim očima jer sam bio na centralnom delu zapada u sektoru 3 pored navijača Partizana koji su bili većinom u sektoru 2, sektor 1 je bio na pola prazan da bi se odvojio od juga. Tada još nije bio napravljen odvojeni centralni deo na zapadu koji se sada zove tribina "Siniša Mihajlović"

Link to comment
Share on other sites

Derbi će suditi izvesni Pavle Ilić, Kragujevčanin koji je svojevremeno optužen za nameštanje utakmice Sloga - Trajal ali je slučaj na kraju odbačen. Ilić se ekspresno popeo do najvišeg ranga takmičenja 2020. ali je do ove tekuće sezone samo triput sudio u Superligi.

 

Grobarskim kanalima kruže (neproverene) priče da je dotični bio vatreni navijač CZ, pripadnik jedne lokalne grupe Delija, ali je pobrisao sve slike kad je krenuo da se bavi suđenjem.

 

U svakom slučaju veoma čudan izbor sudije za najbitniju utakmicu sezone.

Edited by pendulum
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I vise nego cudan. Bolj stranca da su doveli. Zanimljivo je i kako se iz svakog teksta izostavlja dro u kome partizan nije hteo Nikolica. A uredno se aposteofira kako mi nismo hteli Jovanovica. 

Sve u svemu dozvole vecitima da biraju koga nece su mi najveca nebuloza. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pendulum said:

Derbi će suditi izvesni Pavle Ilić, Kragujevčanin koji je svojevremeno optužen za nameštanje utakmice Sloga - Trajal ali je slučaj na kraju odbačen. Ilić se ekspresno popeo do najvišeg ranga takmičenja 2020. ali je do ove tekuće sezone samo triput sudio u Superligi.

 

Grobarskim kanalima kruže (neproverene) priče da je dotični bio vatreni navijač CZ, pripadnik jedne lokalne grupe Delija, ali je pobrisao sve slike kad je krenuo da se bavi suđenjem.

 

U svakom slučaju veoma čudan izbor sudije za najbitniju utakmicu sezone.

koliko ja znam ne postoji grupa "delije kragujevac" možda je simpatizer

Link to comment
Share on other sites

Spominju se fotke u majici Ronina, nekada aktivne grupe iz KG. Možda nije bio član grupe, ali kažu da je išao redovno na tekme i da je pobrisao sve fotke sa društvenih mreža kad je krenuo sa suđenjem.

 

Možda neko iz KG može da potvrdi ili demantuje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pendulum said:

Spominju se fotke u majici Ronina, nekada aktivne grupe iz KG. Možda nije bio član grupe, ali kažu da je išao redovno na tekme i da je pobrisao sve fotke sa društvenih mreža kad je krenuo sa suđenjem.

 

Možda neko iz KG može da potvrdi ili demantuje.

 

Da mu zabranimo da sudi jer je navijac Cz? ,  ili vec unapred spremamo alibi? Niti prvi niti poslednji koji se slikao ili bio clan neke navijacke grupe...

 

Izmedju ostalog bez Svete u derbiju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zar to nije Terzin argument za Jovanovića zašto ne treba da sudi derbi iako je ubedljivo najbolji srpski sudija? Reče da mu je stric bio nešto u FKP, pa je automatski i on vezan za isti i ne može objektivno da sudi.

 

Nakon svega toga izvadiš nekog nebitnog lika iz naftalina koji nema odsuđenih 15 utakmica u SL da sudi derbi i koji je svojevremeno optužen za nameštanje utakmice.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, pendulum said:

Zar to nije Terzin argument za Jovanovića zašto ne treba da sudi derbi iako je ubedljivo najbolji srpski sudija? Reče da mu je stric bio nešto u FKP, pa je automatski i on vezan za isti i ne može objektivno da sudi.

 

Nakon svega toga izvadiš nekog nebitnog lika iz naftalina koji nema odsuđenih 15 utakmica u SL da sudi derbi i koji je svojevremeno optužen za nameštanje utakmice.

 

Terzić je g#vno&g#vedo,  nikad nisam, niti cu podrzavati njegove stavove i atmosferu koju stvara u srpskom fudbalu( uostalom sve sto radi). Ali ovakvi upisi/tekstovi po portalima se nimalo ne razlikuju od Terzicevih izjava. Uostalom,  malo je bzveze unapred osudjivati nekog, iako utakmica nije ni počela.

