Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

7 minutes ago, medobrundo said:

Negde ima informacija da je imao skicu školu sa planom putanje, listu dece za odstrel, molotovljeve koktele..

 

..ozbiljan psihopata.

 

I kukavica. Nakon što je ubio sedam devojčica i jednog dečaka (kako se može pročitati iz medija), naravno da nije imao hrabrosti i da sebi prospe mozak.

 

Ne pročitah u medijima, ali da li je on uopšte imao nameru da počini samoubistvo nakon izvršenja dela? Jedna od odlika psihopatije jeste detaljno planiranje dela, manipulisanje činjenicama i kontekstom. 

Ako je psihopata nisam sigurna da ima suicidalne tendencije, on je prosto želeo da izvrši delo, isplanirao, izvršio ga i nema nikakav osećaj krivice niti empatije sa žrtvama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Užasno, užasno...

Nadam se da će i njegovi roditelji na doživotnu kao saučesnici. I nemojte više o ovom malom psihopati da je dete. Odabrao je da prestane da bude dete, sad je masovni ubica.

O obrazovanju nije potrebno ni trošiti reči... Urušava se od kad znam za sebe. Sve se samo uči napamet, bez ikakvog razumevanja. Učitelji, nastavnici, profesori nemaju nikakve mehanizme zaštite od roditelja (a i dece). Svedeni su na smešno plaćene statiste umesto ljude koji mogu ključno da doprinesu razvijanju dece i adolescenata.

Jasno, nijednoj državi (a posebno ne autokratijama kao što je ova) ne ide u prilog da ima obrazovano stanovništvo, nedajbože još osposobljeno da (kritički) razmišlja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Ne pročitah u medijima, ali da li je on uopšte imao nameru da počini samoubistvo nakon izvršenja dela? Jedna od odlika psihopatije jeste detaljno planiranje dela, manipulisanje činjenicama i kontekstom. 

Ako je psihopata nisam sigurna da ima suicidalne tendencije, on je prosto želeo da izvrši delo, isplanirao, izvršio ga i nema nikakav osećaj krivice niti empatije sa žrtvama.

 

Nije imao nameru, sam je pozvao policiju. Ja samo žalim što prvi metak nije završio u njegovoj glavudži. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Evo ga i naš drugar Laki..jebo mi pas mater kad sam ti onomad pružio podršku..kod mene si ovde završio.
 

 

Jeste da se desava to na zapadu ali to nisu zapadne vrednosti. Al zanimljivo da mi opet ne preuzimamo odgovornost nego prebacujemo na druge(zapadne vrednosti)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, medobrundo said:

 

Nije imao nameru, sam je pozvao policiju.

 

I na to je mislio, izgleda. Da ne preteram, ali i to je bio plan, jer zna da bi hapšenjem bio spašen eventualnog opravdanog linča....

Kao što rekoh, tata ga je trenirao pucanje....

Link to comment
Share on other sites

Ok znaci imao plan skole, spisak meta, molotovljeve koktele, na mrezama vidim da pominju da je vec bilo problema sa njim i da je pretio da ce bacili bombu/zapaliti skolu. Lepo.

 

Dve devojcice su bile dezurne i cuvar, njih je prvo ubio, oni verovatno nisu bili na spisku, samo su se zatekli/isprecili.

 

Odabrao je kad njegovo odeljenje ima prvi cas istorije (kabinetska nastava) jer je blizu ulaza, pucao odmah u nastavnicu (sigurno mu se i ona "zamerila" tim kecom) i u drugu decu koju je pretpostavljam hteo da ubije.

 

Izasao u dvoriste i pozvao policiju.

