Jump to content

Osmina finala


Ko ce osvojiti "Zlatnu boginju"?  

55 members have voted

  1. 1. Ko ce osvojiti 'Zlatnu boginju"?

    • Holandija
      1
    • SAD
      0
    • Argentina
      15
    • Australija
      0
    • Francuska
      10
    • Poljska
      0
    • Engleska
      3
    • Senegal
      0
    • Japan
      1
    • Hrvatska
      4
    • Brazil
      19
    • Juzna Koreja
      0
    • Maroko
      1
    • Spanija
      0
    • Portugal
      1
    • Svajcarska
      0


Recommended Posts

4 hours ago, Ćira said:

Sve su ovo zasrali smrdljivi Portugalci i Španci. Koreja i Japan su zalutali u 1/8. Danas smo trebali da gledamo Hrv - Nemacka i Brazil - Urugvaj ali su nas bedne varalice lišile tog užitka. 

Koreja tu i tamo, Japan je na ovom prvenstvu pokazao vise od recimo Holandije i Argentine od kojih ce jedna igrati polufinale.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice meca izmedju Brazila i Hrvatske, kontam da zavisi do kad ce Hrvatska preziveti bez primljenog gola. Mislim da ce biti slican mec kao protiv nas i Svajcaraca. Ne bih dao neku sansu Hrvatima, eventualno na neku srecu da daju gol a ovi da se ispromasuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odličan je Japan, uvek je lepo na ovakvim takmičenjima videti ekipu koja radi stvari drugačije. 
Prognozirao sam prolaz, ali ipak je Hrvatska osetno strpljivija, iskusnija i koncentrisanija ekipa i zasluženo idu dalje. Gvardiol ponovo oduševio. 
 

Brazil zaista deluje kao different beast, nisu imali ozbiljniji test do sada ali daleko opasnije mi deluju nego Francuska. Kao kolektiv deluju najbolje, izvrteo je Tite svih 26 igrača, uvek postoji neki plan u igri, a taktički/koncepcijski deluju besprekorno.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Don Juan said:

Nevezano za ovo što je napisala, veruj mi da nije da nema razloga. Mislim, ne bih sada da vređam kafanske pevačice, ali ovo je klasična kafanska pevačica. 

 

 

1 hour ago, Урош19 said:

Grandova pevačica je u pitanju.

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Rada_Manojlović

Sad mi je jasnije ismijavanje. Podržavam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Miki28 said:

 

Meni kod njega nije najfascinantnije to. Nego što mu je knockout faza SP-a kao turnir u kvartu. I u Rusiji, i tu, je penale pospremio bez problema. Golmani nisu bili blizu. Gledajte mu facu kad je panika, kad se mora, poker face cijelo vrijeme. Gledam jučer u većem društvu i kaže cura jedna joj ne Brozović. Reko šta ne, Broz ga posprema i to je sigurno kao porez. Još se Jeličić u studiju poslije sprdao kao jesete vidjeli Broza što se uplašio kod penala. Nije da ga ismijavam, ima novaca za 3 pokoljenja, ali van terena nije baš najbistriji (otac ga sa 16 ispisao iz škole). Zato ni ne daje izjave nikad za medije. Al na terenu, njemu živci ne bu popustili. Taj ne puca pod pritiskom.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Brazil-Hrvatska će verovatno ličiti na tu utakmicu...ne verujem u neku šetnju Brazila protiv komšija.
Ja mislim da će Brazil dati 2 komada u prvom i kontrolisati drugo. Možda daju još jedan da bi odigrali ono svoje kolce. Previše su brzi za skoro svaku reprezentaciju a cro mi ne izgleda baš uigrana u odbrani.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kaže komentator da je pričao sa nekim novinarima iz Brazila i da su mu rekli da je ova generacija najtalentovanija u istoriji.Da su čak bolji od one generacije iz 2002.Mora da je pričao sa nekim brazilskim Vučićevićem [emoji38]_2: .
 
Kad smo kod 2002.Rivaldo, onaj što ga je turčin na izvođenju kornera pogodio loptom u nogu, Rivaldo pada i drži se za glavu a sudija daje crveni turčinu...



Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Radonja said:

Udarila ga lopta u nogu a on se uhvatio za lice. 😄

To stoji, nego nije dobio direktni crveni za ovo, nego drugi žuti. A žuti jeste zaslužio. Reakcija Rivalda je baš dno dna, ali ni Turčin nije bolji sa onim napucavanjem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Maroko danas pred 30k ljudi, kao u Kazablanci, da li ce moci da dodju do 1/4 , a onda i do 1/2. Prvi put za neku africku selekciju. 

