Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

20 minutes ago, Snjofko said:

I nema NBA tima da hoce takvog igraca kod sebe?

 

Pa kako nema, već je bio u dva?!

 

Osim ako Niksi i Dalas nisu NBA timovi... Ali sad su njegovi menadžeri procenili da bi više para mogao da uzme u Evropi nego kao trećepozivac u NBA, budući da bi ga neki NBA ligaš svakako podigao za manju lovu kao FA, ili čak za minimalac ako nekome zafali igrač.

 

I tu dolazimo do poente, jer je toliko NBA igrača prelazilo baru ne zato što ih više niko tamo nije hteo, nego zato što bi u Evropi zabadali finansijski bolje ugovore, koji su no brainer kad se svemu doda i porez.

 

Pa zar neko misli da se Mirotić vratio u Evropu zato što ama baš niko u NBA nije bio voljan da mu ponudi minimalac? Ili zato što je bolje zaraditi tri miliona nego 800k?

 

Ja priznajem da sam iz matematike imao neku slabu trojku, ali mi neki unutrašnji osećaj kazuje da je bolje zaraditi dva miliona nego 500k.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Admiral said:

Cigani u 11h 

 

:imamo nov tim, treba nam vreme da se uigramo, moramo biti strpljivi: 

 

cigani u 13h

 

:izasao raspored, krecemo sa 5:0: 😇

Posle 5:0 čekamo Bajern kući. Nadam se da tu niko ne računa kiks.

U Barselonu idemo sa 6:0...pa šta bude. 

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

Pa kako nema, već je bio u dva?!

 

Osim ako Niksi i Dalas nisu NBA timovi... Ali sad su njegovi menadžeri procenili da bi više para mogao da uzme u Evropi nego kao trećepozivac u NBA, budući da bi ga neki NBA ligaš svakako podigao za manju lovu kao FA, ili čak za minimalac ako nekome zafali igrač.

 

I tu dolazimo do poente, jer je toliko NBA igrača prelazilo baru ne zato što ih više niko tamo nije hteo, nego zato što bi u Evropi zabadali finansijski bolje ugovore, koji su no brainer kad se svemu doda i porez.

 

mislim da nije toliko stvar vise ili manje para, vec to da decko hoce da igra basket. ima 24 god, sta se sedelo, sedelo se. kad vidis jednu klupu, video si ih sve ( :

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Frank-Nilikina.jpg

 

DA LI JE ON REŠENJE ZA POZICIJU BEKA? Zvezda želi Francuza koji je dve godine igrao sa Dončićem

 

Reč je o Franku Ntilikini, Francuzu koji ima 24 godine, ali bogato iskustvo. Prethodne dve godine igrao je sa Lukom Dončićem u Dalasu. Pre toga je četiri godine igrao za Njujork Nikse, u koje je stigao iz redova Strazbura, gde je sa 16 godina počeo profesionalnu karijeru.

Francuzu je primarna pozicija plejmejker, ali je u NBA ligi često imao ulogu beka. Zvezda je popunjena na pozicijama plejmejkera dolascima Miloša Teodosića, Šabaza Nejpira i Jaga dos Santosa, pa nije realno da Nilikina igra na tom mestu u timu Duška Ivanovića.

Momak koji je rođen u Belgiji sa Francuskom ima srebro sa Olimpijskih igara u Tokiju 2020. i bronzu sa Mundobasketa u Kini. Na prošlogodišnjem Evropskom prvenstvu Nilikina nije igrao za “trikolore” zbog povrede.

 

Maxbet

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Frank-Nilikina.jpg

 

DA LI JE ON REŠENJE ZA POZICIJU BEKA? Zvezda želi Francuza koji je dve godine igrao sa Dončićem

 

Reč je o Franku Ntilikini, Francuzu koji ima 24 godine, ali bogato iskustvo. Prethodne dve godine igrao je sa Lukom Dončićem u Dalasu. Pre toga je četiri godine igrao za Njujork Nikse, u koje je stigao iz redova Strazbura, gde je sa 16 godina počeo profesionalnu karijeru.

Francuzu je primarna pozicija plejmejker, ali je u NBA ligi često imao ulogu beka. Zvezda je popunjena na pozicijama plejmejkera dolascima Miloša Teodosića, Šabaza Nejpira i Jaga dos Santosa, pa nije realno da Nilikina igra na tom mestu u timu Duška Ivanovića.

