Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

12 hours ago, Firga said:

Nema tu mnogo filozofije. Da smo aktivni na trzistu znalo bi se. Tesko se to sakrije. Tako da opet ide jajarenje i cuvena doselekcija kad su kola vec lepo nizbrdo krenula, zbog cega nikad necemo ni postici nista znacajno u EL. U principu, rece vec neko ovde, a slazem se ... apsolutno trosenje novca bez pravca i cilja. Ocajno potrosen novac. Nestrucnost i/ili neozbiljnost.

Ovaj post je različit od tvog kasnijeg/novog posta. I ovaj post je izazvao reakciju. Sa ovim tvojim novim upisom bi u mnogome i mogao da se složim, znajući Čovićevu istoriju, ali ovoga puta je tu iskusan trener koji bi, po mom skromnom mišljenju, napustio klupu ukoliko bi mu Čović sastavljao ekipu i nametao igrače.

Najvažnije je da mi svim srcem podržavamo naš klub, kao što si i napisao i takođe ne mislim, da smo mi "čuvari vatre" a ti/vi "Duškovi pljuvači",već da se razlikujemo u pogledu strpljenja/nestrpljenja.

Zajedno i zdušno samo za Crvenu Zvezdu❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Komsije imaju 7 domacih igraca.

 

Avramovic, Jaramaz, Andjusic, Trifunovic, Vukcevic, Smajlagic, Koprivica.

 

Plus su registrovali i Jovanovica 03, koji kapiram da ce na pozajmicu negde, Mikica 05 i Drezgica 06 za koje kapiram da ce dobiti sansu u mozda nekim mecevima u Aba ligi i cetvrtfinalu i polufinalu kupa kao prosle sezone.

 

Plus imaju Pantera sa domacim pasosem i rade na tome da srede Kaminskom pasos.

 

Dakle imace za kup i kls 7 domacih + 2 stranca sa pasosima + 4 stranca, cak ce morati da otpisu jednog domaceg tipa Vukcevica/Koprivicu a juniore izgleda ove sezone onda nece koristiti ni u kupu.

 

Mi cemo imati 4 stranca + Tea, Nedovica, Lazica, Lazarevica, Davidovca, Mitrovica i Kuzmica. (Ilica?) To je 11 igraca i 2 manje nego Partizan za ta takmicenja, neracunajuci ove mlade koje su registrovali.

 

Posmatrajuci njihovih 7 domacih i nasih, rekao bih da su nasi cak solidno kvalitetniji sveukupno gledajuci.

 

Kod njiih nisam video jedan jedini komentar sto se tice domace osnove koja je pritom manje kvalitetnija od nase sveukupno gledajuci a imamo ih podjednak broj zapravo ce morati jednog domaceg i da skrate sa spiska jer ce im Panter i Kaminski sigurno igrati.

 

Domaci igraci moraju da postoje zbog ova dva takmicenja i koje imaju i drugi evroligaski timovi u istom broju ili za jednog manje kod kojih pritom postoji pravilo od 6 stranaca u domacim ligama a ne od 4, sto je vecina evroligaskih timova. Idite na sajt Evrolige pa brojte. Svi timovi izuzev Baskonije i Nemaca imaju 5+ domacih igraca i to neracunajuci juniore, a najcesce ih imaju 6 ili 7, sto je kao i mi.

 

Ova kritika sto se tice domacih polako ali sigurno prelazi u neku patologiju i apsolutno sam siguran da nema navijaca drugih timova u Evroligi da kritikuju besumocno milion puta broj domacih a imaju ih isti ili za jedan manje nego mi uglavnom, gde ce ih pritom vecina biti van rostera i moras da ih imas i zbog povreda i ako hoces da odmoris nosioce a pre svega zbog 2 takmicenja koja igramo, neko mozda ih ne bi igrao, ali ih igramo i to se ne dovodi u pitanje. Takodje vidimo i da ce svi timovi u Evroligi poceti sezonu sa 14+ seniora te svakako ce biti "visak" od 2-3-4 igraca u svim timovima i to ce gotovo svima biti upravo domaci igraci bas kao i nasi.

