Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Spoiler
On 7/11/2023 at 1:33 PM, Brat od Korneta said:

Dusko zna da se u top8 ne ide bez suta za 3. Zato smo sad doveli Tea sa 39% i to na poprilicnom velikom uzorku sto je sjajno, Simonovica sa 35% i Davidovca sa 46% za 3. 

 

Ostala dva beka koja ce doci, krilo i krilni centar sigurno nece biti ispod 35% za 3 u sezoni za nama.

 

Sut za 3 je vazniji od neke elitne defanzive, koju smo imali u sezoni 16/17 kao ubedljivo najbolju odbranu u Evroligi te sezone i zavrsili smo 9. na tabeli.

 

Sa druge strane Partizan je bio najgora odbrana ove sezone i usli su u top8. Zasto? Zato sto su nadoknadili jer su billi 2. po procentima za 3 poena i generalno skoro najbolji napad. Takve su i igrace birali i gotovo svi im imaju dobar do odlican sut. Jest da su imali znacajno jaci tim od nas kad je pocela sezona nema spora, te su i ocigledno tokom leta imali vise novca za bolje igrace barem su jasno znacajno vise utrosili tokom leta odnosno jacine tih timova koji su poceli sezonu, ali evo prilike da cemo i mi imati novca tokom leta koliko i oni proslog (valjda), pa samo gledajte kako dovodimo igrace sa dobrim sutem za 3 poena i kako cemo imati bolji sut nego u prethodnoj sezoni. Bar sam u to siguran. Da li ce to biti dovoljno za top10 ne zavisi samo od tog segmenta igre ali ne zavisi i samo od nas no ima i drugih timova, jos 17 njih od cega su bar 14 podosta jaki.

 

Sa losijom odbranom (a Duskove ekipe nikada nisu bile najgore u el defanzivno a necemo ni sada biti u ti nema sumnje) ali dobrim sutem se moze u top8, a sa dobrom odbranom bez napada generalno sa akcentom na sut za 3 poena, se ne moze u top8. 

 

Nama samo Dobric i Nedovic da su bili na 40% za 3 sto se od njih ocekivalo, mi bi usli u top8, jer koliko su trojki ispalili matematicki bi dobili nekoliko utakmica vise.

 

Kad bi imao u timu 12 Teodosica, Nedovica i Andjusica  vs 12 Lazarevica i Lazica, prvi tim bi pobedio jer bi oni izmisli neke poene bez obzira koliko ih dobri defanzivci cuvali jer se ne igra 1 na 1 (a i tu postoji neki step side ili step back pri sutu) no se igra i pik igra itd. i svakako bi proizveli neke poene kao sto najbolji strelci uglavnom isporuce svoj prosek u El ma koliko ih cuvali Holinsi, Pajole, Vokapi i Lazici jer su napadacke klase i jer se ne igra 1 na 1, a 12 Pajoli, Lazica, Lazarevica i Holinsa bi izgubilo taj i svaki mec. Zato je napad vazniji i znacajno se vise placaju napadaci no defanzivci.

 

Nama treba 5 dobrih defanzivca u 12 da bi imali miks sa 2 ili 3 dobra defanzivca uvek u petorci, kako je Dusko oduvek igrao i nema sumnje da ce sad to menjati i igrati sa 5 losih defanzivaca u petorci, to se nece desiti. S obzirom da da cemo dovesti jos jedno 6 ili 7 igraca, ne preostaje nam nista drugo no da sacekamo koliko ce doci tu jos dobrih defanzivaca pa da onda sudimo. Nijedan sud ne donose neku odluku kada se ne pojave svi koji treba da su prisutni, e tako ne mozemo da sudimo ovom timu koliko je potentan defanzivno dok se ne kompletiramo.

