Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

23 minutes ago, Cavani said:

Pa Simon i Bjelica su visoki za 4 zato sto su obojica trenutno ciste petice. Nije dovoljno staviti dva tornja u reket da bi osigurao skok, nije ovo 85-a. 

Npr Simon i Mitar kada su igrali na kraju tekme sa Bajernom nisu ni imali puno prilika da skacu jer smo primali trojke kao na traci, duvalo je u reketu i castili su se na zicerima , a ono malo promasaja se odbijalo nisko ili nezgodno pa nista nisu pohvatali.

Kod nas će igrati četvorke. I oba su dobri skakači kroz cijelu karijeru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Cavani said:

Dakle nama je rotacija unutra:

4ka. Davidovac,_

5ica. Bjelica, Simon, Mitar, Tobi, Kuzmic, Bolomboj.

Jedna cetvorka i sest centara.

Bjelica i Simon ce glumiti cetvorke i krpiti, Teo krpiti dvojku.

Najveci budzet ikada. 

Ne mogu da shvatim.

 

Simonovic je doveden kao zamena za Petruseva na 4. Bjelica ne samo da je kod nas doveden kao 4 nego je i u Feneru doveden da igra 4 i onih par utakmica sto je igrao je igrao na 4 tamo. To sto je igrao kao 5 u Nba to je jedno a u Feneru su ga videli na 4 kao i kod nas ocigledno. Na 5 su im igrali Motli, Dzekiri i Buker a kasnije su koristili i Bukera na 4 a doveli Kostasa Adetokumba na 5.

 

Nama je rotacija unutra:

 

Bjelica, Simonovic, Davidovac

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Jedan ce tu biti van 12 a 6 visokih ukupno mi je sasvim ok, toliko ce imati i vecina El ekipa. Pod uslovom da Ilic i Kuzmic odu kao sto je Markos napisao. Mislim da cemo da zadrzimo Kuzmica kao 4. centra a Ilica posaljemo na pozajmicu. 7 visokih jeste puno, svega 2-3 tima u ligi ce imati toliko visokih, ukoliko zadrzimo i Ilica to je onda bas puno. Svakako to nece narusiti hemiju sve i da ostanu obojica a obrni okreni ce igrati ovih 6 igraci ostali njih dvojica ili ne,

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Imam osecaj da kad bi Cova sutra doveo mene da igram dvojku, Brat od Korneta bi napisao 

 

,,Nema veze, nemojmo suditi, mlad je, ima dobar odraz. Nema veze sto nikad nije trenirao kosarku i sto ima 183cm, moze da iznenadi, niko ga nije skautirao. Ne igra za velike pare i nece da narusi atmosferu posto je sa foruma,  nas je. Imamo za koga da navijamo. Puna podrska. Moze na 1 i na 2'' 

 

 

  • Like 7
  • Love 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 24
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Imam osecaj da kad bi Cova sutra doveo mene da igram dvojku, Brat od Korneta bi napisao 

 

,,Nema veze, nemojmo suditi, mlad je, ima dobar odraz. Nema veze sto nikad nije trenirao kosarku i sto ima 183cm, moze da iznenadi, niko ga nije skautirao. Ne igra za velike pare i nece da narusi atmosferu posto je sa foruma,  nas je. Imamo za koga da navijamo. Puna podrska. Moze na 1 i na 2'' 

 

 

 

Care.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Idealna rotacija je 7 koji igraju spolja i 5 koji igraju unutra + 2-3 igraca koji nemaju kvalitet ni neku veliku platu i koji cekaju svoju sansu u manjim mecevima i na tribinama.

 

Sve ostalo znaci da igrac koji moze da ima i 20 minuta presedi na klupi i na tribinama. Pa se onda cudimo kako to da Ivanovic igra lose - a sa njim u sastavu je Radonjic osvojio ABA ligu, a Ivanovic je u finalu redom imao 18 poena (18 indeks), 12 poena (13 indeks), 3 poena (2 indeks), 8 poena (12 indeks) i 2 poena (-2 indeks). Dakle, daleko od ocajnog igraca koji ne ume da igra velike meceve. Samo, kad odjednom umislis da treba da se boris za EL titulu pa bacis 2 miliona (ili 1,5) na Campazza, to znaci da za Ivanovica nema mesta i eto njega u nekom sklj timu iz Rusije.

