Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

Dovoljno je što sam doktorka radulović priznala da nije imala zadatak ni ovlašćenje da radi sa decom u toj školi, sam taj podatak čak i da je imala dobre namere treba da pokrene tužbu protiv nje, koliko je uspešna i priznata kao doktor neka procenjuje struka.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Vrh film ali u njemu Kevin je jednostavno "rođen loš". Ne znam da li je to slučaj sa KK ili je za života postao monstrum.

 

za kk se pretpostavlja, a struka će tek utvrditi, da ima maligni narcizam; nisam stručnjak, ali sumnjam da se to postaje, mora biti i genetski/biološki; a sve oko njega, od stanja u porodici, oružja itd ga je jednostavno enejblovalo da svoju sociopatiju oslobodi i iskaže u potpunosti 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nina Borović Kobiljski, majka devojčice ubijene u masakru u OOŠ "Vladislav Ribnikar":

Quote
Roditeljima nelečenog dečaka
....ako nas ikada budete tražili i poželeli da kažete: "Molim vas oprostite, nismo znali bolje i mnogo nam je žao..."
Znate, mi više u ovozemaljsku pravdu ne verujemo...ali se trudimo da nastavimo da verujemo u ljudskost i u istinu...
Verujem da vam je dobro poznata činjenica da je naše odeljenje VII2 bilo jedno izuzetno odeljenje, ne zato sto je bilo sastavljeno od odličnih đaka, vec zato sto su to bila dobra deca i dobri prijatelji jedni drugima. Oni su u školu odlazili nasmejani i vraćali se zadovoljni.
Sećate se da su nam deca išla zajedno na jezički kamp u Francusku...pa dobijali smo njihove video snimke kako pevaju pored kamina, igraju se na tematskim večerima i idu na izlete...znate i da su se svi zajedno kartali i smejali u sobama do kasno u noć.
Kako ne biste znali, kada ste puni zahvalnosti zvali razrednog starešinu i zahvaljivali se što vam je sin tako lepo prihvaćen od strane drugara u novom odeljenju u koje ste izabrali da ga prebacite.
Bilo im je prelepo, ali im je istovremeno bilo čudno zašto jedno dete svih 7 dana spava sklupčano na fotelji, umesto u krevetu, iako mu je na raspolaganju cela dvokrevetna soba?!
Da li znate da je tom detetu bila neophodna pomoć i vas roditelja i stručnih lica?
Tragedija koja nas je zadesila je toliko strašna, bolna i nepojmljiva, da se svakodnevno borimo za udah.
Misli koje će nas doživotno moriti su: Zašto mu niste pomogli?! Zašto ste ga obučavali u streljani i kod njega razvijali i gajili tako jezive veštine pucanja i ubijanja, dok smo mi nasu decu vodili na časove umetnosti i sporta?!
Ako niste bili svesni svoje uloge u nezapamćenoj tragediji od 3.maja 2023. godine, onda biste se morali osvestiti i shvatiti da se nažalost ovde suočavamo sa tragedijom nakon tragedije koja poprima svetske razmere. Jasno nam je da javno mnjenje traži neki smisao - razlog sa ciljem da se ovakav zločin na neki način obrazloži i shvati kako je do njega došlo?
Da se razumemo, vršnjačko nasilje je krucijalna tema današnjeg doba kojoj se mora posvetiti najveća pažnja i briga kako bi se ono zaustavilo.
Ali se u ovoj tragediji ono nije desilo niti biste smeli ponovo da se obmanjujete i krijete iza neistine.
Izvinjavam se, desilo se na najpogubniji mogući način ali od strane vašeg deteta prema našoj deci.
Da li ste svesni činjenice da preživeli i ranjeni dobijaju životne pretnje iz celog sveta jer će "neko završiti ono što je započeto", u bolesnom ubeđenju o zadovoljenju pravde za "maltretiranog" dečaka.
Vi dobro znate da su ga deca VII2 naivno prihvatila, pružila mu ruku prijateljstva i to je sve što su njihova zlatna srca mogla da urade...sve drugo je bilo na vama koji ste za njega odgovorni i stručnim službama koje su morale da zadrže objektivnost onda kada nastupi roditeljska slabost.
Znate, 21. vek je nažalost vek bez srama....ne bi trebalo da je u ovom veku bila sramota potražiti svu stručnu raspoloživu pomoć današnjice.
Kada vas opet budu pitali, razmislite hoćete li ponoviti: "Nisam kriv" ili ćete makar reći: pogrešili smo nismo znali bolje...
Tada mozda niste znali, ali je sada bolna istina iza svih nas i trebalo bi da možete bolje...makar da kažete: "Oprostite, mnogo nam je žao, vaša deca ni za šta nisu kriva!"
Ovde nije u pitanju samo lična tragedija, već kolektivna tragedija jednog društva jer su stradala izuzetna deca koja su bila na pravom putu da postanu sjajni ljudi i koji su sa nesudjenim sopstvenim porodicama trebala da budu zalog ovom društvu.
I dalje se molimo za spasenje vaših dusa, ali bez priznanja, nema ni pokajanja.