 

Kritika u nama izmice kontroli.

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

Komsije imaju 7 domacih igraca.

 

Avramovic, Jaramaz, Andjusic, Trifunovic, Vukcevic, Smajlagic, Koprivica.

 

Plus su registrovali i Jovanovica 03, koji kapiram da ce na pozajmicu negde, Mikica 05 i Drezgica 06 za koje kapiram da ce dobiti sansu u mozda nekim mecevima u Aba ligi i cetvrtfinalu i polufinalu kupa kao prosle sezone.

 

Plus imaju Pantera sa domacim pasosem i rade na tome da srede Kaminskom pasos.

 

Dakle imace za kup i kls 7 domacih + 2 stranca sa pasosima + 4 stranca, cak ce morati da otpisu jednog domaceg tipa Vukcevica/Koprivicu a juniore izgleda ove sezone onda nece koristiti ni u kupu.

 

Mi cemo imati 4 stranca + Tea, Nedovica, Lazica, Lazarevica, Davidovca, Mitrovica i Kuzmica. (Ilica?) To je 11 igraca i 2 manje nego Partizan za ta takmicenja, neracunajuci ove mlade koje su registrovali.

 

Posmatrajuci njihovih 7 domacih i nasih, rekao bih da su nasi cak solidno kvalitetniji sveukupno gledajuci.

 

Kod njiih nisam video jedan jedini komentar sto se tice domace osnove koja je pritom manje kvalitetnija od nase sveukupno gledajuci a imamo ih podjednak broj zapravo ce morati jednog domaceg i da skrate sa spiska jer ce im Panter i Kaminski sigurno igrati.

 

Domaci igraci moraju da postoje zbog ova dva takmicenja i koje imaju i drugi evroligaski timovi u istom broju ili za jednog manje kod kojih pritom postoji pravilo od 6 stranaca u domacim ligama a ne od 4, sto je vecina evroligaskih timova. Idite na sajt Evrolige pa brojte. Svi timovi izuzev Baskonije i Nemaca imaju 5+ domacih igraca i to neracunajuci juniore, a najcesce ih imaju 6 ili 7, sto je kao i mi.

 

Ova kritika sto se tice domacih polako ali sigurno prelazi u neku patologiju i apsolutno sam siguran da nema navijaca drugih timova u Evroligi da kritikuju besumocno milion puta broj domacih a imaju ih isti ili za jedan manje nego mi uglavnom, gde ce ih pritom vecina biti van rostera i moras da ih imas i zbog povreda i ako hoces da odmoris nosioce a pre svega zbog 2 takmicenja koja igramo, neko mozda ih ne bi igrao, ali ih igramo i to se ne dovodi u pitanje. Takodje vidimo i da ce svi timovi u Evroligi poceti sezonu sa 14+ seniora te svakako ce biti "visak" od 2-3-4 igraca u svim timovima i to ce gotovo svima biti upravo domaci igraci bas kao i nasi.

 

Kritika u nama izmice kontroli.

 

 

 

 

Donta Hol i Zek Ledej su u postupku dobijanja pasoša Azerbejdžana. Tako bi se po bosmanovom pravilu smatralo kao državljani EU i ne bi bili stranci u nekim ligama. Izvor mi je Basketnews. Ako me ne bude mrzelo naćiću i te linkove i editovati post.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Dusko said:

 

 

A izvini ja volim Duska ali to ne znaci da sam slep kod ociju..

 

Msm ja mu dajem podrsku to sto znam nekad da iskritikujem neke poteze ne znaci da ga ne volim i ne podrzavam.

 

A gde sam ja to rekao da ge ne volis i ne podrzavas?