 

Taj Ilic kojeg pominjete bi bio ubica u COL i bitan igrac u Buducnosti, dakle, ako nema mesta za njega, hajde da se raskine ugovor sa njim pa da on igra na nivou na kojem moze. Sta znaci to - bice u FMPu? Pa nije problem to sto on nije u 12 i ne igra, problem je sto prima platu nizasta. On je igrac za neki EC klub, a ne da igra sa juniorima i strancima koje je nakrcao F.Covic. I da to sve placa KKCZ, jer nema limita u trosenju novca.

 

 

 

 

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, goldberg said:

Jer, u ovom sastavu je neko visak - tu su Tobey, Simonovic, Bolomboy, Davidovac i Bjelica, to je i bez Mitrovica (i Ilica i Kuzmica) 5 igraca na 4 i 5 sto je neki maksimum za vecinu ekipa (dobro, za Armani nije).

 

Za vecinu ekipa je 6 visokih a ne 5. Neki sa juniorima imaju i vise ali nisam racunao 05 i mladje. 04 vise nise juniori.

 

Efes:

Vilis, Osmani, Jildizli

Plajs, Zizic, Dzouns

 

Monako:

Braun, Kornelije, Makoundu

Zaite, Hol, Motijeunas

 

Armani:

Mirotic, Meli, Vojtman, Karuso

Kamagate, Pojtres, Hajns

 

Bajern:

Ibaka, Buker, Vimberg

Gilespi, Brankovic, Heris

 

Barselona:

Parker, Da Silva, Parra

Hernangomez, Veseli, Nandji

 

Fenerbahce:

Hejs Dejvis, Sestina, Birsen, Mestoglu

Motli, Papajanis, Sanli

 

Olimpijakos:

Sikma, Piters, Tsamis

Milutinov, Fal, Tanulis

 

Panatinaikos:

Hernangomez, Mitoglu, Mantzukas

Lesor, Balcerovski, Adetokumbo

 

Virtus:

Sengelija, Polonaro, Menalo

Cacok, Miki, Danston

 

+Zvezda i to je 10 timova i to je vecina. Pritom su Partizan i Makabi najavili da ce dovesti jos jednog visokog sto znace da ce i oni imati 6 a ne bih iskljucio ni kod drugih timova jer sezona jos nije ni pocela i ima jos cak 15 dana.

 

Dakle nije tacno da je 5 visokih maksimum za vecinu ekipa.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Redstar0356 said:

Imam osecaj da kad bi Cova sutra doveo mene da igram dvojku, Brat od Korneta bi napisao 

 

,,Nema veze, nemojmo suditi, mlad je, ima dobar odraz. Nema veze sto nikad nije trenirao kosarku i sto ima 183cm, moze da iznenadi, niko ga nije skautirao. Ne igra za velike pare i nece da narusi atmosferu posto je sa foruma,  nas je. Imamo za koga da navijamo. Puna podrska. Moze na 1 i na 2'' 

 

 

 

... u top 40 dvojki u EL, znači sasvim solidno rešenje za tu ulogu, ko se ne slaže neka nabroji 40 boljih EL dvojki od Redstar0356... To što on nikada nije trenirao košarku ne znači da su ovi koji su trenirali automatski bolji, ja bih prvo sačekao da ga vidim a ne bih odmah pljuvao i mračio, ipak ga je odabrao Ivanović koji je jedan od najboljih evropskih trenera. 

  • Like 4
  • Ha-ha 24
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Redstar0356 said:

Imam osecaj da kad bi Cova sutra doveo mene da igram dvojku, Brat od Korneta bi napisao 

 

,,Nema veze, nemojmo suditi, mlad je, ima dobar odraz. Nema veze sto nikad nije trenirao kosarku i sto ima 183cm, moze da iznenadi, niko ga nije skautirao. Ne igra za velike pare i nece da narusi atmosferu posto je sa foruma,  nas je. Imamo za koga da navijamo. Puna podrska. Moze na 1 i na 2'' 

 

...mlad je, ume i sa gitarom, znači držaće svlačionicu uz kapitena, taman da bude lepa atmosfera i veselo na klupi.

