Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

37 minutes ago, božija noga said:

Džoni ima ponudu Breše javili su tamošnji mediji

Da, da, cuo sam.

Svakako ce on tamo samo u slucaju da mu bude saopsteno da se ovde ne racuna na njega.

U idealnom slucaju, mi cemo za par dana raspolagati sa Fakuom i Teom na jedan i Nedovicem na 2.

Kako bi uspeli da kompenzujemo mekanost domaceg tandema neophodan je jedan fizikalni bek, moze i 2 na 3, racunam da je Dobric konacno prelomio i da mu se trazi klub.

U tom slucaju ostaje mesto za jedng igraca spolja, gde moze da se rizikuje sa skartom od preko bare ili sa EK varijantama.

 

Na poziciji 3 je stvar jasna, treba nam starter i lider, da igra 25 do 30 i vise minuta kad je bitno.

Ostalo ce krpiti Lazic, mozda Lazarevic ako ostane, a mozda i to potencijalno pojacanje koje bi pokrivalo 2 i 3.

Kalina je nacrtan za nas, alternative su tanje ali ne toliko tanke kao u slucaju sa Fakundom, gde bukvalno biramo izmedju njega i NBA skarta, jer medju evroligaskim opcijama vise nema dostupnih igraca koji igraju u oba smera.

Nejt je nesto najblize tome, ali on ne bi mogao da isporuci. On je recimo mogao da bude taj lider druge petorke i verujem da bi to funkcionisalo odlicno ali mi nismo klub koji tako posluje i zato je Teo tu, a prvog pleja jurimo da prevashodno pokrpi njegove falinke.

 

Deluje mi da Duskova selekcija ide u ovom pravcu, otezavajuca okolnost su mu nametnuta resenja, odnosno uslovi za budzet u vidu Tea, mozda i Dekija.

Olaksavajuca okolnost je to sto je on prvi trener u nasoj istoriji koji moze da dovede 2 ili cak 3 najbolja igraca na svojim pozicijama u Evroligi.

To sto ne potpisujemo startere na pozicijama 1, 3 i 4 znaci da jos uvek cekamo i da imamo realne sanse kod ove udarne trojke, sto je svakako bolje nego da smo ziheraski potpisali ono sto mozemo u julu i cekali pripreme. Videcemo do kada cemo biti strpljivi.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sokmeniki said:

Sunce ti jebem 250 strana, a tek 12 jul. Tri nova igraca dosla jedan produzen znaci ni pola prelaznog roka nije proslo, a u ovih 250 strana sam se svega nacitao (mogu se komotno 4 romana napisati - 2 komedije 2 tragedije). 

 

Jbg sad moramo do 1000 strana nagurati, goal je do avgusta ali ako se svi malo vise potrudimo kao neki drugi forumasi ja mislim da je i taj cilj dostizan 😁😁😁

 

  

On 6/30/2023 at 4:20 PM, Laki21 said:

Kad capnemo pa neko od nas greškom ode u raj umesto u pakao, neće gledati osvajanja titula i slično već će čitati forum i beskonačni prelazni rok. Nikad Cigani srećniji.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ni jedan ni drugi ne mogu da ubace spolja. U tom smislu , ne idu mi i jedan i dugi. 

Kamenci. 

 

Jos kad im dodamo Facunda ,bas malo prostora za igru. 

 

To smo i videli u finalu, koliko se pomagalo sa pojedniaca i suzavalo u reket. 

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, John Terry said:

Ma ja ne razumem kako Ponitka potire Šengeliju. Jedan je bek/krilo drugi krilni centar koji može da bude i centar jer nema šut a jak kao konj.

 

EDIT: Aha... ok, mislio si ciglaši...

 

Bas to. 

 

Sengelija koji je old school tip, kad se spusti na post treba mu neko ko moze da ubaci spolja, da mu da sirinu.

To Ponitka ne moze. 

 

jbg mi smo svaki pokusaj napada na niskom postu u finalu zavrsavali igrom 1 na 2.... ne bitno sto smo napravili Martinu ili Luki poziciju protiv Madara ili Pantera.....  juvek su pustali Lazica, Lazarevica, Bentila, pa i Petuseva. 

 

Da ne pominjem, koliko je to problematicno i za Facunda, i Nedu na kojima se max pomaze kad su na lopti. 

 

 

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...