 

Ajde otvori mi oci onda da i ja ne budem slep, gde tacno da kritikujem Duska u sezoni koja nije ni pocela, a iza sebe je ostavio 17-11 (iliti 18-10) u Evroligi, 4. najbolji defanzivni tim koji nije selektirao kad smo vec kod defanzive i balansa i 5-5 u derbijima sa Partizanom.

 

Sta tacno da kritikujem u sezoni koja ne da nije pocela, nego ni pripreme nisu pocele?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

A gde sam ja to rekao da ge ne volis i ne podrzavas?

 

 

Ono sto sam quotvao je valjda neko aludiranje priznaces?

 

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ajde otvori mi oci onda da i ja ne budem slep, gde tacno da kritikujem Duska u sezoni koja nije ni pocela, a iza sebe je ostavio 17-11 (iliti 18-10) u Evroligi, 4. najbolji defanzivni tim koji nije selektirao kad smo vec kod defanzive i balansa i 5-5 u derbijima sa Partizanom.

 

 

Lepo je kad se ovako napise bez nekog konteksta...Npr kada su pobede ostvarene i koliko su znacile za sam cilj sezone...

4 minutes ago, Brat od Korneta said:

Sta tacno da kritikujem u sezoni koja ne da nije pocela, nego ni pripreme nisu pocele?

 

Igru svakako ne ali sklapanje rostera je svakako podlezna kritici. Nekima se ne svidja koncept, neko se plasi da nece biti dalje pojacanja a pritom mesec dana bez da se ista desilo samo pojacava taj utisak.  

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Pazi ovako... Na testovima za stabilnost kolena od pre neki dan rađenim, najkritičnija su kolena ( koleno) Bolomboja... 🤔 

Meni zanimljiva informacija.

Ne znam kakav mu je dosije tih stvari.... To u praksi ne mora baš ništa da znači. Ali eto.

Edited by StiviKivi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Ono sto sam quotvao je valjda neko aludiranje priznaces?

 

Ne, nije bilo alaudiranje na to da ga ne volis ili ne podrzavas. Cak sam napisao polusaljivo sa smajlijem da ga vise ja podrzavam nego ti (odnosno vise cuvam vatru) a ne zovem se Don Dusko. Ni manje ni vise nista od toga.

 

1 hour ago, Don Dusko said:

Lepo je kad se ovako napise bez nekog konteksta...Npr kada su pobede ostvarene i koliko su znacile za sam cilj sezone...

 

Svaki derbi je bio vazan i svaki derbi se igra bukvalno na zivot i smrt.

 

Jedan od ciljeva je bio i kup i tu smo pobedili, prva istorijska evroligaska pobeda pobeda koja ce se pamtiti x godina, vraceni 2-2 u seriji recimo nismo bili pocisceni 3-0 sto bi po meni bio dosta gorciji utisak, mislim svaki derbi je bio vazan i svaki je bio protiv jaceg tima od nas, plus ulazi u istoriju na vecni skor derbija svaki derbi. Kada tako gledas kao najvazniji cilj onda je po tebi samo jedan derbi bio vazan onaj 5. za Aba titulu, ali su i 3. i 4. po redu bili mec lopta za Partizan i za tituli pa smo produzili seriju do 5.

 

Nije Dusko kriv sto se odredjeni igraci bukvalno nisu pojavili u 5. utakmici, tu nema sta da je trener kriv za motivaciju ili sta vec nisu deca i svi su svesni koliko je mec bitan.

 

1 hour ago, Don Dusko said:

Igru svakako ne ali sklapanje rostera je svakako podlezna kritici. Nekima se ne svidja koncept, neko se plasi da nece biti dalje pojacanja a pritom mesec dana bez da se ista desilo samo pojacava taj utisak

 

Jedno je dobronamerna i argumentovana kritika drugo su mracna predvidjanja koja se ponavljaju kao papagaji svaki dan iznova i iznova 20 istih komentara dok sezona nije ni pocela a trece su komentari koji cak i nisu dobronamerni vec negativno ironicni, maliciozni i cinicni.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, StiviKivi said:

Pazi ovako... Na testovima za stabilnost kolena od pre neki dan rađenim, najkritičnija su kolena ( koleno) Bolomboja... 🤔 

Meni zanimljiva informacija.