Edited by DameTime
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Za vecinu ekipa je 6 visokih a ne 5. Neki sa juniorima imaju i vise ali nisam racunao 05 i mladje. 04 vise nise juniori.

 

Efes:

Vilis, Osmani, Jildizli

Plajs, Zizic, Dzouns

 

Monako:

Braun, Kornelije, Makoundu

Zaite, Hol, Motijeunas

 

Armani:

Mirotic, Meli, Vojtman, Karuso

Kamagate, Pojtres, Hajns

 

Bajern:

Ibaka, Buker, Vimberg

Gilespi, Brankovic, Heris

 

Barselona:

Parker, Da Silva, Parra

Hernangomez, Veseli, Nandji

 

Fenerbahce:

Hejs Dejvis, Sestina, Birsen, Mestoglu

Motli, Papajanis, Sanli

 

Olimpijakos:

Sikma, Piters, Tsamis

Milutinov, Fal, Tanulis

 

Panatinaikos:

Hernangomez, Mitoglu, Mantzukas

Lesor, Balcerovski, Adetokumbo

 

Virtus:

Sengelija, Polonaro, Menalo

Cacok, Miki, Danston

 

+Zvezda i to je 10 timova i to je vecina. Pritom su Partizan i Makabi najavili da ce dovesti jos jednog visokog sto znace da ce i oni imati 6 a ne bih iskljucio ni kod drugih timova jer sezona jos nije ni pocela i ima jos cak 15 dana.

 

Dakle nije tacno da je 5 visokih maksimum za vecinu ekipa.

 

 

Koga bi od boldovanih voleo da vidis u KKCZ, ko je od boldovanih bolji od bilo koga iz sestorke visokih?

 

Sto lepo KKCZ umesto Bolomboya ne dovede Dunstona ili Menala ili Tanoulisa ili Nnajia ili Harrisa? Da li je tebi normalno da je sesti visoki u KKCZ bolji od skoro svih sestih visokih u 90% evroligaskih klubova. Ili da je osmi igrac na spoljnim pozicijama prosle sezone bolji od osmog igraca 90% EL klubova?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Redstar0356 said:

Imam osecaj da kad bi Cova sutra doveo mene da igram dvojku, Brat od Korneta bi napisao 

 

,,Nema veze, nemojmo suditi, mlad je, ima dobar odraz. Nema veze sto nikad nije trenirao kosarku i sto ima 183cm, moze da iznenadi, niko ga nije skautirao. Ne igra za velike pare i nece da narusi atmosferu posto je sa foruma,  nas je. Imamo za koga da navijamo. Puna podrska. Moze na 1 i na 2'' 

 

Sala ti je dobra, kao i Guruova, dobili ste po lajk. Ali zaista mislim ce Bjelica, Simonovic i Davidovac na 4 doprinositi u odredjenim segmentima igre i biti korisni timski igraci. Mozda vi budete u pravu, mozda budem ja, dobicem odgovor kroz mesec, 2 ili 3. Vi verujete da nemamo cetvorke i da imamo 7 petica, ja verujem da imamo cetvorke. Ja vasa misljenja ne osporavam unapred.

 

Bjelica je u ove dve utakmice za 20 i nesto minuta (siguran sam ne vise od 30 ukupno) ukupno dao 13 poena i imao po 2 blokade i 2 ukradene, to je ono sto pamtim, ne znam koliko je imao skokova. Dakle tek sto je odigrao prve utakmice, mislim da ce vremenom biti dobar i pomoci, do koje mere, videcemo.Dal ce igrati 5, 15 ili 20 minuta to ne znam. U startu donosi IQ i iskustvo, za ostalo cemo da vidimo, naravno dzabe te dve stvari ako ne bude dobro igrao.

