Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

4 minutes ago, Crni Bombarder said:

Za odbijanje rukovanja sam znao.
Za odnos prema Medziku i izjavu koja se odnosila na Pticu - nisam.

 

Ovo je stav/misljenje koje proizilazi iz cega tacno? Nije ti se dopadala kosarka koju su igrali,ponasanje on&off the court..?

 

ponašanje i na terenu i van njega. potreba da provokacijom dođu do pobede a ako treba i povređivanjem.

najbolji primer linije koju povlačim je dennis rodman u pistonsima vs rodman u bullsima: nastavio je da provocira ali bez ideje da treba da povredi nekoga, makar fizički. to je već kultura franšize i ljudi koji su u timu na delu

 

žao mi je što ti pistonsi nisu sreli metu. tačno vidim lejmbira umesto ovog nesrečnika levo

 

GoodnaturedAntiqueHyracotherium-size_res

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima smisla sto Thomas nije pozvan, sa cisto kosarkaske strane, jer je taj Dream Team na bekovskim pozicijama bio popunjen, a odnosi su bili takvi kakvi su. U njegovom slucaju moze da se kaze nema veze, iako je imao sta da pruzi. Ali, Laettner umesto Shaqa od tek draftovanih igraca jeste glupost (naknadna pamet, ako im je vec bilo bitno da NCAA igrac bude u ekipi, i Bird nakon poslednje sezone igracki nije imao sta da trazi u tom timu. Ovo kazem jer ovaj Team USA vazi za najbolji ikada i po imenima i po talentu, a ova dvojica su sigurno zalutali. Znam da ovo nije poenta, samo kazem.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Marko said:

Ima smisla sto Thomas nije pozvan, sa cisto kosarkaske strane, jer je taj Dream Team na bekovskim pozicijama bio popunjen, a odnosi su bili takvi kakvi su. U njegovom slucaju moze da se kaze nema veze, iako je imao sta da pruzi. Ali, Laettner umesto Shaqa od tek draftovanih igraca jeste glupost (naknadna pamet, ako im je vec bilo bitno da NCAA igrac bude u ekipi, i Bird nakon poslednje sezone igracki nije imao sta da trazi u tom timu. Ovo kazem jer ovaj Team USA vazi za najbolji ikada i po imenima i po talentu, a ova dvojica su sigurno zalutali. Znam da ovo nije poenta, samo kazem.

 

taj dream team je bio best of kompilacija, cca pola igrača tu nisu više bili u najboljih 15, pa ni aids magik. 

 

da imaš jordana u timu 1996e u atlanti, to je sigurno bolji sastav u datom momentu od onog iz 1992. 

 

lejtner je bio VELIKA zvezda na koledžu, plus ameri vole da imaju tog 12og belca - vojnika u sastavu (šifra : plumi), više nego leba da jedu, dok se leb jeo.

 

kao što su sfrj repke volele da im 12i, ako je to moguće, bude "the next big thing" igrac, tako ovi furaju marginalca koji će dati sve od sebe iako neće možda videti 5min na terenu.

 

druga logika ali legit imo 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nije prica da je Dzordan rekao ok zovite Tomasa ali ne ocekujte da cu da se druzim sa njim a da je Pipen kategoricki bio protiv? 

 

Ima negde i snimak gde Tomas kaze da je Dzordan bio protiv ok, ali Pipen da me odstrani ko je on? 

 

 

p.s. Ovo za Rodmana Vini u pravu 100% 

U Detroitu se ponasao kao Sasa Pavlovic u Bulsima kao Branko Lazic, nemoj skacete ponosan sam na sebe za ovo poredjenje :classic_biggrin:

Edited by Tamburinjo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marko said:

Ima smisla sto Thomas nije pozvan, sa cisto kosarkaske strane, jer je taj Dream Team na bekovskim pozicijama bio popunjen, a odnosi su bili takvi kakvi su. U njegovom slucaju moze da se kaze nema veze, iako je imao sta da pruzi. Ali, Laettner umesto Shaqa od tek draftovanih igraca jeste glupost (naknadna pamet, ako im je vec bilo bitno da NCAA igrac bude u ekipi, i Bird nakon poslednje sezone igracki nije imao sta da trazi u tom timu. Ovo kazem jer ovaj Team USA vazi za najbolji ikada i po imenima i po talentu, a ova dvojica su sigurno zalutali. Znam da ovo nije poenta, samo kazem.

Vec ti je uini odgovorio za Laettnera, stvarno je za njim bila pomama u tom periodu tako da mi je jasno sto je pozvan.

Treba da shvatis da je taj tim USA poslat da objasni ko je glavni a ujedno i da popularizuje NBA ligu a ko je bolji za to od Magica, Birda i MJ-a? Birda je i u toj sezoni imao dobru statistiku ali ga je povreda ledja limitirala.