https://www.facebook.com/nina.kobiljski/posts/pfbid02aoawBz4KYSQGanBtggXxmjscXerHrk7vWCzpSKgd1e5J7fRCpgVyNaRxNNM468Y9l?__cft__[0]=AZV6ubtrWzF1HnHkci_Z4UlJwPGz8HtbCgT3yeI8oeXWZ07OTXOtCUT3FHblfovwfrgrAnYhzie6oGWmvm1Jr5rF9kg-toLnaeCVpLN62UTcwjL-sQkjHtNSVuwpiIwkhIMV1dFcl3nhwH8ypuSA2HT0&__tn__=%2CO%2CP-R

Edited by erwin
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, erwin said:

 

Jeza me prolazi dok čitam ovo , pogotovo ovaj deo

 

 

Quote

Bilo im je prelepo, ali im je istovremeno bilo čudno zašto jedno dete svih 7 dana spava sklupčano na fotelji, umesto u krevetu, iako mu je na raspolaganju cela dvokrevetna soba?!

 

Više nego očigledno da je detetu bila potrebna pomoć i ti umesto da mu pomogneš vodiš ga u streljanu i na Airsoft 

 

Roditelje govnjivim motkama treba premlatiti.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

kažu pravnici roditelji imaju glavnu reč oko lečenja dečaka ubice, bez njihove saglasnosti nema nikakve akcije oko njegovog lečenja i to mogu da razumem i podržim ali ono drugo što kažu pravnici da roditelji nisu odgovorni za postupke svog deteta ne mogu da razumem i podržim nikako, zato se zalažem da se mora otvoriti postupak sudski za ceo slučaj a da pošto je ubica ispod 14 godina on može biti izuzet iz postupka ali se mora utvrditi odgovornost i roditelja i škole i specijalaca iz streljane, oni ne smeju da se izvuku na to da on nema 14 godina. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

roditeljska govna.

 

Da su krivi, verovatno jesu a da je zakon debilan da neko ko eventualno nije mogao ili nije hteo da prepozna problem i njime se pozabavi sada odgovoran za lecenje, to je totalno uvrnuto i nelogicno. Nisu kompetentni da donose takve odluke i to treba da stoji u zakonu i da odgovornost predje na drzavu. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Da su krivi, verovatno jesu a da je zakon debilan da neko ko eventualno nije mogao ili nije hteo da prepozna problem i njime se pozabavi sada odgovoran za lecenje, to je totalno uvrnuto i nelogicno. Nisu kompetentni da donose takve odluke i to treba da stoji u zakonu i da odgovornost predje na drzavu. 

 

zabole me za zakone. gledaj svoje dete, pricaj sa njim, mozda dobijes nekakav uvid.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

zabole me za zakone. gledaj svoje dete, pricaj sa njim, mozda dobijes nekakav uvid.

 

Pa ovde je zakon problem. Oni zakonski ne mogu nista ni ovom malom, a otac odgovara za nemarno ponasanje. Ko odgovara za ubistvo dece? 

 

To sto su ga roditelji zanemarili, malteretirali ili sta god vec je upravo zakonski problem, jer se na njima sada ostavlja odluka da odluce u epilogu, a vec nisu bili sposobni da donesu ispravne odluke. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

ma ja nisam siguran ni za sebe da sam za ulogu roditelja, but i'm trying ringo..