 

Davidovac je igrac sistema, igrac koji moze da pokriva vise pozicija ako zatreba, ima dosta korisnih stvari po tim koje dobro radi, dosta puta nas je vadio i davao koseve u vaznim utakmicama itd. U Cska je imao brutalne procente, videcemo kod nas ali i kakva ce mu uloga biti. Sto se i njega tice, sacekajmo pa vidimo. Mislim da mu je uloga da bude treca cetvorka u ovakvoj konstalaciji i za tu poziciju je vise nego dobar. Iznad sam okacio sve ekipe koje imaju po 3 cetvorke (2 imaju i 4), Davidovac je bolji od gotovo svih tih trecih opcija. Znaci ako se Bjelica ili Simonovic povrede, dobra bek ap opcija Davidovac da uleti. Bolje iskusni Davidovac nego Vukcevic ili Simanic onomad, po meni. A mozda i Bjelica i Simonovic budu losi pa u tom slucaju opet dobro sto imamo Davidovca da uzme minute nekog od njih dvojice jer od njega znas sta da ocekujes.

 

Kada je Petruseva birao Efes, Simonovica je birao Cikago i to mi nesto govori. Nisam siguran koliko je Petrusev zaista bolji na 4 od Simonovica a to cemo tek da vidimo i svakako nije realno da ista zakljucujemo posle prve dve pripremne utakmice njegove i par treninga koje je odradio. Petrusev je imao tu prednost sto je godinu dana trenirao sa Efesom cak i uzeo nesto minuta u El, s obzirom da Simonovic ce se suociti prvi put sa Evroligom sacekao bih koji mesec sa sudom o njemu. Ni Petrusev nije sjajno zapoceo kod nas. Jednu dobru utakmice je odigrao kod Dovle a onda je sledeci put preko 20 indeksnih poena imao imao tek u 14. kolu. Pre toga je uglavnom imao jednocifren indeks sto je bas tanko. Narocito njegov ucinak se ogleda kod indeks jer ima dosta mana u odbrani koje se ne vide a i to jedino dobro sto radi u odbrani a to su defanzivni skok i blokade, to ulazi u indeks. Tada u Januaru je blistao i trebao je da bude Mvp meseca da smo imali jednu pobedu vise od Bajerna, ovako je morao biti Rubit. Simonovic je zaista veliki potencijal, ima stvari koje bolje radi od Petruseva, da li ce to do pokaze i u kojoj meri, videcemo. Mislim da je dobro u ovoj konstalaciji gde nemamo 2 proverene cetvorke, odnosno gde ne znamo sta da ocekujemo od dvojice, da ih imamo trojicu, pa neka dvojica ce valjda da pokazu nesto, ubedjen sam da ce da nas iznenade ili Bjelica ili Simonovic. Odnosno mene to ne bi iznenadilo ali sta se sve ovde pisalo o njima, to bi bila senzacija iz tog ugla.

 

Sto se tice Covica, ne znam da li si primetio ali isto pisem pozitivno i za igrace koje je dovodio Dusko isto i za koje je navodno dovodio Covic. Isto sam pricao i za igrace koje dovodio Radonjic. Isto cu pricati i kada bude sutra neki novi trener ili predsednik a kamo srece da nam dovede Covic nekog profi sportskog direktora pa i on dovodi igrace i okupi profi skauting tim, kao sto dovode u Virtusu, Bajernu, Makabiju, delimicno Baskoniji itd. Ne radi se tu o Covicu, vec o veri da ce neki igrac biti dobar, ako ne bude onda konstatujem da nije ali suludo mi je da mracim unapred. Ponekad se desavalo da su neki igraci dizani u nebesa kad su dosli a pokazali nista do malo a za neke igrace za koje se mracilo su pokazali dosta. Primera ima bas dosta u poslednjih 10 godina, dosta ljudi koji nemaju slabo pamcenje ce me razumeti na koje igrace sam mislio. Covic me privatno kao covek ne interesuje, niti su oni koji su vodili Zvezdu pre njega niti ce neko posle njega. Gledam iskljucivo sta radi u interesu Zvezde a sta ne radi i samo to me zanima. Sta je dobro pohvalim, iako znam da je to ovde neka sramota, sta je lose iskritikujem, pisao sam kriticke upise i ovde vise puta. Mada toga ovde ne manjka, cak se vise pise o njemu nego o kosarci, na moju zalost, tako da vise kritikujem sa prijateljima sa kojima odlazim na utakmice nego sto to ovde radim. Ne vodim se ka njemu ni pozitivnim ni negativnim emocijama jer ih ni ne gajim oboje,trudim se da sagledam racionalno sve.

