Jump to content

Finale i mec za trece mesto


Ko osvaja?  

44 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Argentina
      24
    • Francuska
      20
  2. 2. Ko ce zauzeti 3.mesto?

    • Hrvatska
      21
    • Maroko
      23
  3. 3. Ko ce biti proglasen najboljim mladim igracem prvenstva?

    • Enzo Fernandez
      16
    • Josko Gvardiol
      18
    • Neko treci
      10


Recommended Posts

Metro stanica Argentine (na liniji 1. odmah posle Trijumfalne kapije, odnosno stanice Charles de Gaulle - Etoile) je na jedan dan preimenovana u France - Allez les Bleus

 

Nakon titule u Rusiji 6 stanica je bilo preimenovano na dan, recimo Etoile (Zvijezda) u Nous avons 2 Etoiles (imamo dvije zvijezde), Notre Dame des Champs (Bogorodica u poljima) u Notre Didier Deschamps, itd.

 

Kad je umrla kraljica Elizabeta, stanica George V (nazvana po Elizabetinom dedi) na Jelisejskim poljima je takođe na jedan dan bila preimenovana u Elisabeth II.

Link to comment
Share on other sites

Opet se Argentincima prebacuje "ono posle utakmice sa Nizozemskom"  kao dno dna, a u stvari je najdostojanstvenija moguća reakcija na stvari koje su Nizozemci radili samo 30 sekundi ranije. Može lako da se nađe na netu. Martinez ide da izvede poslednji penal. Pet igrača Nizozemske ga okruže i prate dok je išao prema golu da izvede penal, iako ne smeju da napuste krug.  Šta su mu govorili, ne znamo, sigurno nije nešto lepo. To traje dok Lahoz to nije primetio i dotrčao i dao žutog jednom od njih. Pola minuta kasnije, Lautaro zabija. Argentinci reaguje prema Nizozemcima onako kako su ovi zaslužili. 

Ako hoćete Argentincima da zamerate grubu igru, prljave startove, imate potpunu legitimne argumente i tu neću protivurečiti, ali nemojte da spominjete neke stvari izvučene iz konteksta i bez šire slike. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Jedino, a najbitnije. 🙃 Realnost je da se i ne mogu porediti sad jer su ova dvojica na zalasku karijere, dok se Mbape tek "kači" na merdevine. Tek kad i on završi i podvuče se crta videće se šta je ko uradio u karijeri. Svakako rekoh on i te kako ima potencijala, ali se prelako frljamo tim GOAT izrazima kao da Ronaldo i Mesi nisu ništa postigli pa ih on već nadmašuje nakon 2 SP.

 

25 minutes ago, Miki28 said:

 

Danas da uzme 2 SP, na ljeto predje negdje i onda krece uzimanje i tih individualnih priznanja. 😀 Spasi nas Mbappe

Inace covjek odluke sto se tice fudbalera je Antoine Griezmann. Nadam se da nece biti glavni onaj za koga vec par dana sumnjam da ce biti a iz Poljske je

 

Gde će da pređe i da li će? Ne pratim toliko klupski fudbal pa ne znam da li ima nekih info. Možda je najbolje da on recimo od PSG-a napravi šampionski tim a ne obrnuto? Grizman je svakako najbitniji igrač FRA. 

Edited by DameTime
višak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Jedino, a najbitnije🙃 Realnost je da se i ne mogu porediti sad jer su ova dvojica na zalasku karijere, dok se Mbape tek "kači" na merdevine. Tek kad i on završi i podvuče se crta videće se šta je ko uradio u karijeri. Svakako rekoh on i te kako ima potencijala, ali se prelako frljamo tim GOAT izrazima kao da Ronaldo i Mesi nisu ništa postigli pa ih on već nadmašuje nakon 2 SP.

 

 

Gde će da pređe i da li će? Ne pratim toliko klupski fudbal pa ne znam da li ima nekih info. Možda je najbolje da on recimo od PSG-a napravi šampionski tim a ne obrnuto? Grizman je svakako najbitniji igrač FRA. 

Najbitnije ima. Svim srcem mu zelim x2. Posle Ronalda omiljeni igrac.

