Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

5 minutes ago, DameTime said:

 

Beskorisni su Kuzmić i Raduljica, ova trojica su igrači koji se dosta preklapaju međusobno (što se tiče fizikalija i generalno skillseta). :classic_smile: Navijači KKP su kukali na skraćenu rotaciju (jeste im došlo na "naplatu" u jednom delu sezone, kad su bili bez Alena i Alekse), ali i to ima svojih pozitivnih strana. Kad imaš 6-7 igrača koji konstantno igraju 30+ minuta kao posledica dođe uigranost. Jbg, u sportu uvek treba i malo sreće (aka da te zaobiđu povrede).

Ova trojica veze nemaju jedno sa drugim sto se tice skilseta potpuno drugaciji igraci.

Sa pravom kukaju, cist ti je primer te dve povrede i to su igraci rotacije, znaci dva igraca rotacije se povredila i to vam je napravilo ogromnu stetu prosle sezone.

Nedo vam Bog da se nosioci(Panter,Ledej) povrede na duzi period Partizan moze slobodno da zavrsava sezonu.

Ne moze svaki centar da igra 30+ mpg kao Lesor, tesko cete naci takvog centra opet i tu ce se videti zasto je bitno imati duzi roster.

Duzi roster je cist PLUS.

Kuzmic i dalje ima sta da ponudi u odbrani ako nista.

Jedini igrac koji je visak je Raduljica on je bivsi igrac.

 

14 minutes ago, DrMV said:

Oko 20.8 valjda

Voleo bih da se kompletira roster do tad i da se ne radi doselekcija na vec ceo novi roster, mislim da je to mnogo bolja opcija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 443 said:

Ova trojica veze nemaju jedno sa drugim sto se tice skilseta potpuno drugaciji igraci.

 

Sva trojica su mekani igrači za krilnu ili centarsku poziciju, između ostalog zato sad navijači očekuju (defanzivnu) zver na poziciji 4. 

 

2 minutes ago, 443 said:

Sa pravom kukaju, cist ti je primer te dve povrede i to su igraci rotacije, znaci dva igraca rotacije se povredila i to vam je napravilo ogromnu stetu prosle sezone.

Nedo vam Bog da se nosioci(Panter,Ledej) povrede na duzi period Partizan moze slobodno da zavrsava sezonu.

 

Nisam ljubiteljka gomilanja rostera samo zbog bojazni od povreda. Ti imaš igrače koji će da sede na klup ili neminovno budu van 12 i šansu će dobiti ako i samo ako se neko od ostalih povredi, te umesto toga nemaju nikakvu namenu. Onda dolaziš u situaciju da posle tim igračima tražiš ulogu te da se svi pitaju na šta liči njihova igra.

 

Čak i da uzmemo tvoju logiku u obzir, Nedović kao najviše injury prone igrač trenutno nema zamenu i pitanje je da li će je dobiti (pre doselekcije). Teodosić kao drugi plej će imati Dos Santosa kao "osigurač", recimo da u toj situaciji ako je Nemanja povređen njega spustiš na 2. Ali šta ako se i Teo i Neda povrede u isto vreme? 

 

Naravno da je teško sklopiti tim koji će da bude izbalansiran, gde imaš 6-7 igrača koji su sposobni da izdrže fizički zahtevnu sezonu bez da se povrede itd. ali u tome je lepota skauting procesa :)) Što se tiče KKP, jedino gde ja vidim da su stvarno imali problem je zamena za Ledaya. Povrede su nažalost sastavni deo sezone, ali i sa tim su uspeli da dođu do top 8 EL i osvoje ABA, tako da nije nemoguće izgurati sezonu bez 17 igrača. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da se dosta priča o beku, a meni bi bek bio poslednja opcija koju bih doveo osim ako iskrsne nešto što baš pasuje tipa Nlkina.

Na spoljnim pozicijama imamo Šabaza, Tea, Yaga, Nedovića, Hangu, Gidru i Lazića + Deda koji je 3/4. To je dovoljno igrača i dovoljno kvaliteta. Druga je stvar što se meni lično ne sviđa kompatibilnost prve četvorice ali može to da se pegla pod uslovom da na 4 dođe zver.