 

Jos jedna stvar, najvaznija mozda cak u defanzivi svakom treneru, vaznija dal si primio sut preko ruke, dal si zakasnio pola sekunde na stranu pomici, dal si na niskom postu primio neki teski sut poluhorog koji se tesko brani, da li si losije odbranio pik, jeste: defanzivni skok. Sve ove stvari iznad su vazne al iz svih njih moze da se desi da ne primite poen a posle defanzivnog skoka se ne moze primiti novi kos dok se ne zavrsi vas napad.

 

Za sada smo od visokih produzili Mitrovica koji bio 15. defanzivni skakac od centara (da dobro ste culi, taj nejaki Luka Muka koji igra El i koju je igralo 60ak centara ove sezone je bio 15. defanzivni skakac po proseku defanzivnih skokova) i doveli smo Simonovica koji je odlican skakac. Sa jos dvojicom visokih jednom cetvorkom i jednom peticom koji su dobri skakaci, mi smo obezbedili skok. Dusko zna da je def. skok vazniji nego sto Martin dobro svicuje i preuzima bekove pristojno za centra i iscacka neku loptu i lupi koju blokadu, i zato Martina nije zadrzavao a Simonovica je aminovao. Pride ima i sut.

 

Cak i sa potencijalno najlosijom odbranom(a nema trika da cemo biti najgora el.odbrana), ali sa dobrim sutem za 3 i dobrim defanzivnim skokom, ti si konkurentan u Evroligi i igras egal meceve sa svima, niko te ne dobija 25 razlike i slicno. Koliko cemo imati pobeda zavisi od mnogo toga da ponovim jos jednom: pre svega od sastavljanja ostatka rostera za koji ne znamo kako ce izgledati sasvim, od faktora srece u smislu dal nam nece nosioci igre zaraditi teze povrede, od faktora srece da nas ne pokradu za neku novu pobedu kao protiv Barselone ili onomad protiv Olimpijakosa (za koje je obe El zvanicno priznala da smo bili osteceni), od faktora srece da protiv timova protiv kojih budemo igrali da njima mozda ostane neki nosioc igre sto je takodje znacajno i olaksica, a kamoli da se Armaniju i Virtusu pola nosioca propuste po nekoliko meseci sto ih automatski spusta par pozicija ispod tebe iako su imali bogatije timove itd. itd.

 

Opustite se malo, sija sunce, izadjite malo prosetajte osuncajte se verujte evo meni je bolje posle pola sata setnje iako je vrucina pa dosao kuci okupao se hladnom vodom, milina. Imacemo konkurentan tim za najjace evropske takmicenje i dobrog trenera od starta. Meni dovoljno, a vi kako hocete.

 

 

 

Samo logicki sam razmisljao gledajuci kako su Dusku izgledale ekipe i poslednja dva potpisa Hange i Tobija koji su dosli nakon ovog upisa upotpunjuju ovu pricu. Hanga pojacava defanzivu, Tobi pojacava sut za 3 poena, a i skok s obzirom da je 17. defanzivni skakac od centara u El sto je mozda prosek ali pritom je igrao znacajno manje minuta od vecine tih centara. Po posedu je verovatno u top10 defanzivnih skakaca.

 

Partizan je sutirao za 3 znajcano bolje od nas i u Evroligi tokom sezone i u Aba ligi. Epilog je top8 i titula. Mi smo igrali znacajno bolju odbranu od njih u Evroligi i sa tim mozemo macku o rep.

 

Za sad je ideja boljeg suta za 3 vise nego jasna, a igrace koje smo doveli do sad imali su ove procente u sezoni za nama:

 

-Davidovac 46% 

-Tobi 41%

-Teo 39%

-Hanga 36%

-Simonovic 35%

 

Nedovic ce sigurno bolje nego prosle sezone, kapiram i da Lazic ostaje koji je standardno dobar spot up suter, a Sabaz bi takodje bio apgrejd u odnosu na Kampaca sto se tice suta, ukoliko dodje.