Ne znam kakav mu je dosije tih stvari.... To u praksi ne mora baš ništa da znači. Ali eto.

Ako smo ga doveli da obavlja funkciju rim protectora a on ima najkriticnija koljena(koljeno) u klubu onda je to ogroman problem i potencijalni Martin2.0. Bolomboj je i prije ovoga bio moj pik za prvo Slibovanje u sezoni a nakon ovog sam siguran.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, StiviKivi said:

Pazi ovako... Na testovima za stabilnost kolena od pre neki dan rađenim, najkritičnija su kolena ( koleno) Bolomboja... 🤔 

Meni zanimljiva informacija.

Ne znam kakav mu je dosije tih stvari.... To u praksi ne mora baš ništa da znači. Ali eto.

Cekaj... Jos uvek nismo videli kolena od baZZ-a

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BB7 said:

На овим сликама које качи клуб, ја и даље нисам видео Немању Недовића. Где је он и шта ради?

Pisalo je u saopštenju da je on prošao sve potrebne preglede sa reprezentacijom, nema potrebe da opet prolazi.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BB7 said:

На овим сликама које качи клуб, ја и даље нисам видео Немању Недовића. Где је он и шта ради?

Imaš ga svaki dan sa nekih žurki sa plaže na instagramu od Tadije Dragićevića

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BB7 said:

Индивудуални тренинзи су у току, не само прегледи. Сви су ту, сем Шабаза. Зашто он тачно није ту?

Ako mislis na sabaza, dobio je dozvolu kluba da se prikljuci kasnije. A Nedovic je prosao sa reprezentacijom.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Kada kažete Stefan Marković – jedna od prvih asocijacija je neverovatna odbrana, a malo je poznato da je kao klinac sipao trojke sa svih pozicija.

“To je zanimljiva priča. Kad sam igrao u mlađim kategorijama, nisam bio defanzivac, već izrazito napadački igrač. Trojke su bile moj zaštitni znak, ali im se nije sviđala mehanika kako izbacujem loptu. Počeli su da mi menjaju šut, a sa godinama sam shvatio da je samopuzdanje ključna stvar. Uništili su mi samopouzdanje (pri šutu), a najgore je kada sumnjaš u sportu, kao i u životu”.

Ni dan danas mu nije jasno zašto treneri insistiraju na školski pravilnom šutu, pogotovo ukoliko košarkaš pogađa u kontinuitetu. Imao je poruku za sve “stručnjake” koji deci menjaju šut.

„Možda bih nekom u tom trenutku rekao da od***e, ali sa 16 godina je to veoma teško. Mogu da razumem da igraču menjaš šut ako mu ne ide. Ali kada ubacuje – zašto menjati? Osećaj je ključan“.

 

"Meni je krivo što „mali“ Top nije bio sa nama tokom čitave sezone. Da mu pomognem na svakodnevnom nivou, govorio sam mu da dođe barem na trening, da radi sa Kampacom. Da oseti na treningu kako je igrati sa takvim igračima. Ja sam deset godina sparingovao sa Teom. Isfintiraće te milon puta, ali ćeš ti  dati sve od sebe da ga zaustaviš“.

 

Osetila se promena u Markovićevom glasu kada je pričao o mladom košarkašu Zvezde.

„Smem javno da ga pohvalim, a da se ne uobrazi. Šalim se, naravno.  Mislim da on može da bude nešto specijalno. Prvi put kada sam ga video na treninzima kod Deje (Radonjića) imao je 16 godina. Mislim da je on prava plejmejkerska glava. On je budućnost Zvezde i srpske košarke“.

 

  • Like 12
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...