Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

38 minutes ago, СтелаРоса said:

Duljaj je neverovatan sa pritiskom na sudije od prve sekunde utakmice skace na svaku odluku, siri ruke. On je sa svoje klupe video cija je lopta u situaciji kada je izasla sa terena kod severoistocne strane terena, znaci nerealno je da on moze da vidi odatle sta se desilo ali najnormalnije skace na cetvrtog sudiju i nesto mlati rukama u potrazi za pravdom. Za to vreme mu ekipa na terenu kao raspustena banda, ne zna ni sam kako je iscupao iks, ne pamtim da je jedan tim toliko nadigran bio u derbiju iako je bilo i utakmica gde je razlika u kvalitetu bila mnogo veca nego sada. Ali jbg, krenule su igrice, pritisci na sudije, nece nista bolje biti ni sa nase strane samo sto Milojevic nije lik koji ce da se vadi na sudjenje, ali zato od Terzica i ekipe ocekujem konstantne pritiske i na savez i na sudije. 

Već su krenuli pojedini novinari da pale vatru na izjavu Milojevica. Nista covek nije rekao što nije istini ni tačno. 

Duljaj glumi gospodina" na konferencijama, a na terenu ponaša se uličarski, non stop mlati onim ručicama, preti, dobacuje. Poziva na mir, a prvi pali vatru. 

 O onom natku je izlišno bilo šta reći. Njemu da sudija drži do sebe, bi dao crveni karton odavno zbog prigovaranja koje je konstantno,  pretnji, I slično. Pojava koja se odomacila ovde, i sve mu se toleriše. 

Svetozar marković je pljunuo u pravcu sudije posle našeg gola, ima i snimak. 

 

Kako samo perfidno prebace loptu da se o svemu priča samo ne o igri. Opet kao i u Nišu na kupu, o svemu se pričalo samo ne o igri.

 

 

Edited by No name
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ljubitelj baklave said:

 

Razlika je 1 poen, nemaju fore da odigraju jednu neresenu i ima jos 6, a ne 5 kola.. Jedna neresena i gube prvo mesto, pod uslovom da FKCZ dobije sve utakmice, a realno ima laksi raspored do kraja regularnog dela sezone. 

Oni gostuju Mladosti, Vozdovcu i Cukarickom, FKCZ u Nisu, Surdulici i Ivanjici. Kuci docekuju Napredak, Spartak i Pazar. Mi docekujemo Kragujevac, IMT i Pancevo.

 

A i da se igra derby tamo, svejedno, FKCZ ce dobiti taj derby jer ce psihologija derbija da bude drugacija , mada i nakon toga ima jos 6 utakmic sa TSC, Vojvodinom i ostalima, ne verujem da oni mogu sve da dobiju, jedva dobiju Ivanjicu i Surdulicu, tesko da mogu da naprave neke nizove, osim ako im sudije ne navlace fantom penaltike kao sto je bilo na startu sezone. 

 

Tezak prebacaj, bas sam se istripovao. I ja mislim da nema trika da oni osvoje titulu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ljubitelj baklave said:

Sudiji jedino zameram, tj VAR sudiji sto nije imao herza da se javi za faul nad Djigom, gde je bio pokosen nakon suta, 1/1 penal. 

Sve osatalo je bilo perfektno, i taj crveni tj drugi zuti, to sto su oni navikli da mogu da se laktaju, isteruju svoju pravdu, da psuju i vredjaju i okruzuju sudiju na svim domacim utakmicama ( u Evropi su manji od mahovogo zrna u takvim situacijama ) to je njihov problem. 

 

Sudija je valjda prvi put produzio utakmicu bar priblizno koliko je trebalo, ono sta je radio Jovanovic je sramno bilo, covek se 5x drzao za butinu, ukrao samo on licno 6 minuta u 2/2, i ajde da mu poverujem , ali on to stalno radi, radi i protiv najslabijih nizeligasa kad imaju minimalno vodjstvo. Odugovlaci sa ispucavanjima, izlezava se, valja se, Postoje suptilniji nacini za kradju vremena, ono je bilo ljigavo da ljugavije ne moze biti. 

 

 

 

To govoriš za odugovlačenja u periodu od 2017 do neke 2019-20 kad je preposteni branilac preCednika bio trener?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, berti said:

Boris Tadic se ne moze porediti sa Vucicem. AV je najveci izdajnik, najveci lopov i najvece djubre koje je hodalo Srbijom.