 

Ne mora da znaci naravno da ce svi ovi igrace preneti ove procente, neki ce mozda imati bolje neki ce mozda imati losije, ali smeo bih da se kladim u to da nam raste procenat za 3 poena naredne sezone u odnosu na ovu.

 

Otisao nam je Bentil sa 37% za 3, Petrusev 35%. Vildoza 35%, Kampaco 33% Dobric  32%, Pefi 32%, Dzoni 32% (nije jos zvanicno otisao al kapiram da ide sigurno), Holand je imao 41% ali je premali uzorak suteva.

 

Ideja je jasna sto se tice suta i sa tog aspekta sam zadovoljan. Sut za 3 nam dize veci plafon u Evroligi nego defanziva. Ove sezone smo imali vise nego dobru defanzivu, bili smo 4. tim u El sa najmanje dozvoljenih poena i sta mi imamo od toga? Armani je bio 3. u toj kategoriji pa ni oni nisu usli u top8 i cak su bili ispod nas na tabeli.

 

Ne postoje realni argumenti da je defanziva u Evroligi vaznija od suta za 3 poena, (naravno niko nije rekao da je nevazna) kao ni da su defanzivni segmenti poput odbrane pika ili preuzimanja vazniji od defanzivnog skoka. Upravo sam iznad nacrtao zasto je vazniji sut za 3 poena, ko ne zeli to da prihvati-odbija cinjenicnu stvarnost. Evo mogu i za defanzivni skok da nacrtam: od 9 najboljih evroligaskih ekipa po def. skoku, 8 je igralo top8.

 

Mi sa Radonjicem 16/17 smo igrali elitnu defanzivu i nismo usli u top8, jest da je bio slucaj Darusafake i da smo imali pobeda koliko i 8. na tabeli, ali jednostavno nismo usli. Videli smo i da Radonjic nije gadljiv na napadace poput Milera, Vilijamsa i druge kojime defanziva nije forte sigurno, nego je covek shodno tadasnjem budzetu shvatio da Zvezda jedino moze da parira drugim evroligasima odlicnom defanzivnom jer nismo imali novca tad da se trkamo sa napadom. Sada imamo vise novca i ne moramo da imamo taj koncept, sada mozemo i napadacki da se nadmecemo sa svim evroligaskim ekipama i ako dodje Sabaz prica potpuno ide u tom smeru bolji napad i bolji sut a obrisi se vec sad vide.

 

Prihvatite cinjenicnu stvarnost ili budite tvrdoglavi u svom misljenju koje se ne bazira na stvarnim cinjenicama i argumentima (mahom se bazira na osnovu negativnih emocija), poput stvarnih cinjenica da je sut za 3 poena vazniji od dobre defanzive kao i da su defanzivni skokovi vazniji od svakog drugog defanzivnog segmenta.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Samo da pozdravim brata koji je prvi provalio o cemu se radi.

 

1: *Shabazz, Teodosic

2: Nedovic, Hanga

3: ????, Davidovac, Lazic

4: ????, Simonovic, Lazarevic

5: Tobey, Bolomboy, Mitrovic

 

Prijatelju ko Boga te molim, ne stavljaj vise Davidovca na trojku.

Ni Hanga nije dvojka, to sto je on igrao u nekim petorkama kad je Dek na parketu ne znaci da je to i njegova prirodna pozicija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok, više nemam predstave šta se dešava ovde i šta će nam ovoliko centara. Možda naše rukovodstvo posmatra ove igrače kao pojedinci ovde, ako je 203cm mora da je četvorka, nema veze što može samo da zakuca. Ili pokazuju Partizanu da za jednog Mirotića može da se dovede 5 igrača, nema veze što roster košarkaškog tima broji 12 igrača. Malo će nam biti onih stolica iza koša.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СамоТи3 said:

Тражили сте другачији тип од Симона и Тобија, шта је сад не одговара ни Боломбој? Све Евролигашка појачања Барса Олимпијакос бивши тимови. Одличан посао у рекету. 

