Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Lasagna kao prvo mora da poradi na live pevanju. U polufinalu ga je malo pojela trema, u finalu je bio bolji ali može na tome još dosta da radi. Kao drugo, da odmah iz koreografije izbaci imitiranje Tila Lindemana sa onim vatrama i mahanjem rukama u polučučnju. Srećom po njega, sad će da ga dohvate i profesionalni korepetitori i profesionalni koreografi, imaju dva meseca da osmisle, uvežbaju i izvedu ovu pesmu u Švedskoj maksimalno.

Link to comment
Share on other sites

Pevanje nije toliko bitno, pesma je ionako dobrim delom recitacija/brzalica. Za koreografiju se slazem.

 

Najkriticniji je dance break, deluje prazno, tu moze da napravi neki haos i sa LED, brzim menjanjem kadrova. ima vremena i da se presvuce recimo (mada nije potrebno, ali ima mnogo vremena tu)

Link to comment
Share on other sites

Lasagnina pjesma ne samo da je najbolja ex yu jurovizn svih vremena i ne samo da ce premocno osvojiti Jurosong nego je dobra i jer povezuje high koncept(dakle nesto kao Konstrakta) i nacionalni zvuk.

 

 

 

 

To su komentari ljudi iz moje okoline,da bude jasno 😂

Meni je tu samo hajp odlicno odradjen, pjesma je, osim mijau back dijela, bzvz, a pogotovo mi u njoj bas nista ne vuce na hrvatski autohtoni zvuk, vise mi zvuci kao neka Estonija/Finska.

Ali ono....navijat ce se 😁

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Kosta said:

Lasagnina pjesma ne samo da je najbolja ex yu jurovizn svih vremena i ne samo da ce premocno osvojiti Jurosong nego je dobra i jer povezuje high koncept(dakle nesto kao Konstrakta) i nacionalni zvuk.

 

Objasni ti lepo tom tvom okruženju da su i Lane moje i Molitva i Life pa i Euro Neuro za Baby Lasagnu Bohemian Rhapsody. :capone_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najveća sramota i po meni povod da komplet rukovodstvo Dore podnese ostavke jeste to što je Baby Lasagna pre takmičenja bio rangiran na 25. mesto i nije stekao uopšte pravo da učestvuje u ovogodišnjoj Dori. Onda je imao sreće da Jelena Žnidarić odluči da se povuče zbog privatnih razloga i on je upao u stvari kao njena zamena. Dakle pesma koja je za klasu bolja od konkurencije nije trebala da bude na Dori. A Dora je inače poznata kao tamičenje gde po pravilu retko kada bude dve dobre pesme. Postavlja se pitanje da li je neko nameštao pobedu Let 3 + Severina ?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Klotzen said:

Najveća sramota i po meni povod da komplet rukovodstvo Dore podnese ostavke jeste to što je Baby Lasagna pre takmičenja bio rangiran na 25. mesto i nije stekao uopšte pravo da učestvuje u ovogodišnjoj Dori. Onda je imao sreće da Jelena Žnidarić odluči da se povuče zbog privatnih razloga i on je upao u stvari kao njena zamena. Dakle pesma koja je za klasu bolja od konkurencije nije trebala da bude na Dori. A Dora je inače poznata kao tamičenje gde po pravilu retko kada bude dve dobre pesme. Postavlja se pitanje da li je neko nameštao pobedu Let 3 + Severina ?

 

Kaže Severina sasvim slučajno su je pozvali da se pridruži... Malo morgen je bilo slučajno, nego su se usrali da će Baby Lasagna da ih potopi. Što se naravno desilo, džabe i Severina 😄 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

Objasni ti lepo tom tvom okruženju da su i Lane moje i Molitva i Life pa i Euro Neuro za Baby Lasagnu Bohemian Rhapsody. :capone_2:

 

Te pesme nisu ni za poređenje. Zapravo i Rim Tim Tagi Dim i Lane moje su primeri pesama koje kombinuju moderan zvuk sa tradicionalnim motivima na dobar način. Dok će nama ove godine Breskvica da jodluje Veseli se srpski rode za sirotinju, ako ne budemo imali dovoljno sreće.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

Kaže Severina sasvim slučajno su je pozvali da se pridruži... Malo morgen je bilo slučajno, nego su se usrali da će Baby Lasagna da ih potopi. Što se naravno desilo, džabe i Severina 😄 

 

To što dečko radi danas (hrvatska etno fora umotana u modernu oblandu) je Seve prodala na Eurosongu još 2006. 😁

 

 

Ko još ume ovako da pleše na štiklama od 15 cm? 😁

 

A i Let 3 joj je gostovao u spotu za ovu pesmu, sad je samo vratila uslugu.