 

b37afbe1-ac23-4904-a617-226ae891e033_tex

 

To je potpuno u redu. Upoznala sam mnogo ljudi koji takođe nisu sigurni da su za ulogu roditelja, neki su potpuno ubeđeni da nisu te su stoga odlučili da nemaju dece... Važno je da si svestan sebe i da se trudiš oko svoje ćerke. ❤️

 

Ovi ljudi očigledno nisu bili svesni svoje uloge. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Nije svako za ulogu roditelja. Ali avaj, o tome niko ne razmišlja.
To nije nešto što možemo tek tako odrediti, da je neko za roditelja a drugi ne. Na stranu etički problem da određujemo drugome tu sposobnost (nisam rekao da si ti navela to, nego širim priču), ko je taj koji će sam za sebe reći: ja sam idiot koji ne treba da ima decu jer sam... kakav god? Niti su roditelji iz ovog slučaja neki kriminalci, probisveti, manijaci pa da kažemo kako je bilo očigledno. Otac je lekar a majka mikrobiolog (valjda). Plus i ti kriminalci, probisveti ne moraju biti loši roditelji a videli smo da ovi visokoobrazovani roditelji mogu biti idioti u roditeljstvu.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DameTime said:

 

To je potpuno u redu. Upoznala sam mnogo ljudi koji takođe nisu sigurni da su za ulogu roditelja, neki su potpuno ubeđeni da nisu te su stoga odlučili da nemaju dece... Važno je da si svestan sebe i da se trudiš oko svoje ćerke. ❤️

 

Ovi ljudi očigledno nisu bili svesni svoje uloge. 

 

ovo sto si napisala je neki chatgpt3-4 reply, iako razumem dobre namere.

 

poenta je da nista ne treba shvatati zdravo za gotovo, da li je to poslednji sut na rekreativnom basketu [banalno] ili roditeljstvo [znacajno];

 

nisu bili svesni svoje uloge, govna jedna a verovatno nisu i dalje.

14 minutes ago, shonke said:

Niti su roditelji iz ovog slučaja neki kriminalci, probisveti, manijaci pa da kažemo kako je bilo očigledno. Otac je lekar a majka mikrobiolog (valjda).

 

to nije nikakva odrednica, imho; mozes biti profesor na stenfordu i uzasan roditelj. mozes biti i kriminalac, koji unistava drustvo u lokalu a ujedno vrlo do solidno dobar roditelj.

 

poenta je da se trudis, ako se trudis, uglavnom ces biti dovoljno dobar a ne kao ova g.o.v.n.a.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, shonke said:

To nije nešto što možemo tek tako odrediti, da je neko za roditelja a drugi ne. Na stranu etički problem da određujemo drugome tu sposobnost (nisam rekao da si ti navela to, nego širim priču), ko je taj koji će sam za sebe reći: ja sam idiot koji ne treba da ima decu jer sam... kakav god? Niti su roditelji iz ovog slučaja neki kriminalci, probisveti, manijaci pa da kažemo kako je bilo očigledno. Otac je lekar a majka mikrobiolog (valjda). Plus i ti kriminalci, probisveti ne moraju biti loši roditelji a videli smo da ovi visokoobrazovani roditelji mogu biti idioti u roditeljstvu.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Ne moraš biti kriminalac ili probisvet kako bi napravio radikalne greške kao roditelj, to vidiš i sam. Jeste teško i kompleksno pitanje, zbog čega se i zagovara informisanost (budućih) roditelja, da uče o dečijem razvoju, vaspitanju, o promenama na sebi i u sebi tokom roditeljstva itd. Upoznala sam ljude (različitih godišta) koji za sebe smatraju da detetu ne mogu pružiti vreme niti mu se posvetiti i zbog toga smatraju da roditeljska uloga nije za njih. Da li su oni na neki objektivan način u pravu nije ni važno, bitan je njihov sentiment i da su svesni svog trenutnog emotivnog ili psihičkog stanja. Niko ne isključuje da će oni promeniti taj sentiment nekad u budućnosti, ako se i neke varijable u njihovim životima promene. Šta je poenta ovog mog pisanija - moramo da slušamo jedni druge i ljudi moraju da se informišu i obrazuju čak i za ulogu roditelja. Ne da se roditeljska uloga svodi na prosto razmnožavanje i produženje vrste.

 

@uini Jebiga, dobio si ChatGPT odgovor jer te ne poznajem van ovog foruma, ne znam da li se i sa čime boriš kao roditelj i kakve su tvoje misli. U suštini mi je bilo bitno da ti uputim neku vrstu podrške.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
to nije nikakva odrednica, imho; mozes biti profesor na stenfordu i uzasan roditelj. mozes biti i kriminalac, koji unistava drustvo u lokalu a ujedno vrlo do solidno dobar roditelj.
 
poenta je da se trudis, ako se trudis, uglavnom ces biti dovoljno dobar a ne kao ova g.o.v.n.a.
Jbg, to isto sam napisao...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

 Danas na Skupštini:

Quote

 

