Jump to content

Zelena trava doma mog - Wimbledon '23


Drug Crni

Recommended Posts

Mislim da je Alkaraz covek koji ima najvise fanova u istoriji tenisa, ne zbog njega, nego zbog toga sto su izmileli iz rupa Nadalovi, Federerovi i oni koji ne mogu da istrpe Novakov uspeh. Da vidimo kako ce Alkaraz sa time da se nosi. 🤣

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

"U pobedi se ne ponesi, u porazu se ne ponizi" - Novak je zaista neko ko postupa po tom principu. Garantujem da nijedan drugi teniser ne bi održao onako opširan govor kao poraženi, gde je toliko nahvalio Alkaraza.

 

Karlitos takođe emotivniji dok je pričao o Novaku kao teniskoj inspiraciji, nego na završetku meča 😄 Nole je na kzs rekao: He has the best from Rafa, Roger and me. I have never played a player like that.

 

Kad to kaže Novak kog veći deo teniske publike smatra GOAT-om, onda je jasno o kakvom se potencijalu radi. Da li će taj potencijal ispuniti naravno zavisi od mnogo faktora.

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 He has the best from Rafa

 

Nema "bananicu", barem ne još. 

 

Fascinantno mi je da ljudi misle i dalje da postoji neka grupa zakletih protivnika Novaka i njegove porodice koja čeka neki neuspeh da izleti iz rupa.

Iako pratim tenis poprilično aktivno već skoro 18 godina, ljudi u mom okruženju i dalje ne mogu da skapiraju da sme da se navija za nekoga ko nije Novak, bez da se žele prednji ukršteni Novaku i novo bombardovanje Srbije. 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zato što se ta grupacija ljudi "sveti NATO-u i engleskoj bagri" preko Novaka, oni otprilike doživljavaju da je on ratnik koji se ponovo bori u davno izgubljenom ratu. I sve što ga ugrožava na bilo koji način je nepoželjno. 

 

Ja sam tek skorije skapirala šta pojedince nervira što se tiče Novaka; pre 6 godina sam prestala da aktivno pratim tenis, samo GS pa ta negativna energija nije doprla do mene. Međutim, ne treba on da nas nervira jer je samo objekat, već ti fanatici. 

 

Isto se sad dešava s Jokićem, otkako je uspešan, počele su teorije zavere da ne žele da mu daju MVP priznanje jer je Srbin (?), pa onda mrze ga jer je belac, podmeću mu klipove da ekipa ne uđe u finale zato što "ne sme" da osvoji. Naravno, ništa od toga nije bila istina, čovek zasluženo bio 2x MVP, evo sad osvojio isto zasluženo. Nije ga niko sprečio ni sabotirao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, longbowman said:

 

 

Fascinantno mi je da ljudi misle i dalje da postoji neka grupa zakletih protivnika Novaka 

 

 

 

Postoji i dolaze iz grupe Fedalovaca...ako tako pratiš tenis, ne bi trebalo to da te čudi.

23 minutes ago, longbowman said:

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darko said:

Brate, je si li ti ozbiljan ili samo troluješ?

 

Najviše grend slemova i to sa publikom koja mu nije naklonjena blago rečena i to u vreme Federera i Nadala, najviše mastersa, najduže u istoriji kao broj 1, pozitivan skor sa Big 3, šta hoćeš više? Desi se, nije ovo bilo koji dvadesetogodišnji klinac. Mislim da je pritisak na Novaka bio ogroman i da je to kumilo porazu ovde. 

 

Kao što rekoh juče, mislim da je ovo početak rivalstva koje će trajati do Noletovog penzionisanja. Ne bi ja otpisivao Novaka, pokazao je da ume da se vrati iz velikih poraza. Ipak je on GOAT.