 

Sto se tice Zvezdinih trenera i igraca, svi imaju podrsku od mene uvek unapred. Da ih dovodim ne mogu a kad su vec tu, pruzam im podrsku, sta trebam da radim, da im zvizdim na utakmici ili psujem kad ih vidim i stvaram im neki pritisak? Oni su tu, rade najbolje sto mogu verovatno i to je to. Kada mi se nesto bas puno ne dopadne vremenom kod nekog trenera, iskritikovacu. Ako vidim nezalaganje kod nekog igraca ili nesto sto mi se ne svidja i to iskritkujem bez problema. Ali zaista ne mogu da kritikujem dok sezona nije ni pocela i to mi je suludo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pošto vidim da se neki smeju na moj post, evo spiska nekih bekova i njihovih indeksa korisnosti prošle sezone u EL:

 

Gazi 0.1

Kurucs 0.1

Lukosiunas 0.1

D. Giedraitis 0.8

Strazel 1.0

Ziv 1.7

Mattsseck 1.8

P. Kalaitzakis 2.3

Ouattara 2.4

Lountzis 2.5

Hazer 2.5

 

Ko kaže da Redstar0356 ne može da ima bar ovakav, a što da ne i veći indeks, sam kaže da je mlad i da ima dobar odraz što znači da može dobro da katuje i koristi asistencije Tea, Šabaza, Jaga i Hange, a može i da ide na ofanzivni i defanzivni skok. Ako da po jedan koš iz kata i jedan iz tranzicije to su već 4 indeksna poena, uhvati jedan defanzivni skok i ofanzivni na svakoj trećoj utakmici to je još 1.3, iznudi 1 faul što može i da isflopuje i neka na svakoj trećoj utakmici baci najobičniji pas za šut za tri koji će biti asistencija, onda može da promaši po otvorenu trojku i napravi po 3 faula i opet će imati ukupan indeks 2.6 što je sasvim realno i ne vidim što to ne bi mogao da ostvari uz ovakve saigrače i vrhunskog trenera. Pritom je kao svi igrači koje sam naveo domaći što će nam značiti zbog Kupa i KLS-a, a naveo sam ih preko 10 znači da nije tačno da takvih igrača nema u EL što sam i dokazao, a sigurno su mi i neki promakli jer sam gledao na brzinu. 

 

Evo ja nudim opkladu svima koji misle da će Redstar0356 na kraju sezone imati manji indeks korisnosti od ovoga, ko izgubi opkladu ne piše dve nedelje, a ako ste tako sigurni da je on amater što navedeni igrači svakako nisu onda vam neće biti problem da se na to i kladite. 

 

  • Like 6
  • Ha-ha 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, goldberg said:

Koga bi od boldovanih voleo da vidis u KKCZ, ko je od boldovanih bolji od bilo koga iz sestorke visokih?

 

Nikoga. Nase 3. opcija na 4 i 5 su mi bolje od svih ovih igraca koje si boldovao.

 

56 minutes ago, goldberg said:

Sto lepo KKCZ umesto Bolomboya ne dovede Dunstona ili Menala ili Tanoulisa ili Nnajia ili Harrisa?

 

Ne znam, nisam ni Dusko ni Covic.

 

57 minutes ago, goldberg said:

Da li je tebi normalno da je sesti visoki u KKCZ bolji od skoro svih sestih visokih u 90% evroligaskih klubova. Ili da je osmi igrac na spoljnim pozicijama prosle sezone bolji od osmog igraca 90% EL klubova?

