Jump to content

Cetvrtfinalne utakmice


Ko ce biti MVP prvenstva?  

48 members have voted

  1. 1. Ko ce biti MVP prvenstva?

    • Luka Modric
      4
    • Neymar
      2
    • Vinicius Jr.
      4
    • Cody Gakpo
      0
    • Virgil Van Dijk
      1
    • Leo Messi
      10
    • Bruno Fernandes
      1
    • Harry Kane
      2
    • Kilyan Mbappe
      22
    • Neko drugi
      2
  2. 2. Najbolji golman turnira?

    • A. Noppert
      2
    • E.Martinez
      7
    • D. Livakovic
      12
    • Alisson
      13
    • Bono
      7
    • D. Costa
      4
    • J. Pickford
      2
    • H. Lloris
      1


Recommended Posts

Slabo vam se i sredina ubacuje u napad. Mene impresionira mirnoca na lopti u skoro svim situacijama. Jedino mi se Sosa bas ne svidja i spicevi su truba, ali Sosa izgleda slabo i Brazil umesto da forsira tu stranu oni qrac. Lepo su zatvorili Vinicijusa i duplali, aki trener ga izvodi..iako je navlacio dobar deo odbrane. Modric bas impresionira. 

 

Ono sto vidimo na tvu da treba i moze da tutne, on tutne tj doda, kao na igrici. Defanzivno je odlican isto. Lepo trcite i bez lopte.

 

Brazilci igracki bolje..ali seljacki mentalitet..sine povedi 3-0 pa se qrci..

 

Trener se pivlaci kao jajara u drugom OT..izbija loptu, nisu je imali u nozi 10sekundi..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Slabo vam se i sredina ubacuje u napad. Mene impresionira mirnoca na lopti u skoro svim situacijama. Jedino mi se Sosa bas ne svidja i spicevi su truba, ali Sosa izgleda slabo i Brazil umesto da forsira tu stranu oni qrac. Lepo su zatvorili Vinicijusa i duplali, aki trener ga izvodi..iako je navlacio dobar deo odbrane. Modric bas impresionira. 

 

Ono sto vidimo na tvu da treba i moze da tutne, on tutne tj doda, kao na igrici. Defanzivno je odlican isto. Lepo trcite i bez lopte.

 

Brazilci igracki bolje..ali seljacki mentalitet..sine povedi 3-0 pa se qrci..

 

Trener se pivlaci kao jajara u drugom OT..izbija loptu, nisu je imali u nozi 10sekundi..

Sosa ima jedan od najboljih centaršuteva u Europi. Znači među 10 centaršuteva u europskim ligama sigurno. Tako da je inače jako opasan prema naprijed. danas nije imao dan. Al zato je Juranović poludio, probio je stranu nebrojeno puta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Sosa ima jedan od najboljih centaršuteva u Europi. Znači među 10 centaršuteva u europskim ligama sigurno. Tako da je inače jako opasan prema naprijed. danas nije imao dan. Al zato je Juranović poludio, probio je stranu nebrojeno puta.

 

Nisam ga pratio u Štutgartu, ali sam čitao dosta o njegovim kvalitetima. Ovo što sam gledao Hrvatsku na prvenstvu, centaršut mu je horor. Bukvalno se dešava da ne pogodi šesnaesterac. Ne znam da li vuče neku povredu, nisam siguran zašto je propustio utakmicu sa Japanom.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bugl Khan said:

Sosa ima jedan od najboljih centaršuteva u Europi. Znači među 10 centaršuteva u europskim ligama sigurno. Tako da je inače jako opasan prema naprijed. danas nije imao dan. Al zato je Juranović poludio, probio je stranu nebrojeno puta.

E jebem mu misha ako je tako. Delovao mi je bas lose juce, a ni pre..mada ti verujem posto slabo pratim fuzbal. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, OnionKnight said:

 

Nisam ga pratio u Štutgartu, ali sam čitao dosta o njegovim kvalitetima. Ovo što sam gledao Hrvatsku na prvenstvu, centaršut mu je horor. Bukvalno se dešava da ne pogodi šesnaesterac. Ne znam da li vuče neku povredu, nisam siguran zašto je propustio utakmicu sa Japanom.

Viroza neka ja mislim. Inače ima brutalan centaršut. Nisu ga Nijemci bez veze htjeli uzet.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako da postavim isecak iz rts emisije gde uvek glasni sudija Nedic objasnjava zasto je bio penal. To sto je pre bio ofsajd ne mora nista da znaci jer ofsajd ne zaustavlja momentalno igru kao sto smo videli. Taj igrac posle nemam nikakav uticaj na to sto igrac Hrvatske udara rukom loptu i zbog toga je penal. 