Dare legendo, ae jos jednom procitaj upis😀 

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Đoković - Federer, finale Vimbldona 2015. (3-1: 7–6, 6–7, 6–4, 6–3)
Pređeno rastojanje po poenu u metrima:
Đoković 10,4
Federer 11,1

https://www.tennisplanet.me/blog/2015/07/stats-djokovic-vs-federer-2015-wimbledon-final-distance-covered-more-for-federer.html

 

Đoković - Federer, finale Vimbldona 2019. (3-2: 7-6, 1-6, 7-6, 4-6, 13-12)
Pređeno rastojanje po poenu u metrima:
Đoković 13,3
Federer 13,8

https://www.perfect-tennis.com/djokovic-thwarts-federer-to-take-fifth-wimbledon-title/

 

Alkaraz - Đoković, finale Vimbldona 2023. (3-2: 1-6, 7–6, 6–1, 3–6, 6–4)
Pređeno rastojanje po poenu u metrima:
Alkaraz 19,8
Đoković 18,5

https://www.wimbledon.com/en_GB/scores/index.html

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ciao said:

Ovde je @Crni profitirao - necemo vise da ga maltretiramo da mora da otvara GS temu :classic_cool:

Pardon, Drug Crni. Ovaj što si ga tagovala svakako ne zalazi ovde.

 

Znaš šta..? Ironija je da sam baš bio zagrejan za otvaranje USO topika...već sam imao i ideju i skoro pa ceo scenario... šteta.. 

 

Plus sam žarko želeo da vidim još jedan juriš na kalendarski slem i čitav hajp koji bi se napravio. A bio bi veličanstven.

 

Na gubitku smo i Đoković i ja

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Pardon, Drug Crni. Ovaj što si ga tagovala svakako ne zalazi ovde.

 

Znaš šta..? Ironija je da sam baš bio zagrejan za otvaranje USO topika...već sam imao i ideju i skoro pa ceo scenario... šteta.. 

 

Plus sam žarko želeo da vidim još jedan juriš na kalendarski slem i čitav hajp koji bi se napravio. A bio bi veličanstven.

 

Na gubitku smo i Đoković i ja

Pa bilo bi lepo da makar ti osvojiš kalendarski slem, brate i zaslužio si-dva GS i treće finale, malo li je :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlična igra Alkaraza nakon prvog seta . Svaka čast za igračku zrelost, taktičku pripremljenost, skeniranje protivnika i izuzetan nivo igre , preko GOATA do Wimbledonske titule . Mogu da zamislim da oseća kako je na sedmom nebu a da granice praktično ne postoje u ovom trenutku

 

On je promenio je taktiku nakon olakog gubitka prvog seta, Djokovicev nivo je počeo da pada.

Novak bez servisa ceo meč je bio blizu da preokrene F u svoju korist.Napravio je neke nekarakteristične greške dok je Karlos igrao na visokom nivou i rasporedjivao energiju gubitkom 4 seta.

 

Za mene najveći utisak ovog Wimbledona je hindrance call protiv Djokovica u SF.Wth?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Drug Crni said:

Pardon, Drug Crni. Ovaj što si ga tagovala svakako ne zalazi ovde.

 

Znaš šta..? Ironija je da sam baš bio zagrejan za otvaranje USO topika...već sam imao i ideju i skoro pa ceo scenario... šteta.. 

 

Plus sam žarko želeo da vidim još jedan juriš na kalendarski slem i čitav hajp koji bi se napravio. A bio bi veličanstven.

 

Na gubitku smo i Đoković i ja

Pliz otvori  USO ! Drugo je kada ti imas zelju i insipiraciju da otvoris onda je super naravno, ali ni RG ni W bas nisi imao zelju (koliko sam ja shvatila a mi te terali i terali - to nije bilo dobro mozda :smiley33:) a naravno otvori ako imas zelju i sl plizzzzz - to ne moze da bude lose sasvim sigurno, naprotiv !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ne znam, no maločas čitam da se  Norveška javnost obrušila na njihovu igračicu koja je za partnerku imala Ruskinju. Kažu do te mere da je morala da se izvinjava javno za izbor dubl partnerke.

Pitali Ruuda , u Bastadu , on dečko normalno odgovorio učešće im je dozvoljeno , ne vidi problem 

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...