 

Prvo pitanje, da. Mogla se verovatno dovesi jedna kvalitetna cetvorka i ostaviti Ilic za bek apa, ocigledno se islo na 3 cetvorke slicnog kvaliteta a verovatno i slicnih plata. Videcemo da li je ta ideja biti dobra ili ne.

 

 Nisam siguran za ovo tvoje drugo pitanje na koga si mislio. Ako racunamo 8 igraca spolja prosle sezone: Kampaco, Vildoza, Nedovic, Dobric, Pefi, Dzoni, Lazic, Holand. (i Lazarevic mada on je igrao i na 4) Rekao bih da je Holand verovatno jedan od najlosijih 8. spoljnih igraca u El jer je bio 8. po minutazi tu a i po kvalitetu. Cak zasigurno bi rekao bez da gledam po drugim ekipama ko je bio 8. igrac spolja po minutazi da je Holand bio u par najlosijih.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, BojanaCZV said:

 

Kuka se i sto nam je roster preglomazan, a "resio" nas Bajern sa 5, 6 "startera" pored klupe 🙃

Pa mozemo mi da imamo i 35 igraca, igra se 5vs5, ako nisu dovoljno kvalitetni resice nas mnoge ekipe, zato se i kuka sto se isli na kvantitet umesto na kvalitet.

 

Ne kazem da kvaliteta nema u ovogodisnjij ekipi, samo pojasnjavam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kuka se, ne zato što su svi dovedeni igrači loši, nego zato što se smatra da se za ukupan zbir plata sadašnjeg tima mogao napraviti znatno bolji, kompetitivniji, balansiraniji a vrv i perspektivniji.

Da li je to realno, tj. da li su istinite urbane legende tipa "ako dovodiš Kampaca - evo 1.5mil, ako ne dovodiš - nema 1.5mil", to mi ne znamo. Takođe ne znamo ni da li se za Luku, Kuza, Lazara... preko novih ugovora zatvaraju neki stari dugovi i obaveze.

Ono što znamo, i pored 16 seniorskih igrača (znam, Ilić i Kuz negde idu, mada ne znam ni kad ni gde), nama fali defanzivni bek i kvalitetna četvorka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Guru said:

Pošto vidim da se neki smeju na moj post, evo spiska nekih bekova i njihovih indeksa korisnosti prošle sezone u EL:

 

Gazi 0.1

Kurucs 0.1

Lukosiunas 0.1

D. Giedraitis 0.8

Strazel 1.0

Ziv 1.7

Mattsseck 1.8

P. Kalaitzakis 2.3

Ouattara 2.4

Lountzis 2.5

Hazer 2.5

 

Ko kaže da Redstar0356 ne može da ima bar ovakav, a što da ne i veći indeks, sam kaže da je mlad i da ima dobar odraz što znači da može dobro da katuje i koristi asistencije Tea, Šabaza, Jaga i Hange, a može i da ide na ofanzivni i defanzivni skok. Ako da po jedan koš iz kata i jedan iz tranzicije to su već 4 indeksna poena, uhvati jedan defanzivni skok i ofanzivni na svakoj trećoj utakmici to je još 1.3, iznudi 1 faul što može i da isflopuje i neka na svakoj trećoj utakmici baci najobičniji pas za šut za tri koji će biti asistencija, onda može da promaši po otvorenu trojku i napravi po 3 faula i opet će imati ukupan indeks 2.6 što je sasvim realno i ne vidim što to ne bi mogao da ostvari uz ovakve saigrače i vrhunskog trenera. Pritom je kao svi igrači koje sam naveo domaći što će nam značiti zbog Kupa i KLS-a, a naveo sam ih preko 10 znači da nije tačno da takvih igrača nema u EL što sam i dokazao, a sigurno su mi i neki promakli jer sam gledao na brzinu. 

 

Evo ja nudim opkladu svima koji misle da će Redstar0356 na kraju sezone imati manji indeks korisnosti od ovoga, ko izgubi opkladu ne piše dve nedelje, a ako ste tako sigurni da je on amater što navedeni igrači svakako nisu onda vam neće biti problem da se na to i kladite. 

 

 

Nikad nisam čula Korneta da govori, ali ovo čitam njegovim glasom :classic_laugh: Original.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...