Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Inace, 

 

pored Tomovica i pomocnika na poziciji Spanca, imamo i nove trenere u MK. 

 

Samo Jorovic ostaje starosedelac , i vodice juniore. 

Kadete ce voditi Smiljanic (brat od Ivana Smiljanica nekadasnjeg reprezentativca) 

Pionire - Roganovic (Slodes, OKK) 

 

Generalno mi je utisak da bas dosta menjamo trenere u MK. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Admiral said:

Inace, 

 

pored Tomovica i pomocnika na poziciji Spanca, imamo i nove trenere u MK. 

 

Samo Jorovic ostaje starosedelac , i vodice juniore. 

Kadete ce voditi Smiljanic (brat od Ivana Smiljanica nekadasnjeg reprezentativca

Pionire - Roganovic (Slodes, OKK) 

 

Generalno mi je utisak da bas dosta menjamo trenere u MK. 

Misliš na Ivana Smiljanića što je igrao dugo u fmp ?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Manu said:

Zapravo u pitanju i jeste bivši reprezentativac, Aleksandar Smiljanić. Do sada je radio u mlađim kategorijama Dynamica.

On je bivši igrač fmp i Partizana, dobio medalju umesto Radmana 2002.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Princeton said:

Jbga kad su Partizanovci zaboravili da se registruju, pa su nas zakinuli za jos koji vazan derbi.

 

S cim ti predlazes da se igraju ta takmicenja? Da li po tebi trebamo da imamo imperativ rezultata u domacim takmicenjima, da li ih igrati uopste?

 

Svakako da su Kup i KLS vazan faktor u dovodjenju domacih igraca, uz to idu i ostali argumenti, postojanje odredjenog identiteta kluba, da nije autobuska stanica za jednosezonske strance. Lakse uspostavljanje hemije medju igracima, konekcija sa navijacima. Sto se tice igrackih faktora, vec sam spomenuo, siri roster za ABA ligu, umanjeno opterecenje za nosioce, veci manevar na treninzima i dostupnost razlicitih tipova igraca za isporabavanje odredjenih kombinatorika, pojacana konkurencija na svakoj poziciji, osigurac u slucaju povreda itd. Sve validni faktori, i ako smo u mogucnosti da ih placamo, mi kao navijaci ne bi trebali da imamo i jedan razlog za negativnost u vezi sirine rostera. 

Nije bas ni da su navijaci Zvezde nesto bitno shvatili kup i KLS. Cim krene KLS u hali ne mozes da vidis ni 200 ljudi osim ako ne igramo finale sa Partizanom. 

Treba ih igrati naravno ali ne vidim problem da se na tih par utakmica u sezoni skrati rotacija na 8 maksimum 9 igraca, uostalom tako i vecina NBA ekipa radi kad dodje playoff iako igraju 48 minuta utakmice i na 4 pobede. Dovoljno je da imas 4 stranca + Teo, Nedovic i recimo jos 3 igraca u rotaciji.

Ne slazem se ni za konekciju sa navijacima, eto primera Dzenkinsa, Milera, Nelsona i mnogih drugih stranaca koji su imali konekciju sa navijacima, sta tek reci za Kamapaca i Vildozu zbog kojih cela hala skandira Argentina. Publiku privlace dobre igre i dobri rezultati a ne domaca osnova.

I za kraj vezano za rotaciju i broj igraca najbolji primer je prosla sezona i pozicije 3 i 5. Na 3 smo imali Holanda, Lazica, Lazarevice i Dobrica na 2/3 pa nam je na kraju u EL na toj poziciji igrao Stefan Markovic. Pozicija 5 je tek posebna prica, imas Martina, Mitrovica, Kuzmica, Raduljicu i Bentila i Petruseva koji mogu da igraju na 5 i na kraju nam je par meceva u EL igrao i Ilica na 5. Lepo se pokazalo da nam gomilanje domacih igraca na isim pozicijama nije donelo nista osim sto se trener izgubio jer je morao da isprobava sve moguce opciju u nedostatku kvalitetnih igraca za nivo takmicenja koje smo igrali. 

Slicno je bilo i recimo za Nikolu Ivanovica kome je trener zeleo da pruzi priliku na ustrb Kampaca i Vildoze pa smo imali sulude rotacije na poziciji pleja u delu sezone kad smo pokusavali da se domognemo TOP 8 u EL, dok na kraju Dusko nije skontao da treba da skrati rotaciju pa je na kraju i izbacio Nikolu Ivanovica iz 12.   

