Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ne znam evo, deluje mi da na svaki polusmislen potez napravimo dva besmislena. Nije ovaj Jago bez djavola, ali tesko da ima smisla na postojecu koncepciju, a jos teze da ce moci da pokaze bilo sta u ekstremno limitiranoj ulozi koja ga ovde ceka.

 

Ako dovedemo jos dva igraca, to ce biti 11 novih ovog leta, maltene kompletan roster. Plus Nedovic, Mitrovic, Lazic, Lazarevic... Ko ce tu van 12 da bude, ziv nisam da vidim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

A zbog čega bi drugog stari Top tražio pozajmnicu, nego zbog informacije da če mu sin presedeti sezonu na tribinama

A zbog cega bi onda stari Top dozvolio sinu da potpise na 4 godine?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MrTripleDouble said:

Ako se vec jurio ovakav tip igraca na trogodisnjem ugovoru, onda je logicniji izbor bio T.J. Shorts koji je za klasu bolji igrac od Brazilca, a stariji samo 2 god od njega.

 

Isto sam pomislio. 

Link to comment
Share on other sites

Samo da pozdravim ekipu.

Ludi ste 100 gradi (što se kaže)

 

Od velikih očekivanja, preko totalne depresije i ogromne ekstaze do delimičnog hejta u samo 360 strana. Ne može to svako 😁

 

Samo na jednu stvar hoću da skrenem pažnju a tiču se komentara "glupa uprava, bolji je ovaj od ovog itd."

 

Nije Beograd bogomdan za život, naročito strancima, pa još ako iza sebe imaju neku karijeru ili godine. To je jako bitan faktor. Zamisli situaciju gde mora da se cima da sa treninga i na trening putuje po par sati zbog gužvi. Gde za Španiju leti preko Turske jer se nema love za čarter. Gde putuje po nekoliko sati, gubi vreme na granicama i bubrege po našim putevima da bi igrao mrtvu ABA ligu, koja je posle recimo duplog kola EL must da se pobedi. A recimo dobije finansijski slabiju ponudu da pritom živi u Atini, Madridu, Berlinu, Parizu. Gde je uredjeniji sistem, gde prestonica ima metro, gde očekivanja navijača nisu tolika kao kod nas itd. itd.

 

Jbg, puno tu faktora ima i svakoga radi nešto drugo. Neko živi za to da pred našim hukom bude uzdignut ili zakopan, nekoga za to boli uvo i samo bi da pika basket.

 

Uf, odužih sa prvim postom. Ajde živi bili i da dovedemo Kalinu pa da se ponapijamo kao ljudi 🤣

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTripleDouble said:

Ajd' ti onda napisi gde u njemu cuci taj potencijal koji je veci od pomenutog Shortsa

Onda ga ocigledno nisi gledao, nego te ovih 17ppg i 7as uverilo da je bolji? 

Uostalom videcemo koja ce ozbiljna ekipa da uzme zver od tj shortsa kad smo mi vec pogresili. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Igor_ said:

Sta napravi Vuk Radivojevic. Bas mi uvek delovao kao okej lik. 

 

Vredi napomenuti i na ovoj, novoj strani o kakvom se đubretu radi. I meni je delovao kao ok lik i kako sam ga gotovio, ali sve je duži spisak sportista zbog kojih me je sramota što sam ih toliko gotivio. Nečovek i kukavica. Mada opet, dalo se pretpostaviti o kakvom se telećem profilu osobe radi nakon one slike od pre tri godine.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo užasno nagomilavanje igrača i potpuna nebuloza. Kad dođe stani pani hoću da najbolji igraju po 30 minuta. Ovo su neki klanovi u najavi. Treći plej nam nije trebao, tu nije bilo dovoljno mesta za 17ogodišnjeg Topića a tek neće biti za Brazilca koji ipak ima vrlo solidan seniorski pedigre. Jedino ako je potpis Teodosića protokolaran i dolazi na Raduljicinu stolicu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da je za jednog kosarkasa bilo toliko prica da se tukao van terena, po klubovima, diskotekama itd, kao za Vuka.

 

Za Topica rekoh da Milenko zeli da mali odigra sezonu u Megi i da je to bio jedan od uslova da potpise ugovor. Drago mi je sto je potpisao, mali bas voli Zvezdu. 