 

U drugom mecu cetvrtfinala ne znam zasto ali onaj sudija je toliko pogubio konce i bio fasciniran Mesijem da je to nestvarno. Prvo mu oprasta zuti karton za ono igranje rukom sto je nesto sto ja nisam do sada video na fudbalu da lik koji namerno udari rukom prodje bez zutog. Druga stvar ne mogu da se setim koji igrac Arg pravi faul za zuti i nakon toga napucava loptu u klupu Holandije i njihove igrace. To je po meni za dva zuta kartona. Jedan za start drugi za potez posle. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bas bih voleo da vidim na sta bi licila nasa reprezentacija da je preuzme neka aždaja tipa Klop, Karlito... Da li bi uspeo od ovih igraca da napravi ozbiljnu ekipu.

Znajuci da je psohopati teze pao prolaz Hrvatske nego eventualni gubitak Pinka, ne bi iznenadilo da u svojoj sumanutosti da blanko ponudu nekoj trenerskoj veličini.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, berti said:

Bas bih voleo da vidim na sta bi licila nasa reprezentacija da je preuzme neka aždaja tipa Klop, Karlito... Da li bi uspeo od ovih igraca da napravi ozbiljnu ekipu.

Znajuci da je psohopati teze pao prolaz Hrvatske nego eventualni gubitak Pinka, ne bi iznenadilo da u svojoj sumanutosti da blanko ponudu nekoj trenerskoj veličini.

Treneri koji vode top klubove ne preuzimaju reprezentacije. Reprezentacije vode ili stariji, već dokazani treneri, ili treneri koji još nisu dokazani nego su se popeli kroz mlađe kategorije do A vrste. Pošto vi tražite stranca, možete dovesti nekog tipa Halilhodžić, Petković, Van Gaal, Rafa Benitez, Guus Hiddink..... nabacujem se imenima bez veze, samo da pojasnim koji tip možete dovesti. Klopp, Emery, Pep, Ancelotti, Tuchel..... tu nije stvar u novcu,njih reprezentacije još ne zanimaju, oni žele raditi i biti s momčadi svaki dan. Još su u punoj snazi, i treniranje reprezentacije im je predosadno i premalo posla.

 

Btw, vezano za penal raspravu; sad sam prelistao i par stranih sportskih portala, nitko ne spominje penal.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ljubitelj baklave said:

 

I titulu 2002 pitanje je da li bi uzeli da je priznat gol Belgije u 1/8 finala , u 35 min na 0 0 , Wilmots, majstorija, ali sudija sa Jamajke ponistava, citavu utakmicu Brasil nista nije igrao, gledao sam utakmicu prekjuce, samo da se podsetim. 

Zaboravio sam, davno, bilo , 2002, ali sam se podsetio. 

 

Michael Ballack isto. Ladno čovek, koji je na vrhuncu karijere, nije mogao da igra u finalu SP, zbog tada preglupog pravila o žutim kartonima

Link to comment
Share on other sites

Eh, sad ispada da se Hrv provlači na sreću, a one silne pobede protiv najjačih reprezentacija sveta nikom ništa. Ajmo malo realnosti, imaju verovatno najbolji vezni red na svetu, strašan timski mentalitet i jednostavno znaju da igraju na rezultat. Naravno, povremeno ih usere kao sinoć, ali zašto ih Brazil nije nabio sa 3,4 gola razlike? Zato što je Brazil precenjena ekipa a Hrv potcenjena. Video sam kvote na kladionici juče pre utakmice, 1,5 na Brazil a 9 na Cro! Pa jel to realno, ipak govorimo o vicešampionu sveta?

 

Da se ne vraćam na razloge zbog kojih je teško navijati za Cro, iz naše perspektive - treba reći da njihovi uspesi nisu samo user. Na kraju krajeva, i penali su sastavni deo utakmice, protivnici Cro bi trebalo da imaju to na umu. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Meni je realna kvota bila 1.3, Hrvati odigrali najbolju utakmicu na turniru, Brazil najgoru i opet je trebalo da ih rutiniraju, ali nisu, to je fudbal. Sami su krivi, selektor je los, drzao je igrace ljubimce koji su vam forme i besmisleni u toj postavci, Hrvati to eksploatisali, svaka im cast i to je to. Brazil uopste nije precenjen, jedino Francuska po kvalitetu moze da im stane na crtu, ali ne osvajaju uvek najbolji igraci titulu.

Link to comment
Share on other sites

Protiv Argentine ne sme Kramaric igrati ne vidim gde bi on mogao imati prednost, Petkovic ili Budimir moraju startovati, Livaja isto nikako od starta da krece. Zbog gola ali i zbog fizike snage Petkovic bi trebao krenuti, s druge strane msm da bi Perisic desno mogao a Orsic sa leve strane krenuti. Ili Perisic levo, a desno da krene Lovro Majer, Pasalic nikako, nece sad trebati pomoc Juranovicu, vise Sosi od strane Perisic/Orsic. Argentina ce napadati i bas zato msm da Orsic moze biti bas jak faktor po toj levoj strani,jer je pokazao kakva je klasa kad mu je tim u podredjenom polozaju u dresu Dinama, ali i sinoc gde su iz kontre dali gol. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Foster said:

U jbt, pa šta je ovo. Od urlika Neymaaaaaaaaaar, Joga Bonito do toliko sreće, opet, jedan jedini udarac, opet prolazi uz toliko sreće, Brazil uz tolike šanse..... baš ga je pogodilo i to gadno

1 minute ago, OnionKnight said:

Sram da bude Bugl Khana što je pristrasan po pitanju svoje reprezentacije.