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

KLS je uništeno takmičenje. Možemo da diskutujemo o tome ko je za to kriv, ali ostale zemlje koliko toliko drže do nacionalnog šampionata, sem Srbije. Ovo što imamo u zadnje dve godine, a posebno ovo što smo gledali u upravo završenoj sezoni je ništa drugo nego opelo KLS ligi.

 

Time smo utabali siguran put sahrani reprezentativne košarke, jer smo sveli sve na dva kluba, FMP kao sad više ni ne znam kako da ga nazovem (nekad je bio filijala Zvezde, sad je valjda Zvezdin krpelj na dupetu), Megu kao razvojni put ka NBA i Borac koji se nešto kao još rita. Sami smo krivi za to. Da ima volje, kao što nema, selo bi se i lako bi se dogovorile crvene linije interesa srpske košarke. Ali, niti će se to desiti niti ćemo mi skoro da vidimo neku uspešniju generaciju na reprezentativnom nivou. Biće tu četvrtfinala, po koje polufinale, ali od neke dinastije nema više ni D. Tim pre što igrači više nisu ni zainteresovani da igraju za svoju zemlju. Ovi koji retki još jesu, kao Bogdan, Kalina ili Lučić, su polako veterani. Nakon toga MRAK.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, BarryWhite said:

Dovoljno je da imas 4 stranca + Teo, Nedovic i recimo jos 3 igraca u rotaciji.

 

Deo cu da se nadovezem na tebe, a deo i na druge koji ce se pronaci verovatno.

 

Slazem se. To bi zapravo bio neki minimum minimuma od 9 igraca jer sta ako ti se 2 domaca povrede pa igras mec za trofej protiv Partizana sa 7 igraca a oni sad imaju 6domacih+Pantera sa pasosem+4 stranca to je 11 igraca za rotaciju ili 1 da ti se povredi uostalom pa da igras sa 9 igraca i to od cega su trojica Kuz koji moze da odigra 5 minuta i Lazarevic i Lazic koji samo defanzivno doprinose, to je bas bas knap a pritom znamo da Dusko voli da igra sa sirom rotacijom. Oni su izgubili poslednji kup zbog krace rotacije izmedju ostalog a mi sad treba da igramo sa 8 igraca kako neki misle da treba vs njihovih 11. Zbog cega bi im povecavali sanse da osvoje kup. Aj Kls ovde smara deo ljudi, ali ako ih boli uvo i kup da osvojimo, onda ne znam sta bih rekao zaista. Mislim da ne postoje navijaci bilo kog kosarkaskog kluba u Evropi da se ne raduju kad osvoje kup.

 

Ta 4 graca u rotaciji osim Nedovica i Tea su Mitrovic, Davidovac, Lazarevic i Lazic. U tom slucaju samo je Kuzmic visak po meni. (pod uslovom da kao sto je najavljeno da Ilic ode na pozajmicu a Raduljica bude raskinut, oba se nisu zvanicno desila jos uvek).

 

Dakle bez Kuzmica sto zagovaram, imali bi 10 igraca u rotaciji za kup i kls ovako cemo imati 11 sa nim kao i Partizan, posto je poslednja vest da ce igrati i Kls. Dakle 3 derbija minimum u ta dva takmicenja a moguce i 4 ako bude 1-1 u finalu Kls-a. Ne radi se tu o derbijima samo vec se radi o trofejima i jacanju velicine kluba sa novim trofejima. Sve to jednog dana postane slavna istorija. Velicina nekog kluba objektivno jedino moze da se meri po trofejima. Zvezda ima trofej danasnjeg Evrokupa, 6 trofeja Aba life, 23 nacionalnih prvenstava i 12 kupova. Zbog cega drugog smo veliki klub u Evropi (osim i zbog broja navijaca sto nije cesto u kosarci u Evropi kao i u fudbalu po celoj Evropi) ako ne zbog ovoga?

 

To sto neko ne bi igrao Kls ili kup to je jedno, ali mi ipak igramo i moramo da imamo barem 5 domacih igraca svidelo se to nekom ili ne. Kada sam pitao ljude da mi nabroje kojih 5 domacih stavljaju posti nece ni Davidovca ni Lazarevica ni Lazica niko nista nije napisao. Kritika mora da bude potrepljena necim, ovako deluje kao kritika radi kritike sto mu dodje mracenje.

