Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

59 minutes ago, Redstar0356 said:

U neku zdraviju  sredinu, najblizi da ode u Pao, tamo se utakmice i ne zavrsavaju a pretnje Slukasu  su čak i javne 

 

Ljudi su ovde itekako imali razumevanja za te pretnje, a sad cemo da ih se zgrazavamo po potrebi. Kao sto se, kao, zgrazavamo nad pretnjama Milutinovu, a tvrdimo da nije moralno da igrac koji je igrao za KKP predje u KKCZ i obrnuto.

 

Sta Mirotica briga za slucaj Sloukas, to se ne odnosi na njega? Covek se spasao da ne bude saucesnik ovdasnjem ispiranju mozga od strane vlasti (kod koje je sve grandiozno, najbolje, najvece, pa su i "vecite rivale" uzeli da podizu i pretvaraju ih u njihove SFRJ verzije). Grcka je drugo, tamo imas dve bogate porodice koje se igraju ulaganja u tamosnje velike klubove.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Sta Mirotica briga za slucaj Sloukas, to se ne odnosi na njega? 

 

Poenta je da Mirota piše na IG sledeće:

 

Quote

Odlučio sam da ne budem deo takve atmosfere i da ne želim ni sebe, ni svoju porodicu, da izlažem daljim neprijatnostima.

 

A kada bi potpisao za PAO, što se vrlo moguće može desiti, otišao bi u sve samo ne prijatniju i mirniju atmosferu nego što je među BG blizancima. Navijači Oly samo što ne bace Molotovljev koktel otprilike... 

 

Odnosno, krajnja suština je da se lik fino pere po Instagramu tim vrednostima, a najverovatnije ide tamo gde ima više novčanica.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Ljudi su ovde itekako imali razumevanja za te pretnje, a sad cemo da ih se zgrazavamo po potrebi. Kao sto se, kao, zgrazavamo nad pretnjama Milutinovu, a tvrdimo da nije moralno da igrac koji je igrao za KKP predje u KKCZ i obrnuto.

 

Sta Mirotica briga za slucaj Sloukas, to se ne odnosi na njega? Covek se spasao da ne bude saucesnik ovdasnjem ispiranju mozga od strane vlasti (kod koje je sve grandiozno, najbolje, najvece, pa su i "vecite rivale" uzeli da podizu i pretvaraju ih u njihove SFRJ verzije). Grcka je drugo, tamo imas dve bogate porodice koje se igraju ulaganja u tamosnje velike klubove.

Zamisli nece u ekonomskog tigra ide u bankrot drzavu😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Njemu kaonstrancu odlazak u PAO moze biti jedino problematican zbog onog ludaka koji je vlasnik kluba.

 

Sto se tice navijaca Oly-a on kao stranac ne bi imao nikakav problem.

To sto se desava na grckim derbijima je druga stvar, i nema veze sa igracima licno,a on kao profesionalac bi trebao da se nosi sa tim.Nisu male pare koje se primaju izmedju ostalog i za taj vid pritiska.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

A kada bi potpisao za PAO, što se vrlo moguće može desiti, otišao bi u sve samo ne prijatniju i mirniju atmosferu nego što je među BG blizancima. Navijači Oly samo što ne bace Molotovljev koktel otprilike... 

 

Odnosno, krajnja suština je da se lik fino pere po Instagramu tim vrednostima, a najverovatnije ide tamo gde ima više novčanica.

 

Delimično tačno. Razlika je što tamo hejt neće biti usmeren samo ka njemu. A generalno su Grci još gori po tom pitanju od nas... ne mnogo.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

Poenta je da Mirota piše na IG sledeće:

 

 

A kada bi potpisao za PAO, što se vrlo moguće može desiti, otišao bi u sve samo ne prijatniju i mirniju atmosferu nego što je među BG blizancima. Navijači Oly samo što ne bace Molotovljev koktel otprilike...

