Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Baš sam se nadao da neće doći do produžetka sa Lazarevićem naročito ako uzmemo u obzir da se Lazić još nigde ne spominje i čeka na produžetak. Mi trenutno stojimo ovako:

 

Šabaz, Teo, Santos

Nedović

Gedraitis, Hanga, Lazarević

DeDa, Ilić

Toby, Bolomboj, Simonović, Mitrović

 

Znači već imamo 13  igrača a Lazić vreba plus očekujemo dva pojačanja. Šta ako i Lazića produžimo? Imaćemo 14 igrača i treba da očekujemo još dvojicu i dolazimo do cifre 16. I to izgleda ovako:

 

Šabaz, Teo, Santos

Pojačanje, Nedović, Lazić

Gedraitis, Hanga, Lazarević

Pojačanje, DeDa, Ilić

Toby, Bolomboj, Simonović, Mitrović

 

To je sedam naših kako su i planirali na početku sezone ali šta sa njima veći deo sezone? Oni će faktički za celu sezonu da odigraju 3 utakmice u Kupu i 4 u KLSu i nešto mizerno u ABA ligi. To je ne više od 10,15 utakmica. Baš besmisleno. 

P. S. Koliko beše stranaca može u Kupu i KLS? 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Baš sam se nadao da neće doći do produžetka sa Lazarevićem naročito ako uzmemo u obzir da se Lazić još nigde ne spominje i čeka na produžetak. Mi trenutno stojimo ovako:

 

Šabaz, Teo, Santos

Nedović

Gedraitis, Hanga, Lazarević

DeDa, Ilić

Toby, Bolomboj, Simonović, Mitrović

 

Znači već imamo 13  igrača a Lazić vreba plus očekujemo dva pojačanja. Šta ako i Lazića produžimo? Imaćemo 14 igrača i treba da očekujemo još dvojicu i dolazimo do cifre 16. I to izgleda ovako:

 

Šabaz, Teo, Santos

Pojačanje, Nedović, Lazić

Gedraitis, Hanga, Lazarević

Pojačanje, DeDa, Ilić

Toby, Bolomboj, Simonović, Mitrović

 

To je sedam naših kako su i planirali na početku sezone ali šta sa njima veći deo sezone? Oni će faktički za celu sezonu da odigraju 3 utakmice u Kupu i 4 u KLSu i nešto mizerno u ABA ligi. To je ne više od 10,15 utakmica. Baš besmisleno. 

Ilića možeš odmah da izbaciš iz rostera. Imaćemo roster od 15 igrača.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

mislim da nije toliko stvar vise ili manje para, vec to da decko hoce da igra basket. ima 24 god, sta se sedelo, sedelo se. kad vidis jednu klupu, video si ih sve ( :

 

Posto prema nekim ljudima u neke klubove igraci dolaze zbog najtrofejnijih trenera a ne zbog novaca, mi ne mozemo da se dicimo bas time... Ali kod nas je stvar vise nego ocigledna a Uini je krstio novu mantru medj ciganiju koju cemo ponavljati onoliko puta koliko treba dok ne postane istina:

 

''Igraci ne dolaze kod nas zbog vise ili manje para, dolaze jer hoce da igraju basket!'' Uini, leta Gospodnjeg 2023. 

 

Dobro nije bila bas takva izjava u rec ja sam je malo preuredio, mix Uini feat. Brat od Korneta.

 

 

Stvar je vise nego ocigledna:

 

-Tobi igrao 13 minuta po mecu u Barsi, hoce covek da igra 20 minuta po mecu i manje da greje klupu. U najboljim je godinama i hoce vise basketa. Saras ga uskracivo za jos 7-8 minuta kosarke, Dusko nece. Lik je u fazonu: ''Osvojio sam Evrokup, hocu da osvojim Evroligu i da igram vise minuta.'' Dakle shvatio da je Saras kanta trener za osvajanje Evrolige a dok je dogovarao sve sa nama mislio da ce Saras i dalje tamo biti trener te odlucio da proba da osvoji Evroligu sa nama gde ce igrati vise basketa i imati vecu ulogu a manje grejati klupu.

 

-Simonovic grejao klupu u Cikagu i igrao neozbiljnu G ligu, u najboljim je godinama i hoce da igra ozbiljnu evroligasku kosarku a u fazonu je ''Sto se sedelo u Nba sedelo se. Reko mi Vucevic u Cikagu koji je najbolji klub u Srbiji'' Ostalo je istorija...