Momak koji je rođen u Belgiji sa Francuskom ima srebro sa Olimpijskih igara u Tokiju 2020. i bronzu sa Mundobasketa u Kini. Na prošlogodišnjem Evropskom prvenstvu Nilikina nije igrao za “trikolore” zbog povrede.

 

Maxbet

Nadamo se da mu je Luka "zucnuo" 2-3 slatke o njegovoj ljubavi. Kao sto je, verujem, rekao i Tobiju. Ajmo Frenki poslušaj brata Luku!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Admiral said:

Cigani u 11h 

 

:imamo nov tim, treba nam vreme da se uigramo, moramo biti strpljivi: 

 

cigani u 13h

 

:izasao raspored, krecemo sa 5:0: 😇

Cigani u 15h

 

:Opet pukao forum, Metalni izd`o, zna se iz cije to kuhinje dolazi:

 

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, suptil said:

Frank-Nilikina.jpg

 

DA LI JE ON REŠENJE ZA POZICIJU BEKA? Zvezda želi Francuza koji je dve godine igrao sa Dončićem

 

Reč je o Franku Ntilikini, Francuzu koji ima 24 godine, ali bogato iskustvo. Prethodne dve godine igrao je sa Lukom Dončićem u Dalasu. Pre toga je četiri godine igrao za Njujork Nikse, u koje je stigao iz redova Strazbura, gde je sa 16 godina počeo profesionalnu karijeru.

Francuzu je primarna pozicija plejmejker, ali je u NBA ligi često imao ulogu beka. Zvezda je popunjena na pozicijama plejmejkera dolascima Miloša Teodosića, Šabaza Nejpira i Jaga dos Santosa, pa nije realno da Nilikina igra na tom mestu u timu Duška Ivanovića.

Momak koji je rođen u Belgiji sa Francuskom ima srebro sa Olimpijskih igara u Tokiju 2020. i bronzu sa Mundobasketa u Kini. Na prošlogodišnjem Evropskom prvenstvu Nilikina nije igrao za “trikolore” zbog povrede.

 

Maxbet


To se zove stav posle poraza. Mene je kupio!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bishop said:

Samo da pozdravim ekipu.

Ludi ste 100 gradi (što se kaže)

 

Od velikih očekivanja, preko totalne depresije i ogromne ekstaze do delimičnog hejta u samo 360 strana. Ne može to svako 😁

 

Samo na jednu stvar hoću da skrenem pažnju a tiču se komentara "glupa uprava, bolji je ovaj od ovog itd."

 

Nije Beograd bogomdan za život, naročito strancima, pa još ako iza sebe imaju neku karijeru ili godine. To je jako bitan faktor. Zamisli situaciju gde mora da se cima da sa treninga i na trening putuje po par sati zbog gužvi. Gde za Španiju leti preko Turske jer se nema love za čarter. Gde putuje po nekoliko sati, gubi vreme na granicama i bubrege po našim putevima da bi igrao mrtvu ABA ligu, koja je posle recimo duplog kola EL must da se pobedi. A recimo dobije finansijski slabiju ponudu da pritom živi u Atini, Madridu, Berlinu, Parizu. Gde je uredjeniji sistem, gde prestonica ima metro, gde očekivanja navijača nisu tolika kao kod nas itd. itd.

 

Jbg, puno tu faktora ima i svakoga radi nešto drugo. Neko živi za to da pred našim hukom bude uzdignut ili zakopan, nekoga za to boli uvo i samo bi da pika basket.

 

Uf, odužih sa prvim postom. Ajde živi bili i da dovedemo Kalinu pa da se ponapijamo kao ljudi 🤣

Ti burazeru,ili nisi bio u gradovima koje si naveo,ili ocekujes od igraca da udju u metro i odu na trening? Ili mozda mislis da to sto ti gradovi imaju metroe bude manja guzva u saobracaju? Jedino oko cega mogu da se slozim sa tobom u tvom postu su ocekivanja u tim sredinama,izuzev Atine. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, dundermifflin said:

Jel se Campazzo zvanicno vratio u Real? Da na kraju ne ode kod Pabla u Bajern.

 

Nije, ko zna, svasta je moguce ali ipak 99% Real jer tako sam zeli pa mozda i za manje para.

