Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 hours ago, uini said:

@Guru, napisao sam "zalgiris nije nesto ludo mudriji u izboru", sto u mojoj knjizi znaci da jesu mudriji ali da razlika nije velika.

 

dovodila je i zvezda 3-4 igraca ispod radara u skorijoj istoriji.

 

Mislis Crvena zvezda iz perioda kada je bila totalni autsajder u EL i mogla lagano da izgubi titulu ABA lige i mesto u EL od Buducnosti/Cedevite? Pa ne vidim da sam nesto pisao protiv tog modela, zato i pise da treba da se ugledamo na isti.

 

Ovo sad je nesto drugo - zelja da dva kluba dobiju stalne evroligaske licence (koja se malo-malo spominje iz klubova) i ponasanje kao da pare padaju sa neba, ali sve je opravdano jer velicina klubova, jer navijaci koji su fenomenalni, dakle i KKCZ i KKP su daleko blizi Realu nego nekoj tamo Cedeviti.

Link to comment
Share on other sites











 
A ako vam nesto smeta, imate dugme report...


Ja sam jednom pitao admine zašto dozvoljavaju da naš klub komšije nazivaju "dzvedzdom" a odgovor je bio, otprilike:
"Vidi, to nije zabranjeno. Možeš i ti njihov klub da zoveš patlidžan, ali ti nisi takav."

Kejs klouzd...:)

Poslao me na spavanje, ušuškao i ostavio svetlo u hodniku.


  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Gledam Topa u finalu protiv Spanije i nikako ne mogu da se otmem utisku da bi bio savrsen fit uz Nejpira ove i sledece sezone, pa da one tamo preuzme poziciju startnog pleja.

Neverovatno je koliko zrelo igra za svoje godine. 

Link to comment
Share on other sites

Gledam Topa u finalu protiv Spanije i nikako ne mogu da se otmem utisku da bi bio savrsen fit uz Nejpira ove i sledece sezone, pa da one tamo preuzme poziciju startnog pleja.

Neverovatno je koliko zrelo igra za svoje godine. 
15 poena , 5as ...

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Mozda ce zvucati cudno ali ja sam jos vise ocekivao od Topica na ovom EP. 

 

Pre svega - katastrofalan sut za 3p. Zatim, ima nekad neke losije odluke ili ga jednostavno saigrac ne isprati (ok ovo nije na njemu). 

 

Svakako mislim da je mogao da dobije ulogu u prvom timu KKCZ ali ajde, neka odradi sezonu u ABA ligi u zdravijoj sredini od FMP-a, sto Mega svakako jeste. Pa da vidimo, mozda se desi da to bude samo polusezona 🙂 i da ga vratimo. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da, nije bas toliki vodja kao sto se ocekivalo, neki drugi igraci su dobili ulogu ali je svakako nas najbitniji igrac sto ovo finale i pokazuje.

Ocekujem da skoci za jos neki nivo posle sezone bez obaveza u Megi i da sledece sezone dobijemo bas, bas ozbiljnu opciju na pleju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno je prav potez poslati ga u Megu gde ce svaku utakmicu imati 25 plus minuta, mozda je rano i preambiciozno, ali mislim da ce se umesati za borbu za MVP-ija ABA lige ove sezone jer ce imati apsolutnu slobodu. Uzivanje je gledati ga kako veze, suva inteligencija, prolazi kroz odbranu Spanije kao vruc noz kroz maslac, odavno nismo imali ovako nesto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 poena, 8 asistencija, 3 skoka i 3 ukradene lopte i kaze se da nije bas dominantan u svom godistu. A sta bi trebalo da uradi da bi bio dominantan?

Neki ljudi ocenili da je MVP, neki drugi vec skandiraju njegovo ime, to sve govori.

Vrhunski igrac i ako ga upropastimo neko mora u zatvor.

 

Sto se suta tice, ima odlican sut i nema sta da radi na njemu.Ocigledno da  ga niste  niste gledali ove sezone. Na ovom prvenstvu ga nije isao sut, pa nije ni forsirao.  Ozbiljnu glavu ima.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VISOKOLETAC said:

24 poena, 8 asistencija, 3 skoka i 3 ukradene lopte i kaze se da nije bas dominantan u svom godistu. A sta bi trebalo da uradi da bi bio dominantan?

Neki ljudi ocenili da je MVP, neki drugi vec skandiraju njegovo ime, to sve govori.

Vrhunski igrac i ako ga upropastimo neko mora u zatvor.

 

Sto se suta tice, ima odlican sut i nema sta da radi na njemu.Ocigledno da  ga niste  niste gledali ove sezone. Na ovom prvenstvu ga nije isao sut, pa nije ni forsirao.  Ozbiljnu glavu ima.

Da bi neko iz U18 kategorije igrao u EL ekipi treba da je talenat tipa Luka Dončić. Niko ne kritikuje Topića, samo kažemo da je ta sezona u Megi upravo ono što mu treba.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

11 minutes ago, VISOKOLETAC said:

24 poena, 8 asistencija, 3 skoka i 3 ukradene lopte i kaze se da nije bas dominantan u svom godistu. A sta bi trebalo da uradi da bi bio dominantan?

Neki ljudi ocenili da je MVP, neki drugi vec skandiraju njegovo ime, to sve govori.

Vrhunski igrac i ako ga upropastimo neko mora u zatvor.

 

Sto se suta tice, ima odlican sut i nema sta da radi na njemu.Ocigledno da  ga niste  niste gledali ove sezone. Na ovom prvenstvu ga nije isao sut, pa nije ni forsirao.  Ozbiljnu glavu ima.