  A kako radi FSS, kako "balansira" i podilazi vecitima, znamo.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, pendulum said:

Zar to nije Terzin argument za Jovanovića zašto ne treba da sudi derbi iako je ubedljivo najbolji srpski sudija? Reče da mu je stric bio nešto u FKP, pa je automatski i on vezan za isti i ne može objektivno da sudi.

 

Nakon svega toga izvadiš nekog nebitnog lika iz naftalina koji nema odsuđenih 15 utakmica u SL da sudi derbi i koji je svojevremeno optužen za nameštanje utakmice.

Kod svakog sudije/delegata , kao i kod obicnog coveka u srbiji ces naci nesto sto ga povezuje sa Zvezdom ili Partizanom. 

Stvara se alibi unapred, pred prosli derbi ste isto kukali na Minakovica unapred. 

Ne secam se da sam nakon onog da kazemo diskutabilnog penala kada ste okrenuli protiv IMT-a (a dosudio ga je bas Ilic) video tekstove o tome kako Partizan nece da im sudi neko ko je optuzen za namestanje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma jasno, slažem je sa vama generalno ali uzrok cele diskusije je upravo insistiranje od strane uprave FKCZ da najbolji srpski sudija ne može nikako da sudi na utakmicama CZ. Lik sudi Ligu šampiona bez greške ali će kao biti pristrasan kada sudi derbi jer možda intimno više simpatiše ili je simpatisao nekad Partizan. I onda, nakon svega toga, umesto da opet gledaš ko ti je tu među najboljim sudijama, ti izvučeš nekog anonimusa, koji em po kvalitetu ne pripada vrhu, em je sumnjičen za nameštanje, em se sad još javljaju glasine oko odlazaka na utamice CZ u mladosti. Naravno da će da se upale neke lampice.

 

No, ajde neka prođe sve u najboljem redu i neka sudija ne bude nimalo u fokusu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pendulum said:

Ma jasno, slažem je sa vama generalno ali uzrok cele diskusije je upravo insistiranje od strane uprave FKCZ da najbolji srpski sudija ne može nikako da sudi na utakmicama CZ. Lik sudi Ligu šampiona bez greške ali će kao biti pristrasan kada sudi derbi jer možda intimno više simpatiše ili je simpatisao nekad Partizan. I onda, nakon svega toga, umesto da opet gledaš ko ti je tu među najboljim sudijama, ti izvučeš nekog anonimusa, koji em po kvalitetu ne pripada vrhu, em je sumnjičen za nameštanje, em se sad još javljaju glasine oko odlazaka na utamice CZ u mladosti. Naravno da će da se upale neke lampice.

 

No, ajde neka prođe sve u najboljem redu i neka sudija ne bude nimalo u fokusu.

Apsolutno imas pravo. I kazem da je najveca nebuloza to da klub ima pravo da skloni nekog sudiju. 

Ali to traje godinama, bili smo i protiv Mazica. Partizan protiv Nikolica u derbiju, cak sta vise ove godine je sudio posle dve sezone Partizanu.. 

Treba da naprave jos veci cirkus pa im za sudije u derbiju dovedu neke anonimuse strance, koji nikad nista ozbiljnije nisu sudili. 

Link to comment
Share on other sites

Sve je podredjeno za ova dva kluba. Dokle je to stiglo kada oni mogu da nekom zabrane da sudi, ili da traže zabranu. Ludost.

Da je to normalno okruženje, sudijska organizacija bi odredila sudije, i to bi bilo to. Ovako se gledaju krvna zrnca, pa razni orangutani traže slike po društvenim mrežama,  i upiru prstom. Zato niko i neće da sudi, zašto da mu neko preti i da ima nelagodnosti zbog obične dnevnice, koja može da mu presedne.

Ovo prvo rade klubovi , rukovodstva,  poput terzica, ili poslednji primer kada je Obradović pravio cirkus posle KRK, gde je upirao prstom u one mlađe momke koji su odlično sudili i prihvatili se posla , kada su iskusne sudije odustale.

Prvo treba početi od rukovodioca, pa onda hapsiti idiote preko društvenih mreža koji prete i vredjaju

 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

Kako se zvao onaj sudija "grobari Cokot"? Taj je sudio bas dosta derbija.

