Jump to content

Zelena trava doma mog - Wimbledon '23


Drug Crni

Recommended Posts

2 hours ago, Kosjan Willavić said:

Ja jos gledam na live score da li je greska. Alal vera,bas neocekivano, bez ijednog ispustenog svog servisa. Ide na Korpac u iducem kolu koja je upala kao LL u prvo kolo.

Nataliju nisam imala priliku da gledam kako igra , kakav joj je stil . Ali gledah nakon prvog dana SK prikazao itw sa njom . Žena jedan ogorman osmeh, Naravno presrecna sto se plasirala u MD, pričala kako radi sa suprugom trenerom , imala neku operaciju čini mi se jetre u nekom periodu pre korone , pa je korona poremetila , kao i mnoge igrace , kako ona reče igraš a u stvari kao da ne igraš, misleći na restrikcije vrv. Jako pozitivan stav , i taj osmeh .. Kada je spomenula stil , rekla je igramo(govori u množini ) taj slajs , odmah mi je palo na pamet da može sa Karolinom Pliskovom koja je visoka , serverka ali ima problem i sa kretanjem a narocito niskim loptama . Rekla Natalija idemo po pobedu, vidim tako je i bilo.

Kada je prosla Q proslavila je degustacijom struka (tako se valjda kaže):classic_biggrin: trave. Baš jako lepa priča ovog Wimbčedoma

19 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Povampireni Veseli otresao Kordu , Laslo uzeo drugi set pre prekida.

Ponavljam se ali opet ću , jako je talentovan Vesely , uverena sam da bi imao mnogo bolju karijeru da se nije tako često povredjivao. Na RG posle skoro godinu dana neigranja pružio ozbiljnu borbu Tstsicipasu u R1. Motiviše ga slam - taj je tip igraca

 

1 hour ago, Alexandar said:

Nole se maksimalno zagreva do finala ❤️

Ajde Peachee #24

 

1 hour ago, alcesta said:

Odličan je bio Tompson, čak je i prvi set mogao da zakomplikuje da je više insistirao na slajsu a manje izigravao glinenog goluba na mreži. Posle je i voleje popravio pa je dobro što je Novaku servis uvek bio tu da izvlači kad zatreba. Opet TB bez greške, mada uglavnom i bez igre, samo sam servise zapamtila.

Ali meni su i dalje utisak meča Tompsonovi brkovi, or lack thereof :classic_biggrin: ko li ga je lagao da mu dobro stoje sve ove godine, izgleda čovek 10 godina mlađe :Hail:

Malo o Novaku. Return može puno bolje, vec odigrao dva TB. I kretanje i čitanje igre . Dobro rana je faza ali opet ...

Igrao Thompson dobro ali postaje vec pravilo da neki nižerangirani igrači u prvim komima i kada gube igraju na višem nivou od uobicajenog.

Da li je do motivacije da se dokažu preko GOAT-a daju sve od sebe ne bi li pobedili  ili Novak igra u brzini 1,5 mala je dilema:classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobi Laslo 3 set opet u TB. Valjda jh premestili ih na C1 pod krovom. Ajde !!

Meni je Cressy-eva igra gotovo negledljiva, nemam ništa protiv momka , niti stila s&v ali sem servisa i voleja njegova igra je nimalo inspirativna

2 minutes ago, ObiW said:

Na kojim strimovima gledate meceve?

Ja gledam nakon 17h šta daje SK , još nisam imala neku posebnu potrebu za streamom ali inače gledam ovaj

 

https://tennis.stream/homePage

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Keira said:

Malo o Novaku. Return može puno bolje, vec odigrao dva TB. I kretanje i čitanje igre . Dobro rana je faza ali opet ...

Igrao Thompson dobro ali postaje vec pravilo da neki nižerangirani igrači u prvim komima i kada gube igraju na višem nivou od uobicajenog.

Da li je do motivacije da se dokažu preko GOAT-a daju sve od sebe ne bi li pobedili  ili Novak igra u brzini 1,5 mala je dilema:classic_biggrin:

Ja bih rekla i jedno i drugo :classic_biggrin: ritern sam pripisala tome što nisu ranije igrali ali obično mu treba neko vreme da se navikne i počne da čita servis, danas je bilo čupavo do kraja meča. Ipak treba i Tompsonu odati priznanje kako je servirao. Ostatak mislim da se nema šta reći, Novak je napravio dosta grešaka, ništa specijalno u ovom stadijumu, samo obično protivnik ne odigra ovako dobro pa se to manje vidi, kao u prvom kolu. Biće to sve OK do druge nedelje :classic_smile:

 

16 minutes ago, ObiW said:

Na kojim strimovima gledate meceve?

