Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

..samo mala dopuna u vezi "bjelica je 5ica" teme;

tačno je da je on u tih 15ak mins (10ak mins u plej ofu) često bio u golden stateu koji je uzeo titulu, streč-opcija koja čini da centri protivnika moraju da izađu dalje od koša.

 

međutim, to je golden state, nije baš tvoj prosečno složen tim, pa je u tih 15ak ili 10ak minuta, bjelica najčešđće igrao u paru sa draymond greenom (29mins/32mins) ili kevon looneyjem (21mins / 20mins), koji su zapravo po svom načinu igre a i generalno, mnogo više 5ice nego što će bjelica ikada biti.

 

inače, bjelica se u tih 10ak minuta po tekmi, proslavio u finalu čuvanjem jason tatuma, što, složićemo se valjda, nije baš nešto što radi centar, već PF/SF, jer tatum prima loptu na perimetru ili na laktu i gleda da te uništi dalekometnim trpanjem, ili mid-rangeom u najboljem slučaju.

 

jeste bjelica spor ali ima neke druge kvalitete za PFa, dok se ne bih iznenadio da gedraitis ponekad odigra nešto na PF, kada to matchup dozvoljava.

  • Like 20
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ovu sezonu računamo kao sezonu 1, nekim napadima na F4 se ne nadam od ekipe koja ima 10+ novih igrača.

Uzevši u obzir uloženo taj top 10 je nešto što realno možemo da postavimo kao cilj i realno imamo kvalitet za to.

Da li je lova mogla biti bolje potrošena da imamo bolje balansiran roster sigurno da jeste .

Nama je uz Šabaza koji je sklon povredama trebao osim klasičnog bekapa i neki kombo, odluka je pala na Tea i Yaga koji pokrivaju te dve pozicije i koji svako iz svog razloga nisu fit sa ŠN, pa kad na to dodamo Nedovića to je već problem. Da bi to šljakalo nama na 3 i 4 trebaju drugačiji igrači od ovih koje imamo( izuzev Lazarevića ) .

Bez obzira na sve glavno nam je da sačuvamo Hangu , on nam daje mogućnost da imamo neke jako dobre defanzivne postave i mislim da će tako i biti u bitnim momentima ili pred kraj sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bjelica je naravno 4-ka, samo se bespotrebno na forumu gura na 5-ticu da bi se što jače poentiralo sa time da imamo višak centara. Što je činjenica, samo ne treba pretjerivati.

 

S obzirom da Simon sa svojim gabaritima nije idealna opcija na 4 i da je Deda krajnje ograničen igrač u svim segmentima, nama će biti potrebno da Bjelica uhvati određenu formu, što prije to bolje.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zašto ne igramo ABA superkup? Verovatno je bilo ali slabo čitam vesti iz kluba.

Zato sto smo dan-dva imali zakazan pripremni turnir u Nemackoj. Protiv Albe i Bajerna.

 

A ABA superkup se najavio tek pre 2-3 meseca da ce biti odrzan konacno ove sezone... Posle 3 godine neodrzavanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zašto ne igramo ABA superkup? Verovatno je bilo ali slabo čitam vesti iz kluba.

 

valjda zbog ovog alba-bajern magenta turnira, koji smo igrali za vikend i koji smo valjda dogovorili pre nego što se aba odlučila da igra superkup.

u principu, mislim da je bolje što smo sada imali dve tekme sa okej nemačkim timovima, nego jednu sa aba boranijom i jednu sa partizanom u pripremama.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Don Dusko said:

Zato sto smo dan-dva imali zakazan pripremni turnir u Nemackoj. Protiv Albe i Bajerna.

 

A ABA superkup se najavio tek pre 2-3 meseca da ce biti odrzan konacno ove sezone... Posle 3 godine neodrzavanja.

Tacno. Dodao bih jos da su nasi pitali da se superkup malo pomeri datum da mozemo i mi da ga igramo ali je Aba liga odbila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Golijat said:

Jbt, stvarno je ovo izjavio?

 

pokušavam da zamislim gm-a panatinaikosa / olimpijakosa (da ne idem do kulturnijih derbi učesnika u drugim zemljama, nema potrebe), da to izjavi nakon nekog uzburkanog susreta dve ekipe a kamo u tv gostovanju tokom priprema za sezonu i ne ide mi.

 

verovatno zato što bi bio momentalno smenjen sa funkcije.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Golijat said:

Jbt, stvarno je ovo izjavio?

 

Od reči do reči.

 

Btw, nije se samo Ćoki jutros oglasio. Guess who this is:

 

Quote

"Nezasluženo mislim da nisam dobio šansu i u priči sa trenerom došli smo do zaključka da je možda ranije trebalo da mi kaže ako me nije video u timu i da probam da se ja nađem negde drugde. Samo mi je žao što nisam dobio priliku jer mislim da sam mogao jako dobro da je iskoristim. Ali dobro, trenerova filozofija. I ja sam je jako poštovao. On ima prema svima očinsku figuru i kao trener i kao osoba i tu nema puno diskusije, njegova se reč i odluka poštuje. Ja sam radio šta je bilo do mene, i više nego što je bilo do mene, bar u ovim godinama, a mislim da nisam dobio neki zasluženi rispekt, bar na osnovu i nekih starih zasluga, ako ćemo i o tome da pričamo. Ali, nema veze. Nije mi žao što sam bio, nego samo što pred navijačima nisam uspeo da pokažem više od onoga što sam pokazao u onih par utakmica. Sve je to tako ispalo da sam presedeo celu sezonu, a nisam bio za bacanje. Jako je glupo da neko ko je uvek igrao na vrhunskom nivou i u vrhunskim klubovima završi sedeći na klupu zato što mu neko nije dao šansu, zar ne?“

  • Like 1
  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...