Jump to content

Pokušaj puča u Rusiji


Henry Chinaski

Recommended Posts

Rosgvardija dobija teško naoružanje. Genijalno. Ne znam šta još 4d šahista treba da uradi da jebana ruska raja shvati da je njemu bitno samo njegove fotelje.

 

Doduše bio bi vrh da ga makne Zolotov koji je valjda i dalje komandant Rosgvardija a koji kako pričaju bio mišić mafije to je onaj što je pretio Navalniju da će ga ubiti od batina.

 

Ova sirovina ko ne zna lika:

 

https://www.theguardian.com/world/2018/sep/11/ill-make-nice-juicy-steak-out-of-opposition-leader-putin-alexey-navalny

Link to comment
Share on other sites

Onaj veliki avion što je objavljen da je oboren od strane Wagnera pa je onda išla vest da je snimak od prošle godine je ipak bila verodostojna vest. Oboren je IL-22 i poginulo je 8 avijatičara njegove posade.

 

Rusija promenila zakon pa sada privatne vojne kompanije ne mogu više da ragrutuju robijaše 🙂

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MeanMachine said:

Rosgvardija dobija teško naoružanje. Genijalno. Ne znam šta još 4d šahista treba da uradi da jebana ruska raja shvati da je njemu bitno samo njegove fotelje.

 

Doduše bio bi vrh da ga makne Zolotov koji je valjda i dalje komandant Rosgvardija a koji kako pričaju bio mišić mafije to je onaj što je pretio Navalniju da će ga ubiti od batina.

 

Ova sirovina ko ne zna lika:

 

https://www.theguardian.com/world/2018/sep/11/ill-make-nice-juicy-steak-out-of-opposition-leader-putin-alexey-navalny

Dobra vest za Ukrajince, zvalonji prioritet postaje unutrašnja borba. Rat u Ukrajini ide u drugi plan. S obzirom da svaki oligarh pravi svoj wagner, ovaj se očekivano usro pa će parkira tenkove ispred kremlja. 

Link to comment
Share on other sites

In Prigozhin’s shadow, the Wagner Group leader who stays out of the spotlight

 

Quote

 

Yevgeniy Prigozhin’s tirades on social media and his insurrection against Russian military leaders have made him the face of the Wagner Group.

But to get things done, he relies on Dmitry Utkin, the veteran military officer who oversees Wagner’s operations across the continents.

 

 

Quote

 

Prigozhin is an oligarch with political aspirations, but Utkin has the bio of a Soldier of Fortune cover boy: Russian special forces, both Chechen wars, and Syria.

“He’s in the background making the organization actually run,” said Prof. Dani Belo of Carleton University’s Norman Paterson School of International Affairs. “Prigozhin can’t deliver the actual operational and tactical level stuff.”

Indeed, the European Union sanctions against the Wagner Group name Utkin as the actual leader, while Prigozhin is described simply as the financier.


 

Quote

 

With the face of a horror movie villain, Nazi SS tattoos on each shoulder and documented record of war crimes, he’s not exactly frontman material.

“He’s a terrible optic,” said Jason M. Blazakis, senior research fellow at The Soufan Center and the co-author of a recent report on Wagner.

 


 

 

Quote

 

Utkin, 53, is from Asbest, a town in Russia’s Ural mountains named after another killer: the carcinogenic mineral asbestos that is its main industry.

According to a report by the U.S. think tank the Soufan Group, he “is festooned with numerous Nazi tattoos, including a swastika, a Nazi eagle, and SS lightning bolts.”

 

Quote

 

Like a warlord, Utkin used fear to maintain power. In Homs, Syria, in June 2017, he gave the order to beat a deserter to death, and to film the act.

“The worst of the worst in terms of the kind of behaviour he demonstrates on the battlefield, in terms of not respecting things like the Geneva conventions,” Blazakis said.

 

 

Quote

 

His whereabouts remain unknown. He surfaced in a Telegram post this week, boasting that Wagner was the world’s foremost private army.

“We are ready for World War III,” he wrote.

 

 

Ako je i pola tacno, onda se vidi malo logike i zasto i sta se dogodilo i dogadja u vezi ovog puca. Mracan je to biznis.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pokusaj puca protiv Putina meni lici na mesavinu dogadjaja iz 1917. i kravih obracuna u Africi na pocetku dekolonizacije  sezdesetih godina proslog veka.

 

Prigozin je prosao kao Kornilov i ocigledno izgubio.Njegovi generali su mozda identifikovani .Njemu je ponudjena Belorusija kao izlaz ali nije jasno sta ce tamo da radi.Da li ce da iskupi tako sto ce napasti Ukrajinu sa severa ili ce samo biti miran i slusati domacina Lukasenka.Uostalom,pitanje je kako ce se Lukasenko odnositi prema njemu.Da li ce ga smatrati za saveznika ili potencijalnu opasnost za sopstvenu vlast?

 

Vagner vodi operacije, sada prvenstveno u Africi-Maliju i Centralnoafrickoj Repiblici a odnedavno i u Sudanu.Da li ce njegovu komandu tamo preuzete ljudi iz FSB-a i da li FSB ima takve kapacitete,videcemo uskoro.

 

Prigozin je porazen,Putin je uzdrman a vodece zemlje zapada su u ovom slucaju ipak pruzile sansu ovom drugom preko Erdogana koji je ponovo odigrao svoju ulogu igraca na dve stolice.

 

Za N.R. Kinu se ne brinem jer ona ima i suvise mnogo sopstvenih problema da bi se zaletala u nekakve akcije visokog nivoa.Da je nadjacao Prigozin mislim da bi ga oni brzo priznali za lidera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da Lukašenko nema veze sa ovim događajem i da on tu ništa nije pregovarao. Mislim da je to Putin tako odradio da bi posle mogao da kaže "Mi nismo pregovarali sa njim i ništa se nismo dogovarali, to je sve Lukašenko radio na svoju ruku". Putinu sada treba vremena da se slegne prašina, da ljudi zaborave Prigožina i onda će ga eliminisati. Sada da ga ubije napravio bi od njega mučenika i bilo bi i više nego očigledno da je to njegovo delo.

 

Rasformiranje Vagnera bi im napravilo probleme u Africi i Siriji gde Vagner ratuje za Putinove interese tako da to nije mogao da uradi. Zato ga je poslao u Belorusiju jer tamo Prigožin ne poznaje nikog da bi mogao da spletkari. Za to vreme sada će da usledi čistka svih koji su nezadovoljni u Ruskoj armiji. Surovikin je izgleda bio prva žrtva a ko zna koliko manje javne poznatih je takođe pohapšeno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovde se malo uspavalo?

Aj sad buđenje...

 

 
Spoiler


 

Takođe, dal sam pročitao kod ovog lika ili na drugom mestu, svejedno, nešto se kao priča da će Wagnerovci da se spoje sa Kadirovcima...

A onda, kažu, da će da zajedno ponove ono od 25.06

Naravno Twitter je to, sve je moguće a opet ništa ne mora da znači.

 

Edit: Spoilerovano, vidim da je u mđvrm. stavljeno na "Ukrajinu"

 

 

Edited by fancy
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
12 minutes ago, marko_pantelic said:

Sta reci a ne zaplakati? 

 

Jeste on kriminalac i placenik. Ali, zasluzio je najmanje da mu se sudi, makar i po Ruskim zakonima, a ne ovako.

 

RIP

 

Nadam se da je vrištao dok je crkavao.

 

I od mene RIP – rest in pieces.

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...