Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Евролига никад јача. Велики број клубова стао је у ред испред шалтера изнад којег стоји топ 8. Историјска је сезона. Последња година десетогодишњег лиценцираног периода. Креће борба прса у прса за нове лиценце и средњорочно/дугорочне лиценце. Следи трансформација Евролиге. У таквом амбијенту тврдитти да ћеш бити у топ 8 је храброст/лудост. Наравно да ми имамо никад већи буџет. Тај буџет пак је први пут на нивоу пристојног евролигашког буџета што је као добар дан код већине евролигаша. Такви буџети су гарант више него солидних ростера али нису гарант резултата.  Имамо случај Милана и Макабија који су се са сталним високим буџетима распадали током сезоне/а уназад пар година. И ове године ће се нека екипа распасти и остати без такмичарских амбиција раније него што се мислило. Поред Реала, Барселоне, Милана, Олија, Монака, Партизана Фенера трубити у предсезони и тражити пошто пото опкладе је мало детињасто и незрело. Постоји група тимова од којих ћемо свакако бити бољи и то не мала група. Са друге стране можда смо егал са ПАО и Макабијем ове сезоне. Али свакако смо у 10-11 тимова који ће се реално борити за топ 8. Све преко тога би било изненађење за мене. Наравно да као навијач клуба прижељкујем и навијам за што бољи пласман. Имајући у виду апетите али и праксу уназад годинама - нашу праксу, нисам огромни оптимиста да ћемо бити у топ 6 екипа. Навијам за то, да ли ће се десити будемо видели. Ломим се још увек око сезонске. Тим  је солидан, Није баланс погођен за сада. Има доста упитника. Пре свега уколико старија гарда има изнад просечну сезону Бјелица- Ханга - Тео биће то одлична сезона за наше стандарде. Само без повреда молим. Оно што ме више мотивише за сезонску је следећа година, долазак Калинића и огромна очекивања тек тада од екипе. Тада ће већ бити паклено тешко доћи до сезонске а о цени исте и да не говоримо. Одгледаћу ове припремне турнире па ћу вероватно узети сезонску макар не био редован у Арени. Високе позиције су нам упитне, њени домети у односу на конкуренцију. И на крају што се тиче домаће основе... Водили смо током лета полемику око преплаћености домаћих играча и њиховој улози у тиму. Да ли су бек ап опције или тек трећа решења. Како год да било неко је пре пар дана написао реалан и веома могућ сценарио везан за преплаћивање играча, Дугује се играчу па се та дуговања преносе у нови уговор који онда и мора да буде набуџен и нереално висок. Али момци су тај новац одрадили и треба да им се исплати. То објашњење мени пије воду и зато ни реч више нечу рећи на ту тему. Наши су играчи какви су такви су. "Сложно сви за једног један за сви" што би реко / написао Кари, па како нам буде.

Edited by suptil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

stari

 

jesmo

 

1 minute ago, Čočo said:

užasni

 

nismo 

 

1 minute ago, Čočo said:

da ćemo biti poslednji

 

nećemo

 

1 minute ago, Čočo said:

da imamo ne balansiran sastav

 

imamo

 

1 minute ago, Čočo said:

da nam je ovo kraj

 

Kad nam 2011. nije bio neće ni sad.

 

Malo sam se našalio, jedna rečenica ti je za 5 kvotovanja 🙂 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

jesmo

 

 

nismo 

 

 

nećemo

 

 

imamo

 

 

Kad nam 2011. nije bio neće ni sad.

 

Malo sam se našalio, jedna rečenica ti je za 5 kvotovanja 🙂 

Mislio sam na reprezentaciju i moje upise oko reprezentacije.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Čočo said:

Nađi gde sam mračio i dokaži. Rekao sam da je sve nakon prolaska grupe uspeh i tako je i bilo. Moja očekivanja su bila realna. A u tom trenutku je to bila realnost. Nigde nisam rekao da smo stari, užasni, da ćemo biti poslednji, da imamo ne balansiran sastav i da nam je ovo kraj. A eto, tu sam sledeći put kad ti treba pomoć oko escajga, slobodno se obrati. Na raspolaganju sam. 