 

Sto se tice potpisa, mislim da je Davidovac apsolutno bio nepotreban, sve drugo mi je u redu. On bukvalno visi da isapdne iz 12, jer je plan da dodje startna PF. Pritom nisam siguran koliko se uklapa u Duskov sistem, trening itd. 

Edited by Markoss
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MrTripleDouble said:

Ako se vec jurio ovakav tip igraca na trogodisnjem ugovoru, onda je logicniji izbor bio T.J. Shorts koji je za klasu bolji igrac od Brazilca, a stariji samo 2 god od njega.

Trenutno je za klasu bolji T.J. ali za dve godine sam siguran da bi stigao T.J. ako igra konstatno,mozda i bio bolji.

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko od komšija u zadnja 3-4 dana bacio pogled ovde...pretrnuo je upravo zbog Frenkija koji ne samo da pokriva sve od 1-4, već brani i protivničkoj klupi da piju vodu a onog što dodaje peškire blokira mrkim pogledom...:)

Hajlajci odbrane mu izgledaju brutalno ali on je prošle sezone za 12mpg napakovao prosek od 0.1 blokade i 0.3 ukradene lopte?
Ako sam dobro izračunao, ukrade prvu "celu loptu" tek četvrtu tekmu...?

Iako su to procenti iz NBA opet je prevelika razlika u odnosu na EL statse sledećih igrača od kojih je samo niži gaučo forte odbrambeni:

Naneli 0.5 st-pg
Yam 0.6
Dante 0.7
Panter 0.8
Vildosa 1.3
Faku 1.5

Link to comment
Share on other sites

Sabaz, Teo, Jago

SG, Nedovic

Gidraitis, Hanga

PF, Simonovic

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Uz Lazica i Lazarevica da budu tu kao pomocno osoblje za specijale, sve top. Dovodjenje Davidovca apsolutni debilizam, jer on u ovoj koncepciji ispada iz 12. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

Sabaz, Teo, Jago

SG, Nedovic

Gidraitis, Hanga

PF, Simonovic

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Uz Lazica i Lazarevica da budu tu kao pomocno osoblje za specijale, sve top. Dovodjenje Davidovca apsolutni debilizam, jer on u ovoj koncepciji ispada iz 12. 

U pravu si, bas ne vidim kako ce njega ukombinovati u ovaj roster. Jedino da igra Abu a da neko drugi odmara, mada i za takvu ulogu je placen vise nego sto treba.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Wingwalker said:

Ako je neko od komšija u zadnja 3-4 dana bacio pogled ovde...pretrnuo je upravo zbog Frenkija koji ne samo da pokriva sve od 1-4, već brani i protivničkoj klupi da piju vodu a onog što dodaje peškire blokira mrkim pogledom.

Hajlajci odbrane izgledaju brutalno ali on je prošle sezone za 12mpg imao 0.1 blokadu i 0.3 ukradene...?
Ako sam dobro izračunao, ukrade prvu "celu loptu" tek četvrtu tekmu...?

Iako su to procenti iz NBA opet možemo da uporedimo sa EL učinkom sledećih igrača:

Naneli 0.5 st-pg
Yam i Aleksa 0.6
Dante i short hands Lazić 0.7
Panter 0.8
Vildosa 1.3
Faku 1.5
 

Nije bas to neko merilo,uglavnom ako dodje,videcemo,bas bi bio zadovoljan(ja)

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, MrTripleDouble said:

Ako se vec jurio ovakav tip igraca na trogodisnjem ugovoru, onda je logicniji izbor bio T.J. Shorts koji je za klasu bolji igrac od Brazilca, a stariji samo 2 god od njega.

Videlo se u finalu, Brazilac se sprdao sa njim kako je hteo. Plus TJ Shorts nije baš dobar sam sa sobom, ne bi taj mogao sa Nejpirom, Teom i tim većim igračima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Igor_ said:

Onda ga ocigledno nisi gledao, nego te ovih 17ppg i 7as uverilo da je bolji? 

Uostalom videcemo koja ce ozbiljna ekipa da uzme zver od tj shortsa kad smo mi vec pogresili. 

