Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

10 minutes ago, Cavani said:

Jedan Monako koji je otisao na F4 je placao bekap igrace 300-400k.

A mi Mitra i Dedu 500-700k. Ne ide ako hoces iskorak.

Koliko je Monako placao najbolje igrace? Koliko su imali James, Okobo, Lloyd, Diallo, Motejunas?

Ne sjecam se da su ih Ottara, Blosommgame, Brown vadili protiv Makabija? 

Gdje su nama bili Facu,Luca, Martin, Bentil, Neda kad je trebalo? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@goldberg

 

Čovek je prešao na 5 kod Martineza jer u današnjoj košarci kao 4 nema šta da pruži. Očigledno je i svoje fizikalije pokušao da prilagodi zahtevima nove pozicije.

 

Što se tiče novca koji su dobili u Zvezdi to možemo tumačiti kao posledicu pregovaračke pozicije koju smo zauzeli. Mi želimo domaće igrače, oni su domaći igrači a drugih nema. I to ih je dovelo u položaj da nas oderu.

 

I to nas dovodi do sastava u kojem igrači nisu izabrani prema njihovim karakteristika. A te karakteristike da ih čine adekvatnim za neku igru koju bi trebalo naš tim da igra.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Koliko je Monako placao najbolje igrace? Koliko su imali James, Okobo, Lloyd, Diallo, Motejunas?

Ne sjecam se da su ih Ottara, Blosommgame, Brown vadili protiv Makabija? 

Gdje su nama bili Facu,Luca, Martin, Bentil, Neda kad je trebalo? 

Ma pazi, nije Blosomgame jeftin, dosao posle vrh sezone. Nije ni Brown a ni Outarra, ne znam otkud se uzima Monako kao primer malih plata za igrace, rekao bih da to nije nikako dobar primer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bosMan_jr said:

Ma pazi, nije Blosomgame jeftin, dosao posle vrh sezone. Nije ni Brown a ni Outarra, ne znam otkud se uzima Monako kao primer malih plata za igrace, rekao bih da to nije nikako dobar primer.

Ma znam, vrvt kostaju mnogo vise nego sam ja isao u pravcu da samo u Srbiji se sve svaljuje na Mitrovica, Dobrica, Davidovca i takve a ne na glavne. 

 

U Barseloni koliko god ih ne volio su se obrusili na Mirotica a ne na Sanlija, Kalinu ili koga vec a da je role player. 

 

Najbolji su placeni da isporuce kada treba a ne da evo godinama unazad taj Mitrovic uskace i krpi sve, taj Dobric isto. Sale se ljudi na racun Davidovca ali covjek jeste ustopovao Ledaya u direktnim duelima, nije mogao da ga pomjeri dok je proslogodisnju visoku liniju ubio. 

 

Vise je mucno citati polivanje govnima ovih sporednih igraca. Nidje nisam procitao da iko kritikuje Lucu za nastupe u 2023 godini i finalnoj seriji. Opet cu ponoviti, decko je imao 9 poena na 30% suta i 55% bacanja. Koliko je kostao?

Edited by Miki28
typo
  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Ma znam ali samo u Srbiji se sve svaljuje na Mitrovica, Donrica, Davidovca i takve a ne na glavne. 

 

U Barseloni koliko god ih ne volio su se obrusili na Mirotica a ne na Sanlija, Kalinu ili koga vec a da je role player. 

 

Najbolji su placeni da isporuce kada treba a ne da evo godinama unazad taj Mitrovic uskace i krpi sve, taj Dobric isto. Sale se ljudi na racun Davidovca ali covjek jeste ustopovao Ledaya u direktnim duelima, nije mogao da ga pomjeri dok je proslogodisnju visoku liniju ubio. 

 

Vise je mucno citati polivanje govnima ovih sporednih igraca. Nidje nisam procitao da iko kritikuje Lucu za nastupe u 2023 godini i finalnoj seriji. Opet cu ponoviti, decko je imao 9 poena na 30% suta i 55% bacanja. Koliko je kostao?

A ni Kampaco nije bio nista bolji...

Svestan sam ja da je on odlican igrac, ali je kod nas zakazao u skoro svakoj bitnoj utakmici.

