Jump to content

Zivot u Srbiji


Amigo

Recommended Posts

19 minutes ago, Constantin said:

 

To je verovatno neki kompromis, ono što sam gledao je bio protest protiv gradnje parkinga, ne sećam se da je pominjan "humanitarni" parking, a, opet, rekao bih da jeste škola Sveti Sva u pitanju.Ako i ode prihod u himanitarne svrhe to će se predstaviti kao prilog SNSa, eventualno, gradske vlasti, nikako građana.
Ili sam ja neko matoro zakeralo?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Div said:

 

To je verovatno neki kompromis, ono što sam gledao je bio protest protiv gradnje parkinga, ne sećam se da je pominjan "humanitarni" parking, a, opet, rekao bih da jeste škola Sveti Sva u pitanju.Ako i ode prihod u himanitarne svrhe to će se predstaviti kao prilog SNSa, eventualno, gradske vlasti, nikako građana.
Ili sam ja neko matoro zakeralo?

...i to pod uslovom da uplaćuju pare..Kao što vidiš, ako si čitao, Gradonačelnica je obećala da će krenuti sa uplatom. Onda se to zaboravi i tako to ide kod nas. Pre toga je umesto parkinga bio SC odnosno teniski tereni i balon za mali fudbal, koji iznajmljen fizičkom licu. Neko se nameračio na Manitašiveća da mu se to uzme i uspeli su, mada je pitanje zašto mu je to uopšte bilo izdato u zakup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Fina poučna pričica o životu u Srbiji, zdravstvu, školstvu, mentalitetu ljudi...:

 

Završile smo doktorka i ja smenu u matičnom selu i krenule za drugo selo, drugi tim je na odmoru.Nismo znale ni da su blokade počele, a ovamo je bio prilično gadan dan, sve teški bolesnici, jednom smo zvale i ekipu hitne...

Na putu smo zatekle blokade i policiju, sve mirno...

Doktorica pita da li će nas pustiti, pošto radimo u ambulanti, rekli su za sat.

Ja sam rekla OK, samo da se razumemo, u nekom hitnom slučaju, moraće da budu svesni da preuzimaju odgovornost.

Odgovor je bio opet za sat možete proći.

Povukle smo se u auto.

Naišao je pop koji drži veronauk i koji je rekao "sklanjajte te šklopocije"...

Za manje od minute su se traktori sklonili i mi smo, JA sam sa popom stigla u drugu ambulanti.

Sad sam kod kuće...razmišljam da li da počnem da pušim ili ne...

 

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Draga @Helena sta ti je to cudno u zemlji cuda. Jednom sam raMene  nije rekao kako je u Srbiji (doduse malo grublje) pa sam bio malo zesce napadnut. Mene sve ovo ne cudi.Tek ce da bude ovakvih i slicnih primjera sve vise.

Just now, koca popovic said:

Draga @Helena sta ti je to cudno u zemlji cuda. Jednom sam rekao kako  nije dobro u Srbiji (doduse malo grublje) pa sam bio malo zesce napadnut. Mene sve ovo ne cudi.Tek ce da bude ovakvih i slicnih primjera sve vise. Na zalost. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Helena said:

Fina poučna pričica o životu u Srbiji, zdravstvu, školstvu, mentalitetu ljudi...:

 

Završile smo doktorka i ja smenu u matičnom selu i krenule za drugo selo, drugi tim je na odmoru.Nismo znale ni da su blokade počele, a ovamo je bio prilično gadan dan, sve teški bolesnici, jednom smo zvale i ekipu hitne...

Na putu smo zatekle blokade i policiju, sve mirno...

Doktorica pita da li će nas pustiti, pošto radimo u ambulanti, rekli su za sat.

Ja sam rekla OK, samo da se razumemo, u nekom hitnom slučaju, moraće da budu svesni da preuzimaju odgovornost.

Odgovor je bio opet za sat možete proći.

Povukle smo se u auto.

Naišao je pop koji drži veronauk i koji je rekao "sklanjajte te šklopocije"...

Za manje od minute su se traktori sklonili i mi smo, JA sam sa popom stigla u drugu ambulanti.

Sad sam kod kuće...razmišljam da li da počnem da pušim ili ne...

 

 

 

Kad se ti koji vam nisu dali da prođete razbole, pošaljite ih kod popa, eventualno kod veterinara.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vaso, ne mogu ja da zamerim tim ljudima, ja sam rođena i živim u selu, ja živim i radim sa njima.

Niko od njih nije lud, niti to radi jer mu je dosadno.