Nas uopste ne tteba da zanima sta ovi preko puta skandiraju ili ne jer je besmisleno sa njima se porediti sa svime vezano za navijacki svet.

Ja bih izuzetno postovao stav da tribinu zanima samo Zvezda i nista drugo. To bi bilo najbolje. Ali, tribini zanima sta se desava u svetu, idu parole gtadovima u Rusiji, zanima je rat u Ukrajini, imaju parole u vezi Kovica, gej parade, proziva se neznacajna Brnabicka... Pominje se Republila Srpska, pominje se Kosovo i nema predaje... Sve ih zanima, a samo ih ne zanima da jasno i glasno kazu ko je taj koji je prakticno predao to Kosovo koje ih toliko zanima. Ako se tribina vec meša i bavi mnogo čime nevezano za Zvezdu, kako to da ih ne zanima ono sto se desava pred nasim ocima. 

Razlozi za ovakvo ponasanje? Interes, pretnje i ucene, teranje kontre kao manir tribime vec duze vreme...

Decenije ce proci dok se ova bruka delom ne zaboravi, jer nista ne moze da skine ovu ljagu s imena kluba i tribine. 
Sto je najcrnje od svega, to je i posteno, to smo sve i zasluzili. 
Predsednik kluba, trener kluba, najveca nam legenda kluba doslovno ne izlaze iz strokave bulje onoj izdajnickoj picketini, u toj meri da mi bude drago sto mi pokojni cale ne moze da vidi sta je ostalo od Zvezdinog imena i sta je postala nasa Marakana, steciste mafijasa, lopova, secikesa, bandita, poslusnih smradova bez elementarnih moralnih normi. Ko normalan moze da ostane imun na ovakvu sramotu a da je ikada duboko u srcu osetio onaj neopisiv osecaj iskonske srece, kao ja kad Piksi daje gol za 0:1 u Milanu? 
Da se coveku zgadi zivot. Bukvalno. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, mille plateaux said:

Decenije ce proci dok se ova bruka delom ne zaboravi, jer nista ne moze da skine ovu ljagu s imena kluba i tribine. 
Sto je najcrnje od svega, to je i posteno, to smo sve i zasluzili. 
Predsednik kluba, trener kluba, najveca nam legenda kluba doslovno ne izlaze iz strokave bulje onoj izdajnickoj picketini, u toj meri da mi bude drago sto mi pokojni cale ne moze da vidi sta je ostalo od Zvezdinog imena i sta je postala nasa Marakana, steciste mafijasa, lopova, secikesa, bandita, poslusnih smradova bez elementarnih moralnih normi. Ko normalan moze da ostane imun na ovakvu sramotu a da je ikada duboko u srcu osetio onaj neopisiv osecaj iskonske srece, kao ja kad Piksi daje gol za 0:1 u Milanu? 
Da se coveku zgadi zivot. Bukvalno. 

1/1, vi ste bili mudonje i jake budale( u navijackom smislu), cak i to je uspeo nepomemik da zaokrene za 180°...

 

 

Zato me cudi sto istok i zapad cute, ili Arena u slučaju Covica kad se i ovde na forumu pokretala priča oko skandiranja doticnom.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, crni_bombarder said:

Zato me cudi sto istok i zapad cute, ili Arena u slučaju Covica kad se i ovde na forumu pokretala priča oko skandiranja doticnom.

Zato što je mnogo ljudi koji su godinama redovno išli na istok i zapad, imali sezonske, uključujući i mene, odustalo od stadiona i pokušaja da se bilo šta promeni. Nema svrhe jbg. Previše energije a Sizifov posao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, crni_bombarder said:

Zato me cudi sto istok i zapad cute, ili Arena u slučaju Covica kad se i ovde na forumu pokretala priča oko skandiranja doticnom.

