Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Колико је новца још остало за ова два играча на располагању? Jedno 2.5 miliona? Што би значило да ово до сада кошта око 10 милиона? Има ли неко приближну информацију ил ије све на нивоу спекулација.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, medobrundo said:

 

 

Čak i tako je skroz ok, po ekonomskoj logici (da karta ne bude besplatna maltene). Iz budzeta je dato cca 20 miliona, a onda umesto da se vrati 0, vrati se recimo 4-5 miliona od onih koji su spremni da plate da bi gledali takav košarkaški klub - kroz sezonske i dnevne karte. Ne postoji nikakva logika da se proizvod na tržištu ne naplati koliko zaista vredi - svakome je bolje ako je tako. Ovim ukoliko taj proizvod nije toliko dobar (Čović ga je i te kako kompromitovao) ili ne vredi ljudima toliko (onda je KKCZ loša destinacija za ulaganje u košarku) - što je svakako moguće, ali treba testirati. Igranje u Pioniru je upravo Čovićevo ziherašenje i nesigurnost u proizvod/preferencije svoje publike. Očigledno je nateran da izađe iz te zone komfora, a i sezonske se puštaju tek kad se daju garancije publici (sastav + trener). Što se mene tiče, sve je to napredak. I košarkaška publika takođe treba da shvati da košta da se gleda dobra kosarka - više od jednog šišanja, 200g dodoni fete ili random karte za najgluplji Imax film u Cineplexu.

 

Tako je, to je i moje misljenje. Znaci ne mozes da vratis sva ulaganja, vratices 40% ali si ostvario nesto, ljudi su gledali vrhunsku kosarku. Ja se skroz slazem sa tobom, samo sam pisao da ta cena ne moze da predje neku granicu jer onda ce odbiti ljude.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nele said:

Nama  je u bekovskoj liniji najveci “problem” Nedovic cak veci i od Tea od kog se zna sta mozes da ocekuj. 
On je kao dobar suter ali svaku trecu utakmicu, kao dobar u prodoru ali ne koristi cesto to, defanziva rupa… 

Da nije njega koliko ga god ja voleo mnogo bi lakse mogli da izbalansiramo ekipu i mozda nam ne bi trebao taj extra defanzivac.

 

ne bih da nešto posebno branim nedovića, međutim, naša prošlosezonska & usputna konstrukcija ekipe, je dovela do toga da imamo samo dva igrača na terenu koje ne smeš da zanemariš kao protivnik; opcija a) nedović - vildoza, gde se igra naizmenični iso-basket. opcija b) facu - vildoza, gde konačno moraš kao protivnik da vodiš računa o svim igračima, koji srećom, uglavnom imaju loš šut, što znači da je uglavnom vildoza ta opasnost na šutu. opcija c) facu - nedović, isto što i opcija b, manje-više

 

sada bi trebalo da bude puno više prostora za nedovića, nema šaje ovde da se puni reket zbog njegovog ulaza, jer, isprangijaćemo takve.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uini said:

 

ne bih da nešto posebno branim nedovića, međutim, naša prošlosezonska & usputna konstrukcija ekipe, je dovela do toga da imamo samo dva igrača na terenu koje ne smeš da zanemariš kao protivnik; opcija a) nedović - vildoza, gde se igra naizmenični iso-basket. opcija b) facu - vildoza, gde konačno moraš kao protivnik da vodiš računa o svim igračima, koji srećom, uglavnom imaju loš šut, što znači da je uglavnom vildoza ta opasnost na šutu. opcija c) facu - nedović, isto što i opcija b, manje-više

 

sada bi trebalo da bude puno više prostora za nedovića, nema šaje ovde da se puni reket zbog njegovog ulaza, jer, isprangijaćemo takve.

Apsolutno, ovosezonski roster mnogo više odgovora Nedoviću, to je činjenica. A i dečko ne može da ponovi onako lošu šutersku sezonu, nije on loš šuter. Što se ulaza tiče, videli smo i prošle sezone, kad krene, ne zaustavi ga više niko.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stanko1997 said:

Apsolutno, ovosezonski roster mnogo više odgovora Nedoviću, to je činjenica. A i dečko ne može da ponovi onako lošu šutersku sezonu, nije on loš šuter. Što se ulaza tiče, videli smo i prošle sezone, kad krene, ne zaustavi ga više niko.

Мене само занима за 1,2 милиона да ли може да се нађе бољи бек од Недовића. Наравно имамо то што имамо. То нам је што нам је.  Вероватно Недовић неће поновити ове мизерне проценте само да прође без повреда. 

Edited by suptil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DijametralnoSuprotan said:

Nepopularno misljenje: Teze bi mi pao nedolazak Nilikine nego nedolazak Sengelije. 

Zasto nepopularno? Nilikina mlad igrac koji bi imao izuzetan motiv da se pokaze u EL, izuzetan defanzivac, a cak i pristojan ofanzivac za EL standarde. S druge strane, Sengelija koji je u slobodnom padu vec dve sezone, upitnog motiva i fizickog stanja. 

Sto se mene tice, pakuj obojicu, ali u ovoj dilemi Nilikina >>>>> Sengelija.

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, suptil said:

Мене само занима за 1,2 милиона да ли може да се нађе бољи бек од Недовића. Наравно имамо то што имамо. То нам је што нам је.  Вероватно Недовић неће поновити ове мизерне проценте само да прође без повреда. 

Baldwin? Musa? Lloyd? Howard? Micic/Larkin? Punter? Baron? Guduric?

Koji od ovih je jeftiniji? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Baldwin? Musa? Lloyd? Howard? Micic/Larkin? Punter? Baron? Guduric?

