Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Морам признати нисам толико стручан, па бих волео неко мало боље то да објасни ако зна и има времена.

 

Већ месец дана уназад се спомиње о потписивању четворке, а ми у овом тренутку имамо 4 играча у ростеру који могу да играју ту позицију

 

Дејан Давидовац

Марко Симоновић

Мајк Тоби (напашћете ме за ово да може на 4, али његова игра није ништа различитија од Петрушева)

Стефан Лазаревић

 

Гледајући прошлу сезону и то шта и како је играо Филип Петрушев, моје мишљење је да ћемо доста гледати комбинације

 

Симоновић и Боломбој

Симоновић и Митровић

Симоновић и Тоби

Боломбој и Тоби

Митровић и Тоби

 

Уз Дејана Давидовца као једину класичну четворку.

 

Чак сам и Литванца можда могао да натегнем као могућност у неким специјалима да се диже на четворку, али нисам хтео да идем у ту крајност.

 

Четворка би само направила гужву и нервозу око минута појединим играчима, јер колико год говорили флоскуле велики је број утакмица, има минута за све... Неко увек на крају остане кратких рукава, а у свлачионици је једна трула јабука довољна.

 

Са друге стране, споља имамо:

 

Шабаз Нејпир

Немања Недовић

Милош Теодосић

Јаго Сантос

 

и уз сво дужно поштовање играчких квалитета све четворице, ниједан тренутно није здравствено способан да изнесе сезону од 70-80 утакмица. Шабаз иза себе има полусезону кошарке, након дуге паузе. Теодосић је у годинама. Недовић већ 2-3 године има проблеме са листом. Јагу је прва Евролигашка сезона. Класан бек је много потребнији овом ростеру. Те паре једноставно које су остале, морају по мени бити потрошене на једног играча, а то је играч на спољној позицији.

Извињавам се на дужини поста.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Savke88 said:

Кузмићев останак захтевао Ивановић. 

Следећег четвртка, презентује се нови играч на позицији два. 

Kako nas uvek bog pogleda novim clanom koji zna proveren info, bas onda kad upadnemo u depresiju!! 

Hvala brats, dobro nam dosao i ziv bio! 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Savke88 said:

Кузмићев останак захтевао Ивановић. 

Следећег четвртка, презентује се нови играч на позицији два. 

Jel nosio sveti dres ...

Spoiler

img-3679450-f.jpg

 

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Savke88 said:

Кузмићев останак захтевао Ивановић. 

Следећег четвртка, презентује се нови играч на позицији два. 

Pih, nista zagonetke, nista nevernici&atomska bacakanja, pravo u lice forumaskoj javnosti.

@Savke88 samo nam nisi rekao u koliko sati je 'prezentacija' :classic_biggrin: mozda imam zakazano kod zubara.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Кузмићев останак захтевао Ивановић. 
Следећег четвртка, презентује се нови играч на позицији два. 
Ovako se startuje na forumu..
Samo , sledeći četvrtak te vijamo.. Nemoj da bude samo do pekare da odem i sl.
  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 23
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, BB7 said:

Морам признати нисам толико стручан, па бих волео неко мало боље то да објасни ако зна и има времена.

 

Већ месец дана уназад се спомиње о потписивању четворке, а ми у овом тренутку имамо 4 играча у ростеру који могу да играју ту позицију

 

Дејан Давидовац

Марко Симоновић

Мајк Тоби (напашћете ме за ово да може на 4, али његова игра није ништа различитија од Петрушева)

Стефан Лазаревић

 

Гледајући прошлу сезону и то шта и како је играо Филип Петрушев, моје мишљење је да ћемо доста гледати комбинације

 

Симоновић и Боломбој

Симоновић и Митровић

Симоновић и Тоби

Боломбој и Тоби

Митровић и Тоби

 

Уз Дејана Давидовца као једину класичну четворку.

 

Чак сам и Литванца можда могао да натегнем као могућност у неким специјалима да се диже на четворку, али нисам хтео да идем у ту крајност.