 

8 minutes ago, DameTime said:

Te pesme nisu ni za poređenje. Zapravo i Rim Tim Tagi Dim i Lane moje su primeri pesama koje kombinuju moderan zvuk i tradicionalne motive na dobar način.

 

Nisam to poredio, već izjavu Kostinog okoliša "najbolja exYu pesma na Eurosongu svih vremena". Ipak je imalo nekoliko boljih 🙂

Link to comment
Share on other sites

Realno ovo Severinino je tezak krs. Ako pricamo o hrvatskim pesmama all time, Marija Magdalena je prvo mesto, Vesna Pisarovic drugo, a ovo se kolje za trece sa Klaudijom Beni po meni.

 

Samo sto je Klaudija Beni flopnula, pesma je bas bop. Mada i Vesna je flopnula jer je pevala na engleskom.

 

Klaudija Beni na 1.25 brzini najbolja ikad, top 5 u svakoj Evroviziji lagano 😄

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Realno ovo Severinino je tezak krs. Ako pricamo o hrvatskim pesmama all time, Marija Magdalena je prvo mesto, Vesna Pisarovic drugo, a ovo se kolje za trece sa Klaudijom Beni po meni.

 

Samo sto je Klaudija Beni flopnula, pesma je bas bop. Mada i Vesna je flopnula jer je pevala na engleskom.

 

Ja ni ne napisah da je pesma neki kvalitet (a kvalitet je Ibarska magistrala) već "hrvatska etno fora umotana u modernu oblandu prodata na Eurosongu još 2006."

 

Prva hrvatska pesma je Doris bez sumnje, ali ja bih odmah posle nje pre ubacio Magazin, pa i Danijelu ili Maju Blagdan.

 

De gustibus...

Link to comment
Share on other sites

Prosle nedelje smo slavili jednoj koleginici iz Spanije, 20 godina u firmU i jednom kolegi iz FR 10 godina. Za proslavu je nas menadzer organizovala pitanja vezana za ESC (jer se zovemo Eurovision tim, posto nas ima iz 14 drzava)  i ja sam pobedio, ko zeli da cestita nek cestita. 

Pitanja su bila gde je odrzan ESC 2004., Ko je pobedilo 2014., ko je bio drugi i tako nekih slicnih 10 pitanja. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sestra, devojka i ja smo bili na ESC kvizu pre jedno mesec dana.

 

Imali smo 48 od 50 tacnih odgovora, prepoznaj pesmu, teorijska pitanja, od kojih je jedno bilo recimo ko je jedini imao nula poena za Jugoslaviju, sto smo jedini znali (Sabahudin Kurt) i bilo je jos par tako koska pitanja. Tridesetak je bilo bas lagano, ili da se prepozna bas lagana pesma, obicno pobednik, ili teorijsko pitanje koje je lako (koja grupa je trebalo da bude predstavnik SCG ali zbog skandala oko glasanja nije otisla na ESC).

 

Nismo znali predstavnika Italije 1978. (znali smo da nije bio top 3 sigurno, pa smo stavili Domenico Modugno jer je i on valjda bio par puta, a tacan odgovor bio Ricci e Poveri) i nisam mogao da se setim pravo ime Tajci, a to je znalo dosta ljudi.

 

I budemo drugi jer je jedna ekipa znala Ricci e Poveri i Tajci, nisu znali Sabahudina i imali bod vise od nas. Skoro sve ekipe imale 5 clanova, samo mi 3.

 

Mozda sam ovo vec pisao ali nema veze 😄

Edited by McLeod
  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kaže Vučić Sanja da nastupi kidaju i da je sve WOW spakovani.

Videćemo koliko večeras.

LM, meni je Željo moja bolja pesma od M Magdalene, a najbolja nepobednička pesma Mire Beširević Zlato moje.

