Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ima kod nas vec jedan ruski igrac - Bolomboj :classic_biggrin:

 

Elem, stalno se potencira proslosezonski Partizan kao zgodan primer defanzivno ocajne ekipe koja je dobro funkcionisala, ali bilo je tu dosta dobrih ili sasvim solidnih defanzivaca (Avramovic, Exum, Papapetru, Trifunovic, Ledej, Lesor)... Zapravo se jedino epizodista Andjusic izdvaja kao neko ko ne moze ni stolicu da odbrani. Kod nas ima mnogo vise andjusicolikihtm (ako dodje Sved, kompletna bekovska linija je takva), a i medju ovom sakom jada sto moze da ponudi kvalitetnu odbranu, neki najcesce nece biti u 12 (Lazic, Lazarevic).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

O šutu Šveda pričamo kao da lik ima oko 50% iz igre a u suštini poslednjie 3,4 sezone u Evroligi koje je igrao ima 39%. Dakle ništa bolje od Nedovića. I u Decembru puni 35 godina. Taj novac ( koji nije mali) bi morali da uložimo u PF a ne da se sprdamo sa rosterom. Priče o 47-3 Šveda i Tea su iz vremena kad su obojica bili , pa može se reći u prajmu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, StiviKivi said:

O šutu Šveda pričamo kao da lik ima oko 50% iz igre a u suštini poslednjie 3,4 sezone u Evroligi koje je igrao ima 39%. Dakle ništa bolje od Nedovića. I u Decembru puni 35 godina. Taj novac ( koji nije mali) bi morali da uložimo u PF a ne da se sprdamo sa rosterom. Priče o 47-3 Šveda i Tea su iz vremena kad su obojica bili , pa može se reći u prajmu. 

 

Kako mislis 39%, a nista bolje od Nedovica? Jesi siguran da si video dobro Nedoviceve procente. U EL 28%, u Aba ligi 34%.

 

Ponovicu, da nismo potpisali Yaga i Teodosica, ja bih bio prezadovoljan Svedom. Ili da je dosao samo Teodosic, a otisao Nedovic. U sustini cetverac Yago, Teodosic, Nedovic i Sved je kao da je neko namerno birao defanzivno LOSE igrace. Jedino Jago tu ima volje, ali nema sposobnosti da igra cak samo pristojnu odbranu. Ostali se bukvalno setkaju. Cak Nedovic tu deluje kao najbolji defanzivac, sto je samo po sebi problematicno i upitno kakvi li su onda ostali.

 

Dakle da zakljucim. Meni nije problem dolazak Sveda, ali su problem dolasci Teodosica i Brazilca, jer Sved ne moze da kompenzuje njihove nedostatke. Cak se uklapa u njih. Siguran sam da ovde vecina nema nista protiv Sveda izolovano, cak naprotiv, ali su svesni sta trenutno imamo u spoljnoj liniji. Zato se javlja nezadovoljstvo. Zato molim sve da se prestane sa "nije vam dobar jedan Sved".

 

Edited by Firga
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Firga said:

 

Kako mislis 39%, a nista bolje od Nedovica? Jesi siguran da si video dobro Nedoviceve procente. U EL 28%, u Aba ligi 34%.

 

Ponovicu, da nismo potpisali Yaga i Teodosica, ja bih bio prezadovoljan Svedom. Ili da je dosao samo Teodosic, a otisao Nedovic. U sustini cetverac Yago, Teodosic, Nedovic i Sved je kao da je neko namerno birao defanzivno LOSE igrace. Jedino Jago tu ima volje, ali nema sposobnosti da igra cak samo pristojnu odbranu. Ostali se bukvalno setkaju. Cak Nedovic tu deluje kao najbolji defanzivac, sto je samo po sebi problematicno i upitno kakvi li su onda ostali.

 

Dakle da zakljucim. Meni nije problem dolazak Sveda, ali su problem dolasci Teodosica i Brazilca, jer Sved ne moze da kompenzuje njihove nedostatke. Cak se uklapa u njih. Siguran sam da ovde vecina nema nista protiv Sveda izolovano, cak naprotiv, ali su svesni sta trenutno imamo u spoljnoj liniji. Zato se javlja nezadovoljstvo. Zato molim sve da se prestane sa "nije vam dobar jedan Sved".

 

Kao što reče jedan kolega forumaš noćas... Počni da čitaš a ne odgovaraš na ono što ti želiš. IZ IGRE. Nedović ima u Evroligi 39% a u Aba ligi oko 42,43 %. Dakle Šved nema bolje procente iz igre od Nedovića i to sve i da Švedu uzememo uzorak od poslednje 3 sezone u Evroligi.

Link to comment
Share on other sites

Bogu hvala ima nas koji pamtimo za vreme Radonjica krvava kolena pa opet nista nismo mogli da branimo a napad je zakazivao. Prosle sezone opet dobri defanzivci pa smo protiv Partizana u finalu ABA u Areni primali po 90 poena. 

