Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, John Terry said:

 

I to je ok što ti nije smešno, poštujem. Ali to uopšte i nije poenta. Poenta je da je priča oko pretnji čist horseshit.

A sta ako se ispostavi da nije? Jel ce vam i tad biti smesno?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stanko1997 said:

Ja pitah danas jel može još da igra ozbiljnu košarku i EL, i kakav je bio u Zenitu, ali odgovora nema, vrv ga niko nije gledao 😂

 

Covek ima vec 33 godine, idealno pojacanje je samo za bogate budale koje ne znaju sta ce sa novcem, isto kao i Higgins.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stanko1997 said:

Ja pitah danas jel može još da igra ozbiljnu košarku i EL, i kakav je bio u Zenitu, ali odgovora nema, vrv ga niko nije gledao 😂

 

Nisam ga gledao, ali cim je dobio zahvalnicu bice da nije odusevio. Statistika kaze dobri procenti, skromna minutaza.

 

Mislim da on vise ne moze da iznese ulogu el startera, ali uklapa se u Covicev kalup pojacanja - zvucno ime, iskusan, vecito dvocifren protiv nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fradler said:

 

Nisam ga gledao, ali cim je dobio zahvalnicu bice da nije odusevio. Statistika kaze dobri procenti, skromna minutaza.

 

Mislim da on vise ne moze da iznese ulogu el startera, ali uklapa se u Covicev kalup pojacanja - zvucno ime, iskusan, vecito dvocifren protiv nas.

 

Cek Covic voli igrace koji nas trpaju a voli i one koji trpaju Partizan...ustvari on voli trpanje koga god?! 🤦‍♂️🤯

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fradler said:

 

Nisam ga gledao, ali cim je dobio zahvalnicu bice da nije odusevio. Statistika kaze dobri procenti, skromna minutaza.

 

Mislim da on vise ne moze da iznese ulogu el startera, ali uklapa se u Covicev kalup pojacanja - zvucno ime, iskusan, vecito dvocifren protiv nas.

Taj čovek se nadavao trojki protiv nas.

Link to comment
Share on other sites

Ali čuj naslov! "Vučić brani Mirotiću da dodje u Partizan" 🤣🤣🤣

 

Šta ima Vučić kome da brani? Zavrne slavinu i nema više ni Mirotića ni Partizana (ili Zvezde, nebitno)

 

Ok, spin je uvek bio da se pecaju budale, ali me iskreno zanima šta ti ljudi misle, odakle (u ovom konkretnom slučaju) Partizanu pare? 😂

 

Šou

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, jedan said:

''Ne isplati'' mu se da gasi klub.

Mnogo mu je bolje da postoji, da se prikazuje kako pomaze, spasava, ali da je Partizan zacementiran na 2, 3, 4-o mesto. Kao sto to radi u fk Partizan.

 

Nesto los taj cement koji dopusta da Partizan ne bude 2., 3. ili 4. (tesko da moze losije od drugog mesta, nemaju u CG, Hrvatskoj i Sloveniji ludaka kao sto je Vucic na vlasti) u ABA ligi nego da istu osvoji.

 

Ovo sa poredjenjem sa FK Partizan je uvreda za zdrav razum, tako da i tebi i tebi slicnima sa partizan.net predlazem da se skupite i kolektivno glasate za SNS. Ionako su vam svetonazori isti - mi smo najbolji, najmocniji, najveci, drugi su nista naspram nas, ne obaziremo se na razumne argumente ili pitanja, nasa istina je jedina prava istina.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Guru said:

 

Pogledao sam više nego dovoljno materijala, pa da počnem:

 

- Tranzicija mu je činila čak 17% poseda, iz nje je imao fantastičnih 1.466 poena po posedu i 65% iz igre. Brz je kao munja i ima odličnu kontrolu lopte, ako dobije slobodu da trči u leđa i napada nepostavljenu odbranu biće prava napast i idealan plej za menjanje ritma, pošto kada se zaleti i ubrza ne možeš ga lasom uhvatiti:


 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-video-to-gif-18.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-19.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-17.gif

 

 

- Pozitivno je i što u ovim situacijama nije klasična muva bez glave, dosta dobro prepoznaje da li ima prostora da ide do kraja, da li da se digne na šut za tri, ili da proigra saigrače... O ovom poslednjem svedoči da je u BBL imao najviše asistencija u tranziciji i to uz Ast/To ratio 3.5:


 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-video-to-gif-23.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-20.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-21.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-22.gif

 

 

- U pozicionom napadu je dominantno imao ulogu p&r ball handler-a (skoro 60% poseda), gde je bio ozbiljna pretnja i kao skorer i kao plejmejker. Šut za tri poena mu je veoma dobar: 38.2% iz 6.3 pokušaja po meču, još uvek je malo streaky al' znatno konstantniji u odnosu na period kada je igrao u Brazilu, kada je u ritmu u stanju je da spakuje i 5+ trojki, ispod bloka mu se ne sme ići jer to surovo kažnjava, a domet mu je izuzetan:


 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-video-to-gif-27.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-24.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-25.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-26.gif

 

 

- Zbog konstitucije je jasno da mora da se oslanja na šuteve spolja kao na glavno oružje, međutim nije jednodimenzionalan i pokazuje zavidnu agresivnost na prodoru, ne beži od kontakta, završava sa obe ruke i ima dobru kontrolu tela. Ipak, limiti su bili jasni i na nivou BBL-a gde je imao svega 52.8% realizacije na obruču, tako da je realno očekivati da će i na EL nivou biti ispodprosečan finišer:


 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-video-to-gif-28.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-29.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-30.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-31.gif

 

 

- Pozitivna stavka je da je zahvaljujući činjenici da ne beži od kontakta prilično često išao na liniju za slobodna bacanja, kao i da je odatle imao 83.5% realizacije. Da ne bi bio sveden na šuteve za tri i prodore jako i do samog kraja koje teško da može da završi, esencijalno je bilo da mu flouter postane legitimno oružje - poslednji put kada sam ga skautirao imao je katastrofalnih 34.8% realizacije u brazilskoj ligi, bacao ih je onako iz punog trka, potpuno nekontrolisano... U ovom segmentu je ostvario možda i najveći napredak, te je prošle sezone u BBL imao veoma dobrih 46.0% realizacije - naučio je da uspori i nađe bolji balans, sada ih pogađa iz raznih uglova, iz ukrštenog koraka, uz kontakt:


 

  Hide contents

ezgif-com-video-to-gif-32.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-33.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-34.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-35.gif

 

 

- Iznenađujuće loše rešava ISO situacije: 0.691 ppp i svega 26.4% iz igre... Za igrača sa takvom kombinacijom ball handlinga, brzine i šuta bi bilo za očekivati da mu to bude forte, međutim on je i kada ga preuzmu visoki igrači vrlo neodlučan, sve nešto dribla u mestu ili unazad i kao hvata zalet, a onda pravolinijski pokušava da ih pretrči. Mora tu da proširi repertoar poteza, možda nauči ponešto od Šabaza koji je majstor 1 na 1 mešanja i kreiranja šuta. Dobra stvar je što makar ume da eksploatiše mismatch pod košem, pošto uglavnom nalazi dobre uglove za precizne post entry pasove.

 

- Bez lopte nema skoro nikakvu vrednost: iz catch and shoot situacija je šutirao lošije nego iz driblinga, iz spot up-a je bio ispod proseka nemačke lige sa 34.5% realizacije, imao je svega 5 off screen poseda (1/4 iz igre) i 1 cut.

