Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

Imam utisak da mlađi NBA fanovi ne kapiraju da se Bird unakazio povredama nakon 3 uzastopne MVP sezone u kojima je realno bio MVP, ne zbog toga što je bio belac u 80tim u crnoj ligi. Nakon sezone u kojoj je imao 52,7 iz igre    .414 za tri (!)   .916 bacanja    9.3 skoka    6.1 asistencija i 30 PPG. Kakav crni Peni Hardavej, Grant Hil i D Rose. Bird je najveći NBA what if u istoriji. Da se nije povredio i sa mlađim rosterom (možda i sa Lenom Biasom) imao bi barem još 2-3 MVP sezone.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

apsolutno. pogotovo što njegova igra nije preterano zavisila od mladosti i fizikalija.

bird povredio leđa, magik se povredio sidom. kad na sve to dodaš draženovu pogibiju, jordan-type dominatora u evropi koji je upravo posložio stvari u nba ligi, baš gomila what ifsa, što kažeš.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kad su se tukli Barkli i Lejmbir, Hejstings je famozno uleteo u pukao jednu dandaru Barkliju koji je ležao. Bio 12ti čovek onih Pistonsa tada, ulazio striktno u garbidžu, šibao se na treninzima sa Lejmbirom i Rodmanom i Mahornom i Selijem, imao valjda jedan od najtežih i najnezahvalnijih poslova u NBA tada. Draftovali ga Niksi. Ja ga pamtim kao klinac da je baš bio loš.

 

Inače:

 

 

hhqcltebabbwolk5arzk.jpg

 

PS ovo nije Hejstings, ovo je Jeff RUland, legenda Bulletsa.

Edited by freethrow
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

The Original Mentol. Kendrik Perkins.

 

 

A ovo:

On 12/26/2022 at 8:53 AM, Marko said:

 

 

 

 

 

 

Super je ovo što si kačio. Ja sam slično kačio Dentlija, a još bih dodao Agirea / Aguajera - tri opasna trpača nekonvencionalnog i dosta neodbranjivog šuta sa poludistance.

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...