Sto se tice Jovanovica, mislim da je isti pre par kola dobio najvisu ocenu, a nije zvao var kod penala gde igrac Radnika pada bez kontakta. Ocigledno da nema penala. Znaci dobija njvisu ocenu, i time budzi svoj cv. 

Bez greske sudi u LS?

Meni je taj lik generalno labav, a to sto nema boljih u ligi, to je ogledalo drzave.

 

Link to comment
Share on other sites

 

12 hours ago, Barkley#34 said:

Što ne volim euforiju koja se stvorila, sve se crta da će da nas pregaze. Al' dobro je da su barem Duljaj i igrači u ilegali.

 

Ako ne uspemo da im se suprotstavimo na sredini, poješće nas.

 

Iskreno mislim da je veća euforija oko samog odlaska na utakmicu nego oko očekivanja da ćemo ih mi pregaziti. Većina ljudi ove godine prati samo gostovanja, stvorio se neki OK odnos između Duljaja i navijača, derbi, prilika da se konačno veliki broj ljudi sa naše strane skupi na jednom mestu na utakmici FK-a...uprkos svim sranjima oko FK-a kreirana je nekakva pozitivna atmosfera i sinergija. Sigurno da ima i velikog uticaja stanje na tabeli (ja sam priželjkivao samo da ostanemo nekako iznad njih do derbija radi većeg loženja i sa naše strane i pritiska koji će oni trpeti), Duljajevo držanje, komunikacija, dosta boraca u ekipi i solidno aktraktivnih igrača...Šta će biti na ovoj tekmi - ne mogu da procenim. Imamo puno rupa i oni su i dalje solidno jači. Ulupali su ozbiljne pare ovaj tim i biće velika blamaža ako ostanu ispod nas. Ja se uzdam u taj pritisak koji je na njima i Milojevo ziherašenje. Titula je svakako preteška misija kada nemaš prava na grešku, ali -4 za njih bi predstavljalo ogromno opterećenje a onda ko zna 🙂 Zato se i nadam da će Igor krenuti na sva tri boda pa kako bude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema nama titule sve i da u subotu veče budemo na +4

Uostalom, samo nam još treba da uzmemo titulu i da nam Vazura kaže "esamvamreko, s'ću d'ostanem još X godina..."

Link to comment
Share on other sites

Bezveze je bilo šta pričati o tituli kad je ostalo da se igra još trećina i kusur utakmica, a biće zajebanih mečeva. Ne bih se bavio drugim stvarima. Hajde da bude pravi praznik fudbala, kao nekad.

 

Euforija oko odlaska na mečeve je vezana sa rezultatima i loženjem na iste. :classic_smile: Ja se bojim razočaranja ako rezultat bude nepovoljan u nekom trenutku, treba energiju držati do kraja utakmice, pa i da izgubimo ima još vremena da "se ćeramo" i da im dišemo za vrat.

 

Koliko god da imaju pritisak imamo ga i mi jer niko nije očekivao ovakvo stanje na tabeli u ovom trenutku, a nije lako nositi se s tim iz nedelje u nedelju. Dodatno, njima je završena Evropa, ostalo je prvenstvo, biće fokusiraniji nego pre par meseci.

 

Opet, mi smo jači nego jesenas, čak i sa svim rupama i promajom koja duva. U timu je dobra atmosfera, stranci će verovatno manje biti podložni pritisku derbija u gostima, a značiće im i podrška sa tribina. Imamo dosta kombinacija na sredini i u napadu, mogu da se mešaju karte tokom meča, samo treba ubosti pravu kombinaciju u pravom trenutku utakmice. Naravno da ćemo ići na tri boda, bar na početku, jer niti znamo da kalkulišemo niti imamo tim za to. Ni kad vodimo protiv slabijih timova n'umemo da zatvorimo meč a kamoli u derbiju. 

 

... gde god da igra...

Link to comment
Share on other sites

tumbleweed-silence.gif

 

 

Očekujem laganu pobedu Zvezde večeras, imaju bolji tim i boljeg i iskusnijeg trenera. Naša jedina šansa je da Zvezdina odbrana napravi više gluposti nego naša, ali to se već desilo jesenas, dvaput zaredom teško.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...