Zao mi je, ali ovo je drugo vreme i druga kosarka se igra. Makabi je zamalo na F4 stigao a odbrane je bilo bez. Obe ruke za Sveda jer ako nam Sved ne valja, onda da se vratimo u vreme Drce i ekipe.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Isti ti koji pišu za Šveda i nas pišu da on više para dobija i u nekom drugom evroligašu i u Kini, tako da ne znam kako bi mogao da završi kod nas. Sumnjam da mu je u ovoj fazi karijere nešto bitnije od novca.

Kad uz to pogledamo kako bi se koncepcijski uklapao odnosno neuklapao u naš roster, meni čitava priča izgleda kao dimna bomba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Naša posla 2.1 said:


Uživajte u ozbiljno lepoj košarci stručnjaci…

 

Da, Da, nije stari klip…

 

2023 Rođaci!!!

 

A i ovaj trener Zenita, što ga traži pola Evrope, ne ume da postavi odbranu 😂

Ima ovde česte saradnje Šved - Da - vi - dovac  :Hail:

Edited by zemljoradnik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Ma da, bas je Buducnost u toj sezoni bila ekipa poznata po sjajnoj defanzivi. Zapravo, vise su licili za sadasnju KKCZ za siromasne, sa gomilom skorera koji su se otimali o loptu.

 

Taj Shved je igrao sa vrhunskim saigracima u Khimkiju, pa je ta ekipa bila poznata kao putujuci cirkus u kojem jedan igrac moze da pripaljuje odakle god zeli i koliko god puta zeli.

 

No dobro, ionako cilj i jeste stvoriti putujuci cirkus sa sve "ovo je ljudi sve normalno da se kupamo u milionima i dovodimo koga hocemo", tako da, samo sto vise skupih igraca koji traze loptu, to je taj skauting maga sa klupe.


130 razlike u 4 meča, ili u proseku 32,5 po meču, teško je pobediti Crnokosu a kamoli Trinkijerija i Repešu…

 

Tako da, sedi 1

 

Ono je bila poezija od košarke Perpera, KC i Bilija…

Edited by Naša posla 2.1
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, quentin said:

Isti ti koji pišu za Šveda i nas pišu da on više para dobija i u nekom drugom evroligašu i u Kini, tako da ne znam kako bi mogao da završi kod nas. Sumnjam da mu je u ovoj fazi karijere nešto bitnije od novca.

Kad uz to pogledamo kako bi se koncepcijski uklapao odnosno neuklapao u naš roster, meni čitava priča izgleda kao dimna bomba.

 

Da, nažalost. 

 

I ja mislim da je dimna za nekog mediokriteta iz NBA/g league.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dropkick Murphys said:

Kao što je napisao kolega... Panter i Naneli su elitni (ajde, hiperbola) defanzivci ZA OVE NAŠE bekove, ako bi došao i Šved. 

Za EL su ispodprosečni, ali u odnosu na ono što bismo mi imali, svakako jesu bolji. 

 

Bar malo da se razume napisano. Hvatate se za ono što vam odgovara, kao portali kad biraju naslov. 

Evo @Dropkick Murphys posudio pokojnom @Laki21 nalog, da provuče koji put ove komentare sa VELIKIM SLOVIMA. 🤓

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni dobar potpis ukoliko je uopste istina. Dobar u odnosu sta trziste nudi, nema tu neke sreće. Vise se radujem Svedu, negoli da nam dodje neki Dotson,Krejci ili tako nesto… Mislim da dosta ljudi podcenjuje Sveda, pogledajte samo kako je odigrao proslu sezonu i kako covek izgleda na terenu, naci ce njemu Dusko ulogu, nece on da igra kaubojsku kosarku. Za rotiranje sa Nedovicem i Lazicem skroz ok opcija. Prosto ovde ljudi razmisljaju ako nije Nunn ili Lojd, to nista ne valja. A i drago mi je sto ce Rus da nam igra. Sa druge strane cetvorka ce da nam prelomi sezonu, tu ne smeju da pogrese ako uopste dovode nekoga na 4 a mislim da hoce. Da je prosle godine umesto Bentila bio neko drugi bili bi dosta dosta bolja ekipa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ne, ciganima treba dati Krejcia koji nije ni u cemu dobar osim sto je visok 2 metra i ume da vodi loptu. To sto nema neki sut a ni odbranu to nema veze izgleda da je bolje on nego Sved koji moze svakome da zatrpa kos. Takodje odbrana se svodi na tim, ceo tim mora da igra odbranu i to nikada ne moze samo jedan igrac da zakrpi kao npr Herison, ako se ne iscimaju svi onda dzaba i jedna defanzivna zver. Tu racunam na Duska da moze ih podredi tome da svi moraju na taj nacin da doprinesu a i raduje to sto je Sved vec radio sa njim.

 

Pozdrav svima

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...