Htela sam samo da kažem da je ozračje, što bi Hrvati rekli, takvo da se crkva nametnula tako bahato...

Ja sam osetila poniženje što moram da njim da sedim i na jedvite jade sam se suzdržala da ne pomenem jadnice i bednice... 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Helena said:

Vaso, ne mogu ja da zamerim tim ljudima, ja sam rođena i živim u selu, ja živim i radim sa njima.

Niko od njih nije lud, niti to radi jer mu je dosadno.

Htela sam samo da kažem da je ozračje, što bi Hrvati rekli, takvo da se crkva nametnula tako bahato...

Ja sam osetila poniženje što moram da njim da sedim i na jedvite jade sam se suzdržala da ne pomenem jadnice i bednice... 

 

 

Selo je samo geografski pojam i predstavlja ruralno naselje. Svakako da imaš komšije u selu, baš kao što i ja imam komšije u zgradi. Zgrada je samo urbanistički pojam i predstavlja graševinu gde živi svako ko ima stanarsko pravo. Iako ne poznajem dobro ni sve koji žive u samom ulazu, a o zgradi da ne pričamo, iskreno me zabole šta selo / zgrada misle o meni. Ukoliko neko može da na samo dva klika sazna šta god hoće, a ima tako malo mozga da više poštuje prodavca magle od nekoga ko mu u praksi spašava život, onda je to kreten. Može taj kreten da bude generalno dobra osoba, ali je ipak kreten.

 

Ja mogu da imam razumevanja za psa koji živi u stanu i pokaki se na tepih jer je pas ipak životinja, ali ne i za ono što nazivamo slovesnim bićem.

 

Ima moja supruga jednu prijateljicu sa studija koja je sa sela, a koja ima veoma slabe kontakte sa rodbinom, dok o selu ne treba ni da govorim. Naime, ta njena prijateljica se posvađala sa rodbinom jer nije htela tradicionalnu svadbu, nije htela da krsti dete i posvađala se sa roditeljima još tokom studija kada su bili protesti protiv izborne krađe. Da ne gnjavim mnogo, ona je stoci u lice rekla da je stoka, pri čemu napominjem da se izražavam metaforički. Njenim čobanima je krivo jer je obrazovana, uspešna u struci, nje htela da se spanđa sa nekim lokalnim džulovom, a može da ih kupi od džeparca sa sve neopranim gaćama. A tako i treba da bude. Ja je zbog toga poštujem kao da mi je rod rođeni.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam se ja pravdala, pokušavam da objasnim da su paori uvek teško živeli i rešili su da se bore za svoja prava.

Kakve svrhe ima blokada ako puštaju zaposlene, đake, svako ima svoj razlog za put...

Jedina je tu muka što je pop prošao, ali to velim, može im se, to nam je mentalitet "posle patrijarha se ne govori".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Jedina je tu muka što je pop prošao, ali to velim, može im se, to nam je mentalitet "posle patrijarha se ne govori".

 

Upravo u tome i jeste problem. Ako gledamo realno, ti se baviš plemenitom profesijom, možeš da spasiš ljudski život, a isto važi i za one koji studiraju godinama da bi naučili da leče, koji voze kola hitne pomoći i sve ostale koji tu doprinose. Za popa se ovo ne može reći. Pitam se šta bi se desilo da je nekome bilo potrebno hitno pružiti pomoć ili dati terapiju. Valjda svako slovesno biće može da razlikuje bar toliko.

Link to comment
Share on other sites

Ne možeš tako strogo suditi-nit je moj posao toliko plemenit (radim u primaru i više sam se pretvorila u računovođu koja brine o troškovima, statističarku koja radi morbiditetne izveštaje svaka tri meseca i slične stvari)...

Ti ljudi koji su danas blokirali put proizvode hranu (ako već pominješ plemenitost) i od kad znam za sebe njihov rad i doprinos nije bio vrednovan, još su "paori i seljaci" postale pežorativne reči.

I da završim sa mentalitetom, još je Sremac pisao o popovima, znaš i sam...a Persida kad hoće da uvredi Spiru, naziva ga paorendom.I onda su ljudi znali, al su ćutali, jedino onaj kočijaš Pera ( li beše?) kaže draža mi je popovska banka, neg paorska forinta.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helena said:

...još je Sremac pisao o popovima, znaš i sam...a Persida kad hoće da uvredi Spiru, naziva ga paorendom...

 

Da, i nije upotrebljeno paor, već paorenda. Razlika između ova dva je otprilike kao seljak/zemljoradnik i seljačina. Seljak je neko ko živi na selu, a seljačina je mentalno stanje. Seljačine su svi sa takvim mentalitetom, bez obzira na to gde žive.