 

Ne treba meni pomoć oko escajga, ali tebi treba oko prihvatanja mišljenja koje nije kao tvoje. Ovde čim neko napiše nešto što ne ide sa mišljenjem većine, odmah je mračnjak i "crna trojka". Što se tiče tvojih upisa, ne pada mi na pamet da ti "dokazujem", sve stoji na forumu, kao npr. kad si pisao da reprezentativci ne igraju sa energijom i zalaganjem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ekipu smo formirali kroz emocije (ili da zadovoljimo emocije navijaca) vise nego kroz neki plan i selekciju.

Ne mozes da ne budes srecan kad vidis Bjelicu u nasoj opremi , ili Dedu koji je sinonim za trofeje u CZ, plus Teo.... samo Kalina fali da emotivno padnemo u trans.


S druge strane, bojim se da nam sav kvaltet koji imamo (a imamo ga) nece biti dovoljan da pokrpimo minuse i nedostatke koji su ovoj ekipi vidljivi iz aviona. 

Kosarka se svela na atleticizam , mi ga imamo manje nego bilo koja prethodna ekipa. 

Na prste jedne ruke mozemo da nabrojimo igrace koji nam igraju u oba pravca i koji te ne sahranjuju na drugoj strani terena. Npr Prosle sezone, Zeljko je trljao ruke kada izadjemo sa Vildozom i Nedom u isto vreme na teren. Ove sezone umesto da smanjimo, taj deo smo jos vise radikalizovali. 

 

Dobar primer i pohvala selekcije je na poziciji 5, gde smo na Mitra i Tobija doveli Bolomboja koji je limitiran igrac, ali vrhunska dopuna za dvojac koji vec imamo. 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Ovde čim neko napiše nešto što ne ide sa mišljenjem većine, odmah je mračnjak i "crna trojka".

 

I od tih komentara svi mi treba da se klonimo. Nije to ni mračenje a ni čuvanje vatre. Kritika nije mračenje, a kritika za ovaj naš tim itekako treba da postoji jer je skarabudžen bukvalno kako bi ga sastavljala neka pijana budala kojoj padne loto premija u ruke. Mislim nije ovo odgovor tebi već nadovezivanje na upis. Smeta mi što se pohvale ocenjuju kao ulizivanje Čoviću, a kritike kao mračenje. A ni jedno ni drugo nije tačno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, John Terry said:

 

Mašiš poentu. Kažem ne možeš da uzmeš jednu sezonu kao marker uspešnosti kluba. Mi smo dugo bili u velikim dugovima i konstalno sisali državnu sisu i sad kad smo nešto uradili ćemo da držimo lekcije iz ekonomije...kako da ne. Zamisli ovu situaciju: Mama i tata ti kupe stan, kola, nađu ti posao, a onda ti još plaćaju i račune. Ti onda takav zdrav, prav, zadrigao kupiš laptop od 3000 evra i kreneš da sprdaš onog pored tebe što ima laptop od 300 evra. E to su ti Zvezda i Partizan.


Svi klubovi u Srbiji sisaju državnu sisu, ali poređenje ti je totalno naopako jer država nikad nije davala Zvezdi ni približno novca koliko klub može da zaradi od transfera i nagrada. 

 

Realnije poređenje bi bilo da si rekao da su nam plaćaju račune i rent a car dok nismo mogli sami sa ih kupimo, dok nismo mogli samo da ih kupimo. 
 

Na kraju dana, igrač koga smo kupili za 5 miliona vredi i više od toga i uvek možemo da ga prodamo posle godinu dana ili dve, tako da ne razumem kakve raj transfer ima veze s bilo čim, a posebno sa košarkom. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Ne treba meni pomoć oko escajga, ali tebi treba oko prihvatanja mišljenja koje nije kao tvoje. Ovde čim neko napiše nešto što ne ide sa mišljenjem većine, odmah je mračnjak i "crna trojka". Što se tiče tvojih upisa, ne pada mi na pamet da ti "dokazujem", sve stoji na forumu, kao npr. kad si pisao da reprezentativci ne igraju sa energijom i zalaganjem. 