 

- Kao plejmejker u half court-u ima svoje prednosti i mane: dobar je kreator iz pika, strpljiv je sa loptom, dobro čita protivničku odbranu... Najopasniji je naravno u drive and kick i drive and dish situacijama:


 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-video-to-gif-39.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-41.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-36.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-38.gif

 

 

- Dobar lob dodavač za centre vertikalce, sreća sada imamo Bolomboja koji to hvata na atleticizam, mada ne bih isključio ni dobru saradnju sa Tobijem koji ima visinu i dohvat:


 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-video-to-gif-40.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-37.gif

 

 

 

- Za razliku od tranzicije, u pozicionom napadu jeste nešto više turnover prone, imao je utakmice sa 5+ izgubljenih lopti, ima tendenciju da zabode preduboko u reket, nepotrebno uleti u gužvu, zbog dimenzija se povremeno muči da vidi preko odbrane i kreira ugao za dodavanje, nisu mu strani pokušaji dodavanja iz skoka, ali i neke Vildoza style neozbiljnosti u driblingu:


 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-video-to-gif-45.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-44.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-42.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-46.gif

 

 

- Naravno, ubedljivo najveći problem je na drugoj strani terena: 179 cm u patikama, pa još sa negativnim rasponom ruku od 177 cm i standing reach-om od 231 cm, generalno je minijaturna pojava na terenu i neko koga će protivnici na višem nivou konstantno targetirati. Nije mekan i trudi se da bude fizikalan u 1 na 1 situacijama, ali hendikep u sajzu je ipak preveliki da bi mogao bez pomoći da se suprotstavi višim bekovima na postu, ili da im ozbiljnije zasmeta na šutu:
 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-video-to-gif-53.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-55.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-54.gif

 

 

- Na sajz naravno ne može da utiče, al' na voljni momenat i koncentraciju može i to pravi razliku između ovoga:


 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-video-to-gif-49.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-57.gif

 

 

... i ovoga:


 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-video-to-gif-56.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-48.gif

 

- Pošto u Zvezdi neće imati ni sličnu ulogu onoj koju je imao u Ulmu, jasno je da ovde na štekanje u odbrani može da zaboravi i da će minute morati da kupuje maksimalnom agresivnošću na lopti, ako mu već fizikalije ne dozvoljavaju da ostvari značajniji defanzivni impact mora makar da bude dosadan i neprijatan poput osice... Imao je on i prošle sezone momente kada je deny odbranom sprečavao protivnike i da prime loptu, kada ih je pritiskao po celoj dužini terena i sl. al' to će iz sporadičnog morati da postane redovno.

 

 

 

Ja generalno podržavam dovođenje ovakvih igrača: mlad, talentovan, hrabar, karakteran i željan dokazivanja na najvišem nivou... Prava dinamična bombica od pleja, sposoban da brzinom pravi prednost, menja ritam i ima ozbiljan uticaj na igru i skoringom i plejmejkingom. Uz to je imao sjajnu prvu sezonu u Evropi u nimalo naivnoj ligi, osvojio je titulu izbacivši redom Albu, Bajern i prvoplasirani Bon (koji je imao 32-2 u regularnoj sezoni), nivo igre je dodatno digao u plejofu, izabran je i za MVP-a finalne serije. Još je i potpisao trogodišnji ugovor, znači sve ima smisla...

 

... odnosno imalo bi smisla, da mi nismo u win now mode-u i da nemamo ovakve bekove kakve imamo. E kada se to uzme obzir, onda zaista ne mogu da shvatim ovaj potez - na spoljnu liniju koja je defanzivno izrazito limitirana mi dodajemo još jednog takvog igrača, koji je pritom vrlo ball dominant i mora da ima veliku slobodu u igri. Da smo ga recimo doveli kao bekap pleja i parnjaka jednom krupnom sistemskom Evro pleju onda bi to već bio logičan potez... Mada možda i dočekamo tako nešto ako ovaj megalomanski projekat slavno propadne, pošto je Jago na trogodišnjem a mali Top na četvorogodišnjem ugovoru, taman se crta taj kompatibilni tandem u jednoj skromnijoj Goldberg varijanti... Koju bih iskreno rado gledao, doduše samo u slučaju da i komšijski megalomanski projekat slavno propadne. 

