Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Fantasticna izjava Skariola o Teu: 
 
“Igračima pokušavam da objasnim da nisu Miloš, da ne pokušavaju to da budu jer će nastati haos. Od njega moraju da nauče kako da zadrže taj nivo koncentracije. Posebno mlađi igrači. On je u stanju da vidi muvu u letu u najudaljenijem mogućem uglu jer je toliko svestan situacije i ima mogućnost da oseti igru. Vidi stvari pre nego što se dogode. Njegova koncentracija, proučavanje igre, analiziranje… Naravno, nije najbolji defanzivac, ali njegove opservacije po pitanju odbrane i taktike su na najvišem mogućem nivou, iako mu telo ne pomaže da bude vrhunski defanzivac. To igrači moraju da nauče, a ne dodavanja bez gledanja koja su jedinstvena za takvog genija i ne možete ih imitirati,“ rekao je Skariolo.
 
Izvinjavam se ako je bilo.
Za rubriku "ko ne voli Tea taj ne voli košarku"

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, quentin said:

 

Da Real ili Fener grade takav tim rekli bismo da prave beton ekipu sa više kvalitetnih rješenja za svaku poziciju, a ne da patkometrišu. Ja tako posmatram i Partizan. Čini mi se da oni idu u tom pravcu, to jest u pravcu F4 sa ozbiljnim namjerama za titulu.

Mi ne treba da se osvrćemo na njih, nego da pokušamo napraviti tim koji ima smisla i koji će rasti. Poželjno bi bilo da se napravi osnova koji bi ostala na okupu dvije ili tri sezone. 

Dok vazi mantra da imamo isti tretman od drzave (bez kojeg ne bismo ni mi ni oni imali ista), treba itekako da se osvrcemo. Ne kazem da ne treba da ne gledamo sta kod nas nije dobro ili moze biti bolje. Ali, ocigledno ne polazimo sa iste startne pozicije kao oni.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

 

Prica je da je ZO bas na viziju doveo Exuma u Partizan. Uz ponudjenu znacajnu ulogu, dobio je i poziciju koju Dante voli da igra, koju u drugim klubovima nije bio u stanju da iznese.

 

Ja se ipak nadam da smo mi ozbiljan klub, i da Ivanovic ima odrijesene ruke i kapacitet da radi slicnu stvar. Kada pravi selekciju, da ima mogucnost da privuce igraca bas na tu viziju, i naravno ulogu koja mu je namjenjena. Uloge svakako ne mogu da budu slicne kod nas i u Partizanu, i ako minutazu dijeli sa LeDey-om ili Dedom. Mislim da je DI respektabilan trener, da je dokazao da mu timovi znaju igrati ozbiljan basket, tako da ne vidim ja tu nasu neku inferiornost kod dovodjenja igraca.

Po meni je vizija, vizija kluba, za koju ja nisam siguran da KKCZ ima, ili ako je ima, nevidljiva je 🙂. Na to sam ukazao. Kada sam napisao ZO, to se odnosilo na njegov plan / uloge igraca; moze i to da bude vizija, ali trenerska. Isto smatram i za DI. ZO je ime i samim tim garant nekog dobrog rada, uspeha itd, iako to nije pokazivao prve i pocetkom druge sezone. Na kraju je tim izgledao bas dobro.  

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, John Terry said:

Fantasticna izjava Skariola o Teu: 

 

“Igračima pokušavam da objasnim da nisu Miloš, da ne pokušavaju to da budu jer će nastati haos. Od njega moraju da nauče kako da zadrže taj nivo koncentracije. Posebno mlađi igrači. On je u stanju da vidi muvu u letu u najudaljenijem mogućem uglu jer je toliko svestan situacije i ima mogućnost da oseti igru. Vidi stvari pre nego što se dogode. Njegova koncentracija, proučavanje igre, analiziranje… Naravno, nije najbolji defanzivac, ali njegove opservacije po pitanju odbrane i taktike su na najvišem mogućem nivou, iako mu telo ne pomaže da bude vrhunski defanzivac. To igrači moraju da nauče, a ne dodavanja bez gledanja koja su jedinstvena za takvog genija i ne možete ih imitirati,“ rekao je Skariolo.

 

Izvinjavam se ako je bilo.