Plej koji ne moze da ubode otvorene trojke?

Koji protiv Partizana nije imao ukupno 5 uspesnih ulaza?

Al jbg, on je Kampaco, njemu trebaju odlicni saigraci da bi pokazao svoju magiju...za koje pare?

I posto su i on i Vildoza, pa i Nedović debelo usrali motke, nama su krivi sporedni igraci?

Svasta bih jos napisao, ali sam pametniji kad cutim...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

Ma znam, vrvt kostaju mnogo vise nego sam ja isao u pravcu da samo u Srbiji se sve svaljuje na Mitrovica, Dobrica, Davidovca i takve a ne na glavne. 

 

U Barseloni koliko god ih ne volio su se obrusili na Mirotica a ne na Sanlija, Kalinu ili koga vec a da je role player. 

 

Najbolji su placeni da isporuce kada treba a ne da evo godinama unazad taj Mitrovic uskace i krpi sve, taj Dobric isto. Sale se ljudi na racun Davidovca ali covjek jeste ustopovao Ledaya u direktnim duelima, nije mogao da ga pomjeri dok je proslogodisnju visoku liniju ubio. 

 

Vise je mucno citati polivanje govnima ovih sporednih igraca. Nidje nisam procitao da iko kritikuje Lucu za nastupe u 2023 godini i finalnoj seriji. Opet cu ponoviti, decko je imao 9 poena na 30% suta i 55% bacanja. Koliko je kostao?

Pa dobro, bilo je komentara, kad se objavilo da ide u Pao, i kada se podvukla crta, vise je negativnih nego pozitivnih komentara bilo na njegovu epizodu u Zvezdi.

Kampaco mozda statistikom nije isporucio u skladu sa renomeom, ali je zalaganje bilo na maksimumu i neretko saigraci nisu bili u stanju da ga isprate ili pretvore njegove asistencije u poene.

Jedino je procenat bacanja nedopustiv po mom misljenju.

 

Za sve druge je bilo ocekivano - svi koji su prate kosarku su znali da Holand nije igrac za Zvezdu i EL, vecina je znala da je Bentil dokazani bezveznjak i za EL igrac ispod proseka. 
Martin je docekan malo pozitivnije i sa vise ocekivanja od ove bede koju je pruzio na kraju, ali on je nazalost bivsi igrac.

Nedovic je kritikovan dosta, uglavnom zasluzeno, nekad je Dusko bio mozda prestrog prema njemu ali dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Miki28 said:

Koliko je Monako placao najbolje igrace? Koliko su imali James, Okobo, Lloyd, Diallo, Motejunas?

Ne sjecam se da su ih Ottara, Blosommgame, Brown vadili protiv Makabija? 

Gdje su nama bili Facu,Luca, Martin, Bentil, Neda kad je trebalo? 

 

Samo radi konteksta, tamo je John Brown je igrao za 900k, Donatas Motiejunas za 800k, Okobo za 750k, itd, cela ekipa ne preko 10miliona. Pogledaj spisak.

Nama ce Dejan Davidovac igrati za 700k.

Suplja je prica kako nema igraca za te pare, daj da preplatimo domacu drvenariju. Kriminal bukvalno i talovi.

 

Izvor eurohoops.

 

AS Monaco

Mike James €2.000.000 until 2024 (€1.200.000 previous season)
Jordan Loyd €1.100.000 until 2024
Adrien Moerman €1.000.000 until 2023, mutually parted ways
John Brown €900.000 until 2024
Donatas Motiejunas €800.000 until 2023 with option (€600.000 previous season)
Donta Hall €750.000 until 2025 (€265.000 previous season)
Elie Okobo €750.000 until 2024 (€250.000 previous season)
Alpha Diallo €700.000 until 2025 (€160,000 previous season)
Jaron Blossomgame €400.000 until 2023 with option
Yoan Makoundou €300.000 until 2026 (€60.000 previous season)
Chima Moneke €275.000 for five and a half months, contract until 2024
Matthew Strazel €75.000 until 2025 (€60.000 previous season)

 

 

 

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

 

Samo radi konteksta, tamo je John Brown je igrao za 900k, Donatas Motiejunas za 800k, Okobo za 750k, itd, cela ekipa ne preko 10miliona. Pogledaj spisak.