 

Trebao je da predje u Real, njegova bi vec bila ZL. Jednostavno sta god da uradi sa PSG to se nece gledati kao neko u Realu, Barsi pa PL klubovima. Neka potajna zelja je Utd ali to su sanse 1/100000. 

 

Da, Griezmann je presao na novu poziciju i izdominirao. Francuzima je Pogba bio godinama najbitniji sraf u veznom uz Kantea i evo ih opet u finalu SP. Zlatno doba Francuske koje se nadam da krunisu sa jos jednim SP a onda i Euro da odigraju sa Srbijom finale😀

Link to comment
Share on other sites

Nisam ovako nestrpljivo čekao finale još od 2006.  godine.Navijao zam za Francuze zbog Anrija,Vijere,ali i zbog Zizua koji je igrao poslednju utakmicu u karijeri.Sada Mesi igra poslednju utakmicu na SP-u.Nadam se da će njegovo poslednje poglavlje biti lepše ispisano.

Francuska je po meni veliki favorit,ali...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sasha arsenal said:

Nisam ovako nestrpljivo čekao finale još od 2006.  godine.Navijao zam za Francuze zbog Anrija,Vijere,ali i zbog Zizua koji je igrao poslednju utakmicu u karijeri.Sada Mesi igra poslednju utakmicu na SP-u.Nadam se da će njegovo poslednje poglavlje biti lepše ispisano.

Francuska je po meni veliki favorit,ali...

Veliki favorit? Pa ne igraju Francuska i Venecuela. Egal u najgorem slucaju ali svakako da je blagi favorit Argentina znog mnostvo faktora.

Link to comment
Share on other sites

Ima Mbape još da ore da bi se upoređivao sa Mesijem i Ronaldom, a ne da se priča o nekom prestizanju, lol. Kada bi Ronaldo u prajmu imao ovakvu reprezentaciju FRA, prošetao bi se kroz SP. Ronaldo je već napravio mnogo jak uspeh na EURO16.

 

Što se tiče individualnih priznanja, Ronaldo i Mesi su jedan drugom bili konkurencija desetak godina, još su igrali u istoj ligi i otimali državne titule!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Ima Mbape još da ore da bi se upoređivao sa Mesijem i Ronaldom, a ne da se priča o nekom prestizanju, lol. Kada bi Ronaldo u prajmu imao ovakvu reprezentaciju FRA, prošetao bi se kroz SP. Ronaldo je već napravio mnogo jak uspeh na EURO16.

 

Što se tiče individualnih priznanja, Ronaldo i Mesi su jedan drugom bili konkurencija desetak godina, još su igrali u istoj ligi i otimali državne titule!

Pa niko i ne kaze da je Mbappe u toj prici vec da itekako ima put da dodje do tamo. Ipak ovo sto su ova 2 uradili je nesto nevidjeno ranije i mislim da mi necemo to za zivota vidjeti. Bio ke tu Ronaldinjo sa 3-4 sezone, Kaka isto, onda Bejl, Nejmar, Azar, Suarez, sada Mbappe ali 10+ godina pa rekao bih i 15 na vrhu vrhova? E to je ono sto odvaja ovu 2 od svih ostalih uz duzno postovanje Maradoni i Peleu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Najbitnije ima. Svim srcem mu zelim x2. Posle Ronalda omiljeni igrac.

 

Da sam sportistkinja i da se takmičim meni bi lično bile najbitnije titule i medalje osvoje sa reprezentacijom. Međutim, kad se odlučuje o GOAT statusu mnogo se više gleda LŠ kao najveće klupsko takmičenje i sl. I meni je Mbape simpatičan, zna se da nisam fan Mesija, Ronalda gotivim zbog životne priče i toga da je sve postigao fanatizmom u radu i treningu, ali čini mi se da samo Kilijan zaista ima taj kvalitet što reče Klotzen da instant ekipu diže na viši nivo. 

 

2 minutes ago, Miki28 said:

 

Trebao je da predje u Real, njegova bi vec bila ZL. Jednostavno sta god da uradi sa PSG to se nece gledati kao neko u Realu, Barsi pa PL klubovima. Neka potajna zelja je Utd ali to su sanse 1/100000. 