I da je bilo, treba ponoviti. Sta Skariolo zna😀

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, John Terry said:

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/zvezda-sklapa-kockice-simonovic-centar-kakav-je-nedostajao-iskustvo-teodosica-i-hange-dragoceno-u-evroligi/456342

 

Evo neki pokusaj analize do sada prelaznog roka. Ko hoce neka baci pogled. Realno, covek je u pravu, mi za sada nismo uradili nista lose u prelaznom roku, ali u tom grmu lezi zec. Mi zapravo glavne stvari tek treba da uradimo. Ok je ovo za sada, ali bez startnog pleja, startnog krila, startnog krilnog centra i startnog centra, mi nismo konkurenti za plej of evrolige.

Možda nam je bek ap konkurentan u odnosu na rivalske bek apove 😵💫🫣

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, TB Told said:

Šta bi sa stanovišta formiranja tima za ovu sezonu promenio ABA trofej?

 

Niko nama nije kriv što je Čović prošle godine selektirao tim i postavio trenera koji bi da nije bilo dovođenja Vildoze i Kampaca imao možda 5-6 pobeda u EL. Iz takve selekcije ne može ni da se pravi osnova (prava, ne ova kvazi, domaća), pa tako krećemo iz početka, opet na isti način, preplaćivanjem ispod prosečnih igrača i jurenjem vrhunskih igrača. Samo što ti vrhunski igrači mogu da biraju i nije im baš prioritet da igraju u timu gde će posle neko da objašnjava kako su oni krivi jer nisu sami donosili trofeje i pobede u svakom meču EL. A niko nije kriv što smo imali tri najgora spoljna igrača i centarsku liniju u EL.

Citam redom i odgovaram takodje tako, ali mislim da sam upravo odogovarajuci na jedan drugi post dotakao tvoje pitanje i delimicno odgovorio.

 

Ima itekako i do nas i do selekcije igraca koje dovodimo. I zasto dovodimo vec nekoliko sezona igrace koji ne igraju (dugovi?)? Ne znamo sigurno sve sta se desava i ja verujem da neke stvari radimo zato sto smo iz kojih razloga vec primorani na to. Ali, ne mozes reci da imas istu kolicinu sredstava, ako jedan klub grca pod milionskim dugovima za porez (a o ostalim dugovima da i ne govorimo), placa WC za EC i za EL dve godine za redom i istovremeno gradi ekipu sa vrlo dobrim, iskusnim EL igracima.

 

A drugi klub, koji osvaja sve u zadnjih 8-9 godina navodno ima takodje sve isto kao i prvopomenuti, ima dugove ali ni izbliza kao ovaj prvi i onda dovodi trenera pocetnika i pocinje sezonu sa timom koji nije poslozen kako treba (najblaze receno!). Na pocetku se ta havarija u odnosu na prvopomenuti klub nije jasno videla jer su oni u to vreme trazili hemiju i formu. Ali, vec u januaru su se ljudi pitali kako je moguce da smo imali ideju ili verovali da sa onakvim timom i neiskusnim trenerom imamo bilo kakve sanse!?  Da li je to bio sticaj okolnosti (finansije), totalna inkompetencija u klubu ili mix obe varijante? I onda kad se videlo da djavo dosao po svoje dolazi prvo Vildosa (ok, on je verovatno planski dosao kasnije), a onda Campazzo jer su se tako zvezde poklopile. Znaci, pare su dosle (pre)kasno. Cak da se radi na kraju o istom iznosu, nije isto. Simple as that.

 

Oko toga ko nam selektira tim, moze biti da si u pravu, a mozda i ne. A moze biti, opet kazem, i nesto izmedju. Ne znamo (barem ja ne znam) sta se desava i na koji su nacin odluke donesene (free will or under duress). Jeste Covic kao predsednik odgovoran i za to i po funkciji prvi na udaru, ali zaista mislim da bi i on radije uzeo neke druge igrace (ako ih vec on uzima!) da je mogao i da pokusava da uradi najvise sto moze sa onim cime finansijski raspolaze. Samo reci da je blesav, tera inat, gura fetis itd.... mozda jeste, ali to je simplfikiacija i spekulisanje. Da neke poslice mora da obavi da bi na nekom drugom mestu nesto dobio... sigurno. Ali, takva su vremena, bojim se.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Motli je prekrupan zalogaj, ali dolaskom Papajanisa u Fener, Dzekiri 99% postaje slobodan. Radio sa Duskom u Baskoniji... Nisam egzaltiran njime, ali ne bi me cudilo da ga u tisini zavrsimo, kao Hangu.

