Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

sve ok, samo mene zanima tvoje mišljenje u ovom trenutku...do koje godine će miloš biti relevantan na el nivou, pošto ne zavisi od brzine i fizikalija, a tim može da se koncipira da ga krpi u odbrani?

meni to stvarno zvuči kao - teodosić može da igra el dokle on bude želeo, jer se samo on pita, biologija je za cave

 

 

 

ne znam, za razliku od većine ovde, nemam moć da vidim budućnost. očekujem da može da odigra narednu sezonu na nivou prethodne. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Sve mi se čini da mi ovde uzalud razbijamo glave, kad će nam doći neko koga ni jednom niko, nije spomenuo. 

Zar postoji takav igrač?

Subjektivni osećaj da su svi spomenuti na kugli zemaljskoj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi stvarno misle da će Teo da ulazi sa klupe i da podučava malog Topića. Biće to jedno kolektivno otrežnjenje za sve.
Teo - Dobric - Lazić - Davidovac - Mitrović,

Čović već pustio u gaćone.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, John Terry said:

 

Uf...probaj da nikad više ne stavljaš u poređenja timski i individualni sport. To što je Đoković uradio, i Federer naravno, mnogo je više od bilo kog sportiste u timskom sportu. 

 

 

Federer je najveći broj svojih GS-ova osvojio napucavajući kante poput Nalbandijana, Bagdatisa, Marata Safina i sličnih average igrača. Od momenta kada Nadal i Djoković dolaze uspeo je da ukrade po koji, i to uglavnom kada njih dvojica nisu bili u finalima. 

 

Federer uprkos celom lore-u i odusevljenosti prosecne sredovecne babe iz Bristola, ili penzosa iz Majamija ne sme nikada da stoji rame uz rame sa njima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jbt Teodosića ni uža familija ne poznaje kao što ga ovde poznaju. Znaju mu se radne navike, zna mu se narav, zna se da bi došao samo za veliku lovu, zna se da će da se popička sa Duškom, zna se da će želeti samo ulogu prvog pleja. Jaka priča.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

I ono što je suština, i što se samo nastavlja i produbljuje apsolutno svake sezone od dolaska Čovića na čeo kluba, je to što će KK Crvenu zvezdu njegovo uopšte bivstvovanje i postojanje u klubu, a onda i bukvalno (bez ikakvog preterivanja) teror i kasapljenje u vidu samo njegovih ličnih poteza koje samo on vuče apsolutno svake sezone zbog samo i jedino totalno nekošarkaških stvari i nekošarkaških parametara - njegovih ličnih ratova i sukoba koje ima sa komšijama i njihovim članovima uprave kluba, a koje vodi preko leđa KK Crvena zvezda (gde naravno samo klub ispašta i tone sve više i više zbog toga, a gazda se samo smeška, uživa i naslađuje jer mu je jelte samo i jedino to bitno, njegovi lični interesi i koristi, a za Zvezdu ga boli uvo apsolutno), a onda i frustracija, a onda i patkometrije, a onda i zbog njegove sujete, ega, tvrdoglavosti i inata do bola, a onda i amaterske i očajne (bolje rečeno nepostojeće i menadžerske) transfer i sportske politike, bukvalno i doslovno sahraniti i odvesti u totalni propast (što je već i (velikim) delom uradio), i klub apsolutno nikad, zbog samo i jedino njega, se neće pomeriti sa mrtve tačke, a onda i neće napredovati i krenuti na bolje, i na kraju se podići i dostići EL nivo, a onda i kamoli ozbiljan i kvalitetan isti, i takva biti apsolutno svake sezone i držati i konstantno biti tako.

 

Čović - zločin koji traje.

 

Poruka je kristalno jasna još otkad, i naravno ostaje ista idalje, i treba i mora se zavijoriti i glasno reći već odmah od početka sledeće sezone na apsolutno svakoj utakmici - Čoviću odlazi!

Edited by Шутер из блока
  • Like 1
  • Love 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Ja mislim da moze i bolje, motivacije nece faliti. 