Ljudi u drzavi generalno ne zele da se bore ni protiv vlasti na koju kukaju. Ne ide se na izbore, ne ide se na proteste, nula energije i revolta. Cast izuzecima. Tako da ne treba cuditi sto ne zele da se bave Terzicima ili Covicima na sportskim dogadjajima koji su mesto gde se zaboravljaju problemi iz zivota na dva sata. Pritom, ljudi nisu ovce, zna se da je sever ozbiljno organizovana grupa i da skandiranje koje im ne bi prijalo i koje nemaju pod kontrolom ne bi proslo bas tek tako bez posledica. Zasto bi neko sebi crtao metu? Evo verovatno malo ko zna da je sa jednog dela tribine u Areni na derbiju krenulo "včć pdr" i da se u roku od pet sekundi stvorio lik koji je krenuo da slika ljude po tribini. I ne bih tu pravio paralelu sa Partizanovim utakmicama jer se tamo skandira iskljucivo jer je vlast okarakterisana kao razlog losih stvari u klubu, a ne u drzavi. Kao sto su se nekada i Zvezdini navijaci borili protiv Toleta ne zato sto im je stalo do srpskog fudbala nego jer je smatran razlogom losih rezultata.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mille plateaux said:

Ajme, pazi sad to?! Stadion koji je oduvek bio ogledalo stanja u narodu, najdrazi i najzdraviji ventil vecini ljudi, kako obicnog, simpatizerskog a tako i banditskog navijackog sveta, od velicanja copavog sotone, preko Milosevica, Vuka, Seselja, Mirka Jovica, pa do jebanja majki istima, zatim svi moguci usrani ratovi, neki kurac saveznici i protivnici, medjunarodne institucije i pitaj Boga sta jos sve ne, zapravo nije za takvu vrstu reakcija??

Ovo je crnje od SNS-a, ti da mogu bi barem agitovali da se vijore njihovi barjaci na tribinama a na spomen faraonovog imena pusti i koja suza, a ovo…pa jbt cek da promislim od siline iznenadjenosti…

Znaci ako se to radilo 90 ih, 2000 ih, znaci da je to normalno i treba nastaviti . Šta mene boli ona stvar , da kad dođem na marakanu, skandiram, dizem parole za Rusiju, Severnu koreju, tadića , vučića..Kakve oni imaju veze sa tim događajem zbog kog smo se okupili, I zašto da im pridajem pažnju... 

Pogledaj sever. O svemu se peva , o svemu se vodi računa,a najmanje o zvezdi...Da li je to normalno...

Šacica ljudi smišlja parole, pokreće skandiranje, I koristi tu masu ljudi koja je došla zbog ZVEZDE,  a ne zbog rusije, Ukrajine,  koreje...

Pričao sam u svoje ime...što se mene tice nista ne treba da bude spomenuto što nije vezano za zvezdu i samu utakmicu.  

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ćutanje šipke severa i slugeranje bandi je posebna bruka koje su i same svesni. Kenjaju i relativizuju šupljim dečijim pričama jer su hermetički zatvoreni dosijeima i poslovima i tu više nema mrdanja. Naknadno će mu vratiti kad povodac spadne međutim tad će svi postati hrabri i biće nebitno u široj priči kada bolesnik uveliko padne. Sramota je i što ostale tribine prate to ćutanje iz nekog iracionalnog jedinstva i straha od podela i revanšizma. Ništa oni ne bi mogli niti bi tukli 10 soma "pedera sa zapada" zbog tala sa faraonom. 

 

Sa druge strane jasno i očito da gro partizanovaca skandira isključivo zbog narativa "Vučić mrtvi ciganin, gura ih u svim sportovima, dok SD Partizan gasi". Nikakve životne priče, samo "što oni jašu, a ne mi" priča. Što reče jedan brat sa tvitera, najveća seksualna fantazija Pantić/Tegeltija fenova je Vučić grobar. Sedeli bi mu u krilu i izgasili SD CZ do beton liga. Naravno ima i onih koji ga pljuju po realnoj osnovi, životnih stvari, opšteg kriminala i haosa koji pravi van sporta. Tu spadaju naravno vrlo kvalitetni grobari sa ovog foruma. Opet ovo je samo malo virtuelno ostrvce koje nema veze sa everidž Srbijom, niti smo mi forum cigani kontraši realni reprezenti ičega niti je komšiluk. Ovo je zemlja debila, botova, pizdi i poltrona svih vrsta i školskih sprema. Toliko puta dokazano. 

 

Edited by Molina23
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, No name said:

Znaci ako se to radilo 90 ih, 2000 ih, znaci da je to normalno i treba nastaviti . Šta mene boli ona stvar , da kad dođem na marakanu, skandiram, dizem parole za Rusiju, Severnu koreju, tadića , vučića..Kakve oni imaju veze sa tim događajem zbog kog smo se okupili, I zašto da im pridajem pažnju... 