 

-Hanga igrao 13 minuta po mecu u Realu i on je u fazonu: ''Ja nisam u najboljim godinama ali imam ja jos da pokazem Evroligi. Hocu svojih 18-20min po mecu, necete da me prevarite!'' ''Kampaco dolazi u moj klub iz Zvezde da bi osvojio Evroligu? E sacete da vidite sta je inat koji sam naucio od srpskih komsija, ima da osvojim Evroligu sa Zvezdom izinat sad!''

 

-Gedraitis je u fazonu da mu je Dusko gotivniji od Penaroje a i on ga je doveo tamo pa hoce s njim da ostvari jedan davni san koji su se dogovorili jos kad ga je doveo u Baskoniju al dobise Dusko otkaz tamo pa je sad dosao kod nas da ostvari snove i da igra basketa boljeg nego tamo, podrazumeva se. Kad je video da je Teo 1. plej Virtusa zavrsio u Zvezdi da bude bek ap a Manion 3. plej Virtusa zavrsio kod njega u Baskoniji da bude starter bio je u fazonu: ''Jasno je gde su vece ambicije za osvajanje Evrolige, idem tamo kod mog Duska''

 

-Bolomboj je u fazonu ''Dusko jel moze vise od 8minuta prosecno sa f4 nego sto mi dao Barcokas, hocu vise basketa?'' Dusko reko moze i to je to. Plus ima rusko drzavljanstvo, igro u Grckoj, stvar je jasna. Dakle Rusi-Grci-Srbi braca zauvek falilo mu jos kad nas da igra iz tog svetog trojstva. Jasan odgovor na Mirotu prekoputa.

 

-Dos Santos je u fazonu ''Dusko cuo sam da volis juznoamerikance nisam Argentinac ali sam Brazilac to je skoro isto i iste sam visine ko Kampaco i cepam lucidne asistencije. Hocu da igram basketa na visem nivou'' Dusko reko moze i ostalo je istorija.

 

-Sabaz je u fazonu ''Dusko i ja sam cuo da volis juznoamerikance a ja imam portorikanske krvi a to ti je odma iznad Juzne Amerike. U onom mrtvom Armaniju se povredilo pola rostera imaju nekog zabara doktora Borissia Gluscalosa cuo sam da vi imate do jaja doktora i da se planira roster od 15 igraca. Hocu da igram basketa i da osvojim El, el moze?'' Dusko reko moze. Ostalo je istorija.

 

-Covic zvao Duska reko ''Dusko mozes da izaberes 13 igraca imacemo konkurentan budzet al moram i ja dvojicu, bice brda bolji od Raduljice keve mi, jedan je Teo drugi Davidovac, dobri momci i znaju basketa, nisu neke atlete i puse pljuge, al im se vuce nesto po podu kad se resavaju bitne tekme'' Dusko otiso na odmor, razmislio u fazonu imacu bolji tim mogu izaberem 13 igraca sto da ne. Vratio se reko ''moze'' i ostalo je istorija.

 

 

Dakle, sto se sedelo sedelo se, novac manje vise... Pojacanja su dosla da bi igrali vise basketa... I da bi osvojili Evroligu, podrazumeva se. Kad ovo budem kvoutovao nakon f4 u Berlinu, ovaj upis ce biti istorija.

 

  • Like 4
  • Love 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kankkunen said:

Pre bih Homsa doveo koji je 3x jeftiniji ...

Uf... Bas tesko da je bolji i da bi nam vise legao na ovaj roster,Homs nema tu snagu sto nama treba i tesko da bi jacim cetvorkama bilo kako parirao,jeste bolji suter ali sve ostalo ide na stranu Toka.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nini3112 said:

Uf... Bas tesko da je bolji i da bi nam vise legao na ovaj roster,Homs nema tu snagu sto nama treba i tesko da bi jacim cetvorkama bilo kako parirao,jeste bolji suter ali sve ostalo ide na stranu Toka.

Baš smo tanki u reketu, nema ko da se gura ... čovek ne vredi te pare, još i obeštećenje mora da se plati.