 

Uz trenutni roster ako treba da se bira Ntilikina nema dileme, treba neke atletike spolja, poena bi trebalo da ima dovoljno u drugim niskim a bilo bi i od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, СтелаРоса said:

Mora se gledati na nivou celog rostera. Ako ce to biti rotacija na 1/2, onda ce Hanga na 3 gde vec imamo Gedraitisa. Ostaje pitanje gde je tu mesto za Lazica? Isto tako, zatvoren je prostor za Davidovca na 3 koji ce onda morati iskljucivo na 4 gde u slucaju ako dovedemo novog igraca imacemo tog novog, Dedu i Simonovica. Ako Simonovica vide kao 5, gde ce igrati pored Tobija, Bolomboja i Mitrovica? 

Pored klupe, ili na istoj ako je Hanga povredjen, ili se odmara

 

2 hours ago, Nele said:

Ja sam ubedjen da je Simonovic vec sad bolji igrac od Mitrovica … Tako da je pre pitanje gde ce Luka.

 

Kad pogledas igraci slicnih karakteristika, koji donose slicne stvari u teoriji + Simonovic ima i sut.

Tako nesto i ja mislim. Luka je dobio ugovor na nekoliko godina. KKCZ ga je podmirila. Tu je da uskoci kada treba, a Simon koji je potpisao 1+1 da igra. 

 

2 hours ago, СтелаРоса said:

  ali mi je puno 14-15 gde ces uvek imati problem da pravedno raspodelis minutazu. Da, u teoriji ce igrati oni koji su u najboljoj formi i koji se najbolje pokazu, ali igraci na pocetku sezone potpisuju ugovore i zele da imaju zagarantovanu odredjenu ulogu i minutazu, a ne da budu 15. igraci u rotaciji. Vrlo lako moze da se narusi atmosfera u tom slucaju.

2 hours ago, Kontra said:

Dobro ljudi, svi mi znamo šta znači rotacija od 15 igrača. 

Ivanović i stručni štab dobijaju ozbiljan zadatak u vidu podele uloga, uspostavljanja hijerarhije i stvaranja timskog duha.

Ovo sve pišem uslovljeno dovodjenjem ta dva najavljena pojačanja.

Koliko se secam, prosle godine je isla prica za DI da vrednuje samo rad na treningu i ono sto se isporuci na utakmici i da kod njega nema sigurnih mesta. Tako da ono - borite se decaci i ko bude bolji, pobedu nek slavi... 

 

2 hours ago, Brat od Korneta said:

Lazicu kapa dole za sve, al u ovom rosteru on nema sta da trazi, narocito ako dodje jos jedan bek nema trika da ce biti u 12 pa sve i da ne dodje bek nego samo cetvorka, al pritom najavljuje se i bek. Najbolje da ce Hanga van 12 a Lazic u 12.

Mislim da je jasno da je Davidovac 13. igrac ovog rostera a 14. Lazic/Lazarevic. Eventualno ako Simonovic jr bude ispod nivoa na kom se ocekuje pa Davidovac bude bio u rosteru (kad smo kompletni) ispred njega. A mozda i Dusko odluci prvo malo Simona da proba u Abi a Davidovcu da prvom sansu kao bek ap na 4 u El jer je daleko iskusniji od ovog.

Slazem se sa ovim gore, ali mislim da je Mitrovic 13., ili u najboljem slucaju da je mrtva trka izmedju njega i Davidovca. Obojica su potpisali na 3 godine, za lepe pare, tako da ocekujem Simonovica u 12, osim ako ne bude raspad. 

 

2 hours ago, СтелаРоса said:

To i jeste problem, sto cemo kup i kls igrati bez pola tih stranaca i ocekivati od igraca koji su nam bili van 12 da osvoje trofej protiv ovakvog Partizana. Kockamo se sa trofejima zarad malo boljeg rezultata u EL, a koga god da dovedemo jos ima bar 8-9 jacih ekipa u EL po imenima od nas.

Svake godine se kuka kako nemamo ambicija u EL, kako se zadovoljavamo sa KLS, KRK, ABA. Sada kada se naizgled ima dobar roster, a valjda ce biti i bolji, mi se pitamo sta cemo sa ostalim takmicenjima. ABA ce se igrati sa istim igracima kao i EL, a za ostala dva cemo se snaci. Neko je napisao sastav sa svim domacim i ponekim strancem za KLS i KRK i to ne izgleda uopste lose. 

 

2 hours ago, Pero_Cameron said:

Plus sto Teo ne mora igrati 90% aba utakmica (veliki broj i nece). Brazilac idealan igrac za poziciju treceg pleja.

 

👍🏻

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...