Jump to content

Sunshine Double 2023.


Boxy

Recommended Posts

Alkazar u dva seta bolji od Aliasima, 6-4 6-4. Iako rezultatski deluje tesno, Spanac je bio dominantan igrac na terenu, a nasao sam i statisticki podatak koji to najbolje oslikava. Na servis Kanadjanina odnos u poenima je 47-35, dok je na servis Alkaraza bio 42-16. Spanac je bio bolji u svakom elementu, pa cak mislim da je generlno i bolje servirao, imao je vise servis vinera i lakih poena nakon drugog udarca od Aliasima. Alkaraz mnogo bolji nego tokom turnira na sljaci. Siner zeljan revansa za onaj poraz na USO, bice to sigurno zanimljiv mec.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je bila 100. ATP pobeda za Alkaraza, do sada je imao svega 35 poraza.

 

Poredjenja radi, Nadal je imao 39 poraza kada je stigao do 100 pobeda, Djokovic 45, a Federer 67.

 

Pogledao sam i Hjuita jer mislim da niko drugi nije tako rano imao toliko uspeha, i on je imao 41 poraz kada je dosao do 100 pobeda.

 

Ovo je bas neverovatno dostignuce i ogromna razlika.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moguce, nisam se setio da bi on mogao da bude taj, ali ipak van ovog sistema mastersa koje svi igraju mi je apsolutno nerelevantan. On je igrao miki maus turnire po Americi i budzio statse protiv igraca koji nisu u vrhu.

 

Mislim da je igrac sa najmanjim procentom pobeda nad top 10 igracima u karijeri, a da je slem osvajac i imao taj broj pobeda na turu.

Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2023 at 12:45 AM, delgado said:

Fricko lagano protiv Fucka, 6-4 6-3. Sad na pobednika Alkaraz-Draper...

 

 Alcesta me ispravila, Fricko ipak u 3 seta izgubio od Sinera. Svakako je QF dobar rezultat, branio je trofej, ali je ostvario sasvim lep rezultat na mastersu, tako da bez obzira na AO kiks sezona je krenula dobro kada su bodovi, titule i plasman na ATP listi u pitanju. Samo lagano. 

 

 TIafo je bas rutinirao rutinirao NOrija, ima i on sta da kaze u zavrsnici. Svakako mi je drago sto polako kristalisu neki novi top10-20 igraci (Tiafo, Siner, Nori, Alkaraz, Fric, Paul itd itd) koji imaju zanimljive stilove igre. Navijam za Tiafoa, ali najmanje ima sanse od ove 4ice preostalih.

Link to comment
Share on other sites

Sabalenka prva finalistkinja, veceras je nesto slabija odigrala, ali prejaka za Sakari.

 

Sad gledam voze Ribakinu i Svjontek ka stadionu, u onim mini kolicima, i traje voznja, traje, traje, kao da su na Hitrou (ko je bio razumece), a ne u teniskom kompleksu :classic_biggrin: . Svjontek izvadila svescicu, motiv Budimpeste, i malo se podsecala sta da radi (ili citala neke motivacione govore). Ribakina namestala frizuru sve vreme.

 

Dobija Ribakina prvi set 6-2, odlicno servira i dobro pritiska servis Svjontekove, koja se dosta muci na svoj servis, dala je dva laka brejka rivalki. Imala je Poljakinja 2 BL kod 1-3 da se vrati u set, ali odlicna Ribakina oba puta.

 

6-2 i u drugom setu, dominacija Ribakine i frustracije Svjontekove, to je ukratko prikaz meca. Ribakina odlicno servirala, ali sto je vaznije potpuo je izbacila Poljakinju iz zone komfora i naterala je da igra suvise agresivno pa je pravila veliki broj neiznudjenih. MIlsim da je svih 5 brejkova napravila iz prve BL, sto dovoljno govori o mentalnoj prevlasti i potpunom odsustvu samopouzdanja kod Svjontek. Dakle repriza finala Melburna, po vidjenom veceras Ribakina je favorit.

Edited by Milutinov Tata
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milutinov Tata said:

Sabalenka prva finalistkinja, veceras je nesto slabija odigrala, ali prejaka za Sakari.

