Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

10 hours ago, Stiletto said:

Na današnji dan pre pola veka rođen je velevelemajstor...

 

 

 

Quote

Ključ moje karijere je što sam svaki trening doživljavao kao finale, jer sam znao da kada ono dođe ne možeš samo da promeniš čip i kažeš "Ja to mogu" - već moraš da budeš unapred pripremljen i utreniran.

 

Srećan rođendan, kapitenu! 💙

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, freethrow said:

 

 

Zanimljivo je koliko su tadašnje odbrane bile drugačije od današnjih. Svakako mnogo prostije i slabije.

 

to je ipak nekakvo pojednostavljivanje: neki skillovi su se zagubili, neki novi pojavili.

hakeem, ewing (pa i pejstovani chambers) bi danas radili neke stvari koje su na ovu ludo&brzo odbranu nezaustavljive. isto tako su se rodili novi skillovi (logo range i brzina) ali je i kontekst-playground i pravila bio drugačiji.

 

igra se bolja odbrana i bolji napad u nekim (procentualno većim) aspektima

ne igra se nešto što bi i danas bio cheat code još više nego tada, jer nema ko da nauči.

 

ima o tome u modernim apokaliptičnim serijama, konanu i ratu zvezda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma naravno, ali znaš kako... ja negativac uvek kada vidim da je igrač dao 45 ili 50 ili 60 poena, prva pomisao mi uvek bude ko ga je čuvao majkumu, probudi mi se moj niželigaški trenerov glas. I zaista, u velikoj većini (cca 80%) tih partija, i onda i danas, odbrane su ... meh. Retke su performanse bez produžetaka i u plejofu u kojima padaju opasni contested shots, poludistanca, trice preko ruke. Ali dobro, to je ono što odvaja recimo Jordanovih 69 Seltiksima i Bookerovih 70... ne sećam se kome. Iako je MJ tu izgubio.

 

Ali da, slabija u smislu da se ovde dosta lako prolazi čovek, nema neke ruke u facu čak ni na 5m od koša. Besmisleno je poređenje, druga igra, druga pravila, ali jeste mnogo prostija i jednostavnija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...