Nemam ja problem oko prihvatanja tuđeg mišljenja. Ovo je forum i naravno da ovde svako misli drugačije, nešto prihvatim, nešto ne. Ja imam problem sa stalnim potenciranjem problema i mračenjem i tamo gde mu nije mesto. Što fantastična trojka mesecima ovde to zapravo radi. Ja ne negiram da ima dosta problema ali nije sve problem. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

I od tih komentara svi mi treba da se klonimo. Nije to ni mračenje a ni čuvanje vatre. Kritika nije mračenje, a kritika za ovaj naš tim itekako treba da postoji jer je skarabudžen bukvalno kako bi ga sastavljala neka pijana budala kojoj padne loto premija u ruke. Mislim nije ovo odgovor tebi već nadovezivanje na upis. Smeta mi što se pohvale ocenjuju kao ulizivanje Čoviću, a kritike kao mračenje. A ni jedno ni drugo nije tačno.

 

Naravno da kritika nije mračenje, pogotovo to ne treba kalemiti @Guruu koji uvek piše konstruktivne komentare i zna više o košarci od mnogih na ovom forumu. Pitanja koja je on postavio glede ovog rostera su sasvim razumna.

 

3 minutes ago, Čočo said:

Nemam ja problem oko prihvatanja tuđeg mišljenja. Ovo je forum i naravno da ovde svako misli drugačije, nešto prihvatim, nešto ne. Ja imam problem sa stalnim potenciranjem problema i mračenjem i tamo gde mu nije mesto. Što fantastična trojka mesecima ovde to zapravo radi. Ja ne negiram da ima dosta problema ali nije sve problem. 

 

To što ti nazivaš "mračenjem" neko zapravo potencira kao kritiku. Sve i da neko "mrači", možda je samo pesimista po prirodi, svakako ti ljudi ne krše nijedno pravilo foruma (koliko vidim). Osim što idu uz dlaku većine, ali to nije pravilo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Naravno da kritika nije mračenje, pogotovo to ne treba kalemiti @Guruu koji uvek piše konstruktivne komentare i zna više o košarci od mnogih na ovom forumu. Pitanja koja je on postavio glede ovog rostera su sasvim razumna.

 

On nije komentarisao već je u startu odustao od praćenja svog kluba što je i verbalizovao jer mu se roster ne svidja. Što je isto okej. Svako bira za sebe. Ali ajde da sačekamo kraj pa da kudimo i kritikujemo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Tunji Awojobi Poređenje mi je odlično, samo ti ne želiš to da priznaš javno, i nemam problem sa time. Terzić se kurči nečime što nije on stvorio, kao recimo Ostoja u KKP. Sve su to uspesi debelo na temelju obilate pomoći države, a sposobnost Crvene Zvezde da proda igrača za velike pare smo u nebrojano puta videli kao katastrofu. Ova sezone je prva naznaka dobrog poslovanja FKCZ i odmah se osilili državni uhlebi i krimosi da nam objasne kako smo glupi a oni fenomenalni.

Onaj koji sam izgradi sve ima moje poštovnje. Terzić svakako ne.

 

A ovo da svi klubovi sisaju državnu sisu je tačno ali je i bezobrazno napisati. Zašto? Pa zato što se mleko raspoređuje po ultimativno nepoštenim krterijumima. Dva Beogradska kluba su uvek bila miljenik države u čiju kasu sipaju svi građani Srbije, a oni onda dobiju 95% mleka.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

 

Pretrpana nam je pozicija 5.

 

Mislim da nije, ako se zadrzimo na ovoj trojci koje sam naveo. 

 

Ocekujem da Mitar i Tobi dele veci deo minuta a da Bolomboja Dusko koristi kao sto je koriscen u CSKA i Oly-u, kada nam treba cvrstina i defanziva. 

I tamo je bio dopuna za noseci dvojac (Milutinov, Erik i Fal, Blek) i prosecno u EL igrao kod itudisa 15 min, kod Barcokasa 12. 

 

 

Edited by Admiral
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

@Tunji Awojobi Poređenje mi je odlično, samo ti ne želiš to da priznaš javno, i nemam problem sa time. Terzić se kurči nečime što nije on stvorio, kao recimo Ostoja u KKP. Sve su to uspesi debelo na temelju obilate pomoći države, a sposobnost Crvene Zvezde da proda igrača za velike pare smo u nebrojano puta videli kao katastrofu. Ova sezone je prva naznaka dobrog poslovanja FKCZ i odmah se osilili državni uhlebi i krimosi da nam objasne kako smo glupi a oni fenomenalni.