 

Sad gledam voze Ribakinu i Svjontek ka stadionu, u onim mini kolicima, i traje voznja, traje, traje, kao da su na Hitrou (ko je bio razumece), a ne u teniskom kompleksu :classic_biggrin: . Svjontek izvadila svescicu, motiv Budimpeste, i malo se podsecala sta da radi (ili citala neke motivacione govore). Ribakina namestala frizuru sve vreme.

 

 

 

I da ne navijam za Ribankinu samo zbog ovog bi mi bilo drago sto je uspela opet da pobedi meni svakim danom sve antipaticniju Igu, jer to je jedini ispravan pristup. Ako tebi trebaju motivacioni govori u individualnom sportu, puskice, treneri i drugi da ti kazu sta da radis u toku meca onda i ne treba da pobedis.

Link to comment
Share on other sites

Večeras napokon šansa da se pogleda Alkaraz u neko normalno vreme...

  • U 21 h Meda-Tifa (nakon ženskog meča koji počinje u 19 h)
  • Sledi Alkatraz-Grešnik
47 minutes ago, Romantik said:

 

I da ne navijam za Ribankinu samo zbog ovog bi mi bilo drago sto je uspela opet da pobedi meni svakim danom sve antipaticniju Igu, jer to je jedini ispravan pristup. Ako tebi trebaju motivacioni govori u individualnom sportu, puskice, treneri i drugi da ti kazu sta da radis u toku meca onda i ne treba da pobedis.

Ne razumem kako je od početka ona bilo kome mogla da ne bude antipatična. Ali ok, bitno je da sve legne na svoje mesto kad tad 😉

Link to comment
Share on other sites

Iga je izrazito simpaticna u potpuno blank ili toksicnom WTA cirkusu.

 

Devojka je i kad gubi sportsmen, frustracija je normalna, ali nije sore loser, i u Australiji i sada se normalno ponasala prilikom poraza.

 

Igra fer i kvalitetan tenis, ne koristi nikakve prljave trikove da izbaci protivnicu iz zone.

 

Ne vidim sta kod nje ima da bude antipaticno. Ne pleni harizmom, uporedio bih je sa recimo Enan, koja nije bila lepotica, a bila je jako uspesna, pa su je zato i mrzeli, nista osim toga ne moze da joj se prisije, pa tako slicno i Svjontek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Iga je izrazito simpaticna u potpuno blank ili toksicnom WTA cirkusu.

 

Devojka je i kad gubi sportsmen, frustracija je normalna, ali nije sore loser, i u Australiji i sada se normalno ponasala prilikom poraza.

 

Igra fer i kvalitetan tenis, ne koristi nikakve prljave trikove da izbaci protivnicu iz zone.

 

Ne vidim sta kod nje ima da bude antipaticno. Ne pleni harizmom, uporedio bih je sa recimo Enan, koja nije bila lepotica, a bila je jako uspesna, pa su je zato i mrzeli, nista osim toga ne moze da joj se prisije, pa tako slicno i Svjontek.

Болд... ту сам се већ загрцнуо од смеха, изневеровао.

Она је баш позната по прљавим триковима, има их више на репертоару (један је украла од Надала) и то је највећи разлог зашто ми је антипатична. Чак се извињавала и рекла да то ради ненамерно (Шуре Ијан) и да ради на себи да то превазиђе. Ако неко не зна о чему причам нека више прати тенис.

 

Слична са Енан? Никако, Енан ми је увек била баш супер симпатико, а сад када се појави на тв-у да коментарише још и више.

Link to comment
Share on other sites

Evo za nas koji ne pratimo tenis mozes da nas prosvetlis molim te koji su to konstantni prljavi trikovi kojima se Svjontek sluzi?

 

A poredjenje sa Enan nisam ja izmislio, mnogi ljudi koji uopste ne prate tenis kao ni ja je porede sa njom godinama. Pocev od gradje, stila igre, dominacije na sljaci i tako nekih stvari koje zapravo nemaju uopste slicnosti. Pa preko ponasanja na terenu i van njega, koje je fer, a van njega prilicno tiha i neprimetna, povucena.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Ne vidim sta kod nje ima da bude antipaticno. Ne pleni harizmom, uporedio bih je sa recimo Enan, koja nije bila lepotica, a bila je jako uspesna, pa su je zato i mrzeli, nista osim toga ne moze da joj se prisije, pa tako slicno i Svjontek.