 

Ne slažem se s ovim, baš mislim da kad donese titulu LŠ u PSG da će to biti mnogo veće nego da je donese Barsi ili Realu. Naravno, za individualna priznanja bi ga svakako više gledali da je u nekom od tih klubova.

 

2 minutes ago, Miki28 said:

 

Da, Griezmann je presao na novu poziciju i izdominirao. Francuzima je Pogba bio godinama najbitniji sraf u veznom uz Kantea i evo ih opet u finalu SP. Zlatno doba Francuske koje se nadam da krunisu sa jos jednim SP a onda i Euro da odigraju sa Srbijom finale😀

 

Grizman je kao kalauz, igra on više pozicija i maksimalno je podređen timu. Pre nekoliko godina ne bih očekivala tako nešto od njega, ali ljudi se menjaju, igrači se menjaju tako da svaka čast. Svakako uz FRA danas. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Da sam sportistkinja i da se takmičim meni bi lično bile najbitnije titule i medalje osvoje sa reprezentacijom. Međutim, kad se odlučuje o GOAT statusu mnogo se više gleda LŠ kao najveće klupsko takmičenje i sl. I meni je Mbape simpatičan, zna se da nisam fan Mesija, Ronalda gotivim zbog životne priče i toga da je sve postigao fanatizmom u radu i treningu, ali čini mi se da samo Kilijan zaista ima taj kvalitet što reče Klotzen da instant ekipu diže na viši nivo. 

 

 

Ne slažem se s ovim, baš mislim da kad donese titulu LŠ u PSG da će to biti mnogo veće nego da je donese Barsi ili Realu. Naravno, za individualna priznanja bi ga svakako više gledali da je u nekom od tih klubova.

 

 

Grizman je kao kalauz, igra on više pozicija i maksimalno je podređen timu. Pre nekoliko godina ne bih očekivala tako nešto od njega, ali ljudi se menjaju, igrači se menjaju tako da svaka čast. Svakako uz FRA danas. 

Jednostavno taj hajp u Francuskoj nemoze da se napravi kao u Realu, Barsi i PL. Pogledaj samo oko Haalanda, covjek nije silazio sa naslovnih strana, bukvalno svi zaboravili na Mbappea a on ima sjajnu sezonu i klubu. Cak i u LS igra sjajno ovih sezona ali nije to to.

 

Ma Griezmann je toliko pljuvan otkako je presao u Barsu, totalno nezasluzeno a godinama bio jedan od najboljih igraca u Primeri. Bas mi drago sto igra ovako. I 2018 je bio najbolji igrac prvenstva sa Hazardom ali...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Veliki favorit? Pa ne igraju Francuska i Venecuela. Egal u najgorem slucaju ali svakako da je blagi favorit Argentina znog mnostvo faktora.

Favoriti su jer su mnogo opasni po bokovima.Ne znam kako će to Argentina uspeti da reši.Još i ako Žiru bude igrao,ne vidim kako Martinez može da sačuva mrežu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Mbappe nikad nece biti ni blizu prime Messiju, a i od prime Ronalda je poprilicno udaljen. Brzina je jedina karakteristika u kojoj je bolji od njih dvojice.

Dal ti mozes reci da je Mbaooe uopste usao u prime? Ja mislim da on tek ulazi, da je ovo sezona kao Ronaldova 06/07 kad je nagovijestio sve sta nas ceka s tim da Mbappe ima mnogo bolji ucinak sto se tice statsa ali CR7 je tada bio magija u PL

4 minutes ago, sasha arsenal said:

Favoriti su jer su mnogo opasni po bokovima.Ne znam kako će to Argentina uspeti da reši.Još i ako Žiru bude igrao,ne vidim kako Martinez može da sačuva mrežu.

Ali zato Arg ima mnogo kompaktniji, organizovaniji tim, vise igraca u formi i nemaju nedoumice oko sastava tima. Kod Francuza Giroud upitan a Varane, Upamecano 2 startna stopera nisu trenirali 2 dana uz jos par igraca koji su imali virus. O problemima oko sastava tima za SP da ne pricam i izostancima. 

 

Da je Pogba ovdje, Francuzi bi ponizili Argentinu. 

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...