 

Ozbiljno psihopatsko ponasanje. Problem je sto je ovo moglo da se verovatno spreci, a pre toga je vrlo verovatno ubica bio zrtva vrsnjackog nasilja. Bas onako, sjajno, filmski gotovo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Jeste da se desava to na zapadu ali to nisu zapadne vrednosti. Al zanimljivo da mi opet ne preuzimamo odgovornost nego prebacujemo na druge(zapadne vrednosti)

I ono krme komuñarsko ruzNic koristi ovu tragediju da promovise PRC i Rusiju. ''Zapadne vrednosti'' bla bla... ko da ne rade to i po istocnim despotijama. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Profesor said:

Njegov otac momentalno mora biti uhapsen i po hitnom postupku osudjen na maksimalnu kaznu. Treba i naci okvir u kome bi ubica bio trajno sklonjen sa slobode. Za sve ima nacin. Pa i za to.

Uhapšen je. Rekao je da je oružje bilo u kasi, pod šifrom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

 

I na to je mislio, izgleda. Da ne preteram, ali i to je bio plan, jer zna da bi hapšenjem bio spašen eventualnog opravdanog linča....

Kao što rekoh, tata ga je trenirao pucanje....

 

Tata je samo morao da bude dovoljno nepazljiv da oruzje ne krije i ne stavlja pod kljuc. Ne opravdavam ga, ali osim toga nije morao da ima nikakvu ulogu.

 

Sigurno ga nije ucio kako da napravi molotovljev koktel.

 

Danas sa interneta mozes sve ove stvari da naucis vrlo lako i brzo, a da pre toga nikada nisi video oruzje.

 

Sto se tice samog pucanja i preciznosti, za ovako nesto ti ne treba ne znam kakva vezba. Sve je upucao iz neposredne blizine, razmak je bio do 2-3 metra. I nije bio preterano precizan, sto vidimo po povredama koje su zadobila mnoga deca.

 

Tako da, ne tvrdim da ga otac nije ucio da puca, menja sarzere i slicno, ali dovoljno je bilo da moze da se dokopa oruzja. Za ostalo je tu internet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Uhapšen je. Rekao je da je oružje bilo u kasi, pod šifrom.

 

Naravno da neće reći "stajalo na izvol'te". Možda lupam, ali teško da neko postaje psihopata sam od sebe. Verovatno je imao "Role model.". U sopstvenoj kući.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Sto se tice samog pucanja i preciznosti, za ovako nesto ti ne treba ne znam kakva vezba. Sve je upucao iz neposredne blizine, razmak je bio do 2-3 metra. I nije bio preterano precizan, sto vidimo po povredama koje su zadobila mnoga deca.

malopre rekoše da je išao u streljanu,da je vežbao pucanje..ne znam da li sam ili sa ocem?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drug Crni said:

Evo ga i naš drugar Laki..jebo mi pas mater kad sam ti onomad pružio podršku..kod mene si ovde završio.

 

To sto mi smatramo zapadnim vrednostima su u stvari posledice tehnoloskog napretka i nemogucnosti coveka da se sa takvim napretkom na pravi nacin suoci, pa tako imamo razne zloupotrebe i tehnologije i interneta. To samo koincidira sa zapadom, jer je on tehnoloski najnapredniji deo planete. Nesto slicno imamo danas sa AI napretkom i nespremnoscu ljudi na isti.

 

Tradicionalne vrednosti nam kazuju da je ok tuci svoju zenu, jer je pobogu tvoja, tako da mi je cak i drago da tehnologija nije napredovala prvo u tradicionalnim zemljama.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Profesor said:

 

A kako mali zna sifru? Da je kljuc pa da kaze da je ukrao kljuc. Sifru je neko morao da mu kaze. 

Ma ako je tačno, da je imao šifru, da je bilo zaključano, nije teško provaliti.

Just now, Drug Crni said:

malopre rekoše da je išao u streljanu,da je vežbao pucanje..ne znam da li sam ili sa ocem?

Sa ocem...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

malopre rekoše da je išao u streljanu,da je vežbao pucanje..ne znam da li sam ili sa ocem?

