Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

10 hours ago, srlepajce said:

"Imao je 4 poena do poslednjeg minuta, kada je u dve akcije resio utakmicu. Poseban igrac " 

 

Naravno Spanci 

Pokupili smo ga kao nikoga pre 😄

Dobro je da se deckonja ne plasi kontakta, a i da udje u reket. Samo nam je malo guzva na 1, ali videcemo... 

12 hours ago, Čvarkov said:

 

 

Kontam da Nebojša ima baš ovakav scenario u glavi. Šteta bi bila još jednom ne odraditi selekciju do kraja, posebno sad kad smo napravili dobru ekipu.

Ono sto je meni bilo ocigledno od starta je da ce Simonovic da igra i to dosta jer ga ne bi dovodili na godinu dana iz NBA da greje klupu, ili tribine. Mislim, to jedino ima logike. Slazem se da nam treba 2 i 4 jos. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, srlepajce said:

"Imao je 4 poena do poslednjeg minuta, kada je u dve akcije resio utakmicu. Poseban igrac " 

 

Naravno Spanci 

Pokupili smo ga kao nikoga pre 😄

U ova dva napada je rešio Bruksa koji je vrhunski defanzivac . Mnogo je pomogao centar što je pod košem sprečio da mu neko izađe na blokadu, ali nevezano za to odličnog defanzivaca je dobio 1 na 1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, necke said:

Kako bese ono, tek je 19. jul, ima vremena za beka i eventualno krilnog centra, bitno da smo formirali gro tima. Klasican NC model poslovanja.

 

Pa trubim o tome vec neko vreme. Sad ide ono da se proba, pa doselekcija, a  tada smo vec na nekom 4-9 skoru. Neozbiljnost i jajarenje kao cista navika.

Edited by Firga
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu tolika negativnost. Nikad nismo imali ovako kompletan tim, iako se slazem da fali prva cetvorka, ali na treneru je da pronadje resenje jer nije da nema igraca koji mogu da pokriju tu poziciju. Sve ostalo je i vise nego dobro pokriveno. Imamo prvog pleja, beka, krilo, centra, rezerve za njih koje su i vise nego dobre. Negde imamo i treci izbor poput Jaga ili Mitrovica sto je takodje jako dobro. Gledajuci samo na papiru tu smo negde deseta ekipa otprilike, u skladu sa budzetom. Ako igraci kliknu kako treba svakako mozemo biti i iznad tog desetog mesta.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, СтелаРоса said:

Ne znam cemu tolika negativnost. Nikad nismo imali ovako kompletan tim, iako se slazem da fali prva cetvorka, ali na treneru je da pronadje resenje jer nije da nema igraca koji mogu da pokriju tu poziciju. Sve ostalo je i vise nego dobro pokriveno. Imamo prvog pleja, beka, krilo, centra, rezerve za njih koje su i vise nego dobre. Negde imamo i treci izbor poput Jaga ili Mitrovica sto je takodje jako dobro. Gledajuci samo na papiru tu smo negde deseta ekipa otprilike, u skladu sa budzetom. Ako igraci kliknu kako treba svakako mozemo biti i iznad tog desetog mesta.

 

Kako mislis kompletan? Nemas startnu cetvorku za nivo lige koju igras. Spolja nemas balansa izmedju napada i odbrane. Imas 4 igraca gde je Sabazz najbolji defanzivac, sto samo po sebi govori dovoljno. Da budem konkretniji, Teodosic i Nedovic ne igraju odbranu, skoro pa bukvalno. Yagu predispozicije ne dozvoljavaju da je igra na ozbiljnom nivou iako hoce. Sabaz moze, ali kako kad, nije taj tip da se spusti u stav. Hanga u ovoj fazi karijere na dva, ne znam bas, videcemo. Imena kao sto su Teodosic i Hanga nekada su bili preozbiljni igraci. Imena su i dalje, a sta je od igraca ostalo videcemo vec. Ozbiljne su to godine i ocigledan pad u karijeri. Zato je potreban jos jedan ozbiljan igrac spolja koji igra oba pravca, da uz Sabazza predstavlja kicmu bekovske linije. Nedovic to nije i nikada nije mmogao. Uvek je igrao na bljeskove, a retko bljesnuo u kljucnim borbama.

 

Edited by Firga
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Firga said:

 

Kako mislis kompletan? Nemas startnu cetvorku za nivo lige koju igras. Spolja nemas balansa izmedju napada i odbrane. Imas 4 igraca gde je Sabazz najbolji defanzivac, sto samo po sebi govori dovoljno. Da budem konkretniji, Teodosic i Nedovic ne igraju odbranu, skoro pa bukvalno. Yagu predispozicije ne dozvoljavaju da je igra na ozbiljnom nivou iako hoce. Sabaz moze, ali kako kad, nije taj tip da se spusti u stav. Hanga u ovoj fazi karijere na dva, ne znam bas, videcemo. Imena kao sto su Teodosic i Hanga nekada su bili preozbiljni igraci. Imena su i dalje, a sta je od igraca ostalo videcemo vec. Ozbiljne su to godine i ocigledan pad u karijeri. Zato je potreban jos jedan ozbiljan igrac spolja koji igra oba pravca, da uz Sabazza predstavlja kicmu bekovske linije. Nedovic to nije i nikada nije mmogao. Uvek je igrao na bljeskove, a retko bljesnuo u kljucnim borbama.