I mislim da nam je ta pozicija 4 trenutno prioritet, da nam tu treba pravi igrač.

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Ali šta ako se i Teo i Neda povrede u isto vreme? 

Zato i dolazi jos jedan bek i zato je i bitan sirok roster.

3 minutes ago, DameTime said:

Sva trojica su mekani igrači za krilnu ili centarsku poziciju, između ostalog zato sad navijači očekuju (defanzivnu) zver na poziciji 4. 

 

Mekani DeDa kog Ledej nije mogao da pomeri kad je igrao ledjima protiv njega 🥰

Nema poente nastavljatj “raspravu” , ti neces promeniti svoje misljenje kao sto ni ja necu svoje.. SporCki pozdrav

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 443 said:

Zato i dolazi jos jedan bek i zato je i bitan sirok roster.

 

Zato ne gomilaš injury prone igrače koji ne igraju odbranu 😄 *zna se ko bi meni bio višak hehe*

 

1 minute ago, 443 said:

Mekani DeDa kog Ledej nije mogao da pomeri kad je igrao ledjima protiv njega 🥰

Nema poente nastavljatj “raspravu” , ti neces promeniti svoje misljenje kao sto ni ja necu svoje.. SporCki pozdrav

 

Pa dobro, ja ipak mislim da košarkaš treba da ima više kvaliteta od toga kako brani jednog konkretnog igrača. Pozdrav :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Meni je od svega najmanje jasno produžavanje Mitrovića, sve ostalo mogu da razumem (uz uslov da Raduljica i Ilić ne konkurišu za tim).

3/4 Davidovac

4 Pojačanje starter

4/5 Simonović

5 Tobi i Bolomboj

To je 5 igrača na visokim pozicijama, plus Kuzmić kao jeftin osigurač za povrede, domaća takmičenja i sparing na treningu.

To bi mi bilo taman po meri, svega ima, i atletike i skoka i šuta i iskustva i mladosti. A nije pretrpano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MarioKempes said:

Meni je od svega najmanje jasno produžavanje Mitrovića, sve ostalo mogu da razumem (uz uslov da Raduljica i Ilić ne konkurišu za tim).

3/4 Davidovac

4 Pojačanje starter

4/5 Simonović

5 Tobi i Bolomboj

To je 5 igrača na visokim pozicijama, plus Kuzmić kao jeftin osigurač za povrede, domaća takmičenja i sparing na treningu.

To bi mi bilo taman po meri, svega ima, i atletike i skoka i šuta i iskustva i mladosti. A nije pretrpano.

Ali nema ono najvaznije sto ima Luka, tu kosarkasku inteligenciju...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ali argument šta ako se neko povredi... Pa ako ti se povredi glavni igrač svakako si u ozbiljnom problemu koji sigurno nećeš rešiti aktiviranjem igrača koji je do tada bio 15. u rosteru. Veće su šanse da ga adekvatno zameni novi igrač koga ćeš u tom slučaju dovesti, nego da neko iz postojećeg tima koji je bio van standardne rotacije naprasno postane nosilac.  

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jasno da gomilanje igrača nema veze sa bilo kakvim konceptom. Izvlačenje novca, da li za potrebe porodice Čović, namirivanje nekih likova iz stranke, sta god da je u pitanju sportski/košarkaški rezon ne postoji.

 

Ali msm da to ne utiče na budžet u smislu da smo umesto Kuzmića, Raduljice i Mitrovića mogli da dovedemo xy igrača. Deluje mi da su odvojene kategorije.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Haggard said:

Zanimljivo da ljudi i dalje guraju Dedu na 3, a on je više 5 nego 3. Kod Radonje je često i igrao 5

Nije Davidovac 5, brate moj. Može da odigra neki specijal u toj ulozi, nekoliko minuta u toku utakmice ili, eventualno, iz nužde kad nema drugih centara. Nema definisanu poziciju jer na EL nivou ima neke izražene mane i za 3 i za 4 (ima i neke kvalitete, naravno), pa ga zato stavljamo kao 3/4. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

Ali argument šta ako se neko povredi... Pa ako ti se povredi glavni igrač svakako si u ozbiljnom problemu koji sigurno nećeš rešiti aktiviranjem igrača koji je do tada bio 15. u rosteru. Veće su šanse da ga adekvatno zameni novi igrač koga ćeš u tom slučaju dovesti, nego da neko iz postojećeg tima koji je bio van standardne rotacije naprasno postane nosilac.  