 

Upravo si sam sebi odgovorio, plus sto je izrazito nezenstvena (igra u sortsu sto je meni uzasno), a da bi neko bio simpatican ili antipatican najmanje je bitno kakav tenis igra, to je druga dimenzija.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McLeod said:

Evo za nas koji ne pratimo tenis mozes da nas prosvetlis molim te koji su to konstantni prljavi trikovi kojima se Svjontek sluzi?

 

A poredjenje sa Enan nisam ja izmislio, mnogi ljudi koji uopste ne prate tenis kao ni ja je porede sa njom godinama. Pocev od gradje, stila igre, dominacije na sljaci i tako nekih stvari koje zapravo nemaju uopste slicnosti. Pa preko ponasanja na terenu i van njega, koje je fer, a van njega prilicno tiha i neprimetna, povucena.

Izvoli...

https://www.youtube.com/results?search_query=iga+swiatek+distraction

Recimo:

 

 

Evo tri stvari koje mi odmah padaju na pamet, a po čemu je poznata:

- Mlataranje rukama na mreži u trenutku kad protivnica treba da udari lopticu

- Lupkanje reketom o teren dok protivnica servira za važan poen (slično kao Rosol-Nadal, kad je Nadal šiznuo i žalio se sudiji)

- Prekidanje protivnice u zadnjem momentu pred drugi servis, samo na ključne lopte (Nadal doktorirao davno na tu temu, ono kad podigne ruku, kao neko mu smeta u publici, uvek naravno u ključnim momentima)

 

Možda ima još, ali za mene više nego dovoljno da shvatim o kome je reč...

Link to comment
Share on other sites

Napravili kompilaciju od 5 puta u zivotu sto je to uradila. A ne vidim da je preterano nesportski niti nelegitimno.

 

Prekidanje protivnice stvarno nisam primetio, bar ne ciljano i ne cesce sto se desava inace.

 

Znaci svodi se na to sto nije lepa i zenstvena i pobedjuje lepe i zenstvene pa je nesimpaticna, ok.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Romantik said:

 plus sto je izrazito nezenstvena (igra u sortsu sto je meni uzasno), a da bi neko bio simpatican ili antipatican najmanje je bitno kakav tenis igra, to je druga dimenzija.

Svetao primer kako se na žene gleda generalno u sportu i životu.

Čoveku koji sebe naziva romantikom, smeta neženstvena teniserka i što igra u šorcu.

Evo ja te molim da navedeš jedan razlog zašto to tebi smeta pa da napišem Vuleti da sledeći put skače u šlingovanoj suknjici.

Do tad tople preporuke-zaobiđi ženski sport, stresno je za osetljive alfa živce.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tenis ima dugu tradiciju, i oduvek su teniserke igrale u haljinama/suknjama i ovaj prelazak na šorts potpuno menja perspektivu, meni lično nimalo prijatno i to je razlog zašto u poslednjih desetak godina dosta slabije pratim wta. Nekada sam recimo obožavao Azarenku (iako realno se ne može reći za nju da je baš lepa), ali kada je prešla na šorts u kasnijoj fazi karijere prosto de osetiš izdanim i izgubiš interes.

 

Rukometašice na primer igraju u šortsu i s tim nemam nikakav problem, ali tenis se oduvek izdvajao u tom pogledu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Romantik said:

Tenis ima dugu tradiciju, i oduvek su teniserke igrale u haljinama/suknjama i ovaj prelazak na šorts potpuno menja perspektivu, meni lično nimalo prijatno i to je razlog zašto u poslednjih desetak godina dosta slabije pratim wta. Nekada sam recimo obožavao Azarenku (iako realno se ne može reći za nju da je baš lepa), ali kada je prešla na šorts u kasnijoj fazi karijere prosto de osetiš izdanim i izgubiš interes.

