Jump to content

Pokušaj puča u Rusiji


Henry Chinaski

Recommended Posts

Ja ne mislim da je ovo poraz Putina u domacoj javnosti:

1. Spinovace ovo kako nije dozvolio da rusi pucaju na ruse. Sacuvao je ruske zivote (koji mu btw. uz to trebaju da ginu u Ukraini i bio bi u zajebanoj situaciji na frontu da ih je izgubio)

2. Digao je rejting svom puppetu Lukasenku (zamislite da izbije sranje u tipa Madjarskoj i Vucic resi situaciju i spase Orbana. U medijima bi bio bog koji koraca medju nama)

3. Turska je prva izjavila kako ce mu pruziti pomoc protiv vagnerovaca

 

Sto se tice zapada dobili su:

1. Nesto cime mogu da podupru tvrdnje da je Putin slab

2. Priliku da vide kako ce se ruski narod postaviti u slucaju da "ratni heroj" krene na Putina, sto je korisna informacija za planiranje pravog puca

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jebem mu lebac, ako je ikome jasno zasto je Prigožin stao? Krenuo je all in, pa sad misli da ce da se izvuce?

Osim ako Šojgu i Gerasimov ne odlete u narednih pet dana, Prigožin bolje da se sam samoubije.

Jbg momci, bio je dobar hajp juce, ovo je poprilican antiklimaks.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, sasa965 said:

Prigožin slabo izbrojio štihove i morao da se baci.

Biće mu dobro kod baćke Lukašenka.

Možda.

Za pocetak da vidimo  cenu koju je platio putin, da izbegne zauzimanje moskve od 20 hiljada vojnika.

Blamaza velikih razmera za drugu vojnu silu na svetu.

Edited by Leonard
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Drugi su se predomislili ili je to bio plan od starta ali Prigorzin nije obavešten tj iskorišćen je za pritisak na Putina.

 

Jer je bilo jasno da ako vojska stvarno krene na vagner kolonu vrlo brzo bi bilo gotovo. 

 

Surovikinu i Aleksejevu smeta Gerasimov ali teško da im je Prigorzin okej. Dakle maknu Gerasimova ali i Prigorzina.

 

Ostaje da se vidi da će Gerasimov biti smenjen i ko će ga zameniti.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MeanMachine said:

Drugi su se predomislili ili je to bio plan od starta ali Prigorzin nije obavešten tj iskorišćen je za pritisak na Putina.

 

Jer je bilo jasno da ako vojska stvarno krene na vagner kolonu vrlo brzo bi bilo gotovo. 

 

Surovikinu i Aleksejevu smeta Gerasimov ali teško da im je Prigorzin okej. Dakle maknu Gerasimova ali i Prigorzina.

 

Ostaje da se vidi da će Gerasimov biti smenjen i ko će ga zameniti.

 

 

Ne znam samo koja vojska? Ako je ono sto smo juce videli ta cuvena Rosgvardija i Specnaz, izgledaju kao oni granicari sa Kosova sto smo ih uhvatili, samo sto imaju tinejdzerske brcice kao dodatak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bombardovanje kolone Wagnerovaca bi bila katastrofa za Putina. To mu je verujem bila zadnja solucija. To bi bilo ubitačno kada bi se ti snimci preko neta probili do stanovnika. Misilm da bi pre stupio u borbu sa njima na prilazima Moskve nego to da radi. U tom puškaranju bi bar manje ljudi poginulo i odgovornost za započinjanje napada bi bilo na Wagnerovcima. Takođe u tom scenariju bi morao da računa na osvajanje Rostova koji bi branilo 20k wagnerovaca. To bi bila katastrofa za Rusiju.

 

Mora se malo šire posmatrati ovaj događaj, ovo uopšte nije bio vojni događaj nego 90% politički. Prigožin je matirao Putina i naterao ga da u javnosti ispadne da je prihvatio kompromis po prvi put u 25 godina vlasti.

 

U principu ono što je Prigožin uradio je "Kada već ja padam, povući ću sa sobom što više ljudi". Njegova sudbina je verovatno bila zapečaćena i on je to znao, zato se i odlučio na ovakav sulud pokušaj.

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Ne znam samo koja vojska? Ako je ono sto smo juce videli ta cuvena Rosgvardija i Specnaz, izgledaju kao oni granicari sa Kosova sto smo ih uhvatili, samo sto imaju tinejdzerske brcice kao dodatak.

 

 

Avijacija. Jednostavno kolona od 400 vozila bez ikakve vazdusne zastite je lak plen i za avijaciju iz drugog svetskog rata. Koliko videh kolona je imala jedan pancir i nesto strela. To je nista ako se koriste avioni, pa lovci bombarderi a pogotovo pravi bombarderi krstare na visinama kod kojih ti pvo sistemi ni ne mogu da dobace. E sad ovo sto pise Klotzen ima logike, jer bi po Putina bilo vrlo lose da spali kolonu plus bi imao ogroman problem u Rostovu.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...