 

Ok, povecava se oceva krivica. Samo kazem da to nije bilo preterano potrebno za ovo. Kao sto naucis da napravis molotovljev koktel sa interneta, tako naucis i da menjas sarzere sa interneta. Vezba pucanja naravno "pomaze", ali nisam siguran da bi ovakvom psihopati koji je ovo planirao duze vreme bila potrebna streljana sa ocem da ga "spremi". Uradio bi on to na drugi nacin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Tata je samo morao da bude dovoljno nepazljiv da oruzje ne krije i ne stavlja pod kljuc. Ne opravdavam ga, ali osim toga nije morao da ima nikakvu ulogu.

 

Sigurno ga nije ucio kako da napravi molotovljev koktel.

 

Danas sa interneta mozes sve ove stvari da naucis vrlo lako i brzo, a da pre toga nikada nisi video oruzje.

 

Sto se tice samog pucanja i preciznosti, za ovako nesto ti ne treba ne znam kakva vezba. Sve je upucao iz neposredne blizine, razmak je bio do 2-3 metra. I nije bio preterano precizan, sto vidimo po povredama koje su zadobila mnoga deca.

 

Tako da, ne tvrdim da ga otac nije ucio da puca, menja sarzere i slicno, ali dovoljno je bilo da moze da se dokopa oruzja. Za ostalo je tu internet.

 

Četrnaestogodišnjak da barata sa CZ99 i ne bih rekao da nije bio precizan. Još nemamo konkretne rezultata pucanja, kompletnu balistiku. Ne znam da li si imao prilike da držiš u rukama pomenuti pištolj ?    Ja predpostavljam da se radi o CZ99 eventualno nešto "srodno"...zbog okvira sa 15 metaka. Ako Milić nije napravio lapsus, a verujem da nije...tri okvira sa po 15 metaka je ispucao.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam. Ali sam kao srednjoskolac pucao iz vazdusne puske u kutiju 70x70 otprilike udaljenu deset metara i pogodio je 3 od 5 puta, a da pre toga nisam pucao nikad. On je pucao iz pistolja u ljude udaljene dva do tri metra, sto je neuporedivo lakse.

 

Mislim da se precenjuje tezina ovoga sto je on uradio. Naravno, tehnicka tezina, jer ti moras da pucas u coveka, ali posto se ocigledno radi o hladnokrvnom psihopati, ne verujem da mu je to predstavljalo preterani problem.

 

No, to je sve manje bitno. U svakom slucaju, dovoljno je da ti neko pokaze, a danas tu ulogu obavlja internet. Ubica je ocigledno bio vrlo temeljan i dugo planirao ovo, sigurno je guglao i sta sve moze da podje naopako, sto cemo mozda saznati u buducnosti, tu se ukljucuje i pucanje iz pistolja.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Jbt Meče, jel si realan

 

Od pucanja u drvene kutije 70x70 (nisi rekao treću dimenziju, zanima ljude?) pa do uloge oca (kao da se otkrilo da je pasionirani ljubitelj badmintona, a ne oružja, lova, airsofta i da kući drži više municije od specijalaca).

 

Edited by medobrundo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Naravno da sam realan. No, kao sto rekoh, nebitno, posto je isao u streljanu. To kako je dete od 13 godina pucalo i menjalo sarzere sa tehnicke strane je najmanji problem u ovoj tragediji. Odnosno to je poslednja stvar koja, bar po mom misljenju, treba preterano da sokira.

 

Mene vise zanima sta se sve desilo pre ovoga.

 

Blic kaze da je 15 dece bilo na spisku. Ovde se nesto jako gadno dogodilo prethodno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma sama činjenica da je pucao, ubijao svoje vršnjake...sa par metara, gledao ih u oči. Sve i da je svaki dan išao u streljanu. Pucaš u metu, u pišljivo parče papira. A dečak od 14 godina da u sebi ima to da isplanira i napravi ovaj pokolj...razumem da svi imamo ljudsku potrebu da pronađemo razloge i nađemo nekakvu logiku u svemu, ja je prosto ne vidim i nemam snage da je tražim. Makar ne danas. Da ste mi svi dobro i zdravo, ljudi. I nek nikoga ne snađe ovakvo zlo nikad.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...