3aa40065bfe1eea2ac811a0f1893da49.gif

Link to comment
Share on other sites

Tobi pun pogodak, moja zelja jos od pre 2 leta.

Ljudi ovde nemaju problem kad se potpise Mitar na 1650000, ali im bode oci provereni evroligaski centar.

I Simonovic koji ni sam ne zna kako ce se snaci, je prihvacen oberucke.

Teo (nikad atletican) u 37oj godini ce biti bolji, a Hanga(sjajan atleta) u 35oj star.

A to sto Lazarevic ima da pegla jos jednu Evroligu nema veze, to je nase dete, dete od 27 godina.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, srlepajce said:

Duskove zelje su na mestu 

Problem je rano dovodjenje Dede i produsavanje Luke na 3 god 🙃

Nema problema, igraci rotacije. Nacice im Dusko ulogu, nece ni DeDa ni Mitar biti non stop u 12.

 

Sad moraju 2 kapitalca, od toga da je jedan Shabazz

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

 

Ma tako je breee

Kakvo je sad mišljenje prekaljenih i prefinjenih forumskih košarkaških čimbenika?Za čim i zašto sad plakati i kukati ?

Mora da ima neki razlog?

Opustite se ljudi,i cekajmo da se roster kompletira pa da sučelimo misljenja.Ovo kukanje i mračenje  stvarno počelo da smara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

Bolomboy i Tobey su već dobar i smislen tandem na 5, ne znam samo šta nam je trebalo da potpisujemo Mitrovića, Davidovca i Simonovića i pravimo nepotrebnu gužvu.

Kompromisi su neizbežni, tako je jbg... i nije to samo kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Bolomboj nije ime kome sam se nadao. Stvarno ne razumem koncepciju sa njim i Simonovicem. Ni jedan ni drugi nisu nominalno cetvorke, ne vidim u njima dovoljno skila da igraju tu poziciju. Bolomboj moze da prodje kao drugi centar, drugacijeg je profila u odnosu na Tobija, ali sta ti je onda Simonovic? Da li to znaci da je Simonovic cinjenje usluge njegovom agentu koji je poznat po poslovanju "mozes da dobijes ovog, ako uzmes i onog"? Stvarno mi nije jasno sta se ovde radi. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Nema problema, igraci rotacije. Nacice im Dusko ulogu, nece ni DeDa ni Mitar biti non stop u 12.

 

Sad moraju 2 kapitalca, od toga da je jedan Shabazu

A jbga Miki, nije ni to racionalno, da potpisujemo likove za 500-600k da nam ne budu stalno u 12. 
 

2 kapitalca da, Shabaz ce biti bomba samo da dodje, ali me brine jedna od ove dve opcije:

 

1) trojke su Hanga/Lazic/Davidovac

 
ili 

 

2) cetvorke su Davidovac/Simonovic

 

a nije nemoguce uopste da ce biti nesto od ova dva, jer mnogo igraca nam fali ako nece biti nista od ove dve opcije

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Prijatelju ko Boga te molim, ne stavljaj vise Davidovca na trojku.

Ni Hanga nije dvojka, to sto je on igrao u nekim petorkama kad je Dek na parketu ne znaci da je to i njegova prirodna pozicija. 

Pokusavam da izvucem nesto smisleno iz ovog rostera, iako smislenost nije briga na koju se obaziremo. I meni je Davidovac vise 4 nego 3, kao i Simonovic vise 5 nego 4, ali nema mi smisla da je nam je Misko dao ovog drugog da se bori za ulogu treceg centra sa Mitrovicem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prave se paralelno rosteri, Dusko svoj, Čova svoj. Čij pobedi na treningu, taj igra utakmicu. Luka i Simonović na Bolomboja i Tobija, Teo na Hangu. Jedva čekam da vidim naredne poteze.

  • Like 5
  • Ha-ha 19
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...