Al Ok, cigani kad imaju masla i po dipetu se mažu ... :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Како ствари стоје дакле, Шеги је отишо у Болоњу, а Шенги нам долази из Болоње. Добар нам је  'талијански шопинг ове сезоне. Три играча, једна легенда.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kankkunen said:

Baš smo tanki u reketu, nema ko da se gura ... čovek ne vredi te pare, još i obeštećenje mora da se plati.

Al Ok, cigani kad imaju masla i po dipetu se mažu ... :classic_smile:

Ja koliko sam razumeo čeka se raskid ugovora sa Virtusom, ne plaćamo obeštećenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kankkunen said:

Baš smo tanki u reketu, nema ko da se gura ... čovek ne vredi te pare, još i obeštećenje mora da se plati.

Al Ok, cigani kad imaju masla i po dipetu se mažu ... :classic_smile:

Za mene je i Homs sasvim okej igrac i bio bi dobrodosao ali Sengelija i on ne mogu u istu recenicu,jednostavno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stanko1997 said:

Aj da se istresu na Lazarevića ovi što su se istresali i na Teodosića, Davidovca i Mitrovića početkom jula kad smo se opraštali sa sledećom sezonom i kad nam je propao prelazni rok, pa da nastavimo dalje.

 

Ja bih da nastavim da se istresam na Teodosića, Davidovca i Mitrovića, Lazarević mi ne smeta. 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kankkunen said:

Ko plaća? on ima ugovor sa Virtusom i za narednu sezonu.

Deluje da zele da izadju iz ugovora

 

Ako sam dobro razumeo prepisku Italijana na ovaj sportando post 2,8 je bruto od cega je oko 45% poreza 

 

Ispada da mu je neto oko 1.45 po godini

 

Edited by srlepajce
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad pricamo o ulaganjima drzave u oba kk treba da znamo da je pre nekih 10 godina drzava ulozila 5 miliona dolara za reklamu na cnn, sa prirodnim lepotama nase zemlje. Spot je bio promotivno turisticki. Tih 5 miliona onda je otprilike 10 sada. Efekat je bio potpuno beznacajan. Sa druge strane pune arene bivaju primecene i posecene i od preko. Ne vidim , pored Exita bolju priliku za promociju drzave i grada. Ukoliko bi Arene postale neka vrsta turisticke ponude mislim da tih 20 tak miliona moze da bude jako dobar turisticki i promotivan posao. Jer na nekih 15-20 miliona po klubu nije sve od drzave. Partizan je prihodovao 6 miliona od poseta prosle godine, ako se ne varam. Uz kompetativan tim, sto ovaj jeste Zvezda moze toliko, pa i vise. Plus sponzorski ugovori jos koji milion, po meni maximalno 10 miliona po klubu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

 

Ja bih da nastavim da se istresam na Teodosića, Davidovca i Mitrovića, Lazarević mi ne smeta. 

 

Posto su ti samo Lazarevic i Nedovic ok od domacih, koju trojicu bi jos doveo domacih posto moramo da igramo kup i Kls. Treba nam realno bar 9 igraca za roster tamo, 8 bi bilo bas knap a i Duska znas ga da voli siru rotaciju tesko da bi sa 8 igraca igrao 3 meca u kupu ili mozda i vise u Kls-u ove godine, aj da se nadjemo na 9 mislim da je to realno.

 

4 stranca+Nedovic i Lazarevic i koja trojica jos?

 

Racunaj da Kalina i Gudura imaju ugovore. Dakle uzmi realne parametre u obzir za sve.

 

Kapiram da je Jovic umesto Dos Santosa jedna od tvojih izbora. Koja jos dvojica? Ili trojica ako sam pogresio u proceni za ovu rokadu.

 

Ovo moze da odg bilo ko ko deli misljenje sa Guruom za Tea, Mitrovica, Davidovca ili Lazarevica i Nedovica posto ima ljudi koji ne bi njega cak. Dakle koje domace bi ste doveli umesto njih?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Brat od KornetaПоента је у улогама тих играча а и о преплаћивању. Ајде Тео може да прође, али дати 700 000 за Давидовца па мислим стварно. Мали оф  - Колка је тржишна вредност Бјелице? Дати 500 000евра за трећу опцију на центру за Митровића је такође много. Ајде ова сезона ће проћи али шта радити са тим играчима у другој години уговора када су годину старији и форма у паду. Плус иде озбиљна доселекција нашим играчима. 

Edited by suptil
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...