Jump to content

FK Partizan 2023/24


Cooper

Recommended Posts

Kapa dole Duljaju, nakon ogromnih problema, nepoznanica, pritisaka, iskoristio je svoje konekcije da oformi nekakav tim... a onda počeo i jako dobar fudbal da piči, nanizao 11 pobeda a bilo bi i 12 da nismo žestoko pokradeni u prvom kolu u Bačkoj Topoli. Tim izgleda sve fluidnije, na momente igramo baš lep fudbal, a bogami utegli smo i defanzivu. Međutim, ozbiljan test je pred nama, sledi gostovanje u Pazaru, Čuka, TSC, Voša, pa gostovanje u Nišu. Imamo vremena da se uigravamo, treniramo i ostanemo gladni iz kola u kolo.

 

Šteta što su komšije mimo pravila odložile utakmicu sa TSC-om, sasvim sam siguran da bi palo prosipanje bodova tu, kao i što je derbi pomeren, mogli smo još komfornije da stojimo na tabeli. Te dve utakmice će igrati nakon što završe ekskurziju u Evropi, tako da gubimo tu prednost igranja na jednom frontu. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Kapa dole Duljaju, nakon ogromnih problema, nepoznanica, pritisaka, iskoristio je svoje konekcije da oformi nekakav tim... a onda počeo i jako dobar fudbal da piči, nanizao 11 pobeda a bilo bi i 12 da nismo žestoko pokradeni u prvom kolu u Bačkoj Topoli. Tim izgleda sve fluidnije, na momente igramo baš lep fudbal, a bogami utegli smo i defanzivu. Međutim, ozbiljan test je pred nama, sledi gostovanje u Pazaru, Čuka, TSC, Voša, pa gostovanje u Nišu. Imamo vremena da se uigravamo, treniramo i ostanemo gladni iz kola u kolo.

 

Šteta što su komšije mimo pravila odložile utakmicu sa TSC-om, sasvim sam siguran da bi palo prosipanje bodova tu, kao i što je derbi pomeren, mogli smo još komfornije da stojimo na tabeli. Te dve utakmice će igrati nakon što završe ekskurziju u Evropi, tako da gubimo tu prednost igranja na jednom frontu. 

 

Izvinjavam se na uletu u temu i citiranju ovog posta oteklog od dobrih namera i bez ikakvih patkometrijsko-tatastajl pretenzija, samo da te obavestim da komsije utakmicu sa TSC-om igraju za 3 dana. 

Link to comment
Share on other sites

FKCZ je imala pravo da odlozi jednu utakmicu, to sto nije igrala kvalifikacije, ne znaci da to pravo gubi u toku kampanje LS. Isto kao sto ste vi odlozili Kragujevac, gde bi ste vrlo verovatno kiksnuli sa onakvom katastrofalnom formom na startu sezone, ali tada se ukazala sudijska organizacija protiv Radnickog , Surdulice i jos nekih i timova. 

 

Sto se tice derbija i to si zaboravio, derby se igra 6.12, udeni u taj tvoj raspored, nemoj samo nakon te utakmice da kritikujes Duljaja " i svoj fluidan tim". Zapamti to sto si napisao i drzi se tih reci. 

 

A ovo za derby i impliciranje da je nesto FKCZ imala sa odlaganjem citavog kola je toliko drsko i bezobrazno prema svemu onome sto se desavalo tih dana na Kosovu i Metohiji. Ali od koga dolaze takve misli i reci, nije ni cudno. 

 

Derby je nakog vase utakmice sa Vojvodinom. Znaci, Cukaricki, TSC, Vojvodina i derby, 4x ste domacini. Eto, imate sansu da nastavite pobednicki niz i da odete na + dvocifreno. 

 

Iskreno, ne znam na ta lici vasa igra, prosli put sam vas gledao protiv Radnickog kad ste jedva dobili i Nordsjelanda, tako da zaista necu da nesto pisem o vasoj igri, jer pojma nemam kakva je, znam samo da ova liga nije nikakvo merilo , posebno oslanjanje na partije protiv Panceva i Surdlica ovoga sveta. Vise bi vam znacilo 5x sa Nordjselandom da igrate, pa cak i da puknete jos koji put, nego ovakve jsl utakmice koje mogu samo mazohisti da gledaju. I vase i nase, da se razumemo. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sledeći put spremniji da dođeš.

Derbi je prvobitno planiran za 6.12, ali je pomeren na 20.12.2023.

 

Što se tiče odlaganja, u propisima verovatno svih liga u Evropi jasno stoji da klub ima pravo da zatraži odlaganje utakmice prvenstva tokom kvalifikacija za evropska takmičenja. To što ste se, poput 20ak drugih klubova, plasirali direktno, nije podrazumevalo da imate gratis odlaganje.

Edited by pierre van hooijdonk
Link to comment
Share on other sites

Nažalost, pogledao sam samo hajlajtse i nekih dvadesetak minuta sredinom prvog poluvremena. Bilo je dosta uspavljujuće u tom periodu, ali uobičajeno, kad smo uspeli da damo gol teren se odmah proširio. Imamo nekoliko igrača koji mogu da odigraju na malom prostoru, tako da čim se bunker malo otvori ima dovoljno mesta da se napravi šansa. Koliko vidim, uglavnom se nesebično kombinuje, čak je i Severina više puta sinoć zavrtao u sredinu i tražio slobodnog saigrača. Otud je još više skandalozan onaj sebičan potez Baždara pred kraj. Jeste mlad ali nije mu prvi meč pa da se razume onakvo soliranje.

 

Odbrana jeste bolja (od onog ne može gore), ali u svakom meču protivnik ima bar jednu veliku šansu dok je rezultat manje-više egal. Viđali smo u prvom delu sezone na šta liči kad nam učačkaju gol iz takve šanse. Bar je golman standardno siguran.

 

Mislim da su nam najveći izazovi do kraja jeseni Novi Pazar i Ivanjica (možda i Niš, pre svega zbog terena) uz derbi, naravno. Ove utakmice kod kuće mislim da će biti manji problem, bez obzira na nominalno jače protivnike. Mada, biće zanimljivo videti kako će izgledati igra u malom jačem ritmu i iznošenje lopte pod pritiskom boljih rivala, letos su nas upropaštavali time. S tim da nemamo prava na opuštanje i otaljavanje bilo koje utakmice. Jedna po jedna, prvo kup.

Link to comment
Share on other sites

Dobili smo pozajmicu u visini od 2 miliona od FSS, ni prvi ni poslednji tim koji se zadužuje, ali nadam se poslednji put za ovu upravu.

Sad je očigledno cilj samo dogurati do 2024. Sumnjam da postoji plan za dalje

A idu nam na ruku kiksevi TSC i Čuke.

Što se tiče titule, tu nemam ni najmanju nadu, pogotovo što će gurnuti 3 derbija posle njihove Evrope.


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...