Koji od ovih je jeftiniji? 

Сигуран сам да за тај новац може да са нађе плодоноснији играч. Са мање ризика од повреда, са бољом одбраном. Играч који има континуитет. Мислим да је континуитет код Недовића спорна. Константност заправо. Мени је и даље 1,2 милиона огроман износ. Хајде кажи ми да ли стварно мислиш да је тих 1,2 реална цена за Недовића.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Just now, suptil said:

Сигуран сам да за тај новац може да са нађе плодоноснији играч. Са мање ризика од повреда, са боом одбраном. Играч који има континуитет. Мислим да је континуитет код Недовића спорна. Константност заправо. Мени је и даље 1,2 милиона огроман износ. хајде кажи ми да ли стварно мислиђ да је тих 1,2 реална цена за Недовића.

Da. Koji je jeftiniji? 

 

Neda ce bitii produktivniji ove sezone kada bude okruzen suterima oko sebe za razliku od prosle sezone gdje su bili antikosarkasi pa ke i pritisak na njemu bio ogroman. Taj Facu koliko god da je gotivan je igrac sa 34% za 3. Ajde da vidim nekog protivnika da Shabazza ostavi samog. Gidru? Tobeya? Tea? 

 

Kako se ekipa sklapa, jasno je da cemo biti mnogo vise napadacki orjentisani sa mnogo vise trcanja sto bi trebalo i Nedi da odgovara.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Da. Koji je jeftiniji? 

 

Neda ce bitii produktivniji ove sezone kada bude okruzen suterima oko sebe za razliku od prosle sezone gdje su bili antikosarkasi pa ke i pritisak na njemu bio ogroman. Taj Facu koliko god da je gotivan je igrac sa 34% za 3. Ajde da vidim nekog protivnika da Shabazza ostavi samog. Gidru? Tobeya? Tea? 

 

Kako se ekipa sklapa, jasno je da cemo biti mnogo vise napadacki orjentisani sa mnogo vise trcanja sto bi trebalo i Nedi da odgovara.

Ok. Samo mi kazi koliku minutazu ocekujes za Nedovica od oktobra?

Link to comment
Share on other sites

Sad vidim da se pominje da mi i PAO opet jurimo istog igrača. Bivčeg igrača Mege onaj Poljak Aleksandar Balcerowski. Ali opet, on je centar i ko zna koji po redu igrač sa kojim nas spajaju a koji nije klasični krilni centar. Da ne bude na kraju da dovedemo još jednog centra a da Toby po potrebi igra i krilnog centra. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, suptil said:

Сигуран сам да за тај новац може да са нађе плодоноснији играч. Са мање ризика од повреда, са бољом одбраном. Играч који има континуитет. Мислим да је континуитет код Недовића спорна. Константност заправо. Мени је и даље 1,2 милиона огроман износ. Хајде кажи ми да ли стварно мислиш да је тих 1,2 реална цена за Недовића.

 

Dok je 700k za Dedu ili 500k za Luku Mitrovića dobar iznos. Nedović ima svoje mane ali je svakako ozbiljan EL trpač, neko ko ima kvalitet i kome će ovogodišnji roster itekako odgovarati. On mi je uz sve svoje mane bukvalno najmanji problem od svih domaćih igrača jer on ima proveren EL kvalitet. Verovatno jeste malo preplaćen ali nije jedini. 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Dok je 700k za Dedu ili 500k za Luku Mitrovića dobar iznos. Nedović ima svoje mane ali je svakako ozbiljan EL trpač, neko ko ima kvalitet i kome će ovogodišnji roster itekako odgovarati. On mi je uz sve svoje mane bukvalno najmanji problem od svih domaćih igrača jer on ima proveren EL kvalitet. Verovatno jeste malo preplaćen ali nije jedini. 

Naravno da su Deda i Mitar preplaceni. Mislim da  on koncepcijski ne odgovara Dusku i da nece dobaciti  do 20 minuta na terenu.  Hipoteticki sve sto kazete stoji, samo jos treba u praksi da se dokaze posto je minulu sezonu ipak podbacio. I ja se nadam da ce da trpa Neda kao nikad. Ipak skeptik sam. Jednostavno stavim upitnik pored njegovog imena da li moze da isporuci ono sto se ocekuje. I opet kazem sva trojca su preplacena iz mog ugla.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Hipotetički da je Nedoviću istekao ugovor i da je otišao u drugi klub, dobri bekovi bez kluba vise na grani i mi treba samo da ga uberemo? 

 

Dabogda nam uvijek problemi bili kao što je Nedović. 

Edited by Sector
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, suptil said:

Naravno da su Deda i Mitar preplaceni. Mislim da  on koncepcijski ne odgovara Dusku i da nece dobaciti  do 20 minuta na terenu.  Hipoteticki sve sto kazete stoji, samo jos treba u praksi da se dokaze posto je minulu sezonu ipak podbacio. I ja se nadam da ce da trpa Neda kao nikad. Ipak skeptik sam. Jednostavno stavim upitnik pored njegovog imena da li moze da isporuci ono sto se ocekuje. I opet kazem sva trojca su preplacena iz mog ugla.

13.3 poena, 2.9 asistencija, 50 2P%, 28 3P%, 86 FT% na 21 minut? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne vidim kako Kaminsky može da igra kao PF, ja ono što sam gledao u NBA dečko je igrao centra ali ok nije da sam ga gledao mnogo, malo ono kada se šuškalo da bi mogao da zaigra za reprezentaciju jer ima naše poreklo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...