Na nekom od ovih sa početka teme:

Obično mi je jokerstream sasvim OK ali danas je sve živo bagovalo pa sam jedva izbunarila Novaka a za Cicipasa i Tima mi je proradilo tek u poslednjem TB :mad: mislila sam da je do protoka ali Youtube radio bez problema, ne znam koji im je đavo bio danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Veliki je borac Laslo, po meni nepravedno ga ljudi nekad tretiraju kao chokera ( kao triling Misa-Filip-Duci ).Jednostavno, nekad dodje do izrazaja objektivni manjak kvaliteta i talenta.

 

A jeste choker, jbg. Kad se setim one serije od tipa 18 vezanih izgubljenih tajbrejkova, bas je mentalno tanak. Ali jeste borac i uopste nije los na travi kao sto bi se mozda ocekivalo, naprotiv. Secam se kako je maltretirao Kirijosa u Majorci prosle godine, nije ga ovaj nijednom brejknuo.

Link to comment
Share on other sites

Nije svakako mentalna gromada, ali se trudi i radi i ne odustaje. Mislila sam da će takav biti i Kecmanović, ali izgleda da ga je zadovoljilo čim je došao do solidnih prihoda i batalio je dalje napredovanje. Kad to presuši, a s ovakvim partijama hoće, možda će se opametiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fradler said:

 

A jeste choker, jbg. Kad se setim one serije od tipa 18 vezanih izgubljenih tajbrejkova, bas je mentalno tanak. Ali jeste borac i uopste nije los na travi kao sto bi se mozda ocekivalo, naprotiv. Secam se kako je maltretirao Kirijosa u Majorci prosle godine, nije ga ovaj nijednom brejknuo.

Ruku na srce, imao je Laslo i ozbiljnih povrataka u gotovo izgubljenim mecevima i to cesto protiv dosta jacih rivala. I to se moze brojati u snagu volje i neku vrstu mentalne snage. Da,secam se te zaista bizarne serije.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je što nije otišlo u peti, morali bi sutra da nastavljaju s ovim vimbldoniskim pravilima do 11 sati :classic_rolleyes:

Inače mala Mira Andrejeva i ovde prošla u drugo kolo, dobila neku od Vangovih.

Gledam odakle se stvorila sad ova Natalija kad ima 28 godina i tek malopre ukapiram da je to bivša Natalija Kostić :ajme:

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Veliki je borac Laslo, po meni nepravedno ga ljudi nekad tretiraju kao chokera ( kao triling Misa-Filip-Duci ).Jednostavno, nekad dodje do izrazaja objektivni manjak kvaliteta i talenta.

Realno za sva 4 igrača -manjak kvaliteta pa i talenta .

Mislim da teniski navijači generalno puno toga pripisujemo choke-u .

 

Da ne pišem poseban post na modi , ništa mi se ne dopadaju ove nove Lacoste trenerke, ni boje , ni većasti dizajn u stilu 90'

Novak samo još da uvuče gornji deo u pantalone:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Hamad baš ima taj Troicki vibe 😅

Red dobrih servisa, red potpuno nerezonskih udaraca, red frustracija na samog sebe. 

 

Fizički mi deluje kao Vesely posle obilne večere, dosta tromo se kreće, reakcije nisu na nekom nivou.

 

Dobre stvari su svakako servis i forhend, ima dobar drop šot i ne libi se da izađe na mrežu. Uz mukotrpan rad može tu dosta toga da se napravi.

 

Troicki je dobar izbor, lik je izgradio karijeru baš na osnovama teškog rada.

 

Ima potencijala, samo da mu radna etika bude bolja od Kecmanove.

 

A evo i seta, bravo mali bre.

Link to comment
Share on other sites

Bice zajeban Vavrinka kao kratko cebe, igrace rastereceno, znajuci da nema sta da izgubi, ali za razliku od ovu mladjariju iskustvo velikih meceva i verba u pobedi mu nece manjkati. Mozda brzina I stamina nisu kao nekada, ali servis I udarci su jos uvek tu, plus puno miksa ovde, slajsevi, slajs i blok reterni, izlasci na mrezi, ocekujem jako tezak mec za Novaka.

Edited by Elias
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fradler said:

Steta, bio je bolji tokom seta Hamad, a onda je naisao gem koji je odigrao kao junior i to bi bilo to.

 

Celi ovaj meč je igrao stegnuto. Ni pola toliko dobro ko u kvalifikacijama. Ok, ozbiljniji je ovo protivnik od onih, ali opet je tu bilo prostora da iskoristi svoju snagu u pritisne malo na gas, a ne da se dobacuje sa njim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...