Svajcarci mogu da izbace Portugal, znaju kako, izbacili Francuske lani, zamalo i Spance, zajebani su oni, iako me protiv Srbije nisu ubedili da su bolji i od Srbije. 

Ipak u nokaut utakmicama je SVE moguce, uvek. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Brazil još nije udario na tvrdo, a Hrvatska je reprezentacija bolja i od Srbije i od Švajcarske, plus kao aktuelni viceprvaci sigurno neće toliko respektovati Brazil. Ne briljiraju ni Hrvati, istina, ali mislim da će najbolji svoj meč odigrati baš protiv Brazila, svesni su i oni da nema zajebavanja više. Naravno, Brazil je favorit ali neće im biti lako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Brazil još nije udario na tvrdo, a Hrvatska je reprezentacija bolja i od Srbije i od Švajcarske, plus kao aktuelni viceprvaci sigurno neće toliko respektovati Brazil. Ne briljiraju ni Hrvati, istina, ali mislim da će najbolji svoj meč odigrati baš protiv Brazila, svesni su i oni da nema zajebavanja više. Naravno, Brazil je favorit ali neće im biti lako.

Ko, naši su svjesni da nema zajebancije više? Nadam se da to neće biti mindset jer onda slutim potop. Stegnuto, oprezno, plašljivo..... ja bi radije da izađu opušteno, sa stavom "ajd da vidimo dal ste bolji". Uvijek, ali uvijek smo takve utakmice kroz povijest igrali najbolje. Kad nismo bili favorit. Italija 1994. Danska i Njemačka 1996. Njemačka, Nizozemska 1998. Italija 2002. Francuska 2004. Engleska 2007.  Njemačka 2008. Španjolska 2012. Španjolska 2016. Argentina, Francuska 2018.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ljubitelj baklave said:

Maroko danas pred 30k ljudi, kao u Kazablanci, da li ce moci da dodju do 1/4 , a onda i do 1/2. Prvi put za neku africku selekciju. 

Svajcarci mogu da izbace Portugal, znaju kako, izbacili Francuske lani, zamalo i Spance, zajebani su oni, iako me protiv Srbije nisu ubedili da su bolji i od Srbije. 

Ipak u nokaut utakmicama je SVE moguce, uvek. 

 

Nisu individualno, ali kao momčad su bolji realno od Srbije. To što Srbija ima potencijal da bude jedan level jača reprezentacija od švicarske, to je druga priča. Švicarci od 2014. igraju svaki turnir, i prolaze grupu svaki put. Sam si rekao, izbacili Francuze, Španjolce isto odveli do penala. U Ligi nacija tukli i Španjolce i Portugalce, talijane izbacili sa SP-a. Kako nisu bolji?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim da je Hrvatska "tvrda".

 

Primili su oni dva naivna gola ovde, plus su za mnoge pretekli zbog nekvaliteta protivnika i srece, pogotovo to vazi za Kanadu i Belgiju. I treba imati u vidu da su igrali u jako, jako losoj grupi, gde je Kanada takticki nedorasla, Belgija se potpuno raspala, a grupu je osvojio autsajder Maroko. Plus su imali dosta srece i protiv jos jednog autsajdera Japana, koji je, treba biti posten, odigrao kvalitetno.

 

Mislim da je vrlo moguce da ce proci kao Koreja.

 

Licno ne smatram da ce se to desiti, ali zaista jedinu sansu vidim u tome da daju neki fluke gol iz jedinog suta, a da Brazil promasi najvise sansi na prvenstvu.

 

Taj mec uopste nije ravnopravan.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, McLeod said:

Ne vidim da je Hrvatska "tvrda".

 

Primili su oni podosta naivnih golova ovde, plus su za mnoge pretekli zbog nekvaliteta protivnika i srece, pogotovo to vazi za Kanadu i Belgiju.

 

Mislim da je vrlo moguce da ce proci kao Koreja.

 

Licno ne smatram da ce se to desiti, ali zaista jedinu sansu vidim u tome da daju neki fluke gol iz jedinog suta, a da Brazil promasi najvise sansi na prvenstvu.

 

Taj mec uopste nije ravnopravan.

 

Podosta naivnih golova? Ukupno su primili dva.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Ne vidim da je Hrvatska "tvrda".

 

Primili su oni podosta naivnih golova ovde, plus su za mnoge pretekli zbog nekvaliteta protivnika i srece, pogotovo to vazi za Kanadu i Belgiju.

 

Mislim da je vrlo moguce da ce proci kao Koreja.

 

Licno ne smatram da ce se to desiti, ali zaista jedinu sansu vidim u tome da daju neki fluke gol iz jedinog suta, a da Brazil promasi najvise sansi na prvenstvu.