Pogledaj sever. O svemu se peva , o svemu se vodi računa,a najmanje o zvezdi...Da li je to normalno...

 

Naravno da je normalno, ne bi bilo da je drugacije. Da ne ulazimo u problematiku oko toga sta je ispravan, posten, dobronameran, eticki, altruisticki stav oko izvesnih pitanja, sve ono sto iziskuje odredjeno javno iskazano misljenje o nekom pitanju je uvek inspirisano blizim ili daljim vezama sa Srbijom, bez obzira da li se radi o unutrasnjim ili spoljnim previranjima, geopolitikom i cime vec. 
Ako polazim od sebe, sasvim je ok da cujem sta ovdasnja populacija misli o Ukrajini, Rusiji, Severnoj Koreji, Britancima, Amerima, Palestini, jer da sve to na neki (in)direktan nacin ne utice na srpsko drustvo, takva pitanja se ne bi ni potezala. 
Takodje, da budemo fer i objektivni, pored svih kritika koje su na mestu, moramo da kazemo i da se sever ne bavi samo tim stvarima, vec i o mnogo cemu sto se tice iskljucivo Zvezde i sportskog aspekta, tako da mislim da nije korektno da govoris ono sto je notorna neistina. 
 

Jos nesto, da ne dodajem na posebnom post-u, a tice se Partizana i njihovih navijaca, kad su veci drugi pominjali izvesna pitanja.

Naravno da se osecam ozlojadjenim, posramljenim kad makar deo njihove tribine (iz bilo kod razloga) skandira protiv protuve Aleksandra Vucica, dok se sever sramoti i pljuje po svakom coveku koji je ikada stajao na tim stepenicama a nije prezao da glasno uputi na nepravdu, ali toliko je jada i cemera u poslednjih dvadeset godina proisteklo sa tribina u Humskoj, da je to posebna prica. Sve ono sto se kod njih desavalo, desava, u toj meri je nenormalno da se gro njihovih ljudi sazivelo sa pregrst sramota koje su se tamo izdesavale, da je to njima doslovno postala svakodnevnica, zaboravljajuci kako su neka vec davnija vremena izgledala. 
Kad covek pocne da kopa po kontejneru a nikada pre to nije cinio, oseca se unizenim, posramljenim, posmatra oko sebe, more ga rane, muke i tegobe u koje je zapao, a kada to vec cini po ko zna koji put, onda mu vec siste jaja jer je to jedini zivot koji poznaje. Otuda i njihova besramna kritika SNS Crvene Zvezde, jer su se sami odavno saziveli s nesrecom koja im obelezava mnoge segmente kluba za koji navijaju, i ljudi koji su aktivni deo toga. 

Na kraju, iako je to objektivno tako, to ni u najmanjoj meri ne umanjuje nasu sramotu. Naprotiv.
 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Sudiji jedino zameram, tj VAR sudiji sto nije imao herza da se javi za faul nad Djigom, gde je bio pokosen nakon suta, 1/1 penal. 

Sve osatalo je bilo perfektno, i taj crveni tj drugi zuti, to sto su oni navikli da mogu da se laktaju, isteruju svoju pravdu, da psuju i vredjaju i okruzuju sudiju na svim domacim utakmicama ( u Evropi su manji od mahovogo zrna u takvim situacijama ) to je njihov problem. 

 

Sudija je valjda prvi put produzio utakmicu bar priblizno koliko je trebalo, ono sta je radio Jovanovic je sramno bilo, covek se 5x drzao za butinu, ukrao samo on licno 6 minuta u 2/2, i ajde da mu poverujem , ali on to stalno radi, radi i protiv najslabijih nizeligasa kad imaju minimalno vodjstvo. Odugovlaci sa ispucavanjima, izlezava se, valja se, Postoje suptilniji nacini za kradju vremena, ono je bilo ljigavo da ljugavije ne moze biti. 