 

Rukometašice na primer igraju u šortsu i s tim nemam nikakav problem, ali tenis se oduvek izdvajao u tom pogledu.

Nisi odgovorio, naveo si opšta mesta.

Ti ne gledaš tenis oduvek, ona nije prva igračica u šortsu i to ne menja nikakvu perspektivu.

I kako si za boga miloga sebe uspeo da staviš kao važnog dela ove priče-TI se osećaš izdanim, TI si izgubio interes, TEBI nije prijatno...

Opetovaću-zašto ti nije prijatno?

I još jedna komparacija-na praksi sam morala da nosim uniformu-haljinu.

Onog dana kad sam sam nogom stupila u bolnicu kao zaposlena, obukla sam uniformu sa pantalonama, jer su mi bile milion puta praktičnije da se sagnem i uradim bilo šta.

Nisam se obazirala na romantike koji su govorili da su sestre oduvek nosile suknje i bile više ženstvene.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pangea said:

Izvoli...

https://www.youtube.com/results?search_query=iga+swiatek+distraction

Recimo:

 

 

Evo tri stvari koje mi odmah padaju na pamet, a po čemu je poznata:

- Mlataranje rukama na mreži u trenutku kad protivnica treba da udari lopticu

- Lupkanje reketom o teren dok protivnica servira za važan poen (slično kao Rosol-Nadal, kad je Nadal šiznuo i žalio se sudiji)

- Prekidanje protivnice u zadnjem momentu pred drugi servis, samo na ključne lopte (Nadal doktorirao davno na tu temu, ono kad podigne ruku, kao neko mu smeta u publici, uvek naravno u ključnim momentima)

 

Možda ima još, ali za mene više nego dovoljno da shvatim o kome je reč...

Ajde neka je sve ovo tačno kao razlog što ti je antipatična, Enan je radila skoro ovo isto u nekim situacijama pa ti je simpatična.

Nekad prosto nema racionalnog objašnjenja što nam se neko sviđa ili ne.

 

Btw, Azarenki šorc stoji fantastično, možda i najbolje od svih teniserki. Ne vidim šta je neženstveno u šorcevima, to mi je kao da nekom smeta što žene nose pantalone, ali de gustibus...

 

Quote

I kako si za boga miloga sebe uspeo da staviš kao važnog dela ove priče-TI se osećaš izdanim, TI si izgubio interes, TEBI nije prijatno...

Ja ovo ne shvatam negativno, izrazio je SVOJE mišljenje s kojim se prisutni ne moraju složiti, to mi je bolje nego kad neko postavlja svoje mišljenje ili ukus kao aksiom i opštepriznatu istinu.

Edited by alcesta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, to radi Mek.

Valjda svi izražavamo svoje mišljenje, eto ja izražavam svoje o njegovom, ti o mojem.

Problem je što o tome i raspravljamo, eto i ti spomišenješ ženstvenost.

Kakva to veze ima, da li je ona ženstvena ili ne?

Prvo je sportistkinja.

Link to comment
Share on other sites

Pa ima veze zbog stereotipa da je sportistkinja, ako je vrhunska, po nekom nepisanom pravilu i neprivlačna muškarača.

Bez obzira koliko je to nepisano pravilo puta pobijeno u praksi.

Sećam se nekih primera još iz škole, ali ko zna kuda bi nas to odvelo pa da ne idem toliko u oftopik.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Napravili kompilaciju od 5 puta u zivotu sto je to uradila. A ne vidim da je preterano nesportski niti nelegitimno.

 

Prekidanje protivnice stvarno nisam primetio, bar ne ciljano i ne cesce sto se desava inace.

 

Znaci svodi se na to sto nije lepa i zenstvena i pobedjuje lepe i zenstvene pa je nesimpaticna, ok.

Znači... Pojma nemaš Mc 😀

7 hours ago, McLeod said:

 

 😀

Edited by Pangea
Link to comment
Share on other sites

Ko misli da lepota teniserki nije bitna što se tiče gledanosti, taj je lud, lol...

Ne kažem da je to dobro ili loše, već da je tako. Verujem da i lep teniser može da privuče kežual gledateljku, ali ne mogu za tvrdim 😀

Inače, odnosno u off, lol 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...