Edited by fradler
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, zorex said:

Dosada na poslu + sjajan vinijev post u kafani =

2a68090c193749d77fd1e55c8e0936b1.jpeg

🙂

 

Mala greska se potkrala, ja ne bezim.

 

Pitanje: Gde su Zoc, Savic, Punter, Exum, Leday, Lessort, Papapetrou, Nunnally, Madar? Sve to besplatno vodi klub trenira(lo), i igra(lo)? Yes, of course.

 

Edit: Da jos i direktno odgovorim: Campazzo u Realu i Vildoza u PAO. Eto koliko smo bili u stanju da ih zadrzimo i drugu sezonu, a ne kao neko which name is not to be mentioned here...:)

 

A FKP nije imao titule kao KKCZ pa ste dobili sto vam pripada.

Edited by drakon1
  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, John Terry said:

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/zvezda-sklapa-kockice-simonovic-centar-kakav-je-nedostajao-iskustvo-teodosica-i-hange-dragoceno-u-evroligi/456342

 

Evo neki pokusaj analize do sada prelaznog roka. Ko hoce neka baci pogled. Realno, covek je u pravu, mi za sada nismo uradili nista lose u prelaznom roku, ali u tom grmu lezi zec. Mi zapravo glavne stvari tek treba da uradimo. Ok je ovo za sada, ali bez startnog pleja, startnog krila, startnog krilnog centra i startnog centra, mi nismo konkurenti za plej of evrolige.

 

Marković je prošle sezone imao 16 minuta u proseku, a često je izgledao kao lik kojeg pozoveš jer ti fali jedan. Dva poena i dve asistencije u proseku, a često ni toliko. Da smo npr imali Teodosića umesto njega, imali bi par pobeda više zasigurno. Nadam se da se takva minutaža i uloga i planiraju za Tea.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sector said:

Ne znam kakav je status Motleya u Feneru nakon dolaska Papajanisa.

 

Ako su voljni da ga puste, taman da mu damo dio ovih 7 mil evra nepotrošenih na Mirotića i Fakunda.

Ti milioni su, ako su ikad i bili u opticaju, "vezani" za prvopomenute igrace.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Није ми јасно зашто би неко дао милионе "за само тог играча" и да утиче на одлуке тренера који ће све то да води на негативан начин и после се питају сви што немамо резултате. Ако хоће већ да дају паре нека кажу имате 15 милиона буџет направите тим какав год желите макар освојили Евролигу или испали у трећу лигу. Боље да се не дају паре него тако као ако хоћеш 3 милиона може али за овог и овог, значи у старту ниједан озбиљан тренер неће доћи никада а и Душко ако је то истина ће брзо отићи. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, СамоТи3 said:

Није ми јасно зашто би неко дао милионе "за само тог играча" и да утиче на одлуке тренера који ће све то да води на негативан начин и после се питају сви што немамо резултате. Ако хоће већ да дају паре нека кажу имате 15 милиона буџет направите тим какав год желите макар освојили Евролигу или испали у трећу лигу. Боље да се не дају паре него тако као ако хоћеш 3 милиона може али за овог и овог, значи у старту ниједан озбиљан тренер неће доћи никада а и Душко ако је то истина ће брзо отићи. 

 

Nije ti jasno zato što si normalan čovek. Prebaci se u mod udbaškog patkomera i biće ti jasno.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, medobrundo said:

 

Marković je prošle sezone imao 16 minuta u proseku, a često je izgledao kao lik kojeg pozoveš jer ti fali jedan. Dva poena i dve asistencije u proseku, a često ni toliko. Da smo npr imali Teodosića umesto njega, imali bi par pobeda više zasigurno. Nadam se da se takva minutaža i uloga i planiraju za Tea.

Mislim da je ta uloga vise namenjena Hangi, narocito uzimajuci u obzir da je Pefi najcesce poslednjih meseci igrao na 3, sa zadatakom da rastereti pleja u napadu odnosno na prenosu.

Ako je Dusko hteo elitnog igraca koji ce da radi upravo to, na toj minutazi, mi bolje od Hange nismo mogli.

Dakle elitni defanzivac koji sasvim dovoljno zna sa loptom, pritom atletski sjajan i u ovim godinama, definitivno zlata vredan za svaku ekipu.

 

Videcemo sta ce Dusko nameniti Teu, da je samo po njegovom, verujem da Teo i Nedovic dobar deo utakmica ne bi prelazili 30-35 minuta ukupno i to bi mogao da bude potencijalni problem u njihovom odnosu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...