 

 

 

Osim sto je Serifa kod gola lopta pogodila u ruku pa je samim time po pravilima gol neregularan. Inace sve perfektno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Ljudi u drzavi generalno ne zele da se bore ni protiv vlasti na koju kukaju. Ne ide se na izbore, ne ide se na proteste, nula energije i revolta. Cast izuzecima. Tako da ne treba cuditi sto ne zele da se bave Terzicima ili Covicima na sportskim dogadjajima koji su mesto gde se zaboravljaju problemi iz zivota na dva sata. Pritom, ljudi nisu ovce, zna se da je sever ozbiljno organizovana grupa i da skandiranje koje im ne bi prijalo i koje nemaju pod kontrolom ne bi proslo bas tek tako bez posledica. Zasto bi neko sebi crtao metu? Evo verovatno malo ko zna da je sa jednog dela tribine u Areni na derbiju krenulo "včć pdr" i da se u roku od pet sekundi stvorio lik koji je krenuo da slika ljude po tribini. I ne bih tu pravio paralelu sa Partizanovim utakmicama jer se tamo skandira iskljucivo jer je vlast okarakterisana kao razlog losih stvari u klubu, a ne u drzavi. Kao sto su se nekada i Zvezdini navijaci borili protiv Toleta ne zato sto im je stalo do srpskog fudbala nego jer je smatran razlogom losih rezultata.  

Ovde postoje 2 ogromna problema:

 

1.) Zasto uopste i treba ici na stadion ako se osecaj nesigurno, pogotovo ako vodis dete, jer pored tebe neko moze krenuti da skandira( ne desava se) i eto belaja( ako ce VeLiKi SrBi krenuti da biju).

 

 

2.) Zar na stadion ne idu patriote( pogotovo na Marakanu) i zar oni ce se plasiti jednog pisljivog skandiranja, satro gro tih ljudi bi islo na Kosovo, ovo se pogotovo odnosi na momke sa severa koji duboko verujem ne vole vlast i nepomemika, a s druge strane nisu zavisni od njega.

 

 

I ovo od grobara je sve skandiranje u prazno, u praksi tu nista se ne dobija, ali barem nesto se pokaze, neki revolt zazivi i nada da ce biti bolje( nece nikad biti, jer nemamo mi mentalitet za to).

Link to comment
Share on other sites

Dan nakon utakmice kad su se slegli utisci ja sam i dalje zadovoljan onim šta sam video na terenu pre svega. Želja, borba i dominacija od prvog do poslednjeg minuta. Svi prethodni derbiji oni su uvek bili,, naloženiji" od nas i mnogo više grizli što me je neverovatno nerviralo. Juče smo konačno igrali fudbal. A zatim sam još zadovoljniji kad vidim kako je nekad veliki klub u regionu i rival tako nisko pao da osvojen bod protiv nas slavi kao ulazak u LŠ. Realno, mnogo lepa stvar kad se to vidi. Još da osvojimo titulu, u šta ni najmanje ne sumnjam, i biće mi jedna od dražih. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Faul ovde nije sporan, kome jeste, nacicemo snimak ponovo. Posto strucnjaci kazu da je faul nastupio nakon sto je lopta izasla van terena, evo slike koja kaze da lazu. Ovde je trebalo dosuditi penal i zuti karton.

 

 

 

spacer.png

Ovo je slika iz 16. Ceka se centarsut. Nacicemo i snimak. Dalje, nadam se, ne moram da objasnjavam. Sve se vidi. Klasican penal.

 

 

spacer.png

 

Jasno se vidi da Hvang nije poslednji igrac. Sve se desava na vise od 40 metara od gola. Zuti karzon je ispravna odluka, jer je sam faul bio blag, ali sa ledja. Otuda zuti.

 

 

Nisam jos uspeo da nadjem kada je Severini oprosten drugi zuti karton, par minuta pre nego sto mu drugi put nije oprosten. Dribling Rodica i namerna igra rukom kako ne bi ispao iz igre.

 

Gol Ndijaea je ni glavom, ni rukom. Ramenom. Koliko znam, to je dozvoljeno.

 

 

Eto, to vam je grobarski narativ, drste lopova, a otima se gde se god moze.

 

Ne postoje sanse da oni sa ovakvim sastavom i igrom dobiju sve do kraja i opet izvuku bod u derbiju. Zato se toliko uče i ače i skrece se tema na sve drugo sto nije fudbal.