 

ja se samo nadam da će ga zaobići onaj tendinitis ahilove, zbog kojeg je često pauzirao još od cska i clippersa.ne znam da li je bilo problema prošle sezone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, longbowman said:

 

 

Federer je najveći broj svojih GS-ova osvojio napucavajući kante poput Nalbandijana, Bagdatisa, Marata Safina i sličnih average igrača. Od momenta kada Nadal i Djoković dolaze uspeo je da ukrade po koji, i to uglavnom kada njih dvojica nisu bili u finalima. 

 

Federer uprkos celom lore-u i odusevljenosti prosecne sredovecne babe iz Bristola, ili penzosa iz Majamija ne sme nikada da stoji rame uz rame sa njima.

 

Slažem se ali promašio si moju poentu da je individualni sport ipak značajno teži za uspeh. Recimo, na tim grand slamovima jedan poraz i ispao si, bilo koja liga možeš imati puno poraza pa na kraju dođe plej of i opet uzmeš titulu. Plus u individualnim sportovima si uvek sam, samo od tebe zavisi, a u timskim koliko puta je neki legendarni igrač bivao držan u igri samo zato što ima karakteran roster oko sebe. Nije Jordan sam uzimao titule, već je imao dobro sklopljen tim. Nije ni Jokić sad sam uzeo titulu. A Novak sam uzima.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ja se samo nadam da će ga zaobići onaj tendinitis ahilove, zbog kojeg je često pauzirao još od cska i clippersa.ne znam da li je bilo problema prošle sezone

Pred kraj je imao neku lakšu povredu, izgurao sezonu ko mator.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Шутер из блока said:

I ono što je suština, i što se samo nastavlja i produbljuje apsolutno svake sezone od dolaska Čovića na čeo kluba, je to što će KK Crvenu zvezdu njegovo uopšte bivstvovanje i postojanje u klubu, a onda i bukvalno (bez ikakvog preterivanja) teror i kasapljenje u vidu samo njegovih ličnih poteza koje samo on vuče apsolutno svake sezone zbog samo i jedino totalno nekošarkaških stvari i nekošarkaških parametara - njegovih ličnih ratova i sukoba koje ima sa komšijama i njihovim članovima uprave kluba, a koje vodi preko leđa KK Crvena zvezda (gde naravno samo klub ispašta i tone sve više i više zbog toga, a gazda se samo smeška, uživa i naslađuje jer mu je jelte samo i jedino to bitno, njegovi lični interesi i koristi, a za Zvezdu ga boli uvo apsolutno), a onda i frustracija, a onda i patkometrije, a onda i zbog njegove sujete, ega, tvrdoglavosti i inata do bola, a onda i amaterske i očajne (bolje rečeno nepostojeće i menadžerske) transfer i sportske politike, bukvalno i doslovno sahraniti i odvesti u totalni propast (što je već i (velikim) delom uradio), i klub apsolutno nikad, zbog samo i jedino njega, se neće pomeriti sa mrtve tačke, a onda i neće napredovati i krenuti na bolje, i na kraju se podići i dostići EL nivo, a onda i kamoli ozbiljan i kvalitetan isti, i takva biti apsolutno svake sezone i držati i konstantno biti tako.

 

 

Da li je ovo najduža rečenica ikad napisana na forumu, uključujući b92 period?

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 17
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stanko1997 said:

Jbt Teodosića ni uža familija ne poznaje kao što ga ovde poznaju. Znaju mu se radne navike, zna mu se narav, zna se da bi došao samo za veliku lovu, zna se da će da se popička sa Duškom, zna se da će želeti samo ulogu prvog pleja. Jaka priča.

zna se naravno, to uopšte nije teško skapirati samo ako se prati košarka redovno

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Шутер из блока said:

I ono što je suština, i što se samo nastavlja i produbljuje apsolutno svake sezone od dolaska Čovića na čeo kluba, je to što će KK Crvenu zvezdu njegovo uopšte bivstvovanje i postojanje u klubu, a onda i bukvalno (bez ikakvog preterivanja) teror i kasapljenje u vidu samo njegovih ličnih poteza koje samo on vuče apsolutno svake sezone zbog samo i jedino totalno nekošarkaških stvari i nekošarkaških parametara - njegovih ličnih ratova i sukoba koje ima sa komšijama i njihovim članovima uprave kluba, a koje vodi preko leđa KK Crvena zvezda (gde naravno samo klub ispašta i tone sve više i više zbog toga, a gazda se samo smeška, uživa i naslađuje jer mu je jelte samo i jedino to bitno, njegovi lični interesi i koristi, a za Zvezdu ga boli uvo apsolutno), a onda i frustracija, a onda i patkometrije, a onda i zbog njegove sujete, ega, tvrdoglavosti i inata do bola, a onda i amaterske i očajne (bolje rečeno nepostojeće i menadžerske) transfer i sportske politike, bukvalno i doslovno sahraniti i odvesti u totalni propast (što je već i (velikim) delom uradio), i klub apsolutno nikad, zbog samo i jedino njega, se neće pomeriti sa mrtve tačke, a onda i neće napredovati i krenuti na bolje, i na kraju se podići i dostići EL nivo, a onda i kamoli ozbiljan i kvalitetan isti, i takva biti apsolutno svake sezone i držati i konstantno biti tako.

 

Čović - zločin koji traje.

 

Poruka je kristalno jasna još otkad, i naravno ostaje ista idalje, i treba i mora se zavijoriti i glasno reći već odmah od početka sledeće sezone na apsolutno svakoj utakmici - Čoviću odlazi!

Dje se gasis rode moj?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Dusko zna da se u top8 ne ide bez suta za 3. Zato smo sad doveli Tea sa 39% i to na poprilicnom velikom uzorku sto je sjajno, Simonovica sa 35% i Davidovca sa 46% za 3. 

 

Ostala dva beka koja ce doci, krilo i krilni centar sigurno nece biti ispod 35% za 3 u sezoni za nama.

 

Sut za 3 je vazniji od neke elitne defanzive, koju smo imali u sezoni 16/17 kao ubedljivo najbolju odbranu u Evroligi te sezone i zavrsili smo 9. na tabeli.

 

Sa druge strane Partizan je bio najgora odbrana ove sezone i usli su u top8. Zasto? Zato sto su nadoknadili jer su billi 2. po procentima za 3 poena i generalno skoro najbolji napad. Takve su i igrace birali i gotovo svi im imaju dobar do odlican sut. Jest da su imali znacajno jaci tim od nas kad je pocela sezona nema spora, te su i ocigledno tokom leta imali vise novca za bolje igrace barem su jasno znacajno vise utrosili tokom leta odnosno jacine tih timova koji su poceli sezonu, ali evo prilike da cemo i mi imati novca tokom leta koliko i oni proslog (valjda), pa samo gledajte kako dovodimo igrace sa dobrim sutem za 3 poena i kako cemo imati bolji sut nego u prethodnoj sezoni. Bar sam u to siguran. Da li ce to biti dovoljno za top10 ne zavisi samo od tog segmenta igre ali ne zavisi i samo od nas no ima i drugih timova, jos 17 njih od cega su bar 14 podosta jaki.

 

Sa losijom odbranom (a Duskove ekipe nikada nisu bile najgore u el defanzivno a necemo ni sada biti u ti nema sumnje) ali dobrim sutem se moze u top8, a sa dobrom odbranom bez napada generalno sa akcentom na sut za 3 poena, se ne moze u top8. 

 

Nama samo Dobric i Nedovic da su bili na 40% za 3 sto se od njih ocekivalo, mi bi usli u top8, jer koliko su trojki ispalili matematicki bi dobili nekoliko utakmica vise.

 

Kad bi imao u timu 12 Teodosica, Nedovica i Andjusica  vs 12 Lazarevica i Lazica, prvi tim bi pobedio jer bi oni izmisli neke poene bez obzira koliko ih dobri defanzivci cuvali jer se ne igra 1 na 1 (a i tu postoji neki step side ili step back pri sutu) no se igra i pik igra itd. i svakako bi proizveli neke poene kao sto najbolji strelci uglavnom isporuce svoj prosek u El ma koliko ih cuvali Holinsi, Pajole, Vokapi i Lazici jer su napadacke klase i jer se ne igra 1 na 1, a 12 Pajoli, Lazica, Lazarevica i Holinsa bi izgubilo taj i svaki mec. Zato je napad vazniji i znacajno se vise placaju napadaci no defanzivci.