 

Doduše, za te što ne puštaju hitne službe se može upotrebiti i neka druga reč, ali ne bih da moderatorima zadajem posao.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Eddard said:

Bez obzira. Na svakoj blokadi, štrajku, protestu... mora da postoji slobodan prolaz za hitne službe, ne za popove.

Mi nismo hitna, hitnu su pustili kad smo zvali...ne verujem da nisu mislili na takve stvari.

 

Link to comment
Share on other sites

TEMA ZA RAZMISLJANJE:

 

Proteklih dana sam video nekoliko slucajeva gde su razliciti ljudi snimljeni u razlicitim delima humanosti, tipa davanje novca prosjacima, ili pomaganje starima na ulici. Danas vidim da su neki policajci juce usled olujne kise pomagali nekim devojkama i prenosili ih preko pesackog prelaza.

 

Moje pitanje za vas je: Da li su to humana dela, iskrena, ili je u pitanju samopromocija. Zasto se snimati dok to radis? Da bi video to neko na fejsbuku? Zasto bi to neko video? Ako si human i zelis pomoci, samo pomogni, zasto to mora neko da snimi, i da prikaze?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Ok, kapiram. U svakom slučaju, to što su pustili popa, a vas ne, meni dovoljno govori o tome da bih najradije poslušao kronosovu ideju ako bih naišao na takve.

Dobro, kad štrajkuju lekari i zdravstveno osoblje, kako to izgleda?...letačko osoblje i aerodromi...šta se izaziva štrajkom?

26 minutes ago, John Terry said:

TEMA ZA RAZMISLJANJE:

 

Proteklih dana sam video nekoliko slucajeva gde su razliciti ljudi snimljeni u razlicitim delima humanosti, tipa davanje novca prosjacima, ili pomaganje starima na ulici. Danas vidim da su neki policajci juce usled olujne kise pomagali nekim devojkama i prenosili ih preko pesackog prelaza.

 

Moje pitanje za vas je: Da li su to humana dela, iskrena, ili je u pitanju samopromocija. Zasto se snimati dok to radis? Da bi video to neko na fejsbuku? Zasto bi to neko video? Ako si human i zelis pomoci, samo pomogni, zasto to mora neko da snimi, i da prikaze?

Imaš oba-postoje oni majmuni-tjuberi kad traže novac od nekog ko izgleda bedno,pa kad dobiju onda kao daju par hiljada i to sve snimaju...a naravno da ima i normalnih ljudi, koji će dati neki dinar...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helena said:

Imaš oba-postoje oni majmuni-tjuberi kad traže novac od nekog ko izgleda bedno,pa kad dobiju onda kao daju par hiljada i to sve snimaju...a naravno da ima i normalnih ljudi, koji će dati neki dinar...

 

Upravo. Naravno da ima i dobrih ljudi, ali ne vidim razlog da bi bilo ko to snimao. Ako si dobar covek i zelis da pomognes, uradices to bez samoreklamacije.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, John Terry said:

TEMA ZA RAZMISLJANJE:

 

Proteklih dana sam video nekoliko slucajeva gde su razliciti ljudi snimljeni u razlicitim delima humanosti, tipa davanje novca prosjacima, ili pomaganje starima na ulici. Danas vidim da su neki policajci juce usled olujne kise pomagali nekim devojkama i prenosili ih preko pesackog prelaza.

 

Moje pitanje za vas je: Da li su to humana dela, iskrena, ili je u pitanju samopromocija. Zasto se snimati dok to radis? Da bi video to neko na fejsbuku? Zasto bi to neko video? Ako si human i zelis pomoci, samo pomogni, zasto to mora neko da snimi, i da prikaze?

 

Priupitaj lokalnog pandura da l` bi te nosio preko sokaka kroz vodu do clanaka?

 

FwZb8wSXsAAjadT?format=jpg&name=360x360

 

Bas bi ti se obradovao!

:s_d:

 

Do duse, ima i stara istocno juznjacka izreka: Товари магарета, докато е в калта.

:classic_ninja:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

 

Priupitaj lokalnog pandura da l` bi te nosio preko sokaka kroz vodu do clanaka?

 

FwZb8wSXsAAjadT?format=jpg&name=360x360

 

Bas bi ti se obradovao!

:s_d:

 

Do duse, ima i stara istocno juznjacka izreka: Товари магарета, докато е в калта.

:classic_ninja:

 

Ne mora me nosi, samo nemoj se snimaju dok pomazu ljudima, nekako mi degutantno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...