Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

a jbg nismo svi toliko pametni kao ugledno profesori i ugledne licnosti.mi , intelektualno zakrzljali zdr. radnici smo od januara po klinikama, inficirali se virusom sa ko zna kakvim posledicama , sa preminulima oko sebe , bez ikakve mogucnosti da se u sveopstem haosu opametimo niti nam ti ugledni profesori daju ikakva resenja problema ..... najlakse je nesto potpisati, a gde su i sta su uradili ???? za to nema peticije.

Link to comment
Share on other sites

Oftopikovaću i ja.


Vanja, pošto si u španskom zdravstvenom sistemu - primetila si da sada ima ogroman broj pozitivnih, veći nego proletos, ali smrtnih slučajeva je mnogo manje.
Kakvo je stanje po bolnicama - ima li manje teških slučajeva nego proletos? Ima li nekog objašnjenja za to? Da li je to više testova, druge procedure lečenja ili slabiji virus ili ... ?

 

Zoe, ako treba prebaci nas na ovde svaštaru, Vanja ne zalazi na korona teme, ne mogu tamo da pitam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

mi smo itekako "zatvoreni" bez mogucnosti da zivimo sa svojom porodicom, imamo posebni smestaj, pod skafanderima sa svakodnevnim testiranjem.

  br. pozitivnih je opet u porastu, jeste stopa smrtnosi manja ali su pacijenti koji su u zivotnoj opasnpsti sa istim ili slicnim simptomima kao i na pocetku pandemije, nista se tu ne menja.

sta uradise britanski eminentni strucnjaci sa vakcinom?

kakve oni peticije potpisuju, vidim da slobodno putuju, kod nas ih je bilo celog leta.jel im zabranjeno kretanje u britaniji? 

bombarder: ono sto je najlepse vidljivo je da vi tamo sve politizujete pa i virus.

ja znam da sam od januara pod spec. rezimu zivota tj. katantin radim svoj posao zato sto ga volim.kad bi i svi ostali radili ono sto se od njih ocekuje, verivatno bi makar malkice bilo drugacije.

@cat:mnogo vise se testira, terapija osim antimalarika koji su iskljuceni se nije promenila, pacijenti koji su zivotno ugrozeni imaju istu  kl. sliku kao i pre, manji je br. zivotno ugrozenih pacinenata .sto se tice samog virusa i jegovog slabljenja niko zivi se ne usudjuje da to komentarise jer objektivno stanje nikako ne ukazuje na to.

uglavnom, kako se zavrsila turisticka sezona sve je krenulo opet nagore.

 

 

Edited by vanjabarsa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, vanjabarsa said:

bombarder: ono sto je najlepse vidljivo je da vi tamo sve politizujete pa i virus.

Tako nekako.
Samo sto peticiju nisu kreirali (pretpostavljam ni potpisali) drkon & sisic nego pravi strucnjaci. Ne vidim poentu niti da uvodis ovaj provizorijum u pricu niti da se duris na mene.

Ja sam samo preneo informaciju i naveo da mislim da su ljudi u pravu.

Link to comment
Share on other sites

Prvo i prvo, naravno da se nutella uglavnom jede bez ičega (često i velikom kašikom). A drugo, o kom gifu pričaš? Nisam ja ovde okačio gif. Možda misliš kako ove klipove nisam bilo kako označio. Klip i gif: The difference is there. Yoy know, kako da ti kažem, nešto kao Zaječarac i Leffe :classic_sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Takovo eurokrem je bolji. 

 

Verujem da ova priče ide po 13452625426. put, ali takovo eurokrem, rađen po licenci Gandola ili tako neka italijanska fabrika je bio majka. Negde devedesetih, kad je fabriku preuzeo Drašković, upropastili su ga.

 

1 minute ago, Abudžaba Dabila said:

 

Ajd' da ja probam (i pridružim se Bokiju na listi za odstrel)

 

  Hide contents

spacer.png

 

 

Da, i? What's not to like? :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...