 

Pa ne moralise on ovde da nece da potpise za nesto sto je lose (inace ni ne bi razmatrao SNS ponude), samo ne zeli da se njemu desavaju lose stvari.

 

Isto kao sto bi i Sloukas mogao da odbije da predje u PAO i ode u KKP.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Pa ne moralise on ovde da nece da potpise za nesto sto je lose (inace ni ne bi razmatrao SNS ponude), samo ne zeli da se njemu desavaju lose stvari.

 

Isto kao sto bi i Sloukas mogao da odbije da predje u PAO i ode u KKP.

 

Baš zato i jeste smešna ova njegova PR objava na Insta. Druže, ideš za pare, što je potpuno u redu (kao i u slučaju Sloukas), a ove imaginarne pretnje su stvarno nepotrebne. Mislim ako je neko pretio, izađeš imenom i prezimenom (ne mora na društvene mreže), tap-tap pa prijaviš. 

Link to comment
Share on other sites

Nije on toliko ni apostrofirao te pretnje koliko se o njima prica po medijima.

 

Mislim da je covek samo trazio izlaz i celokupne situacije i verovatno se pokajao sto je ikada pricao i sa jednima i sa drugima, dok se u medjuvremenu pojavila masnija ponuda

 

Inace, kada smo kod njega, sigurno mu nisu strani ti pritisci, pljuvacina itd.Odlucio se da igra za Spaniju a ne za CG ili Srb, a onda kao dete Reala kasnije presao u Barselonu, tako da on verovatno kao i svi drugi gleda licni interes.Najpre da resi ovo sa Barsom, a onda da ode negde za jos masniju lovu

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTime said:

 

Poenta je da Mirota piše na IG sledeće:

 

 

A kada bi potpisao za PAO, što se vrlo moguće može desiti, otišao bi u sve samo ne prijatniju i mirniju atmosferu nego što je među BG blizancima. Navijači Oly samo što ne bace Molotovljev koktel otprilike... 

 

Odnosno, krajnja suština je da se lik fino pere po Instagramu tim vrednostima, a najverovatnije ide tamo gde ima više novčanica.

Nema veze jedno s drugim. Ovde je sva paznja usmerena na njega (mediji, nas covek, od malena kao simpatise KKP a klinac mu se slika u crveno belom dresu, svestenici s Ostroga, bese blizu nas pa zavrsi kod njih itd…) a tamo je samo deo rostera Pao-a, i trpi sranja kao i svi drugi. Mnogo manji pritisak i lakse za svariti.

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko zapazanja:

 

Da li je Mirotic dobijao pretnje? Ne znam, ali verovatno jeste. Covek nije tek tako odustao. Podsecam se na slucaj Milutinov gde se slicno desavalo u obrnutom smeru, a kad sam taj slucaj pre godinu-dve spomenuo u kontekstu nekog drugog igraca (ne znam vise kojeg zaista) bilo je likova koji su hteli da mi moderacija dâ ban.

 

Koliko je to bilo "organizovano" ili stihijski od random pojedinaca, ne znam. Da li su ti pojedinci navijaci Zvezde? Moguce, ali to ne zna za sada niko. KKP najavljuje nekakve informacije u danima koji slede...

 

Da li se Vucic trebao mesati? U drzavama normalnog toka stvari, ne (mada i tu ima izuzetaka). Ovde je AV, koji se kao otac nacije dnevno o svemu izjasnjava, bio "prozvan" i osetio je obavezu da "posreduje". To se sad koristi na obe strane u svoje svrhe. Pristalicama KKP to nije dovoljno ili je cak znak da je on sve stopirao (varijanta teorije zavere). Zvezdinim opet, da ovaj favorizuje KKP (sto je delimicno tacno za protekle dve sezone).