 

Taj mec uopste nije ravnopravan.

Daj mi reci kako smo protiv Kanade imali sreće? Primili smo gol u 1. minuti i onda ih namazali 4:1. Di je tu sreća? A da je pravde Belgija je prije utakmice s nama trebala već bit van turnira, jer su Kanadu pokrali za 2 čista penala. Onaj tutuban što na AFCON-u svira kraj u 85. minuti i njegovi kolege iz VAR sobe. Taj se više na bitnijim FIFA utakmicama pojaviti neće, da ne pričamo o ovom SP.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ova pobeda bila jako bitna za hrvatski tim, jer su plasiranjem u 8 najboljih skinuli deo bremena da ce mozda ''underachieve''-ovati nakon visokog rezultata na prethodnom turniru. Igra i nije neka, ne bi bilo iznanadjenje i da nisu prosli grupu, ali bi sad trebalo relaksiranije da izadju protiv Brazila, bez neke presije pa kako bude, na jednu utakmicu sve je moguce. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroLaki said:

Mislim da je ova pobeda bila jako bitna za hrvatski tim, jer su plasiranjem u 8 najboljih skinuli deo bremena da ce mozda ''underachieve''-ovati nakon visokog rezultata na prethodnom turniru. Igra i nije neka, ne bi bilo iznanadjenje i da nisu prosli grupu, ali bi sad trebalo relaksiranije da izadju protiv Brazila, bez neke presije pa kako bude, na jednu utakmicu sve je moguce. 

Točno ovome se nadam.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Daj mi reci kako smo protiv Kanade imali sreće? Primili smo gol u 1. minuti i onda ih namazali 4:1. Di je tu sreća? A da je pravde Belgija je prije utakmice s nama trebala već bit van turnira, jer su Kanadu pokrali za 2 čista penala. Onaj tutuban što na AFCON-u svira kraj u 85. minuti i njegovi kolege iz VAR sobe. Taj se više na bitnijim FIFA utakmicama pojaviti neće, da ne pričamo o ovom SP.

 

Kanada je dosta dobrih akcija uprskala. Nije stvar u tome da li je pobeda dolazila u pitanje, nije, ali ste mogli da primite vise golova. Meni je taj vas mec licio na Srbija - Kamerun, iskreno, a i rezultat je mogao da bude slican.

 

Belgija je objektivno trebalo da vas izbaci sa turnira. Pricam o sansama koje su propustili. Kad pogledas, primili vi dva gola i Brazil dva gola, a objektivno, oni su verovatno najjaca odbrana na prvenstvu, a vi dopustate broj sansi kao mnoge ekipe koje su ispale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I generalno, mene je Hrvatska dosta razocarala ovde, ocekivao sam vise.

 

Ali bez obzira na igru, tesko je verovati da mozete da izbacite Brazil, osim na nacin koji sam naveo gore.

 

Tradicija na stranu, gde ste imali par solidnih meceva protiv njih, ipak vas dobiju, a u ovom trenutku ako poredite timove, oni imaju odgovor na svaku vasu potencijalnu prednost. Kazemiro igra fantasticno, Modric ne tako sjajno, i on je odlicno resenje za njega.

 

Najslabiji deo tima su im bekovi, najjaci krila. Vama su bekovi bas ispodprosecni, mislim da imate ubedljivo najgore bekove od svih cetvrtfinalista. Neka vam je visa sila upomoc tu, kad Juranovic bude ostao izolovan protiv Vinisijusa/Nejmara. Bukvalno u svakom prodoru visi gol, moracete krilne napadace da povlacite da duplirate, sto vam je napadacki najjace oruzje, pa cete biti potpuno bezopasni.

 

A onda ce Brazil to resiti kao blok Svajcaraca, katovima Ricarlisona i brzim duplim pasovima kroz sredinu. I tako svih 90 minuta punog intenziteta. Ja sam siguran da vasa odbrana nije sposobna da igra tu sambu sa njima, mozda cete uspeti prvo poluvreme, ali to je fizicki i psihicki prezahtevno.

 

Prekid im je jak, tu uvek moze pasti gol, ali generalno malo golova pada posle prekida, tako da ni tu gde obicno ekipe imaju sansu protiv njih ona nije velika.

 

Ne znam stvarno, Brazil deluje kao apsolutni favorit da osvoji prvenstvo u ovom trenutku, a Hrvatska kao reprezentacija koja je istrosena i na zalasku, slicno Belgiji.

 

Ali videcemo, svakako ce cetvrtfinalni mecevi ponuditi vise uzbudjenja od osmine finala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...