 

Nemamo startnu cetvorku, ali je mozemo pokusati napraviti od Simonovica. Najlakse je dovesti gotovog igraca. Tu je Davidovac kao rezerva, a s obzirom na Tobijev stil igre on bi u zavisnosti od protivnika mogao istovremeno da bude na parketu sa Bolombojem ili Mitrovicem. 
 

Slazem se da u spoljnoj liniji imamo disbalans odbrane i napada, ali na treneru je da to ispegla kako zna i ume s obzirom da je pristao na takve igrace. Mozda cemo primati koji poen vise, ali bi trebalo da budemo napadacki potentniji nego prethodnih godina. 
 

Hanga i Teo nisu u najboljim godinama, ali imace ulogu rezerve. Ne treba zaboraviti Lazica, on i dalje igra odlicnu odbranu i na ovako sastavljenu spoljnu liniju moze da pomogne. 
 

Nedovic ni prosle sezone nije bio igrac sa mnogo minuta, a ocekujem da tako bude i u novoj sezoni. Mislim da i njemu tako odgovara, ~20 min. Ostatak minuta na poziciji 2 ce se pokriti kroz razlicite kombinacije (dva pleja na parketu, Hanga, Lazic...). 
 

Tim definitivno ima mane, ali je daleko od loseg i ne pamtim da smo imali citav tim na okupu vec na pocetku priprema. Pre svega je veliki iskorak u odnosu na prethodne godine sto na pozicijama 1 i 5 imamo ozbiljne igrace.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Opet se širi pesimizam, mislim bespotrebno. Ja se još uvek nadam pojačanju na bekovskoj poziciji, mislim da su i ovde upućeniji forumaši pisali da je Herison jedna od opcija, nigde nije rečeno suprotno. Što se tiče opcija na 4.rečeno je već da nema konkretnih rešenja. Možda će Duško probati da od Simonovića napravi Petruševa ove sezone, što ne mora apriori biti loše. Slažem se da nam je potreban bek u oba pravca i nadam se da će uskoro doći jedan takav, da li Shaq ili neko drugi videćemo.

Samo bez unapred upisanih loših sezona i katastrofa, da vidimo kako ćemo izgledati na prvim pripremnim utakmicama, ako to bude loše ne sumnjam da će i Duško to videti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, СтелаРоса said:

Nemamo startnu cetvorku, ali je mozemo pokusati napraviti od Simonovica. Najlakse je dovesti gotovog igraca. Tu je Davidovac kao rezerva, a s obzirom na Tobijev stil igre on bi u zavisnosti od protivnika mogao istovremeno da bude na parketu sa Bolombojem ili Mitrovicem. 
 

Slazem se da u spoljnoj liniji imamo disbalans odbrane i napada, ali na treneru je da to ispegla kako zna i ume s obzirom da je pristao na takve igrace. Mozda cemo primati koji poen vise, ali bi trebalo da budemo napadacki potentniji nego prethodnih godina. 
 

Hanga i Teo nisu u najboljim godinama, ali imace ulogu rezerve. Ne treba zaboraviti Lazica, on i dalje igra odlicnu odbranu i na ovako sastavljenu spoljnu liniju moze da pomogne. 
 

Nedovic ni prosle sezone nije bio igrac sa mnogo minuta, a ocekujem da tako bude i u novoj sezoni. Mislim da i njemu tako odgovara, ~20 min. Ostatak minuta na poziciji 2 ce se pokriti kroz razlicite kombinacije (dva pleja na parketu, Hanga, Lazic...). 
 

Tim definitivno ima mane, ali je daleko od loseg i ne pamtim da smo imali citav tim na okupu vec na pocetku priprema. Pre svega je veliki iskorak u odnosu na prethodne godine sto na pozicijama 1 i 5 imamo ozbiljne igrace.

 

Sve si sam rekao. Dusko treba da bude madjionicar. Da resi problem disbalansa spolja i da stvori startnu evroligasku cetvorku od onoga sto ima. Za prvi problem kao subjekte ima Teodosica, Nedovica i Yaga, pa neka mu je sa srecom u tom poduhvatu da ih "obuci" odbrani. Dusko nije trazio Teodosica, Nedovica je zatekao. Cisto istine radi.

Za drugi problem kao subjekte ima Simonovica i Davidovca. Deda je vec dokazao da u idealnoj formi moze dobaciti do nekakvog bekapa na 4. Simonovic je znaci projektovan za startera na 4. Ok onda. Da zavrsimo sa tom konstatacijom, koja sama po sebi govori dovoljno.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako ste sigurni da Simonovic nije kalibar za prvu cetvorku? 

Cvrst je,dobar skakac,dobar suter,nije kao Petrusev da to sve radi sa nekom ljepotom i talentom,ali mislim da je zato dosta cvrsci od Filipa i da se vise daje za ekipu a ne za licnu statistiku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jelencom said:

Kako ste sigurni da Simonovic nije kalibar za prvu cetvorku? 

Cvrst je,dobar skakac,dobar suter,nije kao Petrusev da to sve radi sa nekom ljepotom i talentom,ali mislim da je zato dosta cvrsci od Filipa i da se vise daje za ekipu a ne za licnu statistiku.

I ja smatram da postoji materijal za tako nešto, ali nisam 100%ubeđen i zbog toga se čudim pojedinim kolegama forumašima koji znaju i tvrde da je Simonović kanta i da od sezone nema ništa, a da pritom još niko nije pogledao niti jedan trening a ne utakmicu u novom sastavu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...