 Vidim trziste je puno igraca pa je tako nesto izvodljivo narucito u sred sezone dovesti nekog levog igraca i baciti ga u vatru. Nije vam to igrica menadzer.

Ne dovodimo mi Lebrona pa da budes siguran da ce da ti donese instat kavlitet i da ce se uklopiti odmah.

Uvek ce se bolje snaci taj 15ti igrac(ako ima kvaliteta makar malo) koji je tu vec uveliko i prosao je sve treninge nego neki novi koji je pitanje kako ce se snaci u novoj ekipi i sredini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MarioKempes said:

Nije Davidovac 5, brate moj. Može da odigra neki specijal u toj ulozi, nekoliko minuta u toku utakmice ili, eventualno, iz nužde kad nema drugih centara. Nema definisanu poziciju jer na EL nivou ima neke izražene mane i za 3 i za 4 (ima i neke kvalitete, naravno), pa ga zato stavljamo kao 3/4. 

 

Samo kažem da je u prethodne 3-4 godine nekoliko puta bio 5, a nijednom nije bio 3

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, 443 said:

Uvek ce se bolje snaci taj 15ti igrac(ako ima kvaliteta makar malo) koji je tu vec uveliko i prosao je sve treninge nego neki novi koji je pitanje kako ce se snaci u novoj ekipi i sredini.

 

Ceniš da bi se prošle sezone u slučaju povrede npr. Petruševa bolje snašao Ilić nego Polonara? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 443 said:

 Vidim trziste je puno igraca pa je tako nesto izvodljivo narucito u sred sezone dovesti nekog levog igraca i baciti ga u vatru. Nije vam to igrica menadzer.

Ne dovodimo mi Lebrona pa da budes siguran da ce da ti donese instat kavlitet i da ce se uklopiti odmah.

Uvek ce se bolje snaci taj 15ti igrac(ako ima kvaliteta makar malo) koji je tu vec uveliko i prosao je sve treninge nego neki novi koji je pitanje kako ce se snaci u novoj ekipi i sredini.

 

Da 15. igrač ima kvalitet da adekvatno zameni povređenog nosioca ne bi nikada bio 15. igrač. A što se tiče dovođenja igrača u sred sezone - pa mi to radimo redovno, samo mahom da bi ispravljali brljotine koje smo napravili tokom leta. Svakako ideja da se roster sastavlja po principu "šta ako se neko povredi" je pogrešna na toliko nivoa, a ovde se redovno provlači u pokušaju da se opravdaju potezi koji najverovatnije uopšte i nisu motivisani nekim sportskim rezonom. Konkretno, u ovom trenutku imamo 16 igrača i priželjkujemo potpis još dvojice - nema te mentalne gimnastike kojom se takvo gomilanje može opravdati, a posebno kada se u obzir uzme i pozicioni disbalans. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Guru said:

Ali argument šta ako se neko povredi... Pa ako ti se povredi glavni igrač svakako si u ozbiljnom problemu koji sigurno nećeš rešiti aktiviranjem igrača koji je do tada bio 15. u rosteru. Veće su šanse da ga adekvatno zameni novi igrač koga ćeš u tom slučaju dovesti, nego da neko iz postojećeg tima koji je bio van standardne rotacije naprasno postane nosilac.  

 

 

Igrac rotacije bi dobio vecu ulogu, a igrac koji nije bio u rosteru postaje dio rotacije. Ovo bi trebalo da je normalna praksa i manje boli, nego dovoditi i uigravati novog glavnog igraca u sredini sezone.