Edited by Firga
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, tsva said:

Na snimku se vidi da lopta pada na ruku. Nije namerno ali nije ni regularno

Ako je pre toga zakačio loptu glavom pa ga je lopta pogodila u ruku to nije prekršaj. Uz sve to ruka je skroz uz telo. A deluje da jeste prvo igrao glavom. 

Quote

,, Nema prekršaja ako igrača lopta slučajno pogodi u ruku nakon što se odbila od nekog drugog dela njegovog tela ili tela drugog igrača u neposrednoj blizini. Pri tome igrač mora držati ruke tako da telo ne čine većim".

 

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem da vi trosite ovde vreme da raspravljate o Severnoj i Juznoj tribini ne samo u sadasnje vreme nego i kroz blisku istoriju. I kao da pravite neku razliku i kao ko je tu pogresan a ko ispravan. A realnost je da je to najpre uzaludan posao, a drugo da su olosi na obe strane kojima je rezultat i uspeh kluba u mnogo manjoj meri bitan u odnosu na sopstvenu korist. O tome svedoce i preletacevici sa jedne na drugu tribinu. Nema tu ni S od Sporta. 

 

Tako da mozete tu pricu da batalite, bolje se fokusirajte na sport, pa ako treba i na sudjenje, a ne na one dileje sa suprotnih strana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Čočo said:

Dan nakon utakmice kad su se slegli utisci ja sam i dalje zadovoljan onim šta sam video na terenu pre svega. Želja, borba i dominacija od prvog do poslednjeg minuta. Svi prethodni derbiji oni su uvek bili,, naloženiji" od nas i mnogo više grizli što me je neverovatno nerviralo. Juče smo konačno igrali fudbal. A zatim sam još zadovoljniji kad vidim kako je nekad veliki klub u regionu i rival tako nisko pao da osvojen bod protiv nas slavi kao ulazak u LŠ. Realno, mnogo lepa stvar kad se to vidi. Još da osvojimo titulu, u šta ni najmanje ne sumnjam, i biće mi jedna od dražih. 

Sve se slazem, ja sam isto konacno posle jednog derbija zadovoljan iako rezultat nije sjajan. Bez namere da umanjim odlicnu partiju, verujem da je njoj doprinela i cinjenica da smo drugi na tabeli i da smo morali da napadnemo. Vodili smo svega dve minute pa ni nismo imali kada da pokazemo nas fudbal karakteristican u derbijima. Nazalost, verujem da ne bi ovako odigrali da smo prvi na tabeli, jbg.

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne secam da smo mi nekog ovako pregazili u zadnje vreme. Uz duzno postovanje kao da smo igrali protiv Rudara iz Pljevalja...to kakve smo golove primili i kako nismo dali minimum 4 gola ne znam, ali je meni toliko dobro ono izgledalo sinoc da mi je proletelo vreme...obicno kada gledam derbi poluvreme mi traje kao ceo vikend...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ScepanScekicSto said:

A joooj…

 

pa budi toliko objektivan i reci (ili se raspitaj) da je to vucicu pederu poteklo od ljudi koji su sve samo ne huligani, i sazivljeni sa tim na sta nam je klub spao…

 

to su upravo ljudi koji su sve suprotno od toga sto pises, i mnogi su batine dobijali od istih tih vodja sa juga koje ne isti taj Vucic napravio…

 

svasta se ovde da procitati, ali ajde bar zeru da odrzimo neku istinitost…

 

vasa sramota nije sever, on je kao i nas jug, samo je lepse upakovan nagradjen drzavnim poslovima, vasa sramota su zapad i istok… 

 

Vidi, ne znam da l’ prosto ne znas dovoljno, lose si informisan ili pak, nepotrebno maliciozan, ali to sto pricas nema veze s istinom. Kao neko ko je bio “u prici” i ima hiljadu jedno poznanstvo u tom svetu, a pre svega neko kome su najbolji prijatelji, sticajem okolnosti ‘oni’ s druge strane, odnosno navijaci Partizana (svi redom bili Zbr), tako i znam odakle poticu povici Vucicu, odnosno konkretno od kojih ljudi (da te odmah demantujem a istini za volju, daleko od nekih kojima su huliganizam i ‘blagodeti’ istog bili strani)