Gledam ga dve godine, reci da ima odlican sut i da nema sta da radi na njemu je ogromna glupost s obzirom na to da je sutirao 2 od 21 za 3 na ovom prvenstvu, ne mozes reci da nije forsirao. U OKK Beogradu je bio mnogo bolji.

Za druge stvari se slazem, dominantan je zbog neverovatne glave i fizikalija, videcemo kakvu ce tranziciju imati u prvoj pravoj seniorskoj sezoni na visokom nivou.

Edited by Mirage93
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mirage93 said:

 


Gledam ga dve godine, reci da ima odlican sut i da nema sta da radi na njemu je ogromna glupost s obzirom na to da je sutirao 2 od 21 za 3 na ovom prvenstvu, ne mozes reci da nije forsirao. U OKK Beogradu je bio mnogo bolji.

Za druge stvari se slazem, dominantan je zbog neverovatne glave i fizikalija, videcemo kakvu ce tranziciju imati u prvoj pravoj seniorskoj sezoni na visokom nivou.

Наравно да није форсирао. 21 шут на 7 утакмица му дође 3 шута по утакмици од најбољег играча, где је ту форсирање? Од тога је бар 6-7 шутева било на истецима напада или ти уваљено. Дечко је сасвим пристојан шутер, ништа више ништа мање.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mirage93 said:

 


Gledam ga dve godine, reci da ima odlican sut i da nema sta da radi na njemu je ogromna glupost s obzirom na to da je sutirao 2 od 21 za 3 na ovom prvenstvu, ne mozes reci da nije forsirao. U OKK Beogradu je bio mnogo bolji.

Za druge stvari se slazem, dominantan je zbog neverovatne glave i fizikalija, videcemo kakvu ce tranziciju imati u prvoj pravoj seniorskoj sezoni na visokom nivou.

Pa sam kazes da je u OKK Beogradu bio mnogo bolji. Koliko je sutirao na EL nextgen turniru?  Nije jedan turnir merilo, pogotovu ne ovaj gde je igrao skoro 40 minuta svaku utakmicu.

Zar nije u OKK igrao protiv seniora?

Kada se kaze treba da radi na sutu, sta to znaci? Da li treba da menja mehaniku suta?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da bi neko iz U18 kategorije igrao u EL ekipi treba da je talenat tipa Luka Dončić. Niko ne kritikuje Topića, samo kažemo da je ta sezona u Megi upravo ono što mu treba.
Verovatno je kasno i nerealno da se to promeni, ali možda ne bi bilo loše , da nastavi da radi sa Šonetom

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Наравно да није форсирао. 21 шут на 7 утакмица му дође 3 шута по утакмици од најбољег играча, где је ту форсирање? Од тога је бар 6-7 шутева било на истецима напада или ти уваљено. Дечко је сасвим пристојан шутер, ништа више ништа мање.


S obzirom na koliko je usage rate imao, forsiranje je po mom misljenju. Pristojan suter jeste, odlican kao sto je neko naveo gore nije. Gledao sam sve utakmice reprezentacije na ovom prvenstvu, nije uopste istina da mu je bilo uvaljivano bilo sta, imao je izolacije koje je zavrsavao step bekovima gde nije bio ni blizu da pogodi.

3 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pa sam kazes da je u OKK Beogradu bio mnogo bolji. Koliko je sutirao na EL nextgen turniru?  Nije jedan turnir merilo, pogotovu ne ovaj gde je igrao skoro 40 minuta svaku utakmicu.

Zar nije u OKK igrao protiv seniora?

Kada se kaze treba da radi na sutu, sta to znaci? Da li treba da menja mehaniku suta?


Jeste igrao protiv seniora, ali neuporedivo je igrati za OKK Beograd i igrati ABA ligu, ako nisi razumeo, nadam se da ti je sada jasnije. 

Znaci da treba da radi na sutu, da se fokusira na to i da u tom aspektu bude bolji jer mu je sve ostalo na dosta visem nivou, ne znam odakle ti ideja za mehaniku, da li si bukvalista ili sta god, nije ni bitno. 

Poenta je da si rekao da je "odlican suter", sto nije, daleko je od toga.

Edited by Mirage93
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mirage93 said:

Jeste igrao protiv seniora, ali neuporedivo je igrati za OKK Beograd i igrati ABA ligu, ako nisi razumeo, nadam se da ti je sada jasnije. 

Znaci da treba da radi na sutu, da se fokusira na to i da u tom aspektu bude bolji, ne znam odakle ti ideja za mehaniku, da li si bukvalista ili sta god, nije ni bitno. 

Poenta je da si rekao da je "odlican suter", sto nije, daleko je od toga.

Kako se to fokusira? Mene bas to zanima. Evo ja sam za to da se Mitrovic fokusira na sut i da radi na njemu. Naravno karikiram. Naveo si jedan turnir na kom e je sutirao 3 od 21, a sto ne navedes brojke za 3 sa nextgen turnira ili iz OKKa? Po meni je odlican suter i to ce se tek videti, a ja necu reci ono rekao sam vam. Mogao je on lalo da igra i EL i ne bi nista falilo i ne mora samo neko kao Luka da igra mlad EL.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dzep said:

Topić je morao da ima mesta kod vas u timu u ovoj sezoni, da trenira kao lud i grize svakog minuta u igri

 

Nikola Topić ne bi imao prostora pored ShabUzza i Tea, a njemu su sad neophodni sigurni minuti i...

 

 

Dečko je otprilike generacijski talenat. Nema šta da ga dovodiš da mali greje klupu, trenira i grize kao lud - on će to svakako da radi, ali mora imati safe space za svoj razvoj. 

Edited by DameTime
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...