 

Ako se ima doloresa, sirok roster je svakako koristan. Svaku ekipu zadese povrede/povredice, koje uticu na igracevu formu. Ako se ima prilicno dostojna zamjena u tom trenutku, da se minimizuje impakt na formu ekipe, to je svakako validan argument.

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Davidovac je misterija...ima frejm četvorke i od njega možeš dobiti ozbiljno poništavanje PF koji igra ledjima, nešto skoka i po koju blokadu. U napadu sa posta ume da skoruje na fintu, proigra beka u katovanju ili izvuče faul jer ne žuri, navlači odbranu na sebe tim sporim kretnjama. Za krilo je ipak prespor u oba pravca za EL nivo. Raduje da je u Rusiji podigao procente za tri na rekordan karijerni nivo pa i na tom levelu. To će mu omogućiti da mu ne skupljaju reket jer brzinom i haslom sigurno neće probiti spoljnu liniju već upravo izvlačenjem čuvara na blok šuta...a ta glava zna kako dalje. Deda je sada zategnut i dobar deo masnoće je prepakovao u mišiće jer je sada samo 3-4 kilograma lakši ako sam dobro ispratio. Znatno je agilniji posebno u tranziciji i sada će imati manju minutažu i ulogu jer kao što je neko pomenuo, Tobi na četvorci je bolji šuter, skakač i rim protektor a namazan jednako i preiskusan.



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Wingwalker said:

Davidovac je misterija...ima frejm četvorke i od njega možeš dobiti ozbiljno poništavanje PF koji igra ledjima, nešto skoka i po koju blokadu. U napadu sa posta ume da skoruje na fintu, proigra beka u katovanju ili izvuče faul jer ne žuri, navlači odbranu na sebe tim sporim kretnjama. Za krilo je ipak prespor u oba pravca za EL nivo. Raduje da je u Rusiji podigao procente za tri na rekordan karijerni nivo pa i na tom levelu. To će mu na poziciji krila omogućiti da mu ne skupljaju reket jer brzinom i haslom sigurno neće probiti spoljnu liniju već upravo izvlačenjem čuvara na blok...a ta glava zna kako dalje. Deda je sada zategnut i dobar deo masnoće je prepakovao u mišiće jer je sada samo 3-4 kilograma lakši ako sam dobro ispratio.
 

Polako sa tom kilažom. U Srbiji je evo skoro pa 60 dana. Domaća kuhinja je domaća kuhinja a do početka priprema ima još 20ak dana. 😂

Edited by Čočo
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

Nama su prilicno vazna domaca takmicenja (Kup i KLS), i dodatni domaci igraci osiguravaju prilicno respektabilan sastav za ta takmicenja (plus sirok roster za ABA ligu, osigurac za povrede, dodatna jacina treninga, konkurencija itd.):

 

Sabaz, Teodosic

Nedovic, Lazic, Neki Junior

Hanga, Rokas

Pojacanje, Davidovac

Mitrovic, Kuzmic, Ilic

 

Dok bi za EL igrali u punom sastavu:

 

Sabaz, Dos Santos

Pojacanje, Nedovic, Teodosic

Hanga, Rokas

Pojacanje, Simonovic

Joel, Tobey, Mitrovic

 

Otprilike tako ja vidim ovo gomilanje igraca, ako se vec ima mogucno$ti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Princeton said:

 

Nama su prilicno vazna domaca takmicenja (Kup i KLS), i dodatni domaci igraci osiguravaju prilicno respektabilan sastav za ta takmicenja (plus sirok roster za ABA ligu, osigurac za povrede, dodatna jacina treninga, konkurencija itd.):

 

Sabaz, Teodosic

Nedovic, Lazic, Neki Junior

Hanga, Rokas

Pojacanje, Davidovac

Mitrovic, Kuzmic, Ilic

 

Dok bi za EL igrali u punom sastavu:

 

Sabaz, Dos Santos

Pojacanje, Nedovic, Teodosic

Hanga, Rokas

Pojacanje, Simonovic

Joel, Tobey, Mitrovic

 

Otprilike tako ja vidim ovo gomilanje igraca, ako se vec ima mogucno$ti.

Na mesto,, neki junior" metni Lazarevića. 😅

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...