Onaj koji sam izgradi sve ima moje poštovnje. Terzić svakako ne.

 

A ovo da svi klubovi sisaju državnu sisu je tačno ali je i bezobrazno napisati. Zašto? Pa zato što se mleko raspoređuje po ultimativno nepoštenim krterijumima. Dva Beogradska kluba su uvek bila miljenik države u čiju kasu sipaju svi građani Srbije, a oni onda dobiju 95% mleka.

Pa 95% tih građana i navijaju za blizance?!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Dusko said:

Nemojte svaku kritiku ovde da prestavite kao mracenje. Legitimno je kad neko napise kako cemo da branimo pick jer mi sa ovom spoljnom + visokom linijom cemo svakako imati tu problema.

 

Branićemo pik onako kako Duško odluči i to ne zna kako će biti i izgledati ni Čočo, ni Guru, ni Brat od Korneta, ni Denis, ni Firga. Još ni 3 jake utakmice nismo odigrali ali vizionari već znaju da nam je jedino propast sigurna. 

Edited by Čočo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Nemojte svaku kritiku ovde da prestavite kao mracenje. Legitimno je kad neko napise kako cemo da branimo pick jer mi sa ovom spoljnom + visokom linijom cemo svakako imati tu problema.

 

Valjda ćemo dovesti tog beka koji igra u oba pravca, pa će taj delovati kao lepak između spoljne i unutrašnje linije.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stefi88 said:

Virtus otpusta Lundberga kaze Skariolo.

Dal bi nam on zavrsio posao?

Играчки је мање више профил који нам треба вероватно. Проблем је што је он тамо мало у каналу и имао је без везе сезону, а прима преко 1м евра. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Admiral said:

 

Mislim da nije, ako se zadrzimo na ovoj trojci koje sam naveo. 

 

Ocekujem da Mitar i Tobi dele veci deo minuta a da Bolomboja Dusko koristi kao sto je koriscen u CSKA i Oly-u, kada nam treba cvrstina i defanziva. 

I tamo je bio dopuna za noseci dvojac (Milutinov, Erik i Fal, Blek) i prosecno u EL igrao kod itudisa 15 min, kod Barcokasa 12. 

 

 

Sa prosečnih 12-15min teško da je neko treća opcija, pošto onda za prve dve ostaje prosečno po isto toliko🙂

Milsim da razumem šta hoćeš da kažeš, imamo tri različita centra, očekuje se da Tobi ima glavnu ulogu (šta god to bilo), a Mitar i Bolomboj da dopune u zavisnosti od protivnika i situacije.

Moj lični izbor bi bio drugačiji centar umesto Mitra (čak i Kuzmić), ali trener je izabrao ovako i nemam problem s tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DrMV said:

Pa 95% tih građana i navijaju za blizance?!

 

Zato što je to sve veštački stvoreno. Da nisu od samog početka ti klubovi gurani, pa i da kažeš. Istina je da drugi klubovi nikad nisu ni imali fer šansu da privuku toliko publike na svoju stranu. Ceo naš sport se svodi na jung i jang varijantu.

 

Kapiraš? Ne možeš ti decenijama gurati dva kluba i onda kažeš posle 50 godina favorizovanja nekog kako sad svi imaju jednake uslove za borbu. Pa nemaju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Zato što je to sve veštački stvoreno. Da nisu od samog početka ti klubovi gurani, pa i da kažeš. Istina je da drugi klubovi nikad nisu ni imali fer šansu da privuku toliko publike na svoju stranu. Ceo naš sport se svodi na jung i jang varijantu.

 

Kapiraš? Ne možeš ti decenijama gurati dva kluba i onda kažeš posle 50 godina favorizovanja nekog kako sad svi imaju jednake uslove za borbu. Pa nemaju. 

Ma slažem se apsolutno.

Ali sam napisao, možda ishitreno(sorry), kao da sam advokat države-daleko bilo.

Samo mislim da su to nasleđene stvari, iz komunističkih vremena, koje smo nažalost (ili na sreću) prihvatili i sada plivamo na tom talasu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...