 

I sto se tice dela "sta ako nam se povrede 2 igraca" posto sam citao kontra argumente za to, nama se to i desilo u Kupu u Novom Sadu pod Radonjom gde nam se povredilo 2 igraca i jos dvojica imali koronu pa smo igrali sa 9 igraca od cega je jedan bio Uskokovic a jedan Simonovic. Ipak Lazic i Lazarevic imaju sta da ponude i na nivou Evrolige barem defanzivno dok ova dvojica te sezone nisu mogli da ponude nista a neke smo morali da imamo kao sto moramo i sada. Da nema kupa i Kls-a tek onda bi ta prica imala smisla sto neki zagovaraju, ovako ima oba ta takmicenja i necemo da bezimo iz njih valjda.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Brat od Korneta said:

Slazem se. To bi zapravo bio neki minimum minimuma od 9 igraca jer sta ako ti se 2 domaca povrede pa igras mec za trofej protiv Partizana sa 7 igraca a oni sad imaju 6domacih+Pantera sa pasosem+4 stranca to je 11 igraca za rotaciju ili 1 da ti se povredi uostalom pa da igras sa 9 igraca i to od cega su trojica Kuz koji moze da odigra 5 minuta i Lazarevic i Lazic koji samo defanzivno doprinose, to je bas bas knap a pritom znamo da Dusko voli da igra sa sirom rotacijom. Oni su izgubili poslednji kup zbog krace rotacije izmedju ostalog a mi sad treba da igramo sa 8 igraca kako neki misle da treba vs njihovih 11. Zbog cega bi im povecavali sanse da osvoje kup. Aj Kls ovde smara deo ljudi, ali ako ih boli uvo i kup da osvojimo, onda ne znam sta bih rekao zaista. Mislim da ne postoje navijaci bilo kog kosarkaskog kluba u Evropi da se ne raduju kad osvoje kup.

Osvojili smo Kup ove godine i KLS. Pitaj vecinu jesu li zadovoljni sa proslom sezonom i reci ce ti da nisu. Zasto? Zato sto smo izgubili ABA ligu od Partizana i sto nismo usli u TOP 8. 

I sad pricamo teoretski sta ako se povrede dva igraca pred mec sa ekipom koja vec 2 godine ne ucestvuje u takmicenju? 

Sto se tice kupa osvojio je KKP 2 puta to takmicenje u godinama kada smo mi igrali EL i osvajali ABA ligu pa nije da je to njima donelo neku utehu i nije da su zvezdasi na kraju sezone razmisljali o tome da su izgubili u kupu. Realno totalno nebitno takmicenje u poredjenu sa EL i ABA ligom za vecinu navijaca.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, BarryWhite said:

Osvojili smo Kup ove godine i KLS. Pitaj vecinu jesu li zadovoljni sa proslom sezonom i reci ce ti da nisu. Zasto? Zato sto smo izgubili ABA ligu od Partizana i sto nismo usli u TOP 8. 

 

Nisam ni ja zadovoljan. Ali ipak je bolje da smo osvojili kup i Kls nego da nismo ni to. To se broji i ostaje zapisano zauvek.

 

Sa istorijske strane vrednije je 10 kupova nego 10 top8, iako bi svi mi verovatno radije izabrali 10 top8. Samo kazem sta ima vecu vrednost jer ti donosi opipljivi trofej i da se izrazim formalno jaca CV kluba sto mu dodje indetitet na kraju.

 

Tek f4 u ovakvom sistemu u novijoj istoriji ima znacaj. Pre 50 i nesto godina igrali smo polufinale Evrolige to nije vredno pomena igde da se upise. Tako i 2060te novije generacije nece ni znati da smo igrali top8 Evrolige 2015. godine. Ali ce recimo svi buduci navijaci Zvezde znati da smo osvojili trofej koji je pandan danasnjem Evrokupu i znace broj trofeja koji smo osvojili u tom trenutku. Ne moze ni f4 da se upise u trofeje ali kao sto rekoh ima veliki znacaj u novijem formatu Evrolige i to bi se ipak pamtilo dugi niz godina a moglo bi i da se upise na sajt recimo da se pamti zauvek.

 

48 minutes ago, BarryWhite said:

sad pricamo teoretski sta ako se povrede dva igraca pred mec sa ekipom koja vec 2 godine ne ucestvuje u takmicenju? 

 

Igraju kup, gde ce imati 11 igraca za rotaciju, a igrace i Kls ove sezone.

 

48 minutes ago, BarryWhite said:

Sto se tice kupa osvojio je KKP 2 puta to takmicenje u godinama kada smo mi igrali EL i osvajali ABA ligu pa nije da je to njima donelo neku utehu i nije da su zvezdasi na kraju sezone razmisljali o tome da su izgubili u kupu. Realno totalno nebitno takmicenje u poredjenu sa EL i ABA ligom za vecinu navijaca.