Magic nije igrao sezone 91/92 ali naravno da se morao naci na spisku putnika ako je zdravlje dozvoljavalo a ujedno jedna bitna stavka, Bird i Magic su ikone 80tih ali na zavrsetku karijere, svjesni da je Jordan glavni tako da im nije problem da povuku rucnu sto je bitno za hemiju ( mada bi i bez hemije odrali svakog ).

IT bas nisu podnosili glavni igraci, MJ, Bird, Magic pa i Pippen tako da njegovo nepozivanje je ocekivano.

 

Dream tim vs Redeem tim ko bi pobijedio?

Redeem je bio dosta tanak na C, tu je samo bio Dwight

Edited by Miki28
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledao treću i četvrtu epizodu, odlične obe. Ima zanimljivih priča i anegdota. Rodman ludak, ali kao da se do nije znalo. :classic_biggrin:  Najbolje je kad Carmen Electra priča kad su ona i Rodman bili u Vegasu tokom Rodmanovog odsustva, pa došao Jordan da ga vraća, pošto se ovaj nije vraćao nakon dozvoljenih 48 sati, pa pokucao na vrata sobe, a oni bili goli unutra, pa kad Electra videla Jordana, pokrila se čaršafom i sakrila  iza kauča :classic_laugh:

 

Jordan i dalje ne može da sakrije netrpeljivost koju ima prema Isiah Thomasu. A i IT sere dosta kad ga pitali za ono što nisu hteli da se rukuju sa Bullsima nakon gubitka finala konferencije 1991, kao to se tad tako radilo. Lepo kaže Jordan: dva puta smo gubili od njih pre toga u finalu konferencije i oba puta sam otišao da se rukujem sa svima i čestitam.  

 

Na kraju je zbog svega u filmu nadrljao jedan drugi IT na Twitteru :classic_laugh:  https://www.masslive.com/celtics/2020/04/the-last-dance-michael-jordan-fans-turn-twitter-anger-meant-for-pistons-isiah-thomas-on-ex-celtic-isaiah-thomas.html

 

 

Edited by Skyglider
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

taj dream team je bio best of kompilacija, cca pola igrača tu nisu više bili u najboljih 15, pa ni aids magik. 

 

da imaš jordana u timu 1996e u atlanti, to je sigurno bolji sastav u datom momentu od onog iz 1992. 

Po meni, čak i bez MJ je tim iz 1996. bio bolji od onog iz 1992. kao što kažeš, u datim trenucima. 

 

Samo da se nadovežem na tvoju prvu lajnu malo drugačijom analogijom, koja ne menja stvari. Više su izgledali kao dugo očekivani bend koji dolazi na festivalski nastup i naravno da će masa da očekuje da pre svega sviraju najveće hitEve i to u prepoznatljivim aranžmanima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Drndam fiba kanal redovno pa sam gledao SSSR SAD 86, finale. Kod Amera Robinson, Keni Smit, Carls Smit, Son Eliot, Derek Meki, Maksi Bogz, ali mene su vise zanimali Sovjeti.

 

Kako su oni igrali cudnu kosarku. Bilo je tu gomila nekih ozbiljnih igraca: Sabonis, Volkov, Tihonenko, Belostenji, Kurtinaitis, Valters. Ali cijeli mec bode oci kako Sovjeti nonsalantno dodaju loptu, to su neki lobovi, pasovi bez namjestanja, greske koje bi se kod nas u juniorima kaznjavale klupom. Isto tako Sabonis uopste ne drzi poziciju, ako nije pod tablom pa da je saspe uglavnom baca neke lijene poluhoroge. Statisticki ga dobio Robinson, ali meni je djelovalo da je Arvidas i fizicki bolji, tehnicko-takticki da ne govorim. Kad gledam meceve tih godina imam osjecaj da niko, ali ni blizu nije mogao da se mecuje sa njim na obje strane parketa. Stvar je bila samo da li ce njegova egzekucija biti adekvatna ili ne.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, laki pepe said:

Drndam fiba kanal redovno pa sam gledao SSSR SAD 86, finale. Kod Amera Robinson, Keni Smit, Carls Smit, Son Eliot, Derek Meki, Maksi Bogz, ali mene su vise zanimali Sovjeti.

 

26 minutes ago, Ne sam Safete said:

Nešto ne mogu da se sjetim je li na tom prvenstvu Maksi ugasio Dražena?