I ne mogu da ne pomenemo još neke, Princezu, Gdje Dunav ljubi nebo...

Setiću se još.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Govorili smo o exYu pesmama, iliti od 1993. naovamo. Yu pesme, od početka Evrosonga do raspada SFRJ su druga kategorija 🙂

 

Sačekaću da prođe srpski izbor, da ne mešamo dve teme, pa ću baš da vidim da organizujem neko glasanje, da vidimo šta Forumaši misle koja je najbolja SFRJ Evrosong pesma 😁

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stiletto said:

Govorili smo o exYu pesmama, iliti od 1993. naovamo. Yu pesme, od početka Evrosonga do raspada SFRJ su druga kategorija 🙂

 

Sačekaću da prođe srpski izbor, da ne mešamo dve teme, pa ću baš da vidim da organizujem neko glasanje, da vidimo šta Forumaši misle koja je najbolja SFRJ Evrosong pesma 😁

Ex Yu pesme može da znači pesme iz ex Yugoslavie, plus je Mek pisao o kvizu gde se pominju pevači it Jugoslavije...zato sam napisala napisato :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

Sestra, devojka i ja smo bili na ESC kvizu pre jedno mesec dana.

 

Imali smo 48 od 50 tacnih odgovora, prepoznaj pesmu, teorijska pitanja, od kojih je jedno bilo recimo ko je jedini imao nula poena za Jugoslaviju, sto smo jedini znali (Sabahudin Kurt) i bilo je jos par tako koska pitanja. Tridesetak je bilo bas lagano, ili da se prepozna bas lagana pesma, obicno pobednik, ili teorijsko pitanje koje je lako (koja grupa je trebalo da bude predstavnik SCG ali zbog skandala oko glasanja nije otisla na ESC).

 

Nismo znali predstavnika Italije 1978. (znali smo da nije bio top 3 sigurno, pa smo stavili Domenico Modugno jer je i on valjda bio par puta, a tacan odgovor bio Ricci e Poveri) i nisam mogao da se setim pravo ime Tajci, a to je znalo dosta ljudi.

 

I budemo drugi jer je jedna ekipa znala Ricci e Poveri i Tajci, nisu znali Sabahudina i imali bod vise od nas. Skoro sve ekipe imale 5 clanova, samo mi 3.

 

Mozda sam ovo vec pisao ali nema veze 😄

 

Rekao bih da se ja skoro pa ponosim što ne znam ništa o ESC. Toliko mi je sve to teško sranje koje mi služi samo za eventualni meme fun. Naravno da je sve to mnogo zanimljivije sa muzičke strane ako se malo pogleda ta 20,30+ godina prošlost

 

16 hours ago, Stiletto said:

 

Ja ni ne napisah da je pesma neki kvalitet (a kvalitet je Ibarska magistrala) već "hrvatska etno fora umotana u modernu oblandu prodata na Eurosongu još 2006."

 

Prva hrvatska pesma je Doris bez sumnje, ali ja bih odmah posle nje pre ubacio Magazin, pa i Danijelu ili Maju Blagdan.

 

De gustibus...

 

 

Kao laik, uz pardon što odgovor nisam sam skapirao na osnovu ove teme, moram da pitam nešto jednostavno: Zašto se jednostavno samo ne pošalje neko, ko bi zvučao i izgledao dovoljno dobro u izvedbi neke od ovih trash mainstream pesmica. Ono, šta znam da ta pesma ima dva catchy dela od 8-15 sek kao tipični Tik-Tok hitići? Meni bi to bila najjednostavnija formula, ali ja sam obavešten ko Koštunica pa mi ovo pada na pamet ovako sa strane 

Link to comment
Share on other sites

Marko Mandić skroz korektan nastup, meni pesma i dalje nije za ESC ali pohvale za njega, dobra promocija za neke buduće PZE.

Mira , nije mi se svidela, mada je dobro otpevala, stage nepostojeći dakle došla malo da se besplatno ispromoviše.

Bojana i David sasvim ok, ona je malo imala tremu ali potrudili su se za nastup i nije loše za prvi put.

Lena ok, ovo je pesma za pokojnu majku pa neću ni da komentarišem.

 

Nije loše obzirom da od ovih četvoro nisam mnogo očekivao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...