Nama ce Dejan Davidovac igrati za 700k.

Suplja je prica kako nema igraca za te pare, daj da preplatimo domacu drvenariju. Kriminal bukvalno i talovi.

 

Izvor eurohoops.

 

AS Monaco

Mike James €2.000.000 until 2024 (€1.200.000 previous season)
Jordan Loyd €1.100.000 until 2024
Adrien Moerman €1.000.000 until 2023, mutually parted ways
John Brown €900.000 until 2024
Donatas Motiejunas €800.000 until 2023 with option (€600.000 previous season)
Donta Hall €750.000 until 2025 (€265.000 previous season)
Elie Okobo €750.000 until 2024 (€250.000 previous season)
Alpha Diallo €700.000 until 2025 (€160,000 previous season)
Jaron Blossomgame €400.000 until 2023 with option
Yoan Makoundou €300.000 until 2026 (€60.000 previous season)
Chima Moneke €275.000 for five and a half months, contract until 2024
Matthew Strazel €75.000 until 2025 (€60.000 previous season)

 

 

 

 

Igrao=proslost

Igrati=buducnost

Cijene 08.07.2023 nisu iste kao cijene lupam sad 10.10.2022. godine.

 

Jesi pogledao neki mec Davidovca u CSKA?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, K.Dot said:


Pa zašto nije? Igra valjda još neko osim KKCZ tu EL.

Pa valjda jer je u svojoj zemlji, dobio dete skoro, porodica, drustvo, poznato sve itd.

Kao i dosta drugih igrac.

Mozda je jwdan od razloga jer je Dusko hteo da on ihra kod njega.

Ali ja mislim da je glavni razlog da visinom svoje plate nervira navijace koji imaju svoju skalu placanja igraca i ne mere drugaciji biti.

Mada ce biti interesantno kad se budu tokom sezone na svakoj utakmici preracunavali doprinos shodno plati, ono igraio 14 minuta trebao je dati 32 kosa i imati 16 skokova.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Igrao=proslost

Igrati=buducnost

Cijene 08.07.2023 nisu iste kao cijene lupam sad 10.10.2022. godine.

 

Jesi pogledao neki mec Davidovca u CSKA?

Ispratio sam da je imao najbolju sutersku sezonu za 3 u karijeri, ostalo prosecno.

Preplacen jer su imali suzen izbor kvalitetnih igraca spremnih da igraju u Rusiji. Da je zadovoljio ostao bi.

Nisu skocile toliko plate za godinu za dana, ne moze se inflacija toliko koristiti za izgovor za plate za 2023/24 sezonu kao za prethodne dve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Cavani said:

Ispratio sam da je imao najbolju sutersku sezonu za 3 u karijeri, ostalo prosecno.

Preplacen jer su imali suzen izbor kvalitetnih igraca spremnih da igraju u Rusiji. Da je zadovoljio ostao bi.

Nisu skocile toliko plate za godinu za dana, ne moze se inflacija toliko koristiti za izgovor za plate za 2023/24 sezonu kao za prethodne dve.

Odigrao je odlicno, i fizicki se dotjerao u red. Zivot za te pare u Moskvi ili priblizne u BG? Znam moj odgovor+imao izlaz iz ugovora za EL klub. 

 

Sto se tice plata. Kad su Partizan i Zvezda imali ovolike budzete? Mislis da ce dok se placaju Facu, Panter itd silnim milionima, ovi domaci role playeri da igraju za 100k? Davno prosla vremena. 

 

Svuda cijene rastu, u NBA, u EL pa tako i kod nas u ova 2 EL kluba.

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Ma znam, vrvt kostaju mnogo vise nego sam ja isao u pravcu da samo u Srbiji se sve svaljuje na Mitrovica, Dobrica, Davidovca i takve a ne na glavne. 

 

U Barseloni koliko god ih ne volio su se obrusili na Mirotica a ne na Sanlija, Kalinu ili koga vec a da je role player. 