 

Lepo si rekao za navijace, ali to je sve stvar trenutka i utehe. Sa aspekta istorije kluba mi imamo 6 Aba, 23 nacionalna prvenstva i 12 kupova. S te strane nije ni vazno sta smo osvajali koje sezone i sta smo uradili u Evropi tih sezona.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

Nisam ni ja zadovoljan. Ali ipak je bolje da smo osvojili kup i Kls nego da nismo ni to. To se broji i ostaje zapisano zauvek.

Sa istorijske strane vrednije je 10 kupova nego 10 top8, iako bi svi mi verovatno radije izabrali 10 top8. Samo kazem sta ima vecu vrednost jer ti donosi opipljivie trofej i da se izrazim formalno jaca CV kluba.

Tek f4 u ovakvom sistemu u novijoj istoriji ima znacaj. Pre 50 i nesto godina igrali smo polufinale Evrolige to nije vredno pomena igde da se upise. Tako i 2060te novije generacije nece ni znati da smo igrali top8 Evrolige 2015. godine. Ali ce recimo svi buduci navijaci Zvezde znati da smo osvojili trofej koji je pandan danasnjem Evrokupu. Ne moze ni f4 da se upise u trofeje ali kao sto rekoh ima veliki znacaj u novijem formatu Evrolige i to bi se ipak pamtilo dugi niz godina a moglo bi i da se upise na sajt recimo da se pamti zauvek.

Igraju kup, gde ce imati 11 igraca za rotaciju, a igrace i Kls ove sezone.

Lepi si rekao za navijace, ali to je sve stvar trenutka i utehe. Sa aspekta istorije kluba mi imamo 6 Aba, 23 nacionalna prvenstva i 12 kupova. S te strane nije ni vazno sta smo osvajali koje sezone i sta smo uradili u Evropi tih sezona.

Vrediniji je jedan TOP 8 nego 10 kupova, ja se u poslednjih 20 godina pracenje i gledanja KKCZ najvise secam da smo 2013/14 dosli do polufinala Euro Cupa (sto danas nakon igranja 9 EL u poslednjih 10 godina i ne cini kao veliki uspeh) i secam se cetvrtfinala EL sa CSKA sto je i jedini put da smo usli u TOP 8.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Titule se pisu i pamte, nikakva cetvrtfinala i polufinala.

 

Za 15 godina ce klinci vitlati ispred nosa titulama svojim vrsnjacima, a ne cetvrtfinalima protiv CSKA, igrali smo i polufinale KESa sa njima, pa to samo zagrizenci znaju...

 

Titule gospodo draga, a ne zvona i praporci.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, BarryWhite said:

Vrediniji je jedan TOP 8 nego 10 kupova, ja se u poslednjih 20 godina pracenje i gledanja KKCZ najvise secam da smo 2013/14 dosli do polufinala Euro Cupa (sto danas nakon igranja 9 EL u poslednjih 10 godina i ne cini kao veliki uspeh) i secam se cetvrtfinala EL sa CSKA sto je i jedini put da smo usli u TOP 8.

 

Pa jedino to nam je i bio uspeh u Evropi da se secamo. To cemo se secati mi dok smo zivi al to se posle nasih generacija zaboravlja odnosno nece ni znati. Kao sto nase generacije verovatno i ne znaju da smo igrali polufinale Evrolige pre x godina, sto nam je najveci uspeh u istoriji kluba u Evropi (ako ne racunamo trofej ex Evrokupa da je vrednije od polufinala Evrolige), ali svi ovi trofeji se pisu i ostaju zauvek. Jednog dana kada i ako budemo imali svoju halu mozes da otvoris tu muzej sa ovoliko trofeja, kao sto imamo na Marakani. Top8 ne mozes da stavis u muzej, pehare stavis.

 

Ne slazem se da je vredniji jedan top8 od 10 kupova. Slazem se da je top8 vredniji od kupa ali iz nase navijacke perspektive, ja sam ti pisao iz perspektive istorije kluba i sta se pise.

 

Zamisli da imamo 42 top8 do sad a da nismo osvojili nijedan trofej u istoriji kluba, kakvu bi vrednost onda imao nas klub?

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Pa jedino to nam je i bio uspeh u Evropi da se secamo. To cemo se secati mi dok smo zivi al to se posle nasih generacija zaboravlja. Kao sto nase generacije verovatno i ne znaju da smo igrali polufinale Evrolige pre x godina, sto nam je najveci uspeh u istoriji kluba u Evropi (ako ne racunamo trofej ex Evrokupa da je vrednije od polufinala Evrolige), ali svi ovi trofeji pisu i ostaju zauvek. Jednog dana kada i ako budemo imali svoju halu mozes da otvoris tu muzej sa ovoliko trofeja, kao sto imamo na Marakani. Top8 ne mozes da stavis u muzej, pehare stavis.