Inače, muzikoterapija je priznati metod lečenja. I ona je registrovana kao takva, ne samo kod nas nego i u svetu - poručila je Grujičić.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/danica-grujicic-o-grupnoj-seansi-u-os-vladislav-ribnikar-muzika-pustena-preko/14tjtz0

 

Ministarstvo prosvete o radu Ranke Radulović: Metoda nije verifikovana

Quote

„Metoda koju ona zastupa kod nas nije priznata i nije nigde verifikovana kao metoda koja treba da bude zastupljena bilo gde, posebno ne u školi. Ja ne znam puno o toj metodi i žao mi je što Ministarstvo zdravlja nije napravilo dobru procenu šta je u tom trenutku potrebno deci, ali potpuno razumem da su kolege bile zauzete svim drugim stvarima“, istakla je Snežana Vuković 

https://n1info.rs/vesti/ministarstvo-prosvete-ranka-radulovic/

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

kažu pravnici roditelji imaju glavnu reč oko lečenja dečaka ubice, bez njihove saglasnosti nema nikakve akcije oko njegovog lečenja i to mogu da razumem i podržim ali ono drugo što kažu pravnici da roditelji nisu odgovorni za postupke svog deteta ne mogu da razumem i podržim nikako, zato se zalažem da se mora otvoriti postupak sudski za ceo slučaj a da pošto je ubica ispod 14 godina on može biti izuzet iz postupka ali se mora utvrditi odgovornost i roditelja i škole i specijalaca iz streljane, oni ne smeju da se izvuku na to da on nema 14 godina. 

 

Po zakonu socijalna služba može da oduzme malog monstruma roditeljima zbog zanemarivanja i dodeliti ga staratelju, koji će potpisati lečenje u odgovarajućoj ustanovi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stiletto said:

 

Po zakonu socijalna služba može da oduzme malog monstruma roditeljima zbog zanemarivanja i dodeliti ga staratelju, koji će potpisati lečenje u odgovarajućoj ustanovi.

 

 


Zanemarivanje deteta i ovaj slucaj sa klincem nemaju veze sa vezom. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Baš si ono 100% siguran?

 

Quote

Kada se kaže zlostavljanje dece, obično se misli na fizičko kažnjavanje, o čemu se najviše i govori. Međutim, postoji i emocionalno zlostavljanje ili zanemarivanje koje ostavlja dubok uticaj na mentalni razvoj deteta.

Uskraćivanje ljubavi i podrške, odbijanje, kritikovanje, pretnje, omalovažavanje i prozivanje su oblici emocionalnog zlostavljanja, a njihov uticaj vidljiv je i u odraslom dobu, smatraju psiholozi.

- Emocionalno zlostavljanje nekada može da proizevde dalekosežnije i veće posledice na razvoj deteta od fizičkog - kaže za Telegraf psiholog Marija Ristić. (...)
- Emocionalno zlostavljanje i zanemarivanje narušava detetovo samopoštovanje i samopouzdanje. Iako je emocionalno zanemarivanje teško vidljivo na prvi pogled, ono je zapravo uobičajeno u većini porodica, a problem je u tome što većina roditelja to ne prepoznaje i ne percipira kao problem - objašnjava psiholog.

Naša sagovornica navodi da se vrlo često u našoj kulturi i dalje sa zadovoljenjem potreba deteta identifikuje to da dete bude nahranjeno i čisto i da se na tome završava ideja pojedinih roditelja o potrebama deteta.

- Međutim, to baš i nije tako. Deca imaju potrebu da budu voljena i mažena; da im se pokazuju emocije i da ih roditelji podržavaju - kaže Ristić. (...)
Jasni znaci da roditelj zanemaruje emocionalne potrebe deteta su, kako kaže psiholog, ti što roditelj ne reaguje na emocije deteta, zanemaruje kako se ono oseća, ne provodi vreme sa detetom...

- Roditelj koji emocionalno zanemaruje dete sklon je da ga uvek kritikuje; ne zanima se za život deteta, za to šta mu se dešava i ne prepoznaje ako je detetu potrebna pomoć. Takvi roditelji fokusirani su isključivo na greške koje dete pravi i stalno o njima pričaju - ističe ona.

Deca koja rastu u takvim porodicama i uz ljude koji ih odgajaju i vaspitavaju na taj način stroga su prema sebi, imaju nizak nivo samopoštovanja i samopouzdanja, krive sebe za svaki neuspeh i plaše se odbijanja.

https://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/porodica-zivot-i-stil/3461759-znaci-emocionalnog-zanemarivanja-dece-za-dete-nije-dovoljno-samo-da-je-nahranjeno-i-cisto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...