 

Obožavam ovo transkribovanje američkih imena na srpski :classic_biggrin:

 

 

A jeste Draženu zadavao dosta problema.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Sad kad razmislim ja sam kao  klinac izgovarao Magzi Bags, i dalje je transkribovanje ali da se zna 🙂

 

Ja najviše volim imena da pišem u originalu, kako se pišu na engleskom, ali ako ćemo na srpskom, Magzi je najpribližnije originalu, Maksi nema veze s vezom :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledah finale EP 91 u Rimu. Mi bez Drazena i Zdovca. Prilika za Kukoca da uzme stvari u svoje ruke. Ubjedljivo nas najbolji plej, najbolji suter i odbrambeni, bar sa strane pomoci. Strasno za pogledati. Vjerujem da je nas drugi najraznovrsniji kosarkas bio Divac, sve je znao. Ali stoji da nikada nije ispolirao svoju igru u napadu da moze da dominira u kontinuitetu. Sut i bacanja promjenljivi, a ni go to potez se ne vidi. Mozda je kasnije usavrsio horoge. Savic je recimo bio dosta konkretniji pod tablom, a o Radji da i ne govorim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

I don’t need to be a Chicagoan to hate Isiah Thomas, but it helps.

Actually, as a Chicagoan I am supposed to find a soft spot for him, as he’s something of a Chicago basketball O.G. having grown up here, starring at St. Joe’s. You could argue he should be revered here far more than he is. But the reasons that he isn’t are his own fault.

And beyond all that, Thomas is a sexual harasser, an incompetent businessman who cost scores of people their jobs and sunk an entire basketball league as well as kept the Knicks spinning in the mud for close to a decade. He was utterly helpless in Toronto and Indiana, who went on to success immediately after he left and perhaps because he left. He’s pretty much a conman in that he seems to keep falling upward.

But I have to give him this after last night’s episode of The Last Dance: He’s the same penis the Celtics were to him.

When it comes to walking off the court before the clock hits 0:00, most everyone only talks about the Pistons in Game 4 of the 1991 East Conference finals against the Bulls. Hardly anyone ever mentions the Celtics doing the same in the Silverdome just three years earlier.

Celtics apologists will probably tell you that the Cs thought the game was over, as they wouldn’t have been able to hear the whistle for a foul on Adrian Dantley with three seconds left and people were already storming the court (and why were they fouling Dantley anyway?). But it’s a stretch to claim Bird and Ainge and the rest didn’t know what they were doing. The Celtics hated everything about the Pistons, most everyone did, and weren’t going to recognize their time was over (the Celtics wouldn’t reach a conference final for another 20 years).

So why do we only remember the Pistons?

One possible reason is obvious. Isiah was the most recognizable player on the Pistons. Bird on the Celtics. I don’t really have to tell you the difference. Bird and the Celtics were identified as sort of all that was beautiful about the game (even though he couldn’t jump over a matchbook and played defense like an unlatched gate in a tornado). The Celtics were seen as “team” — they passed, they moved, they were fundamentally perfect. The Pistons were ugly monsters who were ruining not just basketball, but society as a whole, even though they remain one of the best defensive teams of all-time (strangely, the other Pistons championship team was as well. Must be a Detroit thing. Denying people what they want fits the city as a whole I guess). Take these themes into what’s generally associated with each’s skin tone, and you get the idea.

Even though it was Laimbeer’s idea to walk off the court before the horn, it’s Thomas we remember seeing central on our television. He was center-shot. He was the Pistons’ leader. So whatever adjective was attached to the Pistons as a whole (and you’d find a plethora in both amount and creativity of those within these city limits) was attached to Thomas specifically.

What’s unfair in addition, perhaps, is that the walkoff has become a major tenet of how those Pistons teams are remembered, while maybe not even a footnote to the Celtics. And those Pistons teams are only slightly less successful than those Celtics were. The Pistons won two titles and went to another Finals. The Celtics won three titles while going to six finals overall. In basketball, “rings” is still very much a hammer in any argument about players and history, and Thomas is only down 3-2 to Bird. And yet how are they remembered as players? One is Larry Legend, one gets called an asshole by Michael Jordan in the most watched basketball documentary of all-time (and Thomas is an asshole, to be sure, but we’re just talking about on-court antics only here).

Perhaps it’s some of the aftermath, too. Jordan never forgot, and used it to keep Thomas off the Dream Team (allegedly) while he pal’d around with Bird in Barcelona (and Thomas most definitely deserved to be on that ’92 Olympic team). Thomas had all of his post-career fuck ups and grossness, all of which certainly dovetails with the image of him being the tool who couldn’t bring himself to act like an adult when his team got their ass kicked. Bird meanwhile had a decently successful career as coach with the Pacers (including pushing those ‘98 Bulls as hard as anyone had and then losing to the first Kobe and Shaq powerhouse) and exec.

Still, Thomas has had to answer for and carry the weight of this ever since, when there’s certainly more than enough outside of it to beat him over the head with. Bird has barely ever had to answer for the same act.

I wonder what the difference really is?

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...