Ispucao sam sve reakcije za danas 🤣

Link to comment
Share on other sites

Manite se politike ovde. Ljudi su objasnili kako se igra fuzbal. Kad bi Englezi dobili Francuze..to bi bilo dobro. Ne jer navijam za Engleze vec bi na tron dosla repka koja to nije uradila odavno.
 
Bice opasan fuzbal danas
Ja se nadam finalu arg - mar i da Afrika dobije prvaka sveta.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Tuzno je sve to, ali ce proci mnogo vremena pa da se to promeni.
Koji ce vrag Dalicu pominjanje branitelja sada. Taman da ti ogadi prelepu pricu koju ispisuje reprezentacija Cro.
Zamisli da Novak izjavi posle osvajanja Vimbldona da posvecuje pobedu npt zrtvama Jadovna. Pa bio bi razapet od mnogih ovde, a mogu da zamislim koliko bi ga popljuvali u Hrvatskoj.
Thompson je jedno a branitelji su drugo. Kao kad bi psovao sve one koji su bili u vojsci jna, srj kako god, kad je bio rat. Nemam nista protiv branitelja a protiv Thompsona imam svašta nešto.



Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Livakovic je top golman. Skroz nebitno sta je bilo pre..imate golmana za sl 15g..deluje mlad.
 
Deluje ka dete a brani kao veteran. Nije da Brazil nije imao sanse, a na TV sve izgleda lako kad se odbrani, a spasio je i Gvardiola koji je par puta kiksirao mimo te situacije.
 
Bas me zanima taktika Hrvata protiv Argentine. Bice atomski/kardio fuzbal...
 
Tesko Hrvati daju gol...pokrenu se tek kad ga prime. Da imate nekog Dzeku, rekao bih da uzimate, ovako..mucenje svaki mec za vas i protivnika. 
 
Nije meni Gvardiol a posebno Sosa sigurni, stavise mislim da su najlosiji deo defanzive. Al na sredini imate ale..nerealni su..Sosa nije ni za Partizan..
Lepo rece Mamic, da imaju Vlahovica i Mitrovica da bi došli u finale. Hmmm, nije rekao ništa za žene ostalih hrv fudbalera, šta bi bilo... [emoji3][emoji3][emoji3]

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, shonke said:


Thompson je jedno a branitelji su drugo. Kao kad bi psovao sve one koji su bili u vojsci jna, srj kako god, kad je bio rat. Nemam nista protiv branitelja a protiv Thompsona imam svašta nešto.



Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Tu si apsolutno u pravu, ali se prica o potrebi da se to naglasi odmah nakon prolaska u 1/2f SP.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dobar u piku said:

Protiv Argentine ne sme Kramaric igrati ne vidim gde bi on mogao imati prednost, Petkovic ili Budimir moraju startovati, Livaja isto nikako od starta da krece. Zbog gola ali i zbog fizike snage Petkovic bi trebao krenuti, s druge strane msm da bi Perisic desno mogao a Orsic sa leve strane krenuti. Ili Perisic levo, a desno da krene Lovro Majer, Pasalic nikako, nece sad trebati pomoc Juranovicu, vise Sosi od strane Perisic/Orsic. Argentina ce napadati i bas zato msm da Orsic moze biti bas jak faktor po toj levoj strani,jer je pokazao kakva je klasa kad mu je tim u podredjenom polozaju u dresu Dinama, ali i sinoc gde su iz kontre dali gol. 

Neam pojam od fuzbalu, ali o kafanskim tučama ponešto znam, zato protiv Argentine u sastavu Hrvatske treba da bude što više ovih što igraju po oranicama i imaju to neprocjenjivo iskustvo bježanja od domaćih navijača, znači svi ovi iz hrvatske lige, Lovren iz Rusije, Vida iz Grčke, ovi neki likovi koji igraju u ŠkoCkoj... to je sve douze points 😁

 

Ispotpisivati se po Messiju i družini kramponima prvih 45 - 60 minuta kao oni sinoć po kukavnim Holanđanima, pa onda u zavisnosti od rezultata eventualno uvesti 3- 4 najbolja fudbalera Hrvatske da ih dokrajče.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Jel realno da se Mesi zalio na sudiju posle meca?🤣🤣🤣

Pa nije mu sudija popušio na centru

Just now, Sreten Žujkić, penzioner said:

Meni je Ivana Knoll bas simpaticna.

Kako ne bi bila, bori se za prava žena u Kataru 🙄

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...