 

Brutalno dobra analiza. Sve pohvale. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama su na poziciji 4 dva prioritetna igrača bili Mirotić i Šengelia. Ovim redosledom. Kako nismo uspeli da dovedemo ni jednog ni drugog, odmah to nije to. Imaćemo solidan tim ali to nije taj tim koji smo stvarno želeli (imali smo novca). Odmah je gorak ukus. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mali recap, nisam pratio u zadnja par dana pa vise zbog mene samog.

 

1. Shabazz, Yago

1/2. Teodosic

2. Nedovic

2/3. Hanga, Lazic

3. Rokas

3/4 Davidovac, Lazarevic

4. ???

5/4 Tobey, Bolomboy, Simonovic

5. Kuzmic, Mitrovic

 

Trazi se bek i valjda startna cetvorka, ili bilo kakva cetvorka koja nije neki multi function igrac. Treba nam cist krilni centar. Ovo ce i dalje biti neko krpljenje. Opet imamo gomilu igraca i deluje da postoji disbalans.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, MrzimMORE said:

Nama su na poziciji 4 dva prioritetna igrača bili Mirotić i Šengelia. Ovim redosledom. Kako nismo uspeli da dovedemo ni jednog ni drugog, odmah to nije to. Imaćemo solidan tim ali to nije taj tim koji smo stvarno želeli (imali smo novca). Odmah je gorak ukus. 

 

Nista se ne sekiraj, bice jos gorci kad dodje Nemanja 2 :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Crni said:

Znas li sta znaci "plasiranje Partizanstine"? Znaci lepo sam postavio pitanje, ne treba da kvotujes, nego da odgovoris.

"partizanština" je prenošenje nekih objava i komentar kao da su te objave gola istina

pošto ti je vidim taj pokušaj ispao neuspešan bolje je da ne ulaziš dublje u polemiku

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kolila je ta razlika u novcu izmedju onoga sto smo mi hteli Miriticu da damo i onoga sto je on trazio? To je verovatno moglo da se resi nekom preraspodelom novca ili na neki drugi nacin...

Bice da je neki drugi razlog. Mozda zbog reakcije ostalih igraca na toliku ogromnu platu jednog igraca. Ok, Kampaco, ali je tu ipak malo  bila drugacija situacija.

A mozda smo se opekli zamerajuci se sa Fakuom mocnima, pa ne zelimo da ulazimo u bilo kakve iole sumnjive situacije.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Kolila je ta razlika u novcu izmedju onoga sto smo mi hteli Miriticu da damo i onoga sto je on trazio? To je verovatno moglo da se resi nekom preraspodelom novca ili na neki drugi nacin...

Bice da je neki drugi razlog. Mozda zbog reakcije ostalih igraca na toliku ogromnu platu jednog igraca. Ok, Kampaco, ali je tu ipak malo  bila drugacija situacija.

A mozda smo se opekli zamerajuci se sa Fakuom mocnima, pa ne zelimo da ulazimo u bilo kakve iole sumnjive situacije.

 

To ni milicija ne zna.

Po informacijama koje su izlazile mi smo nudili 3m i nakon toga jos pojacali, koliko je konacna mozda oko 3.7m ali kazem to rumors fazon u koje ja delimicno verujem tacnije vise ne verujem.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Chaos Is Me said:

Mogao bi Netflix da napravi seriju o Mirotićevom životu tokom leta 2023 i epopeji o tome gde će nastaviti karijeru.

Stiven King i GRR Martin bi spalili sve svoje knjige kad bi procitali ovu temu.

:classic_biggrin:

 

14 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Житије.Миротино.(2023).2160p.WEB-DL.H-265-[@Kronostime

Ghost in the darkness. :classic_biggrin:

 

9 hours ago, Borky said:

 

...kad ono i Frank Ntilikina isto kupuje lizalo i pitam ga jel dolazis u Zvezdu a on kaze "we will see".

Da ne bude bas ono 100% off topick jer svi jedva cekaju da opisu svoj dan 😄

Ma jok, bre, - cekao 408 na Trosarini da stigne do jezera na Tresnji pa te otkacio.

:lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...