“Obican svet” je to ocigledno (Bogu hvala i svaka cast) delom podrzao, ali oni nikako nisu bili rodonacelnici povika, vec izvesni pojedinci koji su nakon ubistva nesretnog Perovic Ivana presli na istok, a zatim se posle dobrih godina pretnji, maltretiranja, hapsenja, namestanja, cinkarenja “penzionisali” medj’ ‘normalnim’ zivljem. 
Dakle, to je svet koji je na stadionu ostao iskljucivo zbog ljubavi prema Partizanu, a sustinski je sa maticne tribine sklonjen zbog raznoraznih teskih i tragicnih pitanja. Mogao bih da kazem oko koje se price i danas okupljaju i pod kakvim ih ‘imenom’ danas poznaju u Humskoj, al’ suvise je to ozbiljna prica da bih dopustio sebi da dobrim ljudima i pre svega, voljenim prijateljima, pravim bilo kakav problem, cak i najmanju eventualnu naznaku istog. 
Tako da nema potrebe za toboz’ informacijama koje nemaju utemeljenje u istini ni najmanjim delom.

 

Sto se tice naseg istoka i zapada, nemam ja previse problema s njihovom cutnjom. Od njih nikada nista nije ni poticalo, vec su samo katkad prihvatali ono sto je potencirao sever. Kad imas sedamdeset godina i unuka kraj sebe, cesto s problemom prostate, reumom, ledjima i pregrst porodicnih pitanja, ti na stadion dolazis da se lecis, odnosno da na trenutak prebacis bol na drugu stranu. Ili ako si cale s klincem, vise te zanima da l’ je malom hladno, da l’ mu se piski i kako se provodi, nego sto ces da koristis taj momenat da mitingujes protiv sveopste pljacke i establismenta.

Sever je taj koji mladalackom energijom, besom, snagom i masovnoscu mora nesto da ucini. Ako oni ne zapocnu, niko nece. I zbog toga je krivica iskljucivo na njima, i to svi dobro znaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsva said:

Na snimku se vidi da lopta pada na ruku. Nije namerno ali nije ni regularno

 

Tebi je verovatno i sve ostalo u njihovu korist, cisto iz da opravdas svoje "ocene" svega i svacega. Rame.

 

 

I to sam ti resio.

Edited by Firga
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Ovde se povela neka bezvezna rasprava ko je ciji i da li je ovaj-onaj gol regularan.

Zvezda je shodno prikazanom juce morala da pobedi, nije se to desilo i otvaraju se stare price i neke teme koje su potpuno nepotrebne.

 

Ponovicu - sramota je da tim Zvezdinog kvaliteta dodje u situaciju u kojoj se trenutno nalazi, da se juri sa razbudjenim, ali jasno je manje kvalitetnijim komsijama i do poslednjeg kola strepi za titulu.

Riba je uvek smrdela od glave, cesto se pise o trenerima i igracima koji nisu zasluzili mesto u Zvezdi, ali svaka greska bagre iz fotelja koju podrzava "uza navijacka grupacija" skupo je placena i to cemo tek videti. 

Zivi bili...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manoly said:

Ovde se povela neka bezvezna rasprava ko je ciji i da li je ovaj-onaj gol regularan.

Zvezda je shodno prikazanom juce morala da pobedi, nije se to desilo i otvaraju se stare price i neke teme koje su potpuno nepotrebne.

 

Ponovicu - sramota je da tim Zvezdinog kvaliteta dodje u situaciju u kojoj se trenutno nalazi, da se juri sa razbudjenim, ali jasno je manje kvalitetnijim komsijama i do poslednjeg kola strepi za titulu.

Riba je uvek smrdela od glave, cesto se pise o trenerima i igracima koji nisu zasluzili mesto u Zvezdi, ali svaka greska bagre iz fotelja koju podrzava "uza navijacka grupacija" skupo je placena i to cemo tek videti. 

Zivi bili...

 

Nista od ovoga ne sporim. Samo istine radi, nisu nam svirana dva cista penala. I ako pricamo o losem sudjenju, onda je bilo na nasu stetu.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Firga said:

 

Nista od ovoga ne sporim. Samo istine radi, nisu nam svirana dva cista penala. I ako pricamo o losem sudjenju, onda je bilo na nasu stetu.

To u vezi penala je samo deo price o jucerasnjem derbiju, kao sto rekoh - Zvezda je juce morala da pobedi a osnovu vidjenog i bilo bi zasluzeno.

Siri kontekst je ono sto treba da bude u centru paznje, a zanemaruje se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...