 

Nama treba 5 dobrih defanzivca u 12 da bi imali miks sa 2 ili 3 dobra defanzivca uvek u petorci, kako je Dusko oduvek igrao i nema sumnje da ce sad to menjati i igrati sa 5 losih defanzivaca u petorci, to se nece desiti. S obzirom da da cemo dovesti jos jedno 6 ili 7 igraca, ne preostaje nam nista drugo no da sacekamo koliko ce doci tu jos dobrih defanzivaca pa da onda sudimo. Nijedan sud ne donose neku odluku kada se ne pojave svi koji treba da su prisutni, e tako ne mozemo da sudimo ovom timu koliko je potentan defanzivno dok se ne kompletiramo.

 

Jos jedna stvar, najvaznija mozda cak u defanzivi svakom treneru, vaznija dal si primio sut preko ruke, dal si zakasnio pola sekunde na stranu pomici, dal si na niskom postu primio neki teski sut poluhorog koji se tesko brani, da li si losije odbranio pik, jeste: defanzivni skok. Sve ove stvari iznad su vazne al iz svih njih moze da se desi da ne primite poen a posle defanzivnog skoka se ne moze primiti novi kos dok se ne zavrsi vas napad.

 

Za sada smo od visokih produzili Mitrovica koji bio 15. defanzivni skakac od centara (da dobro ste culi, taj nejaki Luka Muka koji igra El i koju je igralo 60ak centara ove sezone je bio 15. defanzivni skakac po proseku defanzivnih skokova) i doveli smo Simonovica koji je odlican skakac. Sa jos dvojicom visokih jednom cetvorkom i jednom peticom koji su dobri skakaci, mi smo obezbedili skok. Dusko zna da je def. skok vazniji nego sto Martin dobro svicuje i preuzima bekove pristojno za centra i iscacka neku loptu i lupi koju blokadu, i zato Martina nije zadrzavao a Simonovica je aminovao. Pride ima i sut.

 

Cak i sa potencijalno najlosijom odbranom(a nema trika da cemo biti najgora el.odbrana), ali sa dobrim sutem za 3 i dobrim defanzivnim skokom, ti si konkurentan u Evroligi i igras egal meceve sa svima, niko te ne dobija 25 razlike i slicno. Koliko cemo imati pobeda zavisi od mnogo toga da ponovim jos jednom: pre svega od sastavljanja ostatka rostera za koji ne znamo kako ce izgledati sasvim, od faktora srece u smislu dal nam nece nosioci igre zaraditi teze povrede, od faktora srece da nas ne pokradu za neku novu pobedu kao protiv Barselone ili onomad protiv Olimpijakosa (za koje je obe El zvanicno priznala da smo bili osteceni), od faktora srece da protiv timova protiv kojih budemo igrali da njima mozda ostane neki nosioc igre sto je takodje znacajno i olaksica, a kamoli da se Armaniju i Virtusu pola nosioca propuste po nekoliko meseci sto ih automatski spusta par pozicija ispod tebe iako su imali bogatije timove itd. itd.

 

Opustite se malo, sija sunce, izadjite malo prosetajte osuncajte se verujte evo meni je bolje posle pola sata setnje iako je vrucina pa dosao kuci okupao se hladnom vodom, milina. Imacemo konkurentan tim za najjace evropske takmicenje i dobrog trenera od starta. Meni dovoljno, a vi kako hocete.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bosMan_jr said:

@Kankkunen šalji mejl u klub za Harrisona i Dotsona da pogledaju, nije tamo niko čuo za njih.

 

ili još bolje odštampaj podatke o njima i nosi na Kalemegdan, ko zna da li imaju neta

 

ako nemaju net, moraće na kališu da im fingira go-to moves dotsona, prednosti i mane.

onda oni sede, gledaju, pa ako je baš dobar kankkunenov performans, idu u strahinjića bana da traže free wifi i gledaju hajlajce na telefonima

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...