 

Najbolji su placeni da isporuce kada treba a ne da evo godinama unazad taj Mitrovic uskace i krpi sve, taj Dobric isto. Sale se ljudi na racun Davidovca ali covjek jeste ustopovao Ledaya u direktnim duelima, nije mogao da ga pomjeri dok je proslogodisnju visoku liniju ubio. 

 

Vise je mucno citati polivanje govnima ovih sporednih igraca. Nidje nisam procitao da iko kritikuje Lucu za nastupe u 2023 godini i finalnoj seriji. Opet cu ponoviti, decko je imao 9 poena na 30% suta i 55% bacanja. Koliko je kostao?

Upravo, nama je Vildoza više odneo, nego što nam je doneo ove sezone. Volters je mnogo korisniji od njega. I po običaju se kenja po domaćim igračima, a Petrušev je igrao prvu EL prošle godine, a za Vildozu je izmislio defanzivne kretnje. 

Edited by Green23
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, srlepajce said:

Ne bi me iznenadilo da Kampaco odluci da ostane ili ce Real morati da se jos vise isprsi

 

Kad prebije dugovanje prema Realu Kampaco ispada igra za dzabe u odnosu na ove cifre koje se daju

Zato je Makabi produžio sve bitne igrače još u toku sezone ... :smiley53:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Ostanak Facua i Filipa bi bio bas velik posao. Simonovic mi je omo macka u dzaku ali sa mogucnoscu da bude odlicno resenje. 

 

Kad bi Kalina/Mirota dosli i da pucaju prangije

 

Uz jednu ozbiljnu peticu verujem da bi vise od 95% foruma odmah potpislo takav roster.

 

Koliko cemo para imati pojma nemam ali Faku i Mirotic su preko 5m €, da li je realno da imamo najskupljeg pleja i najskuplju cetvorku u evropi? Ko zna, ovo je zemlja svakavih cuda!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

Odigrao je odlicno, i fizicki se dotjerao u red.

Kako da ne. 

U ligi sa 4 jaka kluba imao je 7,7 poena, a pošto mu se ovde kao kvalitet ističe učinak kad je najbitnije, da se pomene da je u plej ofu imao 5,9 poena u proseku, a u jedinoj bitnoj seriji plej ofa, protiv Lokomotive je imao 4,5 poena u proseku.

Impresivne brojke.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Upravo, nama je Vildoza više odneo, nego što nam je doneo ove sezone. Volters je mnogo korisniji od njega. 

Jeste, zato je Pao otpustio Voltersa i potpisao Vildozu za tri puta vecu platu.

 

Vildoza je igrac sa mnogo vecim potencijalom, ali i oscilacijama. On moze da donese mnogo i prakticno sam pobedi protivnika, sto Volters tesko da moze. Isto tako, kao sto smo i osetili na svojoj kozi, Vildoza moze da odnese, sto nije Voltersova navika koji je pouzdaniji i sigurniji igrac, ali kao sto rekoh ni blizu poenter i razigravac kao Vildoza. Meni je Volters drag igrac i voleo bih nekad da ga opet vidim kod nas, ali definitivno ne u ulozi prvog plejmejkera. 

 

Da nije bilo Vildoze u onih par meseci pred novu godinu ne bi bilo ni nase sanse za top8, a ni Kampaca. Zaboravlja se i da je doziveo povredu u osetljivom momentu sezone, da se mozda i prebrzo vratio na teren nakon toga sto je poklopljeno sa privatnim problemima dovelo do njegovog pada. Ali nije on kriv sto smo izgubili 3-4 dobijene utakmice, nego je kriv trener i citav tim. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma koliko se vildoza radovao kampacovom dolasku imam neki utisak da ga je upravo taj momenat isekao. Posle 1-6 na startu luka je dobio kljuceve tima i pokazao u par utakmica ozbiljnu klasu, pri tom nas je digao i na psiholoskom planu i vratio nam sezonu. Dolaskom kampaca je pao u drugi plan, a ocigledno nije taj tip.

 

Niko ovde ne pljuje domace igrace zato sto su domaci ili hvali strane zato sto su stranci. 

Nama su mitrovic i nedovic dve rak rane u koncepciji i sad je potrebna cista alhemija da bi se slozio iole razuman tim

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...