 

Четворка би само направила гужву и нервозу око минута појединим играчима, јер колико год говорили флоскуле велики је број утакмица, има минута за све... Неко увек на крају остане кратких рукава, а у свлачионици је једна трула јабука довољна.

 

Са друге стране, споља имамо:

 

Шабаз Нејпир

Немања Недовић

Милош Теодосић

Јаго Сантос

 

и уз сво дужно поштовање играчких квалитета све четворице, ниједан тренутно није здравствено способан да изнесе сезону од 70-80 утакмица. Шабаз иза себе има полусезону кошарке, након дуге паузе. Теодосић је у годинама. Недовић већ 2-3 године има проблеме са листом. Јагу је прва Евролигашка сезона. Класан бек је много потребнији овом ростеру. Те паре једноставно које су остале, морају по мени бити потрошене на једног играча, а то је играч на спољној позицији.

Извињавам се на дужини поста.

Slazem se sa delom oko pozicije 4, ali sto se tice beka ne mislim da nam tu treba jos jedan igrac. 
 

1: Shabaz, Santos

1/2: Teo

2: Nedovic

2/3: Hanga, Lazic

 

I da se ne daj Boze povredi Teo imacemo dva pleja, isto tako ako se povredi Nedovic pokrice Hanga, Lazic, u nekim varijacijama i Gedraitis, a igrace se i sa dva keca cesto. A kad su svi na broju, sto ce nadamo se biti najcesca situacija, pokriveni smo i vise nego dobro. U tom slucaju bi berovatno Brazilac ostajao bez minuta.

 

1: Shabaz 25-30 min, Teo 10-15 min, Santos ???

2: Nedovic 20 min, Hanga 10 min, Teo 5 min, Lazic 5 min

3: Gedraitis 20-25 min, Hanga 10 min, Lazic 5 min

 

Ovako bi otprilike izgledala minutaza i ne vidim ovde prostor za jos jednog igraca spolja, a da ne remetimo igrace koji su vec tu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srlepajce said:

Cekaj sada za acb ligu prava polaze Barsa 

 

On ne moze u drugi tim u Spaniji a da ne plate obestecenje Barsi

Jel tako?

Tako je...

Ma Kalinica prosto ne propustas da dovedes ako mozes...

Kakav Hanga, Gedraitis...

Zna se ko je Kalina i sta donosi sa sobom.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

A ko zna. Naši rekli još dva pojačanja do kraja. Tad je situacija bila da Kalina ostaje u Barsi. Slažem se da kad je Kalina slobodan da se ne dovodi u pitanje njegov povratak u Zvezdu. Možda njegov dolazak uopšte ne utiče na prethodni plan o dolasku SG i PF već nam je on samo lep, nenadani dodatak timu a SG i PF svakako dolaze. 😄

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

A ko zna. Naši rekli još dva pojačanja do kraja. Tad je situacija bila da Kalina ostaje u Barsi. Slažem se da kad je Kalina slobodan da se ne dovodi u pitanje njegov povratak u Zvezdu. Možda njegov dolazak uopšte ne utiče na prethodni plan o dolasku SG i PF već nam je on samo lep, nenadani dodatak timu a SG i PF svakako dolaze. 😄

pa onda bismo imali 14 igraca koji mogu nesto da daju + kuzmic, lazic i lazarevic, odnosno prvih 12 i 5 igraca na tribinama. mnogo je kume

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno ne bi propustio Kalinića pa sve i da je 7. krilo u rosteru. I ako bi birao između toga da dođe Kalinić i da ne dovodimo tu " četvorku" ili da ne dođe i da nastavimo da je tražimo , izabrao ni ovo prvo. To je moje mišljenje, naravno. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, necke said:

pa onda bismo imali 14 igraca koji mogu nesto da daju + kuzmic, lazic i lazarevic, odnosno prvih 12 i 5 igraca na tribinama. mnogo je kume

Jeste. Prošle godine smo ih imali isto toliko. Iza koša bili Raduljica, Kuzmić, Holand, Ivanović/Ilić. 😅 Možda Lazić i ne produži na kraju. Oce godine iza koša Kuzmić, Lazarević, Deda, Mitrović/Simonović. 😅

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...