Jump to content

Pokušaj puča u Rusiji


Henry Chinaski

Recommended Posts

Moskovski gradonacelnik je proglasio ponedeljak za neradni dan u celoj oblasti I otkazao sve javne dogadjaje do 1. Jula, sto znaci da se ne ocekuje brzo resenje situacije.

Takodje, jos jutros, u Moskovskoj oblasti je uvedeno protiv-teroristicko vanredno stanje

 

The counter-terrorist regime includes, but is not limited to:

document checks,

strengthened protection of public order,

monitoring telephone conversations,

restricting communications,

restricting the movement of vehicles and pedestrians on the streets.

 

Link to comment
Share on other sites

ukrajinci ne bi trebali da ginu sada i da se upustaju u neke sulude napade jer to moze samo da ujedini ruse i kreira nove zrtve. neka sacekaju i vide kako ce ovaj haos da se zavrsi jer rusi i nemaju vojske da brani moskvu i morace da povlace sa fronta i tad ce biti momenat za udar. kakva poslastica za nas ukroseksualce :64:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Issey said:

 

Ovo se i ja pitam. Navodno je Prigožin imao sastanak sa nekim predstavnicima vojske, pa je možda pao neki dogovor. Mada i dalje mislim da je ovo dugo planirano i da nije klasična samoubilačka misija... Možda je ipak nekim ljudima iz Kremlja došlo iz dupeta u glavu, pa su odlučili da se reše zlog psihopata...  Iako deluje kao SF, kao i sve od jutros uostalom... Bar za sad...

 

Vagner na pragu Moskve skoro bez ikakvog otpora je baš wtf. Nikako ne ide u prilog Putinovom mitu o nedodirljivosti i veličini...

 

Priguzin se i ranije svađao sa vojskom i ministarstvom odbrane, a sada je rešio da pretnje sprovede u delo. Definitivno se sastao sa nekima iz vojnog vrha, što ima da se nađe i u našim medijima vest na N1, a prrethodno je to objavio BBC (link).

 

Očigledno da vojska i nije toliko naklonjena Putleru jer sigurno vide da je krenuo u bespotrebnu samoubilačku akciju. Priguzin sigurno ne ide u akciju kao muva bez glave jer poznaje način funkcionisanja vojske i zna da bi ga svaka greška skupo koštala.

 

Ne znam šta će iz ovoga izaći, ali uskoro ćemo videti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

A moze i kontrapitanje: koga patriJote, kakademici i namernosrbi vise podrzavaju: Putina ili Prigozina? 

 

Prizguzina naravno, Putin ih razočarava jer još nije krnuo nuklearku po mrskom zapadu. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Issey said:

Vagner na pragu Moskve skoro bez ikakvog otpora je baš wtf. Nikako ne ide u prilog Putinovom mitu o nedodirljivosti i veličini...

Ovako je i ISIS zauzeo pola Iraka, neće ljudi da ginu za džabe.

Kako god da se završi Putin je dobrano okrnjen, ako ne i gotov.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Pokušaj puča u Rusiji
21 minutes ago, Stiletto said:

 

I N1 javlja svira truba povečerje. Gotova ova tema pre desete strane. Jebiga.

Sto gotova, sad kad Bokan, Seselj junior i onaj brko bezbednjak pocnu da objasnjavaju sta se desilo trajace to jos deset strana minimum.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Navodno je obećano da niko iz Wagnera neće odgovarati i da će biti rešen problem Gerasimova i Šojgua. Mislim da je ovo kupovina vremena, Prigožin sigurno neće ostati na toj poziciji. Smirivanje tenzija i kada se sve stiša onda će ga uhapsiti ili ubiti.

 

Wagnerovci nisu ušli u Voronjež nego su ga zaobišli. Za sada kontrolišu samo Rostov i Milerovo. Za ostalo nisam čuo da iko išta javlja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

Gde su ti avioni da zaustave tog Prigozina, granate, zolje,  niko ni molotovljev koktel da baci na njih.

Zar je sve jedno potemkinovo selo?

 

Očigledno vojsku boli đoka da to rade. Tehnički RV je opušteno moglo da sredi konvoj npr  avio miniranjem pošto je u pitanju auto put još lakše za odraditi. Nije to na frontu pa d s300 ili patriot vreba uz nekog šumarka.

 

Inače vrlo mlaka reakcija Surovikina govori da tu nečeg ima. Izgleda da kompetentnim oficirima je pun qrac ekipe koji Prigoržin ne može takođe da smisli. 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

Navodno je obećano da niko iz Wagnera neće odgovarati i da će biti rešen problem Gerasimova i Šojgua. Mislim da je ovo kupovina vremena, Prigožin sigurno neće ostati na toj poziciji. Smirivanje tenzija i kada se sve stiša onda će ga uhapsiti ili ubiti.

 

Wagnerovci nisu ušli u Voronjež nego su ga zaobišli. Za sada kontrolišu samo Rostov i Milerovo. Za ostalo nisam čuo da iko išta javlja.

Moskva suzama ne veruje.

Link to comment
Share on other sites

Eee steta sto ovaj nije umarsirao u moskvu. Nadao sam se totalnom haosu. 
 

Ako nista drugo, ovo je tezak udarac reputaciji (ili onome sto je od nje ostalo) rusije sto van tako i u granicama drzave. 
 

tezak smehotres drzava, jako sam se lepo zabavio danas. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hamilton said:

Eee steta sto ovaj nije umarsirao u moskvu. Nadao sam se totalnom haosu. 
 

Ako nista drugo, ovo je tezak udarac reputaciji (ili onome sto je od nje ostalo) rusije sto van tako i u granicama drzave. 
 

tezak smehotres drzava, jako sam se lepo zabavio danas. 

Srbende ce i dalje piljiti u RuZiju kao u onaj beskrajni plavi krug sa zvezdom i to do kraja sveta i veka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...