 

Doza iskrenosti i osvescenja od zabluda bi nekima oko KKP bi trebala da se daje kroz infuziju. 'Em su opozicija i ne dobijaju pare od drzave i omrazenog im AV, a za predsednika imaju coveka iz njegove stranke i dobijaju pare naveliko, pa se dovodi Zoc koji je na prijemu kod AV. Gomilaju dugove, a drze sve bezobraznije ispruzenu ruku u koju treba da kapne dobra para iz ruku onog kojeg pljuju. Da se razumemo, neka ga pljuju i ljubi ko hoce. To je slobodan izbor svakog od nas. Ali, ne podnosim kad pojedinci misle da su svi oko njih slepi, ne znaju da je 2+2=4 i da se ne zna sta se tu desava. Pustite zato to cistunstvo i pravovernistvo, it's the same gold or shit.

 

Jos jedna opaska: Mislim da si KKP trenutno pravi vise neprijatelja nego sto mu treba ili sto moze da izdrzi. Borba na vise frontova (Drzava/AV, Misko, Covic/Zvezda) je losa za imidz sve i da se svaka borba dobije. Meni kao Zvezdasu to ne smeta, naprotiv. Samo tako, full power ahead.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mille plateaux said:

Nema veze jedno s drugim. Ovde je sva paznja usmerena na njega (mediji, nas covek, od malena kao simpatise KKP a klinac mu se slika u crveno belom dresu, svestenici s Ostroga, bese blizu nas pa zavrsi kod njih itd…) a tamo je samo deo rostera Pao-a, i trpi sranja kao i svi drugi. Mnogo manji pritisak i lakse za svariti.

 

S oproštenjem, malo mi je sve to smešno. Da se ne radi o igraču koji je prolazio pritiske kad je birao reprezentaciju za koju će nastupati i koji je kao "dete Reala" prešao u Barsu (za dobre pare), možda bih i provarila ovu priču. 

 

Foreshadowing situacije je bilo njegovo cenkanje sa Barsom; čovek će prosto otići u sredinu koja nudi veću lovu. I to je meni totalno fine, samo nije fine da se prodaju neke priče. U njegovoj želji da ne deli ljude po bojama klubova, sve se to samo više produbljuje... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tih prijetnji ima u svakom malo vrelijem potencijalnom transferu domaćih igrača, ali nije mi poznato da je ikakva prijetnja ikada realizovana. Možda griješima, ali ne mogu da se sjetim da je neko zaista napadnut, da je nečija porodica bila ugrožena i sl. Tako da ne mislim da je to bilo ozbiljan faktor, pogotovu što je Mirota očito dobio ozbiljne garancije države da će biti siguran.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ScepanScekicSto said:

 


 

Cek, jel to ne racunas fudbal nego samo kosarku?

 

ili mislis da imate eksluzivu da jedini se bavite sportom u ovoj raspaloj drzavi?

Jugoslavija se (je) raspala kao država 1991.

Idi na google pa kucaj za Zvezdu i Partizan broj titula od te godine u svakom sportu pa se onda vrati da napišeš ovde ko se i kako bavio ovde sportom. Ne počinje sport u ovoj državi od pre par godina ili od dolaska onog p***** na vlast

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Holivud said:

Možda je Mirota/njegov agent iskoristio najpre nas pa komšije da ubrza i pojača interesovanje/ponude platežnijih Evroligaša i uvede celu priču u bidding war. 

 

 

 

Ko ce ga znati, sve su to legitimne igrice na trzistu tokom prelaznog roka. Meni je dovoljno da je nas klub demantovao da ima bilo kakve veze sa nekim pretnjama, a isti demant je stigao i od samog igraca. Drago mi je sto mu nismo zatvorili vrata, a ni on nama, pa nekad ko zna mozda i obuce nas dres. U Areni ce sigurno biti lepo docekan od strane nase publike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Bas iznenadjujuce

Они су га кроз ово блато на сличан начин кроз притисак проводили сигурно 48 сати пре његове објаве. Зашто је он дужан да трпи све то од стране људи који воде клуб у којем треба да заигра.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...