Brat, ako vec tako tvrdis da ima veliki potencijal, onda daj napisi neku rec o tome(prednosti-mane), nemoj da bacas random lajne sa twittera.

 

Ono sto sam sam ja gledao obojicu(doduse mnogo vise Shortsa), mogu da kazem da je gotovo u svim parametrima za nijansu ili za klasu bolji od Brazilca, osim u sutu za 3, odnosno range-u. 

 

Shorts je lider, diktira tempo napada kao mator, a poludistanca mu je usudicu se reci na elitnom nivou. Dugo nisam video igraca te visine da onako lagano pravi separaciju i dize se na sut sa poludistance.  Mnogo lakse i iznudjuje faulove, sto je jako bitno s obzirom da bi obojica i dosta teze dolazila do poena u EL.  Ulaz im je tu i tamo dosta slican, uglavnom idu na floutere sto je i ocekivano za igrace njihove visine. Podjednako su dobri asistentinti, mada bi i tu dao blagu prednost 'Makedoncu' 

 

Sto se odbrane tice, jasno je da obojica zbog fizikalija ne blistaju, ali umeju da ukradu loptu i brzo povuku kontru. 

 

U sustini igraci njihove visine moraju da imaju neku izrazitu vestinu da bi mogli da uspeju na elitnom nivou( Sut/brzina/srcanost/pregled igre, itd...), a tu mi je za klasu bolji i perspektiniji Shorts zbog svoje poludistance i umeca da diktira tempo igre.

 

Na kraju krajeva ovo sve mozda i nije toliko bitno, jer tesko da bi njih dvojica negde mogli da dobiju i slicne ovlasti u EL slicne onima koje su imali u Ulmu i Bonu. Eventualno neka Alba ili Asvel. 

 

Svedoci smo kako se prosle godine u EL proveo Jackson-Cartwright koji je slican igrac, sa slicnim putem. 

 

Ja bih najvise voleo da on napravi uspesnu karijeru kod nas, ali s obzirom na to kako se radi kod nas ne bi me cudilo da bude silbovan do kraja godine. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, leki bg said:

Ja bih zatvorio roster sa Tornikeom.

Pa ako zatreba dopuna na beku...tokom sezone ce se uvek neko naći. 

 

Ovi sadasnji bekovi ne mogu tebe i mene da odbrane.

1 hour ago, Markoss said:

Sabaz, Teo, Jago

SG, Nedovic

Gidraitis, Hanga

PF, Simonovic

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Uz Lazica i Lazarevica da budu tu kao pomocno osoblje za specijale, sve top. Dovodjenje Davidovca apsolutni debilizam, jer on u ovoj koncepciji ispada iz 12. 

 

Pre će Simonović da ispadne nego Deda koji ce uvek naci neki nacin da isporuci nesto.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fradler said:

Ne znam evo, deluje mi da na svaki polusmislen potez napravimo dva besmislena. Nije ovaj Jago bez djavola, ali tesko da ima smisla na postojecu koncepciju, a jos teze da ce moci da pokaze bilo sta u ekstremno limitiranoj ulozi koja ga ovde ceka.

 

Ako dovedemo jos dva igraca, to ce biti 11 novih ovog leta, maltene kompletan roster. Plus Nedovic, Mitrovic, Lazic, Lazarevic... Ko ce tu van 12 da bude, ziv nisam da vidim.


Lazic, Lazarevic i verovatno ce se smenjivati Teodosic, Jago, Mitar i Simonovic.

Ono sto se meni svidja, mi vec sada za sledecu sezonu na papiru na najosetljivijoj poziciji imamo PUN roster.

Sabaz ima ugovor za sledecu godinu, Jago na 3, Top na 4.

Edited by Mirage93
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mirage93 said:


Lazic, Lazarevic i verovatno ce se smenjivati Teodosic, Jago, Mitar i Simonovic.

Ono sto se meni svidja, mi vec sada za sledecu sezonu na papiru na najosetljivijoj poziciji imamo PUN roster.

Sabaz ima ugovor za sledecu godinu, Jago na 3, Top na 4.

Navedi mi koga smo to mi drzali preko godinu dana kad odigra dobru sezonu?

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...