 

Ne slazem se da je vredniji jedan top8 od 10 kupova. Slazem se da je top8 vredniji od kupa ali iz nase navijacke perspektive, ja sam ti pisao iz perspektive istorije kluba i sta se pise.

 

Zamisli da imamo 42 top8 do sad a da nismo osvojili nijedan trofej u istoriji kluba, kakvu bi vrednost onda imao nas klub?

Mislim da nema neke poente da nastavljamo raspravu, ja sam rekao sta je meni bitnije i sta pamtim. Uostalom vidi se i po broju navijaca na utakmicama sta vecina navijaca smatra da im je bitniji, Arenu smo punili smo kad smo bili konkuretni za TOP 8 u EL i kad smo igrali zavrsnicu EC. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baš je glupa ta priča trofej ili TOP8, logično da je 2023. igranje TOP8 značajnije od KLS titule za koju se odigralo dve utakmice protiv razvojnog tima.

 

Argument šta će neko za 40 godina da misli mi je isto smešan, trofej KLS-a ili Koraća iz 2023. će sigurno značiti nekome u nekom futurističkom merenju patke, kada bude iznosio argument kako smo osvojili 27 kupova a vi samo 21...

 

Ja sam prošle, a i ove sezone bih stavio igranje EL kao prioritet, iz razloga što je ABA liga izgubila značaj sem kurč-a i prestiža u slučaju titule, a 98% utakmica je protiv duplo, troduplo, petoduplo slabijih timova. I taj kurč i prestiž su pojačani zato što si pobedio rivala. Ja sam bio baš srećan nakon osvajanja ABA pre mesec dana, pre svega zato što smo dugo bili bez trofeja u regionu, a onda i zato što nam je toliko malo falilo u EL i bila bi greota da tim i navijači ne budu nagrađeni lepim završetkom.

Ali da, uvek postoje različiti načini da se ljudi nose sa uspehom ili neuspehom voljenih ekipa...

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Znaš kako kažu, whatever floats your boat. Niko ne kaže da se sport ne igra zbog pobeda i trofeja, ali ne treba biti slep pred očima pa neke očigledne stvari ulepšavati. Za svaku profesionalnu ekipu cilj je najveći broj pobeda i trofeja u sezoni, međutim malo se sport promenio poslednjih decenija te nisu sve pobede i svi trofeji isti. Tako i npr. igranje nekakvih osmina, četvrtina ili polufinala mogu da ti donesu više radosti, novca, prestiža, a samim tim i kvalitetniji tim koji će osvajati neke druge trofeje i zaposliti tetkicu u muzeju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stanko1997 said:

Ma jašta, što bi se neko bavio sportom zbog pobeda i trofeja, važniji je prestiž. Tetkica će da čisti paučinu iz vitrina. 🙃

Ako neko osvoji 5-6 domestic trofeja zaredom...Onda je ipak vaznije sta ces da uradis u continental takmicenju.

Evo da docaram sliku iz fudbala. Evo imamo Man City koji osvaja PL skoro svake godine...I mislis da bi za njih prosla sezona bila bas toliko uspesna da nisu osvojili LS? Jer verujem da je njima to cilj bio neko vreme ali su uvek ostajali kratki sve do prosle godine.

 

Tako i za KKCZ lepo je to sto smo osvajli KUP i KLS ali to radimo skoro svake godine. Hajde malo da smo relevatni na velikoj sceni,

Msm uvek je lepo osvojiti domace trofeje ali ja bi sledece sezone menjao te trofeje za relevatnost na EL sceni.

Jer domace trofeje mozemo skoro svake godine uzeti jer nam je konkurencija ocajna(sem Partizana u KLS a Future, Cedevite i Partizana u ABA).

Edited by Don Dusko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@kendrick Naravno da bismo svi zeleli top 8 pre KLS i kupa ili f4 pre KLS, Kupa i ABA trofeja. 
 

Ko god kaze drugacije, nije nista bolji od vas- delusional komsija kojih ima na svakom koraku, i koji dobiju nagli nalet razuma samo kada ostvare uspeh posle 10 godina, i insistiraju na istom od nas.

 

Znaci, da, ja smatram da je Partizanov uspeh prosle sezone veci, ali ako je razum ukljucen na ULTRA ON, hajde da ne bude samo za ovo, nego znas, nije vam korona uzela 3 titule 2020, ne borite se protiv vetrenjaca (drzave i Vucica), ne placate porez a trebalo bi itd itdd

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...