Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

17 minutes ago, Čočo said:

Jeste problem. Jer u 12 neće ni biti.

Баш због тога и није проблем. Ко треба да се стави ван 12? Ако ставимо Топића и Шарановића рећи ћемо њима требају минути, а неки квалитетнији играчи да буду ван 12 нема смисла.

Link to comment
Share on other sites

Zna li se kakav je status Nikole Ivanovića?

Neko reče da mu je istekao ugovor, ali nismo se pozdravljali s njim. Sumnjam da mu Miško nije mogao naći klub da se njemu ne ostaje u Zvezdi ili da Zvezda hoće da ga se riješi.

On je sa ovakvim rosterom možda i izlišniji od Lazaervića. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, božija noga said:

Španski Gigantes je napravio ovo računajući naše akcije na tržištu.

 

https://www.gigantes.com/euroliga/el-estrella-roja-revienta-el-mercado-de-euroliga-asi-luce-la-plantilla-del-equipo-serbio/

 

 

 

Screenshot 2023-07-17 at 09-08-49 Los fichajes del Estrella Roja protagonizan el mercado de Euroliga.png

 

Mitrovic ne moze nikako na 4. Od ovih petica, Simonovic ponajvise bezi od reketa, nema igru za peticu, pa bi pre on isao na 4, mada taj potpis mi je skroz nelogican, ipak je na papiru stranac. Mislim da ce Deda svoje minute trositi uglavnom na 4. Ilic sasvim sigurno nece biti u 12, pa ni u 14.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, John Terry said:

Veliki stručnjaci ubacuju Luku na poziciju 4 a on krilni centar nije već 5 godina. Ako ne dovedemo još jednu četvorku, Mike Tobey će biti tu starter a Deda backup.

 

Pa tako deluje, a najvise zbog potpisa Simonovica. Kao da njega vide kao petog visokog. Jos kad uzmemo da se produzuje Lazarevic, meni deluje da ce se tako krenuti, pa u decembru cuvena "doselekcija". Opet kazem, nisu zelje, samo zakljucujem iz poteza kluba.

 

4. Deda, Lazarevic

4-5. Tobi, Simonovic

5. Luka, Bolombaj

 

Kvantitativno, vec sad previse. Kvalitativno, vrlo tanko.

 

E sad, neko ce reci Davidovac ce na 3. Ok, ali onda ce Hanga svoje minute trositi uglavnom na dva. To bi onda znacilo da nece doci jos jedan bek.

 

U sustini, hocu da kazem da po svemu vidjenom cekamo samo jednog igraca. Moja procena, beka. Da li je pametno uloziti ovoliko u roster a ne dovoditi krstenu i pravu cetvorku, pa ne da nije, nego je nevidjena glupost.

 

Naravno, moguce da dodju i 2 i 4. Ali cemu onda potpisi Simonovica, Lazarevica ...

Edited by Firga
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

 

To je pisao mondo jos juce😛

 

mile najpre prodao info mondu, pa onda javio na forumu.

ranije je monda od kuma kupovao info ali kum samo kaze dobro jutro/vece i onda ne mogu nesto puno da se okoriste od toga.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Bože ludosti da se daje ugovor na 3 godine prvo Raduljici a onda i Lazareviću da sede iza koša i onda neko kaže da i to treba neko. Slažem se da treba. Ali onda za tu ulogu odabereš 3 klinca iz omladinske koji će da treniraju sa prvim timom i uskaču kad zatreba ili kad se otvori prilika u ABA utakmicama. A ne da se daju 200k+ za igrače koji su u godinama i u penziji i koji su pokazali da nisu za košarku na visokom nivou. To mesto popunjavaš mladim igračima koji imaju priliku da se dokažu i koji ne muzu finansijski klub. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Meni Simonovic deluje da moze da postane sve ono sto je Luka Mitrovic trebao da bude pre povreda… Bas mi naprimer nema nikakve veze sa Petrusevim osim sto su igrali u Megi zajedno. Koliko sam video iz highlightsa ume i da povede kontru kao visoki a i zna da asistira sa vrha kapice i niskog posta. 
 

Hilliard mi se svidja i on moze i za sebe i za druge da iskreira plus je dobar defanzivac. Vidim u statsima da je prosle godine imao najbolju sutersku seezonu verovatno sto je imao i limitiraniju ulogu to jest manje se ispucavao.

On ako ne gledamo preko bare mi je najrealnija opcija.

Link to comment
Share on other sites

Tako su isto pricali za Srnica, to je dete kluba, zahvalan dobar momak, trci, bori se, vojnik kluba, Zvezdin univerzalac, osigurac...

 

Zapravo potpuni bezveznjakovic koji je ostao bez kluba, muva zunzara, osim sto iritira, nicemu ne sluzi, ali je tu na ustrb nekog mladog perspektivnog klinca...

 

Meni je on pandan Lazarevicu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jeste, najveći problem prošle sezone je bio Lazarević, da ne beše njegovih promašenih zicera (što mu se najviše zamera) "osvojili bi smo sve", aha, al u igrici.

Druga stvar, za 14-15 igrača se spominju Topić i Šaranović, a voleli bi svi da igraju, a u isto vreme se fantazira o nekom napredovanju kroz treninge pored Tea i Nejpira. Mlad igrač mora da ima minute, ne iskustvo treninga sa njima.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nele said:


 

Hilliard mi se svidja i on moze i za sebe i za druge da iskreira plus je dobar defanzivac. Vidim u statsima da je prosle godine imao najbolju sutersku seezonu verovatno sto je imao i limitiraniju ulogu to jest manje se ispucavao.

On ako ne gledamo preko bare mi je najrealnija opcija.

 

jel' stvarno dobar defanzivac ili ono, okejiš?

vidim da šutira k'o nezdrav za 3; za 5x el sezona, 37.4%. pretprošle u bayernu 38.5%, prošle u makabiju 44.7%, kao što kažeš, na manjem uzorku. ali i to je važno zbog uloge, jer ne može svako da uđe sa klupe i za 13ipo minuta šutira tako.

 

u suštini je imao dve sezone sa 32.2% za tri, ostale tri sezone mrak

naravno, nama pre svega treba zajeban defanzivac za SG i PG pozicije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Lazarević skroz ok da bude u rosteru. Košta verovatno mizerno u odnosu na budžet, postoji mogućnost da nekad i navežba taj šut i zicere, a među boljim odbrambenim igračima u Evropi je. Pritom nije high-maintenance, deluje radno i disciplinovano. Često će biti van 12, ali može biti i koristan kad mu se dodeli igrač kojeg treba pojesti.

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

Meni je Lazarević skroz ok da bude u rosteru. Košta verovatno mizerno u odnosu na budžet, postoji mogućnost da nekad i navežba taj šut i zicere, a među boljim odbrambenim igračima u Evropi je. Pritom nije high-maintenance, deluje radno i disciplinovano. Često će biti van 12, ali može biti i koristan kad mu se dodeli igrač kojeg treba pojesti.

Umesto koga? 

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da se sve više pominje pozajmica Topa u Megu (mozda i gotova stvar?), tako se i otvara priča o trećoj opciji na 1.

Na tviteru se pominje ime Yago Dos Santos, inače MVP finala Njemačke lige, plej Ulma. 

Ne znam koliko je realno i potrebno da igramo sa 9 stranaca i da li je ovo patka ili ne. 
 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...